O co jde ve volbách

 

Volební kampaň jde do finiše, přičemž tyto volby mohou mít specifickou důležitost. Jednak mohou být volbami posledními a jednak vítězné týmy vzešlé z těchto voleb budou organizovat společnost v době válečné, v době apokalyptické. Nepůjde tedy ani tak o řešení svozu popelnic, ale spíše o hromadné hroby, distribuci potravin, pitné vody a výjimečný stav. Svět se totiž připravuje na celosvětovou válku, tentokrát pro změnu v Evropě.

Připravuje se novela branného zákona(external link), ve které prý o nic nejde. Jenom se tak nějak všechno zkrátí a zjednoduší, aby vláda, když bude chtít, mohla poslat nejen muže, ale i ženy do armády a do války. Je to prý tedy jen taková lapálie. To, co by teď trvalo celé měsíce, budeme mít takříkajíc předpřipraveno, kdybychom náhodou, ausgerechnet teď, když to na odzbrojovací proces opravdu nevypadá, museli jít bránit vlast, národ, demokracii, svobodu či něco jiného, podobně důležitého.

Kolik našich žen o takovém úžasném pojetí rovnosti, o takovém výdobytku svobody, který jí nařizuje obléci uniformu a jít do války, ví? Jedno procento, dvě? Kdo takové „chytré“ věci vymýšlí? Zelený mozek, to je jasné. Navíc ne ten náš, český. K tomu je třeba importu “zelené mysli“ až z USA či z NATO. Stejně tak pro jistotu budeme navyšovat rozpočet na zbrojení o 40 procent, což se ovšem našemu knížeti Karlovi a jeho kamarádům zdá neuvěřitelně málo.

Nejlepší obrana pro armádu a korporace je útok

A to jsme součástí paktu vydávajícího na „obranu“ drtivou většinu světových výdajů na zbrojení. Máme tedy naprostou, bezkonkurenční převahu, a přesto se nám zdá pořád malá. Kdy tedy budou výdaje na „obranu“ paktu NATO dost velké? Až budou tvořit 100 % světových výdajů na zbrojení? Nebo bude stačit 90 %? Těžko býti v této věci prorokem. Na druhou stranu má Karel pravdu. Chystáme se na Rusko, největší zemi na světě, zemi s nemalým jaderným arzenálem, takže lze předpokládat, že tato válka vskutku nebude procházkou růžovou zahradou. Tedy ne pro Karla, ten se asi domnívá, že bude někde v závětří piknikovat na tea party s Bushovými a jejich společníky. Ostatně Karel si uměl život užít, a o to jde, ne? My si budeme moci zatím užít humanitární bombardování takříkajíc na vlastní kůži. A bude to tak správné.

Naši „spojenci“ se raději spojili s někým jiným, shodou okolností s fašistickou Itálií a Hitlerovým Německem, jakmile to bylo pro ně výhodné. Ani vyhlášení Protektorátu Čechy a Morava je nepohnulo k nějaké akci. Proč také. Vždyť jim patřil po první světové válce prakticky téměř celý svět, tak takový kousíček, tj. Čechy a Moravu, Němcům „vrátili“. Po druhé velké válce, kterou vyhrály zejména dvě země, Spojené státy především svým ekonomickým přínosem a Sovětský svaz lidským nasazením, jsme připadli po spojeneckých dohodách Sovětskému svazu. Většina Německa, Itálie, Francie, Velká Británie a další země připadly Spojeným státům. Takové rozložení vydrželo zhruba 45let.

Taková malá česká kolonie

Šéfredaktor Britských listů Jan Čulík se diví jednání pracovníka amerického velvyslanectví v Praze, viz tento článek(external link):

„Pokud je to pravda, že se americké velvyslanectví v Praze pokoušelo vyjadřovat se k obsahu diskuse na pražském Festivalu spisovatelů i k tomu, kdo tam měl či neměl být pozván, je to nesmírná, arogantní drzost a důkaz toho, že někteří jeho činitelé prostě považují Českou republiku za kolonii, kde si mohou dělat, co chtějí. Samozřejmě, že tuto neuvěřitelnou aroganci svým úslužným postojem vyvolávají čeští politikové. Nikde například v Británii by si činitel amerického velvyslanectví něco takového nedovolil. Neměl by si to dovolit ani v ČR, protože by si měl uvědomit, že svým chování připomíná sovětského politruka ze sovětského velvyslanectví v Praze někdy v roce 1971, krátce po sovětské invazi; sovětští politrukové také měli tehdy ve zvyku určovat, kdo smí či nesmí hovořit na kulturních akcích v České republice.“

Těžko říci, kde Čulík k takové naivitě přišel. Pracovník amerického velvyslanectví se nedomnívá, že jsme kolonií. On to ví. Na rozdíl od Čulíka, který se naivně domnívá, že jsme svobodná země. Každopádně pak není divu, že si vypěstoval Karla Dolejšího s jeho „analýzami“ a rozzlobil část svých čtenářů a přispěvatelů. Čulík to pokládal za spiknutí, místo aby přestal Dolejšího analýzy vydávat, nikoliv proto, že jsou, jak se domnívá, tak ostře nestranné, ale proto, že jsou hloupé a čpí propagandou na sto honů. Vypočítávat, vyvracet a polemizovat nemá cenu.

České lži a propaganda

Mašinerie propagandistů jede podle osvědčeného scénáře. Koně z Bakalovy stáje Pehe, Fendrych, Gazdík(external link), (poslední perla z jeho pera: „Přesto se tento pacifista(external link) – poté co vypukly boje na východě Ukrajiny – dlouho nerozmýšlel a přihlásil se jako dobrovolník k 11. praporu Kyjevská Rus.“) a mnoho a mnoho dalších tvrdí „A“, když je vyvráceno, začnou tvrdit „B“ a tak dále a když po mnoha dnech, týdnech, měsících či letech vyčerpáte všechny možnosti, začnou tvrdit opět „A“ a můžete začít znovu. Události na Ukrajině berou jaksi z „prostředka“, úplně zapomínají na začátek státního převratu, který svými dolary podporovaly Spojené státy, zapomínají na švindl s dohodou, u kterého asistovala i EU a konečně zapomínají na násilí Molotovových koktejlů v rukách demonstrantů na Majdanu. Ukrajinu tím rozbili, rozpoutali akci, a teď se diví reakci. A v rukou takových myslitelů jsme.

Naši mediální presstituti kopou prostě za mocné, protože je to tak pohodlnější, příjemnější a žijeme jen jednou, že? Kdo by se tedy divil, když se z někdejších mírotvorců stávají váleční štváči, z pisálků do komunistických plátků vážení redaktoři „svobodného“ tisku placeného ovšem miliardářem s pochybnými, v pravdě kapitalistickými, praktikami devadesátých let minulého století. Ostrava (a nejen ona) si nemůže „poctivost“ našeho „hlídacího psa demokracie“ vynachválit, dnešní ministr zahraničí Lubomír Zaorálek to vyjádřil pregnantně, podle něj se Bakala „chová jako gauner(external link)„. No nic, sluší mu to ale, že? Nu a peníze jistě mají také nějaký ten podíl na jeho velkém charismatu. Zřejmě i proto se ráda znemožňuje bývalá redaktorka ČT Daniela Drtinová v Bakalově internetové televizi. Její poslední rozhovor s šéfem Pirátů Jakubem Michálkem(external link) jí ukázal ještě v horším světle než obvykle, a to je co říct.

Drtinová jako fúrie vede válku za TOP 09 proti všem skutečným i jen potenciálním soupeřům. Klid „Piráta“ Michálka, jeho přehled, věcnost a náměty na zlepšení hospodaření jsou minimálně více hodny zkoumání, než hysterické kritiky. Například začít s přezkumem trestněprávní odpovědnosti za uzavřené, pro magistrát zjevně nevýhodné, smlouvy by bylo tím správným začátkem. Možná by se pak nemusely vymýšlet všelijaké kejkle proti Rittigovi, klubíčko by se začalo rozmotávat od začátku a netahalo by se z konce nebo z prostředka. Najednou by to možná šlo tak trochu samo. Zatím jsou všichni skutečně odpovědní za turecké hospodaření takříkajíc v klidu. Je opravdu škoda, že v systému ve kterém žijeme, mají takoví Michálkové jen slabé slovo.

Naopak silné slovo má současná kulturní fronta, k níž je Drtinová patřičně servilní, jak můžeme vidět v jiném rozhovoru zde(external link). Na rozhovor s Michaelem Kocábem se vyspala, jak je vidět, mnohem lépe než s lídrem Pirátů. Drtinová, podobně jako fotbaloví fanoušci v „kotli“, rezignovala na postoj nestranného pozorovatele a zcela ztratila smysl pro realitu. K výrokům samotného Kocába lze sotva co dodat, snad jen, že jsem dal na jeho doporučení a přečetl jsem si jména prvních 100 signatářů jeho petice, k vidění zde(external link). Prý budeme překvapeni, jaké osobnosti petici podepsali. Mě tedy nepřekvapilo ani jedno jméno. Mezi iniciátory zmíněné petice vystupuje i jistý Martin Bursík, někdejší trojský kůň ve straně zelených, dnešní kandidát na senátora usmívající se na nás z plakátu se sloganem „stop Rusku“. Je to prostě ta správná parta kluků a holek, co volí Karla, a jak říká Kocáb, vůbec nejsou zvyklí na lež.

My, rozuměj Kocáb a jeho kamarádi, jsme ze lži tak konsternováni, protože je to něco, s čím jsme se vůbec nikdy nesetkali. Bystrý pozorovatel, jímž hudebník Kocáb jistě, je si prostě všiml, že Rusové lžou, jako když tiskne (k slyšení v čase 3:10(external link)), což my prý neznáme. Tato vlastnost proradných Rusů vyšla rovněž na povrch v osobě Putina brrrr, fuuuuj, prezidentem Ruské federace, jelikož ten prolhaného Rusa prostě nezapře. Máme my to tady v Čechách kliku, že jsme tak nějak od narození pravdomluvní, a máme tu exministry, odborníky na lidská práva, jako je Michael Kocáb. Proto nepěstujeme rasismus či národní nesnášenlivost, jen poukazujeme na to, že Rusové jsou jaksi od přírody prolhaní lháři, mají to prostě v genech, a my jsme pravdomluvní charakteři.

Iluzorní samostatnost našeho státu

Je jasné, že tyto a jakékoliv jiné volby těžko můžeme označovat za „naše“. Jsme satelity Spojených států, jsme jejich vazaly. Po pravdě řečeno, jinak to ani neumíme již stovky let. Jsme takový malý nárůdek ve středu Evropy. Vcelku loajálně naši předci pokládali před sty lety své životy za nejjasnější mocnáře, císařpány a jejich rodiny, Franze Josefa, řečeného „Procházka“ a blahoslaveného Karla I. Dnes nejsme moudřejší, jen symboly, za něž budeme umírat, se změní. Loajálnost našich předků klesala až s prodlužující se válkou. Po slibu tehdejšího prezidenta Spojených států Wilsona formulovanému ve čtrnácti bodech a podpory osvobození ze „žaláře národů“ s autonomií pro národy Rakouska-Uherska, se přiblížila nule. Rakousko i díky tomu válku prohrálo a my jsme dostali svůj „samostatný“ stát. Tato „samostatnost“ se ukázala být naprosto iluzorní takřka přesně po 20ti letech.

Nicméně nemá cenu plakat nad rozlitým mlékem, v tomto případě nad naším členstvím v NATO, a raději začít něco dělat. Heslem naší doby by mělo být vystoupení z tohoto agresivního vojenského paktu. Je to naše povinnost vůči těm, kteří, když to neuděláme, zemřou. Naše vystoupení možná podnítí další národy a země a stane se největší charitativní a humanitární misí všech dob. Je za minutu 12. Až odbude dvanáctá, atomový mrak zahalí oblohu, a už to nepůjde. Před více než sto lety bylo mírové hnutí mnohem silnější než dnes. Mezi hlavní aktivisty patřila i rodačka z Prahy, baronka Bertha von Suttner, rozená hraběnka Kinská. Tato pacifistka a spisovatelka, autorka románu „Odzbrojte“ dokonce v roce 1905 obdržela Nobelovu cenu za mír. Přesto to bylo málo a první světová válka začala pár dní po její smrti. Nedožila se tedy toho, co předvídala, před čím desetiletí varovala a proti čemu bojovala a zasvětila svůj život. Někteří „mírotvorci“ mezi které původně patřil i její přítel Alfréd Nobel, se domnívali, že míru bude dosaženo vymýšlením nových strašnějších zbraní a zvýšeným zbrojením jako odstrašujícího prostředku. Tyto úvahy a teorie se ukázaly jako mylné. Míru se dosahuje mírem, dobra dobrem. Žádné dobro nelze šířit špatnými prostředky. V našem případě je nutné zřeknout se účasti na loupežení a vraždění organizovaném našimi „spojenci“. Chceme-li žít.

Sovětský svaz prohrál ve studené válce a po roce 1991 zřejmě doufal v určitou velkorysost vítězů. Určitě si zasloužil vděčnost za to, že se neuchýlil k válce horké, když mu teklo do bot. To, co v NDR, Maďarsku a Československu hájil původně násilím, dobrovolně opustil a vyklidil pole v euforické atmosféře odzbrojení a možné mírové spolupráce mezi národy. A jak už to bývá, za tuto vstřícnost byl náležitě „odměněn“ uloupením všeho a naprostým ožebračením lidu za použití podobných metod, jaké známe i my v České republice. Jen v Rusku je vše tak nějak větší a tak šlo i o neporovnatelně větší lumpárny a bídu. Samozřejmě, že podobný scénář proběhl i na Ukrajině. Ještě nedávno si tam však přes veškerou bídu žili v relativním klidu. V relativním, porovnáme-li to s dneškem. Dnes, ano ještě dnes, žijí ve sklepích(external link).

Jsme součástí vojenského paktu? Jsme. Posíláme vojáky zabíjet po všech koutech světa? Posíláme. Zacházíme s násilím, s násilím zajdeme. Taková je logika, taková je spravedlnost. Vybrali jsme si za spojence zemi, která terorizuje již desítky let celou Zemi. Spojené státy americké šíří teror a zkázu po celé zeměkouli, všichni to vidíme, ale většinou nevěříme svým očím. Nejméně polovina občanů USA si myslí, že na teroristických útocích 11. září 2001 se podílela sama vláda Spojených států, aby mohla rozpoutat války a omezit občanská práva v USA. Polovina jejich občanů se domnívá, že jejich vláda je spolkem kriminálníků, který patří před soud.

Tento spolek hubí Zemi. Nejsem tedy žádný „antiameričan“, naopak souzním s většinou obyvatel Spojených států. V centru New Yorku na nejprestižnějším místě, pověstném Times Square, bylo možno letos po řadu týdnů spatřit megabillboard, ukazující na obří podvod vlády USA v souvislosti s událostmi 11. září 2001. ZDE(external link) Podobný viděli i v Torontu a na dalších místech ZDE(external link) Ano, můžeme spekulovat, co by se stalo, kdyby nejmocnější zemí na světě byla Čína, Rusko, Írán, Pákistán nebo Malta. Jenže nejsou, nejmocnější zemí jsou Spojené státy, a jsou to ony, respektive zločinecká skupina, která se jich zmocnila, rozpoutávajíc války, věznění bez soudu, mučení a bombardování měst bez jakýchkoliv pravidel a skrupulí.

Kdo má moc, nikdy ji nemá dost. Spojené státy si prostřednictvím různých nástrojů podmaňují svět. Komu se to nelíbí, bude viset či jinak eliminován. Když tak mají k dispozici poslední výkřik na poli lidských práv vyrobený a znovuobjevený v USA, humanitární waterboarding, a to by v tom byl čert, aby se kverulant nepřiznal k tomu, k čemu potřebují, aby se přiznal. To je třeba si uvědomit.

Převzato z e-republika.cz

Foto: Petr Ďoubalík, www.douba.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
10. 10. 2014 13:33

Ďouba je jednička. Pavel Letko je také výborný.

Ďouba
Ďouba
10. 10. 2014 15:33

Přátelé, před několika lety jsem seděl u PC, když přišla dcerka ze školy. Stála ve dveřích a já si všimnul, že pláče. Když jsem se zeptal, co se děje, přistoupila a řekla: „Tati, já tě tak lituji, žes musel žít v tak strašné době!“ Tak jsem jí odpověděl, že už jeden slavný myslitel kdysi pravil: „Nepřísahej na slova učitelova“, a přidal, že budu nejšťastnější člověk na světě, když ona prožije tak krásné mládí, jako jsem měl já. Že se o to budu ze všech sil snažit, i když to rozhodně nebude lehké. Pro úplnost doplním, že jsem ročník 1960 a… Číst vice »

Vaska
Vaska
10. 10. 2014 16:32

pro Jaa – ne pravdoláskovci ale fašizoidní havlojdi.
pro Ďoubu – někde v diskusi jsem četl jak nějakej maník děkoval komančům za šťastné a bezstarostné dětství – já k tomu mohu přidat a kvalitní vzdělání

Béda
10. 10. 2014 17:51

Pkleslost a stupidita politické reklamy pro šašky, které si nanominovaly stranické sekretariáty: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Volby-svatek-demokracie-Podivejte-se-na-stranicke-propagacni-materialy-u-kterych-se-umlatite-smichy-338840

lomikel
lomikel
10. 10. 2014 18:16

ok, uz jsem to nakous u janiky. ted je doba cinu, ne horekovani, takze supky hupky k volbam. i kdyz je to akt pro jednotlivce jen statisticky vyznamny, je to preci jen akt, cin, realizovane rozhodnuti. Analyzovano a diskutovano tady bylo kde co, i seriove a paralelne :). Takze kolegove, soudrizi a pratele, je treba prilozit listek k dilu!

Gatta
Gatta
10. 10. 2014 19:50

Re lomikel – o jsou i lepší … pokud vím, tak orinoko povídal něco ve smyslu, že se nechal zlomit na nějakou kandidátku.

K. J.
K. J.
10. 10. 2014 23:06

Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí…
V 89 roce nikdo v tomto národě netušil, že Havel píše kromě divadelních her také sci-fi. A navíc ještě se špatnými konci…
(Nechci býti sprostý)

idiotronic
11. 10. 2014 23:08

Ďouba napsal „Tati, já tě tak lituji, žes musel žít v tak strašné době!“ Popisoval jsem ve čtvrtek,cestou k volbám , kterak jsem povinně absolvoval zimní výcvikový kurs, neměl jsem lyže ani boty,ale mohl jsem si půjčit běžeckou i sjezdovou výstroj z arzenálu katedry TV. Podobné to bylo na letním výcvikovém kursu,kde byla povinná jízda na kajaku i jízda na kánoi,přechod přes řeku a po zbytek roku výcvik neplavců, dokud neprokázali plaveckou schopnost. Soudě podle nedůvěřivých pohledů spolucestujících (snad studentů,podle věku), měli mě za zpozdilého propagandistického blba. Až bude zpracováno video ze čtvrteční schůzky Nové republiky,všimněte si, že někteří účastníci… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
12. 10. 2014 12:52

Obávám se, že „generační kontinuita“ již neexistuje. Alespoň tohle již „postmoderna“ dokázala… Každopádně to již nejspíše platí pro „mezigenerační solidaritu“. Je asi dobré začít od počátku u dalších mladších ročníků, a šířit informace o předchozím období „dokud nás smrt nerozdělí…“ Alespoň v mém případě má dost lidí zájem na „zušení zrcadla své minulosti“ (když to napíši kulantně). Mafii dneška jde pochopitelně o „kontinuitu po našem“ (po jejich) – tj. „jako lilie čistí podnikatelé“ – kteří se ani náhodou neumazali slepou poslušností straně, zejména z vypočítavosti, hbitě schovali jedny průkazky, aby mohli „zpravicovatět až za hrob „švarcsystému bratrstva kočičí pracky“ (omlouvám… Číst vice »

mirror
mirror
12. 10. 2014 13:07

Volby odstraňte ze seznamu možných postupů, jak si mohou všichni polepšit a zrušit extrémy v bídě a bohatství. Bulharsko je nejchudší zemí v Evropě. Poslední volby nezměnily vůbec nic. Bulhaři jsou odsouzení k chudobě. Kdo je jen trochu dobrý aspoň v něčem, ten se z Bulharska odstěhuje do ciziny. Konečně je to osudový trest za to, že se zbavili režimu, který jim zajišťoval troch důstojný život. Moc bohatých nadnárodních elit je po ostravsku zašpérovaná a nikdo krunýř nesvobody neprolomí. Z obklíčení se musí probíjet každý sám.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
12. 10. 2014 13:30

Mirrore, ačkoliv na základě zkušenosti z podhorského venkova rozhodně nesouhlasím s dnešním Čulíkovým hodnocením voleb na BL (zejména u „nezávislých“ jde často o místní „spolky kamarádů co spolu nejen mluví,pijí a podnikají…“, u KDU-ČSL pak často o „přátele restitučního tunelu na budoucnost“), bez voleb to nikdy nepůjde. Ale ruku v ruce s tím musí jít ona vzájemná pomoc a solidarita, aktivní spolupráce nespokojených občanů. A myšlenky HzPD – tj. referenda a odvolatelnost politiků. Opravdu si nemyslím, že „z obklíčení se musí probíjet každý sám.“ To prostě nefunguje, rozhodně – ne pro ty co nejsou ochotni ohýbat hřbet, otročit či se… Číst vice »

Morybundus
Morybundus
12. 10. 2014 14:52

Martin (už bez taky m) napsal Mirrore, ačkoliv na základě zkušenosti z podhorského venkova rozhodně nesouhlasím s dnešním Čulíkovým hodnocením voleb na BL (zejména u „nezávislých“ jde často o místní „spolky kamarádů co spolu nejen mluví,pijí a podnikají…“, u KDU-ČSL pak často o„přátele restitučního tunelu na budoucnost“), bez voleb to nikdy nepůjde. Ale ruku v ruce s tím musí jít ona vzájemná pomoc a solidarita, aktivní spolupráce nespokojených občanů. A myšlenky HzPD – tj. referenda a odvolatelnost politiků. Opravdu si nemyslím, že „z obklíčení se musí probíjet každý sám.“ To prostě nefunguje, rozhodně – ne pro ty co nejsou ochotni… Číst vice »

mirror
mirror
12. 10. 2014 20:29

Martin (už bez taky m) napsal Individualizace je jedním z účinných nástrojů rozbíječů původní „předrevoluční“ společnosti. Pokud „nezabalíme“, nezbývá než spolupráce a vzájemná pomoc. Ano, „moře kolem“ je „plné žraloků“, ale budou-li lidé práce a cti dále slepí, pohodlní, pak jediné jak si mohou „polepšit“ je „změnit se“, a stát se jedním ze „žraloků“. Asi máte pravdu. Za čtvrtstoletí se podařilo mezilidské vztahy tak rozesrat, že nikdo nevěří nikomu. Tím nemyslím lidi z rodiny nebo ze zaměstnání, ale cizí cizímu nepomůže a nepodpoří ho. S výjimkou slabých komunistů, kteří balancují navíc na pokraji zákazu činnosti, se žádný politik v podstatě… Číst vice »