Do odstranění billboardů na dálnicích zbývá už jen rok

Praha, 1. září 2016 – V květnu 2012 byla přijata novela zákona o pozemních komunikacích, která zakazuje nejnebezpečnější billboardy. Podle této novely už 1. září 2017 zmizí billboardy od dálnic a silnic I. třídy.

1. září 2012 začala platit novela o pozemních komunikacích, která nařizuje do pěti let odstranit reklamní poutače z nezastavěného území v okolí dálnic, rychlostních komunikací a silnic I. třídy. Přijetím zákona vyvrcholila kampaň neziskových organizací v čele s Kverulantem. Kampaň trvala dva roky a zákonodárcům přišlo několik stovek e-mailů s výzvou, aby hlasovali pro zákaz billboardů. Zákon byl nakonec přijat a zakazuje většinu reklamních zařízení u silnic vyšších tříd a do 1. září 2017 musí být odstraněna i všechna dříve povolená reklamní zařízení.  Podrobnosti o zákazu billboardů naleznete na Kverulantových stránkách v kauze KONEC DÁLNIČNÍCH BILLBOARDŮ.

Nedávno se sice poslanci Berkovec a Foldyna pokusili účinnost novely ještě odložit, ale Kverulant dění kolem billboardů pečlivě hlídá a poslanci díky tomu nebyli úspěšní. Definitivně vyhráno však ještě není. Proto bude Kverulant situaci dál sledovat a dohlédne i na to, aby po září 2017 už na dálnicích žádné billboardy nebyly

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Aleš
Aleš
5. 9. 2016 10:54

http://e-republika.cz/article3699-Lapkove-s-bilymi-limečky-kradou-na-opravach-dalnic-a-nic
Kladení věnců je vystřídáno kladením kuželů. Od té doby v zemi probíhá technologická přestávka. Vrcholem technologického rozvoje ovšem u nás není stavba věžáků, nýbrž kruhových objezdů. Schválně, zajeďte si na Slovensko a spočtěte hustotu délky technologických přestávek k délce silnic, při zachování kvality sítě… To je horší než sledovat občas nějakou mordu na billboardu.

Gatta
Gatta
5. 9. 2016 11:01

Re Aleš – co s divíte – to všechno jsou přeci peníze – a peníze dělají zase jiné peníze – vždyť volby jsou za dveřmi. A to nemluvě o potřebě splácení jakýchsi starých dluhů …