O slušném veliteli koncentračního tábora

Byl jednou jeden velitel koncentračního tábora. Byl to sympatický spořádaný starší pán, slušný, pečlivý a důsledný. Svou práci vykonával svědomitě, jak nejlépe uměl. Každodenně dohlížel na zástup lidí, ukázněně postupujících do plynových komor. Lidé odevzdaně kráčeli, snad tušili, snad i někteří věděli, ale spíš se zdráhali uvěřit, že by s nimi ti vznešení lidé nadřazené rasy mohli mít tak hrůzné úmysly. Tak poslušně a pokorně mlčky šli, jak jim bylo nařízeno. Velitel se díval a pořádkumilovná část jeho osobnosti byla spokojena. Všechno šlo tak, jak jít mělo. Jednoho dne se ale v zástupu odevzdaných tváří objevila uslzená tvářička mladé dívky. Ona věděla, kam jde, a jít tam nechtěla. Netroufala si vzdorovat, jen velitele tiše s pláčem prosila: „Neposílejte mě tam“. Díval se na ni a kupodivu ještě něco lidského v něm pocítilo s tou dívkou soucit. Byl by jí dal milost, nechal ji žít. Jenže před všemi těmi lidmi, kteří se dívali, nemohl. Tak ji jen pohladil po tváři a řekl několik útěšlivých slov, aby se nebála, že bude všechno v pořádku. Byl to slušný člověk.

***

Přirovnávat Angelu Merkelovou k veliteli koncentračního tábora je jistě nadsazené! Přesto mě to srovnání mimoděk napadlo, když jsem přemýšlela o té podivné příhodě s plačící dívkou a kancléřkou. Co se to vlastně před našima očima stalo, dopustila se Angela Merkelová nějaké chyby? Dívka se rozplakala v reakci na její slova, že se žádosti imigrantů mají řešit rychleji, do roka, a nemělo by to trvat čtyři roky. Znamenalo to, že dívka měla být už dávno zpátky ve své staré vlasti? Tak to určitě kancléřka nemyslela. Spíš reagovala na postěžování si dívky, že žije v nejistotě, na rozdíl od svých spolužáků, že by si chtěla také plánovat budoucnost a chtěla by studovat. Kdyby se o imigrantech rozhodovalo rychleji, mohla být zbavena alespoň břemene této nejistoty, to asi chtěla říct Angela Merkelová. Tváří v tvář této nešikovné a trapné útěše spolu s pohledem tváří v tvář mašinérii, jíž je její představitelka vlastně bezmocnou součástí, se výřečná a bystrá dívka – rozplakala. Jako výraz bezmoci a zoufalství.

Ale ani kancléřka nemohla v tu chvíli jednat jinak. Otázka, co v tuto chvíli udělala špatně, je špatná otázka. Ona v tu chvíli nemohla udělat nic, co by bylo správné. Leda snad se také rozplakat a utéct někam do lesů. Tedy kdyby byla „živá“, a ne politička ;-). Chyba se nestala v tu chvíli, chyba se stala dávno předtím. Imigrační zákony by měly být nastavené tak, aby takové dívky sítem prošly! Zatím to vypadá tak, že spíš projde někdo politicky vhodný, kdo to ani tak nutně nepotřebuje, případně kolonky v lejstrech vhodně vyplní i nějaký bývalý radikál, co už se mu v al kaidě nelíbí a jde mu tím pádem doopravdy o život.

Převzato z ostrova Janiky

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
51 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
22. 7. 2015 11:33

Neviem,čo je účelom tohoto článku.Veď je to evidentne citové vydieranie,ešte viac vystupňované ako u Tribuna.Hádam si len tá žena nemyslí,že sa teraz všetci tí,čo majú k prijímaniu imigrantov výhrady zmenia na idiotov,ktorí si pod vplyvom jej článku, nasťahujú po 4 – 5 tich imigrantov a celý život svojej rodiny prispôsobia ich kultúre a návykom. Pre istotu uvediem,akých imigrantov by sa naša pomoc mala podľa môjho názoru týkať. Ak už teda budeme musieť imigrantov prijímať tak len takých,ktorí si našu pomoc budú vedieť vážiť,budú mať stále na pamäti,že sú u nás hosťami,že budú rešpektovať našu kultúru,naše zákony a vierovyznanie a naše… Číst vice »

Janika
Janika
22. 7. 2015 11:50

„Neviem,čo je účelom tohoto článku.“

Správně, nevíte :-).

Béda
22. 7. 2015 11:51

existuje několik stránek migrace: zdroji té migrace se nikdo nezaobírá. Ten Koncentrák není Evropa, v tom se autorka hrubě plete. Ten koncentrák ze kterého utíkají do „země zaslíbené“ je jejich zničená domovina. A ti velitelé koncentráků jsou šéfové v „demokratických“ zemích Západu, kteří nejdřív dali pokyn k rozbití té domoviny (ke zřízení obrovského koncentráku) a nyní spekulují o tom, že na účet vlastních občanů v předlužených státech budou provozovat humanitu pro nepatrné promile (patrně prominentnější části) „vězňů“ kteří z těch koncentráků utekli.

Béda
22. 7. 2015 11:54

Dovětek: ta reklamní charita ovšem není žádné řešení toho problému. Naopak velitelé „koncentráků“ dál pokračují ve svém zkázonosném díle v místech odkud ti „vězni“ utíkají.

Sio
Sio
22. 7. 2015 12:01

Já bych věděl, co má Angela udělat. Zachovat se spravedlivě. V Africe je 1.1 mld obyvatel, africké ženy mají v průměru 5 dětí. Tak to jistě nepřeženu že tam bude více, než 200 miliónů dětí. Angel aby měla rozeslat vysoké německé úředníky do Afriky a pozvat všech 200 miliónů dětí do Německa. I s rodiči, samozřejmě, bylo by necitelné odloučit děti od rodičů. No tak to bude tak půlka Afriky. No moment, moment … a co staří a nemocní? Ty přece nenechá jít do plynu? Měla by je pozvat taky. No, tak to bude už skoro celá Afrika. Je to… Číst vice »

vittta
vittta
22. 7. 2015 12:05

Povolil bych každému občanovi, aby na své náklady přijal nějaké migranty.
Koho pak trápí svědomí a chce vermomocí pomoci, měl by šanci.
A jelikož je spravedlivých a morálních celý internet, byla by uprchlická krize vyřešena a zadarmo.

peter.
22. 7. 2015 12:14

Janika napsal

„Neviem,čo je účelom tohoto článku.“

Správně, nevíte :-).

Viem to veľmi dobre.Jednu takú ako ste vy máme v europarlamente.Volá sa Flašíková-Beňová.

Béda
22. 7. 2015 12:14

Jenom technická k předešlému: odkud kam směřují ty zástupy „vězňů“ – kam ty transporty vozí vězně zbavené svobody? Židé utíkali z Evropy koncentráku) do Izraele – do své domoviny. Běženci z islámských zemí utíkají ze své domoviny (koncentráku) do Evropy – to znamená přesně naopak.

vittta
vittta
22. 7. 2015 12:15

Ještě bych o tom natočil film. Oko by nezůstalo suché, ale obávám se, že film by zůstal filmem. Stejně dojemný příběh by mohl napsat odpůrce migrace třeba o nějakém bezdomovci nebo důchodci,či nemocném českém děcku s pointou, že na jejich důstojnost nejsou prachy a ty že nejsou proto, že se musí cálovat hodné snědé holčičky. Také by oko nezůstalo suché. Jen ale v tom kině…. Ale osamělým důchodcům, nemocným dětem či bezdomovcům moralisté moc nepomáhají. Je ale pravda, že když invalidovi nějaká svině ukradne vozejk, může si za týden koupit nový. I na operaci děcka se vybera. Jak jsem koukal,… Číst vice »

Janika
Janika
22. 7. 2015 12:16

Béda napsal

Dovětek: ta reklamní charita ovšem není žádné řešení toho problému. Naopak velitelé „koncentráků“ dál pokračují ve svém zkázonosném díle v místech odkud ti„vězni“ utíkají.

Také to tak vidím.

vittta
vittta
22. 7. 2015 12:17

Jak to-naopak, Bédo?
Utečenci z islámských zemí přece utíkají mezi své, na Evropany u toho z vysoka kašlou.
Plaťte s starejte se, jinak rasismus a xenofobie…

Janika
Janika
22. 7. 2015 12:19

peter. napsal
Viem to veľmi dobre.Jednu takú ako ste vy máme v europarlamente.Volá sa Flašíková-Beňová.

Vždyť říkám – nevíte :-).

Béda
22. 7. 2015 12:21

vittta napsal Povolil bych každému občanovi, aby na své náklady přijal nějaké migranty. Koho pak trápí svědomí a chce vermomocí pomoci, měl by šanci. A jelikož je spravedlivých a morálních celý internet, byla by uprchlická krize vyřešena a zadarmo. To ale není pouze otázka ubytování, ale taky zajištění obživy, zdravotní péče, sociálních dávek, vzdělávání, náboženské svobody (náboženské svatostánky), svobody projevu… Třeba Orlíku by slušela náboženská komunita s minaretem uprostřed hradního nádvoří, islámskou soukromou školou… Kníže má přece k lidem blíže a je to starý humanista ještě z dob Kosova. Třeba by to bylo takové symbolické pokání jeho rodu za podíl… Číst vice »

peter.
22. 7. 2015 12:25

Janika napsal
Vždyť říkám – nevíte :-).

Uspokojuje ma,že vy zase viete najlepšie,ste výnimočná a prekypujete súcitom vždy,keď sa vás to netýka.Janika „Dobrotivá“.

Béda
22. 7. 2015 12:25

vitta,

já bych zákonem nařídil aby všichni politici, kteří schválili a schvalují podíl na válkách v islámských zemích, zbrojaři, kteří tam vyvezli zbraně povinně přijali svůj díl odpovědnosti = vypočtený podíl migrantů, které by na své náklady ubytovali u sebe a platili jim a jejich rodinám veškeré výlohy za celou dobu pobytu v tuzemsku. To by bylo myslím adresnější a spravedlivější.

cnemo
22. 7. 2015 12:59

No je to jednoduché. Já bych se zeptal, zda se její rodina již vzdala náboženství pedofilního proroka, zda se již všichni domluví německy a co ví o zemi, kde chce žít. Vysvětlil bych jí, že zde může žít jen, když ji lidé této země budou chtít a lidi pod vlivem této vražedné ideologie prostě nechtějí. Co udělala aby ostatní přesvědčila, že chce být skutečná Němka, ne nějaká „multikulturní“ parazitka z muslimského gheta, provozovaného za peníze německých ďaurů? V případě negativní odpovědi bych ji řekl, že ji vrátíme zpět, pěkně do rukou vyznavačů víry pravé a ti již budou vědět, jak… Číst vice »

Alena
Alena
22. 7. 2015 13:29

ty lidi ale nemohou za to, že jejich domovy jsou rozvrácené. Řešením ale není stěhování národů, řešením je ukončit války na celém světě!!!!!!

Alena
Alena
22. 7. 2015 13:55

jinak není na škodu si přečíst, jak se chovají běženci v západních zemích, kde je jich velká koncentrace
Ať víme, co nás čeká
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ani-nechtejte-vedet-co-jsem-s-imigranty-zazil-v-Rime-Komentator-nas-lituje-za-to-ze-prijdou-i-k-nam-385118

Sio
Sio
22. 7. 2015 14:56

: všeho do času. Ono se nic nedá tolerovat věčně a informace se šíří netem rychlostí světla.

Gatta
Gatta
22. 7. 2015 14:57

vittta napsal

Povolil bych každému občanovi, aby na své náklady přijal nějaké migranty.
Koho pak trápí svědomí a chce vermomocí pomoci, měl by šanci.
A jelikož je spravedlivých a morálních celý internet, byla by uprchlická krize vyřešena a zadarmo.

Povolil byste to svému sousedovi na patře v paneláku, nebo svému sousedovi na ulici se kterým máte plot ???
A tak v celém státě, tak v celé Evropě …

PPK
PPK
22. 7. 2015 15:13

Primární příčinou migrace jsou války v zemích tzv. 3.světa. Jsou to války, které tam záměrně vyvolávají politici a byznysmani EU-USA civilizace, přičemž jim v tom aktivně sekundují elity právě těch dotčených zemí 3.světa. Motivy, příčiny a důvody jsou tyto: 1/ pro obchodníky se zbraněmi civilizace EU-USA jsou války tam, obrovsky výhodným kšeftem a cestou k surovinám. 2/ pro politiky této civilizace jsou války v zemích 3.světa – a následná migrace obyvatel odtamtud do Evropy a USA – přílivem nových prozatím vděčných a velmi levných pracovních sil – a co je rovněž velmi důležité – budoucích oddaných voličů těch, kteří jim… Číst vice »

merlin
merlin
22. 7. 2015 15:21

nebudu se dál zapojovat, protože je to na jedné straně příliš sentmentální a na druhé příliš romantické a na další mi to dobře koresponduje s včerejším výkladem PPK. A že mi to asociovalo Najirah al Sabah, která rozplakala senátory, jsem už zmínila jinde.

merlin
merlin
22. 7. 2015 15:23

a koresponduje i dnešním výkladem PPK :-)

abx
abx
22. 7. 2015 15:29

citove vydieranie to je, nakolko neriesi problematiku, ale poskytuje uzky uhol pohladu – zaiste opravneny a spravny. nemecko ako vplyvny clen EU neurobilo nic proti tomu, aby nedoslo k bombardovaniu Libye, takze ten primer medzi merkelbabou a sefom koncentraku je skratka pravdivy, odovodneny. nemecko ako vplyvny clen EU nerobi nic proti tomu, aby USA presadzovali svoje spinave korporatne zaujmy na Ukrajine, dokonca, v zaciatkoch, sa na tom vsetkom podielalo. merkelbaba je teda daleko horsia od velitela kocentracneho lagru. na tieto slzave pripady treba brat ohlad, lenze to nikto administrativne robit nebude, lebo je to prilis zlozite a administrativa musi byt… Číst vice »

Dana
Dana
22. 7. 2015 16:13

Naivita a krvacejici srdicko pani Janiky jsou naprosato rozkosne. Kdyz se vziji do pohledu hybatelu NWO, pak takova hloupost obcanu je vitana perlicka a utvrzovani jejich planu ve zniceni narodnostni solidarity, podstrcenou relativizaci „lidskosti“, zde v podobe nestastne Palestinky. Emigrantske devce plakalo, protoze ona by si prala studovat na universite v Nemecku a moc ji boli, ze nemuze byt stastna jako druzi Nemci. Chapu, ale kde jsou zajmy nemeckych obcanu ? Staleti, ktere Nemecko v evropske kulture budovalo sve hospodarske hodnoty nikoho nezajimaji, ekonomicti emigranti asi podle Janicek maji stejne pravo jako domorodci. Nakonec proc ne. Z 800 tisic palestinskych… Číst vice »

abx
abx
22. 7. 2015 16:24

Dana napsal
Z 800 tisic palestinskych utecencu z Israele v roce 1948 se namonozilo asi 10 milionu a mnozi se dal

hotova Zenonova aporia – mnozia sa a pritom z palestinskeho uzemia neustale ubuda a ubuda…
http://www.szsbajkalska.sk/data/as/projekty/2006_2007/diamonds/svetove_ohniska_konfliktov/images/izrael-palestina_clip_image006.jpg

peter.
22. 7. 2015 16:26

Dana napsal
pak takova hloupost obcanu je vitana perlicka a utvrzovani jejich planu ve zniceni narodnostni solidarity, podstrceno

Na vašom mieste by som pri tejto téme tíško sedel niekde v kúte a zahanbene mlčal,lebo to bola vaša nová domovina,čo rozje..la celý svet a spôsobila toto nešťastie!

Gatta
Gatta
22. 7. 2015 16:27

Re PPK- „Primární příčinou migrace jsou …“ Popravdě zprvu se mi ta konstkrukce bodu 2 zdála taková překombinovaná. Pokud se na to podívám jinak, tak – když si lidé neumravní své evropské elity nyní !!!, když sem ty přimigranty de facto zvou, tak nakonec asi opravdu tytéž elity bubou dále reprezentovat, vládnout a následně se „ze všech sil“ řešit vzniklé problémy. Až jednou je nahradí elity docela jiné … „Žživot je život“ a ten jak divoká voda se valí časem a hledá si nové cesty. A jeho běh může být a často bývá jiný, než přání a představy lidí a… Číst vice »

Bety
Bety
22. 7. 2015 16:46

peter. napsal
Na vašom mieste by som pri tejto téme tíško sedel niekde v kúte a zahanbene mlčal,lebo to bola vaša nová domovina,čo rozje..la celý svet a spôsobila toto nešťastie!

Peter lépe jste to ani napsat nemohl. Ale tahle a jí podobní mlčet nebudou, protože jsou za tyhle „příspěvky“ dobře placeni- asi to bude placeno podle počtu řádků, protože se toho snaží vždy nablábolit co nejvíc.

Janika
Janika
22. 7. 2015 17:02

„Kde jsou zájmy německých občanů?“ ptá se Dana, jakoby pobyt té dívky v Německu někoho o práva připravoval. Viděla jsem tu dívku v okruhu jejích spolužáků a jsem přesvědčená, že jim její přítomnost naopak mnohé dala, mnohé je naučila, obohatila je v jejich poznávání. Jaká je tato mládež, o tom si málokdo dělá iluze, bývají to pěkní spratci a s jejich výchovou jsou potíže. Surovost, bezcitnost, hulvátství mají vzestupnou tendenci. Poznání na vlastní kůži, že není všechen jejich blahobyt samozřejmý, vcítění se do osudů jiných lidí z jiných zemí jim rozšíří obzor. Bylo vidět jak s ní soucítí, tenhle prožitek… Číst vice »

Dana
Dana
22. 7. 2015 17:17

Ha ha. Takze, kdyz Amici zpusobili to nestesti stehovani narodu, tak proti nim bojujte, podvracejte jejich aktivity a napravujte jejich zlociny tim zpusobem, ze privitate kazdeho ekonomickeho emigranta do Ceske a Slovenske republiky. Zvlaste cernousky muslimske viry, oni se tak hezky usmivaji. Nejake motto si uz najdete, ze. Treba jako : „Nejsme jako imperialisticti kolonisatori, jsme kolonisovatelni !“ „Obamo, zruste americke zakladny, potrebujeme misto pro islamske bojovniky!“ „Amerika rozdeluje svet, my budujeme mosty! “ „Bojujme za svetovy mir vsemi silami solidarity dle prikladu nejvyssiho proroka Mohammeda ! “ Mne by pobavilo tohle: Radio Praha hlasi: „Halo, halo, vymirame, volame o… Číst vice »

Bety
Bety
22. 7. 2015 17:17

Možná, že ta dívka plakala kvůli tomu, že jí došlo, že se z válečného koncentráku dostala do koncentráku, kde válka hrozí, a že ta vlídná paní je tak pitomá, že se na válku jen třese. Kam bude chudinka utíkat potom???

Béda
22. 7. 2015 17:30

Dana napsal Ha ha. Takze, kdyz Amici zpusobili to nestesti stehovani narodu,tak proti nim bojujte,podvracejte jejich aktivity a napravujtejejich zlociny tim zpusobem,ze privitate kazdeho ekonomickeho emigranta do Ceske a Slovenske republiky.Zvlaste cernousky muslimske viry,oni se tak hezkyusmivaji.Nejake motto si uz najdete,ze.Treba jako :„Nejsme jakoimperialisticti kolonisatori, jsme kolonisovatelni !“ „Obamo,zrusteamericke zakladny,potrebujeme misto pro islamske bojovniky!“ „Amerika rozdelujesvet, my budujeme mosty!“ „Bojujme za svetovy mir vsemi silami solidarity dle prikladu nejvyssihoproroka Mohammeda ! “ Mne bypobavilotohle: Radio Praha hlasi: „Halo, halo,vymirame,volame o pomoc vsechny zdatne mladikytretiho svetapro ucast na zachovani genofonduCeske republiky !“ Dana, Vašemu fašistickému a teroristickému státu „třetí svět“ v… Číst vice »

moje jméno
moje jméno
22. 7. 2015 17:30

nevím, co bylo dřív, jestli tělísko proti početí se jménem Dana, nebo Dana jako taková. Ale účinek stejný. Antikoncepční

Dana
Dana
22. 7. 2015 18:11

Janika napsal „Kde jsou zájmy německých občanů?“ ptá se Dana, jakoby pobyt té dívky v Německu někoho o práva připravoval. Viděla jsem tu dívku v okruhu jejích spolužáků a jsem přesvědčená, že jim její přítomnost naopak mnohé dala, mnohé je naučila, obohatila je v jejich poznávání. Jaká je tato mládež, o tom si málokdo dělá iluze, bývají to pěkní spratci a s jejich výchovou jsou potíže. Surovost, bezcitnost, hulvátství mají vzestupnou tendenci. Poznání na vlastní kůži, že není všechen jejich blahobyt samozřejmý, vcítění se do osudů jiných lidí z jiných zemí jim rozšíří obzor. Bylo vidět jak s ní soucítí,… Číst vice »

Dana
Dana
22. 7. 2015 18:28

Béda napsal
Dana,
Vašemu fašistickému a teroristickému státu „třetí svět“ v porodnosti již pilně pomáhá. Proč si všechny obdarované svojí „demokrací“ nenatáhnete raději k sobě domů?

To nejde, pane Bedo,
my uz mame v Emerice prehrsli latinos a plany zapadnich imperialistu jsou ty, ze se sama Evropa zahlti rozkladajimici se elementy a zacne se rezat jako za prvni a druhe svetove valky, cimz se se zdecimovany evropsky kontinent vylidni a bude zpusobily pro navrat indiano-spanelskych potomku z Jizni Ameriky. I jeden z globalnich prediktoru, papez Frantisek na tom intensivne pracuje….

peter.
22. 7. 2015 18:54

Dana napsal
Takze, kdyz Amici zpusobili to nestesti stehovani narodu, tak proti nim bojujte,

Možno príde aj na to.Celý svet im má čo vracať a nikomu nerastú stromy až do neba.Ešte sa rada vrátite domov aj za cenu,že vás vaši rodáci nakopú poriadne do riti.

hudryper
hudryper
22. 7. 2015 19:17

abx,Peter,Gatta,Janika,Béda…proč prosím vás reagujete a dávate trollovi s ženským nickem dana
příležitost rozvíjet jeho nenávistné bláboly ? Že by snad i na vás zapůsobilo to strašné vedro ?

orinoko
22. 7. 2015 19:32

Hudrypere, nikoli. To jen emerická dráždivě pedofilní duha klenoucí se v obřízkovém šapito dělá se kdekým divy.
Pušť mezi Čížky dráždivou mambu … a sklidíš nezbedný pytlík Strausse-Kahna!
Biafra ducha=poušť s oázou.

zajoch
22. 7. 2015 19:40

Hudrypere, to máš marné. Nutkání říci svoje se těžko překonává. To je nevýhoda možnosti komentářů.
Kolikrát jsi už domlouval a výsledek pořád stejný. Ukáznit se není zřejmě tak jednoduché. Přitom ti, kteří se namáhají s vysvětlováním, asi sklidí od trolla či trollky tak akorát posměch, že skočili na vějičku.

orinoko
22. 7. 2015 19:42

Jda z píva a párku, zahlédl jsem v telce neskutečnou oslavu Křováků v Zimbabwe. To je zvláštní. Ta země průběžně bankROTUJE a nikoho to nezajímá. Vůbec o nic nejde. Náčelník Křováků svoje ohambí skrýval pod Zlatou Master Card zavěšenou na vlastní pupikoze … a vypadal velmi šťastně.
Přijít mezi Křováky můj bývalý spolužák zvaný „dědek vyderski“ , jehož Pytlák Říha odrazoval od společných sprch i profesory … tak se z Křováků stali … podzemnice olejné.

vittta
vittta
22. 7. 2015 20:10

Gatta napsal
Povolil byste to svému sousedovi na patře v paneláku, nebo svému sousedovi na ulici se kterým máte plot???
A tak v celém státě, tak v celé Evropě …

Samozřejmě.
Za předpokladu trestní odpovědnosti těch, kteří by si migranty brali.
Občan není politik a tedy musí rozhodovat sám za sebe a být odpovědný.
Politik má politickou odpovědnost, tedy zničí, vyloupí a zkazí a..odejde.
Výchova by to byla parádní…a ještě bych je pokud možno vykopal do zemí jejich nájemníků,samozřejmě, pokud by nájemníci nebyli tak sluníčkoví,jak se zdá.
S čímž by každý musel souhlasit, protože migranti jsou přece hodní lidé.

Janika
Janika
22. 7. 2015 21:53

zajoch napsal

Hudrypere, to máš marné. Nutkání říci svoje se těžko překonává. To je nevýhoda možnosti komentářů.
Kolikrát jsi už domlouval a výsledek pořád stejný. Ukáznit se není zřejmě tak jednoduché. Přitom ti, kteří se namáhají s vysvětlováním, asi sklidí od trolla či trollky tak akorát posměch, že skočili na vějičku.

Já se moc omlouvám, dlouho jsem tu nebyla a myslela jsem, že je to normální diskutující :-). Už si dám pozor.

Dana
Dana
23. 7. 2015 2:04

Stan napsal Proboha Dano, čtete to po sobě? Vy máte nějakou postupující mentální nemoc, že každý další příspěvek je pitomější než ten předchozí? Nebo to je jen taková úlitba před Velkým bratrem, aby Vás sem nechal chodit? Ale kdez, mily Stane, prece od te doby, co jsem se zaregistrovala pod mym jmenem a Vy mne mazete jen zridka, nepujcuji uz nikomu pocitac a tak mohu s Vasi toleranci vychutnavat Vas alternativni web. Dokonce jsem mela pohnutky nabadat ctenare, aby na OM a E- republiku vice prispivali, pac jste soudruzi neunavni, pracoviti a houzevnati, ideologicky zapaleni a to clovek, byt na… Číst vice »

Gatta
Gatta
23. 7. 2015 6:14

Re vittta – to je právě ono, to „kdyby“ které není. Jinak souhlas.

Re hudryper – tak v tomhle jsem tentokrát myslím nevinně. Danu občas sice čtu, ale reaguji obvykle jen na věci, které mě nějak myšlenkově vyprovokují.
No, ale to s tím českým rozhlasem, to špatné nebylo … :-)

fajt
23. 7. 2015 14:39

comment image?oh=017c764edee5842e6021b082f76a6dcf&oe=5655AA56