Až pravda a láska zvítězí nad Pfizerem, Zenecou a dalšími

Až pravda a láska zvítězí nad Pfizerem a Zenecou, bude lépe. Konečně zavládne přátelský a lidský kapitalismus.

Konečně se potvrdí, že budujeme lepší společnost, že jdeme správným směrem a tytam jsou věci, jako je zisk za každou cenu, války z ekonomických důvodů mající na svědomí bratru statisíce obětí. Pak i lidé budou k sobě jistě slušnější a přátelštější.

Když končil minulý režim, slyšeli jsme mnoho lží a nesmyslů – „láska a pravda“ byla jednou z těch nejabsurdnějších, ale jistě by se našly i další například, že „stát je nejhorším hospodářem“. Mimochodem, všimněme si, že státní dluhopisy jsou úplně nejstabilnější investicí.

Socialismus měl ve svých tezích „budování lepší společnosti“ a přece jen se tím musel trochu řídit. Nefungovalo to, ale myslím, že na počátku byla tato teze myšlena vážně. Dopadlo to ale jako s křesťanstvím, komunismem a všemi utopiemi. Dnešní systém se už ani nesnaží předstírat, že myslí na lidi. Tedy na ty, kteří pracují a dodržují zákony. Kapitalismus nepředstírá a neslibuje, že by se běžní lidé měli mít dobře. A mít se dobře nebudou. S likvidací národního hospodářství došlo zároveň i k likvidaci posledních zbytků slušnosti. Vše nahradily peníze a právo silnějšího, myšleno bohatšího.

Jsme diváky pádu mezinárodního práva. Žijeme v době, kdy jsme byli svědky zločinů srovnatelných se zločiny 2. světové války – přepadení Srbska a zabití několika tisíců lidí – bez trestu. Ale nejnebezpečnější je, že námi placená média o tom neinformují, a pokud ano, tak zkresleně.

Lidé se uzavřeli sami do sebe, a buď se snaží vlastně jenom přežít, nebo hromadí majetek. Kultura ztratila kvalitu a namísto uměleckých děl se také jen vydělává. Podařilo se naprosto zničit význam slova svoboda a demokracie. Když je přepaden cizí stát nazve se tento akt např. „věčnou svobodou“ nebo bojem s terorismem.

Asi se podařilo přesvědčit většinu lidí, že svoboda je to, že mohou jezdit do Brazílie a nenosit ochranné prostředky v době epidemie. Svoboda je vykládána tak, že je možné cokoli, jen se nesmí přestat platit hypotéka.

V dnešní krizi se jasně ukázalo, jak je to s tou láskou – firmy vyrábějící vakcínu sice inkasovaly peníze, ale vakcínu v plné výši nedodaly. Že by to bylo proto, že ji někdo přeplatil?

Ale jedná se o firmy ze zemí, které mají dlouhou kapitalistickou historii, a těžko se dá argumentovat tím, že jejich mentalita je pokřivena obdobím socialismu.

A tak je mi dál záhadou, kdy a kde ta pravda s láskou vítězí.

4 32 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
20 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Točmistr
Točmistr
4. 2. 2021 12:51

Já myslím že je to jen takovej test jestli to všechno ještě vydržíme, a potom už se všichni budeme mít strašně moc dobře…

Bety
Bety
Reply to  Točmistr
4. 2. 2021 14:11

Obávám se, že lidé vydrží a vydrží a vydrží. Zvlášť když se je podaří přesvědčit, že přesně tohle chtěli, a pokud není jeden každý milionář, je to jen a jen jejich chyba.

fajt
fajt
4. 2. 2021 14:26

comment image – tady trochu lidévé tvořivosti, která plně odráží špinavou realitu … pravda nikdy nevyhrála, lež nám vládne tisíciletí – opičák je ze své podstaty pořádný parchant a pohádky používá jako zbraň hromadného ničení. ..)

Irena
4. 2. 2021 14:42

Absolutně nesouhlasím s tímto prohlášením, cituji „Socialismus měl ve svých tezích „budování lepší společnosti“ a přece jen se tím musel trochu řídit. Nefungovalo to, ale myslím, že na počátku byla tato teze myšlena vážně. Dopadlo to ale jako s křesťanstvím, komunismem a všemi utopiemi.“ Socialismus nebyl žádnou utopií a fungoval. Museli proti němu vrhnout zdroje celého zbytku světa, aby se jim ho podařilo zevnitř rozvrátit. Napřed na to šli válkou proti SSSR, a když ta selhala a socialismus naopak vykvetl v socialistickém táboře, tak ho začali podkopávat zevnitř a stálo je to hodně zdrojů, než se jim to podařilo. Dokud… Číst vice »

prozaik
prozaik
Reply to  Irena
4. 2. 2021 19:08

Díky, Ireno, za kupu cenné práce pro český národ. I v této věci máte pravdu. Ono to dnes tak nějak patří k bontonu si aspoň trochu plivnout, kopnout do socialismu. Kupodivu i na „alternativě“. Nedávno Ivan David a ještě více Petr Sak, vzhledem k masivnímu zneužívání pojmů „levice“ nebo „socialismus“ a zejména patvaru „neomarxismus“, vyslovili podezření, jestli alternativní weby, které se vyznačují tímhle žargonem nejsou ve skutečnosti řízenou opozicí. Fiktivní alternativou, která sice jakože „nadává na systém“, ale jedním dechem neustále varuje před „socialismem“, kdejakého pošuka ( od vítačů, přes rasisty z BLM, až po Bidena ) označuje jako „levičáka“,… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  prozaik
5. 2. 2021 13:47

Na pozvání fašizoidních havloidů se „Svobodná Evropa“ přestěhovala do Prahy a řídí informační pole barevných revolucí. Ano, děje se to u nás v Čechách, zde jsou vítány všechny zrádci ze států nejen býv. SSSR a připravujeme vůdci liberálních 5. kolon.
https://www.youtube.com/watch?v=X0t7n7p_syw&t=69s
Režiséra tohoto filmu, „Spící“, Bykova, ruští liberály málem nezavraždili. Teď točí jen o přírodě…

Aleš
Aleš
Reply to  Botičky od Diora
5. 2. 2021 14:42

Do vydání protiradarového článku v roce 2008 byl jeden zdejší diskutér (s téhle diskuse) výrazným akterém pořadu České televize Nedej se! Od té doby má utrum v televizi i ve veškerých novinách. Dokonce i Soukup na Barrandově neměl nakonec odvahu s ním natáčet. A od vydání článku na om Jak odpovědí Rusové? Asymetricky! už se ukázalo, jak málo lidí u nás má skutečně odvahu. Slyšel jsem názor, že to naše psaní na webu není žádné hrdinství. Připouštím, že existuje v životě mnoho situací vyžadujících mnohem větší hrdinství. Ale přesto se budu opakovat, je mi ctí, že tu mohu být s… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Aleš
5. 2. 2021 14:55

A teď bacha:
V těchto hodinách, v Moskvě, jednají S.Lavrov a šéf diplomacie eu Borrellem. Jen tak, během jednání, mezi slovy, před dezertem…
„V Rusku byli diplomaté z Německa, Polska a Švédska prohlášeni za personu non grata za jejich účast na nekoordinovaných protestech na podporu kriminálníka Alexeje Navalného“. Jasnější signál „Tam je vaše místo!“ neexistuje.

„Jestli draka neizbežna, nado biť pervym“. Funguje to.

Je známo na tisíc způsobů, kterak ho probudit
comment image

a dostat ho z brlohu, ale zatím není znám jediný způsob, jak ho dostat zpět. A ten už se probudil… Konečně.

Last edited 11 měsíců před by Botičky od Diora
jan123
jan123
Reply to  Irena
4. 2. 2021 19:12

….uvedeno na pravou míru …..

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
Reply to  Irena
4. 2. 2021 21:20

Socialismus nefungoval bez chyb. Ale nepochybně FUNGOVAL, byl systémem VÍCEméně PRO VŠECHNY jako LIDI. Byl společenským systémem ne pseudosystémem iluzí „sPODVODy“ individualismu izolovaných bláznů… Nepochybně spravedlivějším, zrodil se přes všechny „lidově demokratické“ předstupně, v ČSSR nepochybně dosáhl jednoho ze svých vrcholů. Ovšem se statným podpůrcem SYSTÉMU za zády, a S LIDMI ZAŽIVŠÍMI HRŮZY VÁLEK I VYKOŘISŤOVÁNÍ… Nebyl virtuální vidinou- ani „ekonomikou“ jedniček a nul… Byl ekonomikou SKUTEČNÉ práce. Byl vším možným- ale nebyl UTOPIÍ… Měl své chyby- ale překonatelné. Zničili jeho tehdejší verzi SKRZE SLABOSTI LIDÍ. A část těch sil vrhli tehdy i na tzv. „třetí svět“ aby si jeho… Číst vice »

zajoch
Reply to  Irena
5. 2. 2021 8:35

Ba, Ireno, my kteří jsme socialismus prožili a obzvláště ten pozdější, to vidíme. Ale nepřátelé socialismu mohou spoléhat na generaci, která jej neprožila. Ta nemá s čím srovnávat a je otázkou, zda má mozkovou kapacitu si situaci uvědomit bez tohoto srovnání, když je ze všech stran masírovaná patřičnou propagandou. Jistě si vzpomínáte vy starší na první převratové období. Tehdy hlásal náš velebený disident, který byl poté zvolen prezidentem, že se nebojuje proti socialismu, jeho výdobytky musejí zůstat, jenom je potřeba zlepšit to co není dobré. S tím lidé souhlasili, chtěli zachovat sociální charakter státu, jenže to dopadlo jinak. Lidé byli… Číst vice »

Petrpavel
Petrpavel
5. 2. 2021 2:53

Dovede si někdo představit kde bychom byli za těch 31 let kdyby princip socialismu zůstal po 1989 nezměněn a došlo jen k částečným reformám v oblasti ekonomické, nikoli politické? Já ano. Bohužel díky třicetileté propagandě už je iluzí se vracet. Musíme si to selhání vyžrat až do dna. Žádný režim nemůže být ideálním pro všechny. Podstatné je zde je přijatelným a dobrým pro většinu. Zda roste, a socialismus trvale rostl, zda má vizi budoucnosti, tu socialismus měl, zda se výhýbá útočným válkam, a on se výhýbal, zda umí vyhrát obrannou válku, a on uměl. Nic z toho už teď pro… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Petrpavel
5. 2. 2021 13:57

Tohle – co by se stalo, kdyby princip socialismu zůstal po 1989 nezměněn a došlo jen k částečným reformám v oblasti ekonomické, nikoli politické – mě převelice zajímá, neboť přesně to jsem si tehdy přál. Tehdy jsme na to materiálně měli. Informačně méně. Četl jsem teorie o tom, že kdyby socialismus vydržel ve studené válce ještě jen cca 5 let, extrémně předlužený Západ by se i se svými „hodnotami“ zhroutil jako první. Jak se vyjádřila v roce 1991 někdejší britská ministerská předsedkyně M. Thatcherová na ropném institutu v Houstonu: „… SSSR nebyl pro Západ vojenskou hrozbou, protože ten měl proti… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  Petrpavel
6. 2. 2021 0:21

Dal jsem + za druhou půlku, s tou naprosto souhlasím. Ale jak by to tady vypadako dnes kdyby to pokračovalo … o tom si nedělám velké iluze. Od 60. let se stále zvětšoval rozdíl úrovně techniky a naopak klesala politická potence stranického vedení. Ano byli jsme v mnohém na světové úrovni a vyrábělo se zde skoro vše. Ale v relativně malých objemech a oproti západu s klesající technickou úrovní. A na dovoz potřebných materiálů či technologii, ktréby nám umožnily “ dohnat a předehnat“ byly buď uvalené sankce, nebo na ně nebyly davizy. A politické vedení bylo zcela nepružné a neschopné… Číst vice »

fajt
fajt
Reply to  Petrpavel
6. 2. 2021 6:29

už jsem jednou napsal – na socialismus ( a ani na socrealismus) většina neměla hlavně mentálně, na dnešní neoliberalismus ( dřevnítý feudalismus postižený určitou formou technického rozvoje) většina zase nemá pudové dno. ..)

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
5. 2. 2021 19:20

Я.Кедми: Ельцин – единственный в мировой истории глава государства, уничтожавший свое государство
https://www.youtube.com/watch?v=tvaxWYDMZZ8&feature=emb_logo

Hudryperman
Hudryperman
Reply to  PPK
5. 2. 2021 22:24

Díky za link. Už delší dobu mi cosi říká,že tomu tak velmi pravděpodobně je. Skvělá Dr. Peková potvrdila,že už dávno nejde při vytváření strachu o mutace covidu,nýbrž o čtyři
nové kmeny zásadně se lišící se od původního zdroje respiračních nemocí covidu.
A šíření „vln“ tzv. pandemie je jasně přesně řízenými akcemi letadel chemtrails.

fajt
fajt
Reply to  Hudryperman
6. 2. 2021 5:33

Dr. Peková říká, že bychom místo prvního pacienta a honěním se za nakaženými měli intenzivně hledat jeskyně odkud tento virový patogen vypouštějí – nechci ukazovat prstem, ale země, která naprosto naplno povolila vojenské laboratoře cizí mocnosti na bio hazard ( a odkud už vzešla celosvětová vlna zmUtovaného černého kašle plus spalniček) je Ukrajina – a tahle dračí sluj s tím jen tak nepřestane (gór když má v zádech válečného lžiprezidenta). ..)