Do odstranění billboardů na dálnicích zbývá už jen rok

Praha, 1. září 2016 – V květnu 2012 byla přijata novela zákona o pozemních komunikacích, která zakazuje nejnebezpečnější billboardy. Podle této novely už 1. září 2017 zmizí billboardy od dálnic a silnic I. třídy.

1. září 2012 začala platit novela o pozemních komunikacích, která nařizuje do pěti let odstranit reklamní poutače z nezastavěného území v okolí dálnic, rychlostních komunikací a silnic I. třídy. Přijetím zákona vyvrcholila kampaň neziskových organizací v čele s Kverulantem. Kampaň trvala dva roky a zákonodárcům přišlo několik stovek e-mailů s výzvou, aby hlasovali pro zákaz billboardů. Zákon byl nakonec přijat a zakazuje většinu reklamních zařízení u silnic vyšších tříd a do 1. září 2017 musí být odstraněna i všechna dříve povolená reklamní zařízení.  Podrobnosti o zákazu billboardů naleznete na Kverulantových stránkách v kauze KONEC DÁLNIČNÍCH BILLBOARDŮ.

Nedávno se sice poslanci Berkovec a Foldyna pokusili účinnost novely ještě odložit, ale Kverulant dění kolem billboardů pečlivě hlídá a poslanci díky tomu nebyli úspěšní. Definitivně vyhráno však ještě není. Proto bude Kverulant situaci dál sledovat a dohlédne i na to, aby po září 2017 už na dálnicích žádné billboardy nebyly

 

Přejít do diskuze k článku 2 komentáře