Až budou, Jano, bomby z nebe padat, ať si to taky užiješ!

Chystá se cosi pro osud našeho národa osudovějšího, než byla před lety plánovaná kontroverzní americko-česká dohoda o umístění amerického radaru v Brdech. Jde o dohodu o branné spolupráci mezi námi a Američany. Portál Seznam Zprávy k ní 29. 12 minulého roku napsal:

Ministryně obrany Jana Černochová by mohla smlouvu podepsat již během chystané cesty premiéra Petra Fialy do Washingtonu. Dohoda o obranné spolupráci má v budoucnu mimo jiné umožnit i pobyt amerických vojáků na české půdě, například pro potřeby společného výcviku. Česko s USA již ladí poslední detaily smlouvy o obranné spolupráci. V rozhovoru se Seznam Zprávami to řekla diplomatka Veronika Kuchyňová Šmigolová, která má na Ministerstvu zahraničních věcí na starosti vztahy s USA a je součástí vyjednávacího týmu s Američany. „Bude to dobrá dohoda, i v rámci těch existujících – a USA mají tuto dohodu dojednanou s 24 členskými zeměmi NATO – bude patřit k těm silnějším,“ říká diplomatka. Podle ní bude finální text hotový do konce února, podepsat by ji ministryně obrany Jana Černochova (ODS) mohla u příležitosti chystané cesty premiéra Petra Fialy do Washingtonu.

Takže si, Jano, pro návštěvu Bílého domu, chystejte garderobu. Bude to pro Vás, až v záři nespočetných reflektorů a bzukotu ještě většího počtu kamer usednete v Oválné pracovně k podepsání smlouvy s velmocí, jistě velký okamžik, a dovedu si představit, jak se Vám už dnes z tohoto obrazu točí hlava. A točí se i nám při představě, co nám ta smlouva se soudobými Čapkovými mloky (viz oněch 24 zemí NATO, které už mají podobnou smlouvu s USA dojednanou) může snést na hlavu. Protože v možné a nikoli nepravděpodobné budoucí válce velmocí budou pro nepřítele Spojených států nepřátelským územím logicky všechna území, na kterých se budou vyskytovat američtí vojáci, a Vy svým podpisem učiníte takovýmto ohroženým územím i teritorium naší republiky. I s jejími všemi občany, dobrými, zlými, mladými, starými, i s Češaty, která jsou teprve na cestě.

Obdivuji šíři Vašeho svědomí. I šíři svědomí Vaší vlády.

5 13 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Alva
Alva
7. 1. 2023 6:43

Konečně jedna dobrá zpráva po dlouhé době.
https://www.youtube.com/watch?v=j-7kN41YZXk
(Ma%ďarsko vytupuje z EU)
Lhali nám. Jde to i když nejsme Británie!

PPK
PPK
7. 1. 2023 6:48

Zdá se, že někdy ta neschopnost mateřsky rodit vlastní děti může generovat až patologicky závistivou a militantně sadistickou touhu pozabíjet co nejvíce dětí matek ostatních. Pak ale ovšem nezbývá nic jiného, než takovou osobu znalecky vyšetřit, zda je to u ní způsobeno vlivem duševní choroby, anebo jen kriminálně deformovaným charakterem. No a z toho i logicky vyvodit příslušné izolačně správní řešení nebo event. pravomocné soudní rozhodnutí. Rozhodnutí, které před takovým společensky nebezpečným jednáním ostatní matky a jejich děti ze zákona ochrání.

Alva
Alva
Reply to  PPK
7. 1. 2023 8:10

To se ovšem nesrovnáná s „pozitivní“ diskriminací (co je to za blbý výraz, diskriminace už ze své podstaty nikdy nemůže být pozitivní).

V. V. Pjakin jednou řekl:
„Jste-li černoch, máte svá práva. Jste-li žena, máte práva. Jste-li homosexuální, máte svá práva.
Žádná práva nemá bílý heterosexuální muž„!.
Ale jsme ovšem společnost demokratická – jen to slovo ke takové pofidérní, ohebné dle momentální potřeby.
Divná doba, ve které žijeme.

PPK
PPK
Reply to  Alva
7. 1. 2023 12:18

Ono čistě teoreticky uváženo, tak za určitých politických okolností může být od pozitivní diskriminace už jen krůček k právní dekriminalizaci (čili beztrestnosti) určitých osob za jejich nějaký – dříve zákonem jasně definovaný – kriminální čin. Potom, pokud bude tato politická vůle elit pokračovat, tak „pokrok“ v právech kdysi kriminálních menšin už nebude vůbec možné zastavit. Konečnou pak bude např. legalizace vydirání, podvodů a korupce donucovacími složkami státu a korporací na straně jedné a kriminalizace svobody slova informační kritiky na straně druhé.

Alva
Alva
Reply to  PPK
7. 1. 2023 18:04

Ano, přesně. Pokrok nezastavíš.
Někdy se ale zdá být lepší zůstat zaostalým primitivem. :-)

Pozn.: Osobně si „elitu“ vč. politické představuji úplně jinak.
A myslím, že nejsem sama.

prozaik
prozaik
7. 1. 2023 16:17

Počkat, to je obrovské nedorozumění. Kdo a proč si dělá těžkou hlavu z toho, co kde podepíše blondýnka Černochová ? Vždyť je to úplně jedno.

Skutečným viníkem jakéhokoli průseru nebo zrady není ona, se svým IQ, ale všichni, kdo ji v čemkoli poslechnou. Od generálů až po vojíny. Ti jsou vinni. Ti jsou skutečnou hanbou ČR.

Představte si, že ať by si ta osoba usmyslela, domluvila nebo podepsala cokoli, tak by všichni reagovali „ne“. A je vymalováno.

prochazka
prochazka
8. 1. 2023 0:19
Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  prochazka
8. 1. 2023 13:10

Jak jeden píše, právě s touto písní se Rusko musí vrátit na Eurovizi a vítězství má v kapse! :-))))