Pseudorovností k větší diskriminaci

Zpráva z tisku:

Hned svůj první oficiální pracovní den Joe Biden jako jeden z nejmocnějších mužů planety využil k podepsání nového „antidiskriminačního opatření“, které by mělo například umožnit transgender sportovcům, kteří se narodili jako muži, soutěžit ve svém sportu se ženami v rámci školních a univerzitních soutěží a naopak. Podle zprávy, se kterou přišel server Business Insider, by žáci v areálech vzdělávacích institucí měli mít na výběr také v tom, jestli budou využívat chlapeckou, či dívčí toaletu.

Biden už stihl naštvat feministky: rovnoprávností s transgender sportovci, po které ale netouží

I když to není žádná revoluce, ale návrat ke stavu před Trumpem, už slyším to řvaní o levičáckých progresivistech, kteří sociálním inženýrstvím znásilňují svět. A proto bych rád vysvětlil, že tohle není žádné levičáctví, ale úplně stejné pravičáctví stejnosti, které tak trefně už dávno definoval Anatol France ve své slavné glose o tom, že zákon ve své majestátní rovnosti zakazuje chudým, stejně jako bohatým, spát pod mosty, žebrat na ulicích a krást chleba. Tedy „rovnost“ předpokládající ideální stejnost subjektů tam, kde reálně žádná není.

Vezměme si ty sportovce. Stokrát se mužské tělo může cítit mentálně jako žena, ale pořád je to mužské tělo. A v soutěží s ženským tělem bude mít vždy navrch. Možná jednou, až se bude soutěžit v disciplínách, které nejsou fyzicky orientované, tak to jedno bude (pak ale zase nebude mít smysl mít zvlášť kategorii mužů a zvlášť kategorii žen), ale mentálně jsou všechny (alespoň mě známé) sportovní disciplíny koncipovány tak, že mužské tělo s mužskými hormony, mužským metabolismem a mužskou muskulaturou v nich bude mí navrch. Co se asi stane, když budou moci v ženských kategoriích nastupovat i mužská těla na základně subjektivního prohlášení, že se cítí být ženou? Podle mě to nemůže skončit jinak, než že se ambiciózní muži, kteří prohrávají se svými mužskými kolegy, prohlásí za ženu a půjdou porážet ženy. Nebo to skončí tak, že ambiciózní trenéři a manažeři budou do svých ženských sportovních týmů najímat muže, kteří o sobě za příplatek budou tvrdit, že se cítí být ženou. Skutečné ženy tak nebudou schopni mužům konkurovat a to, co mělo diskriminaci eliminovat, ji naopak ještě prohloubí. Rovnost mužů a žen, trans- i cis- totiž neznamená, že jsou všichni stejní a stačí jim jedna sportovní kategorie. Rovnost znamená, že nikdo není z provozování žádného sportu kvůli svému genderu vyloučen, ne že všechny gendery soutěží na jedné hromadě, takže někteří jedinci mají garantovaný úspěch a jiní neúspěch.

Podobně ty toalety. Ještě si dovedu si představit, že se zruší dělení na pánské a dámské a budeme všichni chodit společně na jedny. Ostatně doma to tak máme všichni (nebo alespoň drtivá většina z nás) a funguje to celkem dobře. Co si ale představit nedovedu, že dělení na pánské a dámské zůstane, ale muži budou moci na základě subjektivního se prohlášení za ženu chodit na ty ženské. Protože co si budeme nalhávat, někteří muži jsou prasata a pyšni na své nadsamčí mužství, budou prohlašujíce se za ženy chodit na dámy očumovat a očuchávat. A pokud reálně existuje větší počet sexuálních predátorů mezi muži (myšleno těch fyzického typu), dává smysl, aby se ženy měly garantováno, že ve sprchách a na záchodě před nimi budou v bezpečí.

Nerozlišovat mezi muži a ženami si budeme moci dovolit, až mezi muži a ženami nebudou žádné rozdíly. Do té doby je v zájmu rovnosti třeba na ty rozdíly brát zřetel, a ne je pod praporem antidiskriminace popírat.

Převzato z blogu Tribun

5 2 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
PPK
PPK
4. 2. 2021 10:49

Kampaní rovnosti sexuální je třeba odvádět pozornost od nerovnosti majetkově sociální. Problém však je, že sexem hlad neodstraníš.

idiotronic
Reply to  PPK
6. 2. 2021 0:19

Odvést pozornost neefektivním (neškodným) směrem je trvalá snaha vládnoucích.
Uhlíková neutralita je blbost (schvaloval bych ji jen pro vybrané funkcionáře EU), ale ve sdělovadlech je běžné uvádět , jak bude fungovat za deset, dvacet, padesát let, ačkoli nikdo netušil, že už brzy přijde COVIDRODEO , o perestrojce či sjednocení Němecek nemluvě. Klidně vám otisknou článek o tom, jak budeme CO2 jímat, stlačovat a skladovat pod zemí, ale ,,topný plyn do každé domácnosti“ – tak to by vám neotiskli nikde, ačkoli to jinak dává smysl.

JanDrda
JanDrda
4. 2. 2021 18:00

Zákon zachování pohlaví (genders): Pokud jsou zaměněny sekundární pohlavní znaky, popř. odstraněny primární pohlavní znaky, upraven režim pohlavních hormonů, pohlaví jedince se nezmění. Triviální vysvětlení je zde https://cs.wikipedia.org/wiki/Pohlavní_chromozom

Aleš
Aleš
5. 2. 2021 9:14

https://www.sport.cz/ostatni/lyzovani/clanek/2071852-vlhova-dal-vladne-lyzarskemu-svetu-neni-to-fer-stezuje-si-hvezdna-svycarka.html?utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz#hp-sez
To je vrcholná nespravedlnost, aby v něčem vítězil sportovec ze slovansky hovořících národů. Bryndzové halušky by měly být okamžitě zařazeny na seznam nepovolených látek. A disciplíny, v niž vynikají sportovci slovanských národů, by měly být zrušeny…. A k tomu nám napomáhej WADA nebo NEVADA!