Arsenij Jaceňuk plánuje oznámit svou demisi. Už zase!

 

Arsenij Jaceňuk plánuje oznámit svou demisi. Už zase. Nemohu říci, že by mě tato novinka nějak zaskočila. Je to pokaždé jedno a to samé – proslov naplněný patosem o tom, jak prakticky ze svého kapesného udržuje celou antiteroristickou operaci v chodu, jak musí nakupovat tanky, kapesníky a opalovací krémy. Celé dny se v sedmém patře kabinetu ministrů svítí. To Arsenij Petrovič, neřád, nespí. Přemýšlí o státě a míru pro celý svět a dělá si starosti o každého penzistu.

Dostává svoji penzi? A pokud ano, jak je to možné? Tohle ale není v podstatě důležité. Tentokrát si Arsenij hraje na ukřivděného kvůli přijetí komplexního rozpočtu a čtyřiceti zákonů, které společně tvoří „jednotný balíček“. Potřásaje svým mužným strništěm a krásně blýskaje svou lysinou v odlescích lustrů Nejvyšší rady, premiér reformátor předložil ultimátum těm parlamentářským nedonošencům: Buď já, nebo rozpočet! Přičemž během jediného dne, bez jakéhokoliv projednávání. Jinak nastoupí pekelný oheň, dojde k Armagedonu a pskovští výsadkáři se svým tvrdým maršem projdou po majdanu a znesvětí paměť hrdinů „nebeské setniny“.

Problém je však v tom, že dokonce i představitelé jeho frakce „narodofrontnikové“ přebývají v lehkém omámení kvůli netradičním metodám naplnění rozpočtu, které vypracoval ministr „zahraniční turistiky“ Jaresko. I v německém koncentráku se s vězni zacházelo humánněji, než s ukrajinskými občany. (Pozn. překl.: Myslím, že konkrétně toto přirovnání mírně řečeno pokulhává, do takového zacházení mají ještě přece jen daleko.) Je to podivné, ale hlavní finanční státní dokument zatím nepočítá s příjmy z prodeje lidských orgánů v průmyslovém měřítku, s legalizací prostituce a všech narkotik bez výjimky, jak těch těžkých, tak i lehkých. Mě je tedy samozřejmě stav zástupců „koalice“ vřele ukradený, avšak i tito berani začínají mít jakési podezření. Začínají pociťovat lehké mrazení v oblasti podbřišku, což je pro ně indikátorem makroekonomických procesů. Poslanci – koaličníci si šeptem mezi sebou sdělují obsah vládních návrhů zákonů. Dokonce i oni mají dostatečnou mozkovou kapacitu na to, aby pochopili, že TOHLE není dobré rozhlašovat. Navrhnout občanům „amnestii kapitálu“ prostřednictvím vnesení dvou set tisíc hřiven (minimálně) na depozit do banky se zákazem s nimi rok nakládat, je velice moudré řešení. Svědčí to o velmi těžkém psychickém stavu ministryně s haličsko-americkým přízvukem, která tu sr..ku vymyslela.

Arsenij se svým poněkud nadměrně vyvinutým chrupem, hrdě vpřed vytrčeným, se však vrhl do útoku: Buď já, nebo rozpočet! Samozřejmě, že se hned všichni vrhli ho přemlouvat, poskytovat jeho uším blahou masáž. On je přece absolutně nenahraditelný. Ukrajinský parlament ani není dostatečně kompetentní, aby rozhodoval o jeho demisi. Za prvé, když přijímali vládní program, poslanci poskytli Arsenijovi roční imunitu vůči jeho uvolnění z funkce. Za druhé se otázky ohledně Jaceňuka řeší zásadně ve Washingtonu, proto ten šikovný rozpočtář svým vydíráním Rady nic neriskuje. On přece blufoval od samého počátku, když se chudáček tak snažil zbavit „výsadku zahraničních turistů“ delegovaných do vlády americkým velvyslanectvím. Proto, co se jeho týče, tak čím horší a strašnější bude rozpočet, tím lépe. Takže pro začátek Arsenij zaujímá líbivou pózu typu, buď všechno přijměte hned, nebo půjdu do… demise. Potom začnou trampoty s rozpočtem. Celá koalice se ho bojí přijmout, neboť to znamená okamžitý kaput s odkladem na devadesát dnů, kdy se pokusí vnést nějaké změny. Arsenij je s nimi pošle tam, kde slunce nesvítí, neboť jsou ve válce. Parlamentu k sežrání předhodí Jaresko a Abramovičuse, kterým je to šuma fuk. Ti ani nevědí, kde se nacházejí a co vlastně dělají. Existuje podezření, že hlavy finančního a ekonomického úřadu jsou přivandrovalci z paralelního vesmíru. Mimochodem, to zas není tak důležité, protože Arsenij je jakoby v demisi, tak se střelci plynule zaměří na „kreaturu garanta národa“ (Pozn. edit.: Míněn Porošenko). Jaceňuk upustiv opocené brýle na zem vypráví, jak noci nespal, když se pokoušel vylízat něco do rozpočtu, aby vyhrál třetí světovou s Ruskem, přičemž stojí na bílém koni na vrcholu Evropské hráze a s chechotem pozoruje, jak hordy pskovských výsadkářů hynou u jeho nohou. Krátce řečeno, kope jámu pro samotného prezidenta, dělaje z něho garanta rozpočtu, kterým měl být on sám. Pokud jste to nepochopili, není to důležité. Není dobré se nořit příliš hluboko do těch her p… podobajících se lidem, pro které je obyvatelstvo pouze biomasou.

Varianta s reklamní demisí je na dnešní den pro Arsenije jedinou šancí, jak se proplétat mezi rozpočtovými pastmi, pečlivě chystanými pro jeho… brýle? Ideální varianta rozvoje událostí je pro premiéra následující: Přijetí rozpočtu se odkládá na leden, potom na únor… a on v ručním režimu strouhá mrkvičku. Nedávno o tom mluvil Michail Brodskij a tomu já věřím. Svého času říkal, že Sergej Soboljev z Baťkivščiny je zoofil: „Já přece neříkám, že měl Soboljev styk s tou krávou?!“ V důsledku čehož se objevily všechny důvody domnívat se, že Sergej Soboljev má jakési kontakty s rohatým skotem.

Zdroj: Versii.com

Překlad: Irena

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
21 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
26. 12. 2014 5:52

Potkany utekajú z potápajúcej sa lode.
Aj tento,ktorý sa pred rokom aktívne zúčastňoval majdanu spolu s Kučmom a Kravčenkom.Po roku ho osvietilo a on pochopil,hajzeľ jeden rapavý :
http://www.srspol.sk/clanek-juscenko-o-euromajdane-pochopil-som-ze-sa-dostavame-do-narodnej-biedy-10250.html

Béda
26. 12. 2014 5:56

Jaceňuk ví, že bez jeho strany, která tak „zázračně zabojovala“ ve finále západoukrajinských voleb se koalice junty rozpadne. Proto vydírá.

r.m.
r.m.
26. 12. 2014 10:02

Výsadek turistů z paralelního vesmíru – to je přesný. Následky dlouhodobého tlučení hlavou do kvádrů Zdi nářků jsou strašné. K tomu vliv podnebí…

Béda
26. 12. 2014 12:46

http://www.nezavisli.blogspot.cz/2014/12/nemecky-minister-zahranicia-steinmeier.html Steinmeierov prejav bol pozoruhodný nielen vyslovením výzvy na získanie svetového vodcovstva pre Nemecko. Taktiež otvorene vyjadril imperialistický program. Podstatu tvorí záver, že vo svete, ktorý je čoraz viac zmietaný národnostnými konfliktami už nemôžu byť globálne záujmy Nemecka chránené len čisto ekonomickými prostriedkami, ale Nemecko sa musí naučiť viac spoliehať na zahraničnú politiku a vojenské sily. Vo svojom úvodnom prejave na Ekonomickom summite usporiadanom Süddeutsche Zeitung vyzval nemecký minister zahraničných vecí Frank-Walter Steinmeier vedúcich predstaviteľov obchodu k podpore rastu Nemecka na úroveň svetovej veľmoci. Stretnutie sa nekonalo v priestoroch luxusného Parkhotel v Düsseldorfe, ale v berlínskom hoteli Adlon. V publiku… Číst vice »

peter.
26. 12. 2014 13:29

Len toto musí chunta urobiť,aby zabezpečila Ukrajincom krásny život v Európskej Ukrajine,v ktorej bude životná úroveň zrovnateľná so životnou úrovňou v Nemecku :
http://colonelcassad.livejournal.com/1962075.html

peter.
26. 12. 2014 15:33

Včera podporovali Hitlera a bola z toho svetová vojna.Dnes podporujú Porošenka,bude zase z toho svetová vojna?
http://www.zemavek.sk/videos/play/122

Sio
Sio
26. 12. 2014 16:48

peter. napsal

Len toto musí chunta urobiť,aby zabezpečila Ukrajincom krásny život v Európskej Ukrajine,v ktorej bude životná úroveň zrovnateľná so životnou úrovňou v Nemecku :
http://colonelcassad.livejournal.com/1962075.html

Pěkně si to namaloval, blbeček.

peter.
26. 12. 2014 19:23

Podľa vyjadrenia ex-prezidenta Ukrajiny V.Juščenka majú Krym aj Donbas ďaleko ku ukrajinskej kultúre aj jazyku. Juščenko povedal,že na týchto teritóriách je len minimum ukrajinského,prakticky sa tam nepoužíva ukrajinský jazyk,nie je tam žiadna ukrajinská pamäť (tradícia),nie sú tam ukrajinské chrámy ani kultúra. Stoja tam pamätníky Leninovi,je to cudzina v ktorej mnoho z toho, čo charakterizuje celistvý a nedeliteľný národ neexistuje.(poznámka-Juščenko priznáva,že neexistujú väzby a nároky Ukrajiny na Krym ani Donbas). Napriek tomu Juščenko zdôraznil,že pokladá tieto územia za ukrajinské a budú sa musieť vrátiť Ukrajine. Je to moja zem a ja urobím všetko preto aby ani kúsok z nej nepadol do… Číst vice »

Sio
Sio
26. 12. 2014 22:49

peter. napsal
http://www.nadhlad.com/content/list-z-dace

Možná, když poslal ty rakety, opis už byl zbytečný. Všiml si někdo, jak Barack otočil a chce být s Kubou kamarád?
Vladimir!
Turné Pus… PŠT!!! NIC JSEM NEŘEKL. Tady tomu všichni rozumí a to slovo opravu jako prezident nemůžu vyslovit anglicky. Tak čto dogovorimsa – dikije pizdy. Nemohl bys je radši zase strčit do basy? Tady v USA se takových děsíme.

Irena
27. 12. 2014 11:22

Strelkov vyzval Starikova na duel – politickou debatu, ta může být zajímavá
http://politikus.ru/video/38928-otvet-nikolaya-starikova-igoryu-strelkovu.html

peter.
28. 12. 2014 11:45

Irena napsal

Strelkov vyzval Starikova na duel – politickou debatu, ta může být zajímavá
http://politikus.ru/video/38928-otvet-nikolaya-starikova-igoryu-strelkovu.html

Títo chlapi majú spoločný cieľ a líšia sa len v názoroch na prostriedky ktorými sa má ten cieľ dosiahnuť.Preto ja osobne nie som naklonený k takémuto duelu.Pokiaľ viem,tak Starikov nie je tiež nadšený touto možnosťou.Ja by som uvítal skôr duel medzi Starikovom a nejakým ruským liberálom.

Irena
28. 12. 2014 12:15

peter. napsal
Títo chlapi majú spoločný cieľ a líšia sa len v názoroch na prostriedky ktorými sa má ten cieľ dosiahnuť.Preto ja osobne nie som naklonený k takémuto duelu.Pokiaľ viem,tak Starikov nie je tiež nadšený touto možnosťou.Ja by som uvítal skôr duel medzi Starikovom a nejakým ruským liberálom.

A já ne. Ti liberálové to je hnus. Kdykoliv nějakého slyším, tak se divím, že mu vůbec dávají slovo. Nemám na ně žaludek. Navíc vůbec nikdy není překvapením, co budou plácat. A tihle dva si mohou popovídat celkem zajímavě.

peter.
28. 12. 2014 13:16

Možno by bolo na osoh,keby nejaký slizký liberál musel prezentovať svoje vlastizradné názory pred verejnosťou.Starikov má na to aby dokázal svojimi otázkami strhnúť masku takémuto človeku a donútiť ho prejaviť svoje skutočné protiruské postoje.

Irena
28. 12. 2014 14:47

Peter: No oni mají Rusové možnost je poslouchat od rána do večera. Ve všech politických diskuzích, které jsem viděla, jsou bohužel podobní píp, vždy zastoupeni.
https://www.youtube.com/watch?v=gnOgAXI8pEE
Tak třeba tady si poslechněte, co je schopen říkat do éteru představitel politické strany Jabloko – začíná od 38:50 ale hlavně 39:40
Jinak se podívejte od začátku, je tam i jeden z posledních dokumentárních filmů

Irena
28. 12. 2014 14:53

PS: Dále perlí od 1:00:00.

peter.
28. 12. 2014 15:28

Irena napsal

PS: Dále perlí od 1:00:00.

Jasné.Drístajú aj na tv „Dožď“či ako sa tá telka volá.Rozdiel vidím v tom,že v konfrontácii s vyspelým oponentom je ťažšie presadzovať niečo,čo sa skrýva za liberalizmus,ľudské práva a …bla,bla,bla…,lebo takýto oponent by mohol ľahko,niekoľkými otázkami odkryť pravú,protiruskú podstatu názorov týchto slizoňov.
p.Irena.Pozrel som si to video a ďakujem zaň.Musím ale napísať aj to,že ak zástancovia chunty a chrapúň z „Jabloka“pôsobili takým odióznym dojmom aj na ruských divákov ako na mňa,tak takéto relácie v TV považujem za užitočné.

Irena
28. 12. 2014 15:36

Peter ještě k tomu poslednímu odkazu. Nevím, jestli jste to viděl celé, ale zase tam perlí ten český novinář Jiří Just, prý vezl humanitární pomoc na Donbas s Člověkem v tísni a ti lidé jsou tam chudáci, protože nemůžou za to, že tam vznikly jakési nepochopitelné státní útvary… no debil. A tohle nás tam reprezentuje, fuj. 1:34 min. Viděla jsem ho už asi před půl rokem v jiném pořadu. Je to píp píp píp!

peter.
28. 12. 2014 15:56

Mali by takých ľudí ukazovať čo najčastejšie,lebo cez odpor k ich osobám vzniká v ľuďoch aj odpor a hnus k tomu,čo hlásajú.To máte ako s p.Zaorálkom.Vždy,keď vystúpi v TV,tak vyvolá búrku odporu u divákov(čitateľov) a bohužiaľ aj pokles preferencií ČSSD.U nás máme podobné zjavy,ale tí sa už asi poučili a v TV si už(zdá sa mi)trochu dávajú pozor na hubu.