AstraZeneca: Těžké vedlejší účinky dále přibývají

V těchto dnech se množí zprávy z Norska, Dánska a Islandu, zemích, které vysadily očkování s látkou od firmy AstraZeneca. Evropský očkovací úřad informoval v pátek, 12. 3. 2021, o těžkých alergických reakcích.

Po těžkých případech anafylaxe v Británii musí být tato zaznamenána do seznamu nežádoucích vedlejších účinků.

Ověřená zpráva lékařky ze severního Německa, kterou má redakce k dispozici:

„Jsem lékařka, téměř padesátiletá, a pracuji ve větší společnosti praktiků s pěti lékaři a čtrnácti pomocníky. Tlak, abychom se nechali očkovat, je stále větší, protože to požadují pacienti. Po dotazu k původu vakcíny nám bylo sděleno, že je k dispozici pouze od AstraZeneca. Ve čtvrtek, (11.3.), jsem se nechala krátce před polednem očkovat. Odpoledne jsem se cítila nepříjemně. Konstatovala jsem značnou únavu, lehké bolesti hlavy. Bolely mě ruce a nohy, aniž bych mohla zjistit příčinu. Doma mně byla zima, zabalila jsem se do hodně teplé přikrývky a doufala, že mě to do rána přejde.

Noc byla neklidná, málo spánku, silnější bolesti hlavy. Ráno extrémní bolesti hlavy, končetin, pocity ztráty rovnováhy. Ztráta chuti a čichu, zimniční třas, pocit zimy. Další bolesti končetin až do konečků prstů, polkla jsem několik silných Ibubrofenů. Vstát téměř nemožné, poté pálení v končetinách, točí se mně hlava. Chůze velmi obtížná.

Můj spolubydlící vnímá můj stav jako podobný vysoké opilosti. Sledování TV nemožné, každý zvuk je rušivý, ze světla bolí oči. Pokouším se bez pohybu uklidnit, nechutenství. Žádné zlepšení až do odpoledne.

Z odborných zdrojů vím, že tohle nejsou žádné běžné vedlejší účinky. Prakticky všichni kolegové mně telefonovali, že mají podobné potíže, které se výrazně projevily především u žen a starších spolupracovníků.

Díky bohu jsem se na to předem připravila a nakoupila si, také jsem se postarala o případné ošetřování. Vím, že např. ředitelé škol doporučují svým učitelům, aby se nechali očkovat v pátek, aby se zabránilo výpadkům vyučování v pracovní dny. V naší severoněmecké oblasti je k dispozici pouze AstraZeneca, bylo to mé první očkování a nevím, zda se nechám očkovat i druhou dávkou.“

Zdroj: Tichys Einblick

Překlad: malymax 13.3.2020


Místo komentáře:

AstraZeneca nenalezla spojitost mezi svou vakcínou a sraženinami

Společnost AstraZeneca dnes oznámila, že zhodnotila údaje o 17 milionech osob z Evropské unie a Británie naočkovaných její vakcínou proti covidu-19 a nenašla žádné důkazy o spojitosti mezi očkovací látkou a zvýšeným rizikem tvorby krevních sraženin. Informovala o tom agentura Reuters. Řada evropských zemí pozastavila očkování vakcínou AstraZeneky kvůli podezření na její možné vedlejší účinky.

Celý článek najdete na webu České noviny

4.8 8 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
PPK
PPK
15. 3. 2021 17:09

Koronavirus je dosud největší systémová prohra v dějinách kapitalismu.

idiotronic
16. 3. 2021 20:35

Na Seznamu mají článek o cenách vakcíny Astra Zeneca v Izraeli a při přepočtu billionů jim není divné, že jeden pacient vyjde na asi jeden milion sto tisíc korun českých.