Ukrajina: ČSSD a její postoj

 

Přiznám se,že velice rozpačitě a rozporuplně vnímám oficiální stanoviska vedení ČSSD ve vztahu k tomu co probíhá na Ukrajině.

ČSSD se definuje jako levicová sociální a demokratická strana. Pak nechápu, proč se omezuje na odsouzení protiruských sankcí, které nevyhovují českým ekonomickým zájmům a zájmům českých a cizích nadnárodních podnikatelských subjektů, potažmo jejich zaměstnanců.

Od levicové strany s takovouto charakteristikou ve svém názvu bych očekával mnohem víc:

  • Jako od demokratické strany bych od ní očekával minimálně odsouzení neústavního, násilného, nedemokratického (nevolebního s parlamentním podvodem) vzniku vlády s fašistickým genocidním charakterem.
  • Jako od levicové strany bych od ní očekával, že nebude podporovat vládu warlordů se soukromými nikomu nepodléhajícími armádami – oligarchů, kteří si parcelují ukrajinskou zemi a její obyvatele vedou do sociální bídy.
  • Jako od strany se sociálním akcentem bych od ní očekával, že nebudou podporovat „antiteroristickou operaci“ kyjevských teroristů, kteří provádějí genocidní politiku proti ruskojazyčním obyvatelům vlastní země, které vnímají jako obtížný hmyz a „podlidi“. Očekával bych, že jako strana sociální se zastanou milionu běženců, kteří byli donuceni utéct ze svých domovů a z obav o životy svých rodin zanechat většinu těžko nabytého majetku napospas válce.
  • Očekával bych, že jako strana se sociálním akcentem se zastanou civilních obyvatel jihovýchodu Ukrajiny, kteří jsou permanentně vystaveni násilí a strachu, očekával bych že jako strana sociální se zastanou českých rodáků – volyňských Čechů, kteří marně žádají českou vládu o pomoc před kyjevským režimem a válkou. Jako od vládní strany, která sama sebe řadí k levici bych od ČSSD očekával, že odvolá ministra Zaorálka, který odmítl pomoc volyňským Čechům, podpořil majdanský převrat a potřásal si rukou s premiérem, který tituloval obyvatele jihovýchodu Ukrajiny podlidmi“, ministra, který trvale trvale podporuje kyjevský oligarchický režim.

Pakliže ČSSD takto nejedná nemohu ji ani přes několik výjimečných jedinců, kteří jsou jako černé nechtěné a přezírané ovce v jejím středu, považovat za levicovou, demokratickou stranu se sociálním charakterem.

Foto: Petr Ďoubalík, www.douba.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
36 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
koloděj
koloděj
9. 10. 2014 7:21

Pak nechápu, proč se omezuje na odsouzení protiruských sankcí, které …..

Béďo, nenosme dříví do lesa … protože je prostě někdo drží za kule, tak dělají jen to, co je jim povoleno. Do politiky se prostě nedostane NIKDO, KDO NEHÁJÍ ZÁJMY SPONZORŮ. A pokud dostane, dlouho nevydrží.

Zbytek vašeho článku ( ač jinak vaše články čtu rád) je jen vata a pláč nad cizím hrobem

Béda
9. 10. 2014 7:56

koloděj napsal Pak nechápu, proč se omezuje na odsouzení protiruských sankcí, které ….. Béďo, nenosme dříví do lesa … protože je prostě někdo drží za kule, tak dělají jen to, co je jim povoleno. Do politiky se prostě nedostane NIKDO, KDO NEHÁJÍ ZÁJMY SPONZORŮ. A pokud dostane, dlouho nevydrží. Zbytek vašeho článku ( ač jinak vaše články čtu rád) je jen vata a pláč nad cizím hrobem Jestliže podporuje neústavní režim oligarchů, fašismus, genocidu, zbídačování lidí a je sociálně necitelná k ohroženým a utiskovaným, pak ať si dá jiný název – třeba neoliberální strana Čech a Moravy a ne zavádějící… Číst vice »

Viky
Viky
9. 10. 2014 8:13

Bédo, protiruské sankce raději vytkněte před závorku. Ve skutečnosti na jejich zavádění a trvání nemá vliv ani znovupřipojení Krymu k RF, ani situace na Ukrajině. To je jen zástěrka, záminka. Kdyby nebyla tato záminka, našla by se jiná. Stejně tak trvání sankcí.Dopředu Vám řeknu, že potrvají přibližně 2-3 roky. V tomto ohledu je politika naší země pochopitelná – sankce nám nevyhovují, krveprolití nám je lhostejné, situaci na Ukrajině ani nechceme pochopit, protože na vlastní jasný názor se jaksi nedostává mozkových a jiných kapacit. Nechceme vědět ani pochopit, abychom se nedostali do rozporu s emericko-euro linií. Takže sankce budou tak jako… Číst vice »

tožtak
tožtak
9. 10. 2014 9:21

Nechci nikoho obviňovat, je to zvláštní, ale začínám mít dojem, že scénáře už jsou dávno dané, jen se začínají naplňovat. Tuto mapku rozdělené Ukrajiny jsem už viděl před nebo během Majdanu (ovšem bez popisek).

http://czech.ruvr.ru/2014_04_08/Rusko-a-Zapad-jsou-pripraveny-zahajit-dialog-o-situaci-na-Ukrajine-3258/

Ladys
Ladys
9. 10. 2014 11:12

Kéž by ta konečná mapa skutečně vypadala takto, zatím to červené vyznačené území je mnohem menší a přístup k moři si Ukroši taky sebrat nenechají.

Gatta
Gatta
9. 10. 2014 11:16

Re tožtak:

Někde jsem četl v diskuzi, v souvislosti se stržením sochy Lenina v Charkově: „Zavrhli jste Lenina, tak Ukrajina bude velká jako byla před Leninem“.

http://vlkovobloguje.files.wordpress.com/2014/09/uk101.jpg

mirror
mirror
9. 10. 2014 11:37

Vaska napsal
vřele doporučuju k přečtení – na tomto je vidět za koho ty zmrdi kopou

Přes tento článek jsem se doklikal k zajímavému videu
http://www.ntv.ru/video/991042/

Nejde o to kopat do socanů jako celku, ale ti slušní z nich by si měli udělat pořádek a Luboškovi se vyhýbat. Pamatuji, jak Lubošek organizoval něco na způsob veřejné besedy, kde si pozval Bělohradského a Kellera. Přece museli tušit, o koho jde. To není prohlédnutí ze dne na den. Dávno se ví, že komunisty Lubošek nenávidí a odtud je krůček k tomu, jak se dnes chová.

Béda
9. 10. 2014 13:03

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kocab-Zemane-prestante-s-tou-ruskou-propagandou-Vase-nazory-hranici-s-vlastizradou-338638 Promovaný odborník na tunely a pravdoláskařský humanitární Majdanista promluvil.

Thor
Thor
9. 10. 2014 13:24

Tohle je příspěvek pro Právo,ale ne pro OM. Tady většina nepatří k otrokům reklamy,sebeoznačování za něco jiného, hodnotí podle činů a ne předvolebních billboardů. ČSSD, dle svojí provozní praxe, není ani levicová, ani demokratická, ani česká, ani strana, a českou majoritu má hluboce v p*deli. Tahle firma patří bakalům. A tak se jako bílý kůň nadnárodního korporativismu chová. Co o sobě tvrdí, žere jen debil. Pořád je jich hodně. A také neslyším z ulice, že by skuteční socani duší i tělem nějak protestovali proti akcionářům ČSSD, s.r.o.. Ono to totiž v minulosti vždy znamenalo demokratické vymetení od žlabu a připojených… Číst vice »

peter.
9. 10. 2014 13:52

Gatta napsal

Re tožtak:

Někde jsem četl v diskuzi, v souvislosti se stržením sochy Lenina v Charkově: „Zavrhli jste Lenina, tak Ukrajina bude velká jako byla před Leninem“.

http://vlkovobloguje.files.wordpress.com/2014/09/uk101.jpg

Budem sa opakovať,ale dám to sem ešte raz,lebo aj toto je dobrá mapa
http://www.youtube.com/watch?v=cGxuO1JBYXg

Béda
9. 10. 2014 14:08

Thor,

já jenom, že ve mně již nějakou dobu hlodá otázka, jestli ČSSD neprosazuje neoliberální agendu „zleva“. (TOP-ka kupř. zprava) V otázkách zahraniční politiky kupř. mezi nimi moc rozdílů nevidím. V otázkách podpory zájmů globálních korporací si celkem notují, oligarchové jim nedělají žádný problém. Jestli to není jenom divadélko na hodného a zlého policistu. Ten hodnější občas dá „lůze“ (jak praví skalní elitáři) občas lízmout nějakého lízátka (třeba halasně zruší 30-ti korunové poplatky u lékaře).

lomikel
lomikel
9. 10. 2014 14:15

beda, thor – cssd jsou ruzne skupiny, ciste ekonomicti(rozumej bez idealu) aparatcici jako Hasek, agenti NWO jako Dienstbier, agenti oligarchu a cirkve jako Sobotka idealiste jako Keller atd. Nekde je teziste, vyslednice zajmu skupin a silnych osobnosti. Prase se v tom vyznej kde a hlavne proc zrovna tam. Orionoko by mohl treba naznacit ;)

Neználek
Neználek
9. 10. 2014 14:18

Právě vám kolega Thor vysvětlil, že je to mnohem horší. Tak co zase špekulujete?

lomikel
lomikel
9. 10. 2014 14:24

:) kazda organizace fuguje na zakladne vyslednice zajmu, me cssd pripada jako organizace. Zajem na jeji vnitrni strkure ma proto ze az zas bude treba volit mensi zlo je lepe byt informavny vice nez mene.

Gatta
Gatta
9. 10. 2014 16:36

Thor napsal: „Nač vzdychat nad plakáty z dílny hollywoodských PR mágů?“

V případě ČSSD mám ale dlouho pocit, že od doby „upřímného Standy“ ti mágové a ti co to v schvalují pracují proti ČSSD.

Podívejte na odkaz – copak pan Onderka – primátor Brna nevidí, že na tom plakátu s dítětem vypadá, při vší úctě, jako úchylný pedofil ? :-)

http://pavelmoravec.blog.idnes.cz/c/429551/Predvolebni-kampan-jak-Brno.html

A tak to je všude – jednou Standa, jednou Paroubek v růžovém svetříku … prostě není nad profesionální poradce.

Sio
Sio
9. 10. 2014 16:37

tožtak napsal

Nechci nikoho obviňovat, je to zvláštní, ale začínám mít dojem, že scénáře už jsou dávno dané, jen se začínají naplňovat. Tuto mapku rozdělené Ukrajiny jsem už viděl před nebo během Majdanu (ovšem bez popisek).

http://czech.ruvr.ru/2014_04_08/Rusko-a-Zapad-jsou-pripraveny-zahajit-dialog-o-situaci-na-Ukrajine-3258/

Porošenkovic kluci budou muset dostat mnohem víc přes držku, aby se jim v hlavě rozsvítilo. Rusové myslím čekají na to, že se obyvatelstvo západu časem vypořádá se svou fašistickou vládou samo. Tj. Doněck a Luhansk zůstanou samostátnými oblastmi a na západě nejspíše dojde k další občanské válce.

Sio
Sio
9. 10. 2014 16:43

mirror napsal Přes tento článek jsem se doklikal k zajímavému videu http://www.ntv.ru/video/991042/ Nejde o to kopat do socanů jako celku, ale ti slušní z nich by si měli udělat pořádek a Luboškovi se vyhýbat. Pamatuji, jak Lubošek organizoval něco na způsob veřejné besedy, kde si pozval Bělohradského a Kellera. Přece museli tušit, o koho jde. To není prohlédnutí ze dne na den. Dávno se ví, že komunisty Lubošek nenávidí a odtud je krůček k tomu, jak se dnes chová. Musím vás opravit. Lubošek by miloval i komunisty, kdyby z toho něco káplo. Ale takto miluje jen sebe samého, to je… Číst vice »

peter.
9. 10. 2014 16:56

Toto interwiew dával Georg Bush starší ešte v r.1992 a je z neho zrejmé,že jeho schopnosti štátnika sú o 2 až 3 levely vyššie ako ako u jeho nepodareného syna.Je to v ruštine a je to dlhé,takže iba v skratke. On v podstate hodnotí rozpad ZSSR ako nešťastie,tvrdí,že Rusko tým získalo na sile(prirovnal to k matrioške,keď sa veľká bábika rozbije,vypadne z nej menšia ale pevnejšia)a nelichotivo sa vyjadruje o Brzezinského názore,že bez Ukrajiny Rusko nemôže existovať.Hovorí,že ZSSR sa Amerike lepšie ovládal ako samotné Rusko a vyzýva politikov USA udržiavať s Ruskom dobré a priateľské vzťahy.Keďže ide o interwiew z r.1992,treba… Číst vice »

Béda
9. 10. 2014 18:07

http://a2larm.cz/2014/10/cesko-patri-ekonomicky-do-ruska-vic-nez-si-myslite/ Česko patří ekonomicky do Ruska. Víc než si myslíte Zahraniční firmy si u nás přicházejí na největší zisky na úkor zaměstnanců v rámci celého vyspělého světa. Liberální kavárna přitom stále bojuje především s „fízly“ a „estébáky“. Pražští liberální politici a publicisté opět vyrazili do volebního klání – tentokrát pod heslem boje s „estébáky“ a „fízly“. Senátorem chce být i Martin „Burpsík“, který v barvách TOP 09 prohlašuje, že bude hlídacím psem demokracie. Na mysl se však dere otázka, co vlastně on a jemu podobní „psi“ chtějí hlídat. Na světlo totiž vycházejí nanejvýš varovná fakta, která ukazují, že Česko se… Číst vice »

Béda
9. 10. 2014 18:09

http://www.zvedavec.org/vezkratce/9173/ Prezidenta, poslanců a vedení parlamentu se ukrajinské lustrace netýkají

Sio
Sio
9. 10. 2014 19:30

peter. napsal Toto interwiew dával Georg Bush starší ešte v r.1992 a je z neho zrejmé,že jeho schopnosti štátnika sú o 2 až 3 levely vyššie ako ako u jeho nepodareného syna.Je to v ruštine a je to dlhé,takže iba v skratke. On v podstate hodnotí rozpad ZSSR ako nešťastie,tvrdí,že Rusko tým získalo na sile(prirovnal to k matrioške,keď sa veľká bábika rozbije,vypadne z nej menšia ale pevnejšia)a nelichotivo sa vyjadruje o Brzezinského názore,že bez Ukrajiny Rusko nemôže existovať.Hovorí,že ZSSR sa Amerike lepšie ovládal ako samotné Rusko a vyzýva politikov USA udržiavať s Ruskom dobré a priateľské vzťahy.Keďže ide o interwiew… Číst vice »

mirror
mirror
9. 10. 2014 19:42

Češi bojují peticemi. Za odvolání Zaorálka už jedna sbírá podpisy
http://www.petice24.com/petice_za_odvolani_ministra_zahranicilubomira_zaoralkaz_funkce
Podepsalo přes 860 lidí. Myslíte, že se v Zaorálkovi hne svědomí?

mirror
mirror
9. 10. 2014 19:47

Sio napsal
Nicméně ta myšlenka s černými dírami vysávajícími sovětský rozpočet – Ukrajina a islámské státy střední Asie – to je zajímavé a asi provdivé.

Jeden ješitný amatérský filosof GeoN tvrdil, že Rusové udělali dobře, když se zbavili všech, které museli financovat.

Sio, za kolik se ty žvýkačky prodávaly?

hudryper
hudryper
10. 10. 2014 8:10

Sio : „Porošenkovic kluci budou muset dostat mnohem víc přes držku, aby se jim v hlavě rozsvítilo“ .
Obávám se ,že ukrajinský proces fašizace a přeměna politických stran na soukromé bloky oligarchů je mustr designery NWO plánované budoucnosti nejdříve postsocialistických zemí,posléze i těch západních. Myslím,že dalším adeptem na tento způsob „demokracie“ je Polsko a poté určitě i bývalé Československo.
Proč by se Slovany válčili,když se dá zařídit,že se pozabíjejí sami navzájem ?

Admirál
Admirál
10. 10. 2014 10:24

hudryper napsal

Sio : „Porošenkovic kluci budou muset dostat mnohem víc přes držku, aby se jim v hlavě rozsvítilo“ .
Obávám se ,že ukrajinský proces fašizace a přeměna politických stran na soukromé bloky oligarchů je mustr designery NWO plánované budoucnosti nejdříve postsocialistických zemí,posléze i těch západních. Myslím,že dalším adeptem na tento způsob „demokracie“ je Polsko a poté určitě i bývalé Československo.
Proč by se Slovany válčili,když se dá zařídit,že se pozabíjejí sami navzájem ?

Nevidím to tak černě, že by jim to mohlo vyjít.

Tlak vytváří protitlak.

Sio
Sio
10. 10. 2014 10:52

mirror napsal
Jeden ješitný amatérský filosof GeoN tvrdil, že Rusové udělali dobře, když se zbavili všech, které museli financovat.

Sio, za kolik se ty žvýkačky prodávaly?

No víc než za rubl určitě ne. Nikoho jsem to neviděl kupovat.

Béda
10. 10. 2014 13:08

Neuvěřitelná věc: http://ibezhranic.cz/usa-sankce-budou-trvat-dokud-budou-rusti-vojaci-na-ukrajine/

A co takhle ze stejných důvodů sankcionovat největšího světového teroristu – USA do té doby, dokud jejich „poradci“, CIA a žoldáci budou na Ukrajině?

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/4914-pad-boeingu-na-ukrajine-nove-podrobnosti-sef-sbu-se-prorekl-kdyz-mluvil-o-komplexech-buk

Béda
10. 10. 2014 14:50

Již ne jenom v ČR. Hnědý mor z Ukrajiny se táhne Evropou. http://www.novarepublika.cz/2014/10/ukrajinci-zkouseji-sirit-fasismus-i-v.html

Béda
11. 10. 2014 4:58

Klasická válka o přerozdělení sfér vlivu a politické moci podle změněné ekonomické síly kapitalistických velmocí. http://svobodnenoviny.eu/svetova-menova-valka-mezi-cinou-usa-ruskem-a-japonskem/#more-30823

Béda
11. 10. 2014 5:28

!!!http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Na-Ukrajine-u-ruskych-hranic-operuji-americka-vojska-a-ceska-media-zase-mlci-Expert-Zantovsky-radi-kde-hledat-informace-338884

Domácí média před veřejností dokonale utajila zprávu o tom, že v blízkosti ruského města Pskov byla nasazena obrněná divize Spojených států.