Balancování na hraně války

V Bílém domě již téměř 100 dní sedí nový prezident. Ty tam zůstaly jeho volební sliby o neaktivistické zahraniční politice USA.

Za tuto krátkou dobu toho Donald Trump v zahraniční politice stihl mnoho:

  • Nekompromisně tlačí na významné navýšení výdajů členských zemí NATO. Touto politikou nejenom spouští nové kolo závodů ve zbrojení, ale také chce zajistit rozmach mezinárodního obchodu USA s vojenským artiklem.
  • Do krajnosti vyostřil konfliktní situaci vojenských supervelmocí v Sýrii, když na základě tvrzení bez věcných důkazů dal pokyn k raketovému ostřelování letecké základny, na které jsou přítomni ruští vojáci,
    Spojené státy za prezidenta Trumpa dál podporují umírněnou teroristickou al-Kájdu a uřezávače hlav z ISIL na území Sýrie, se kterými provádějí koordinované útoky proti jednotkám legitimní syrské vlády (viz ten při raketovém útoku Tomahawky).
  • Přímo na ostří jaderného konfliktu dohnal situaci v oblasti korejského poloostrova, který má strategickou pozici mezi velmocemi Ruskem a Čínou, jež jsou mezinárodními konkurenty a oponenty USA.
  • Neustále přisouvá další vojenskou techniku k hranicím Ruska, na programu je otevření dalších vojenských základen USA v bývalých postsovětských satelitech (vyloučeno není ani oprášení záměru zřídit v ČR část protiraketové základny USA), do Evropy jsou přesouvány letadla F-35.
  • V OSN se již USA ani nepokoušejí o předkládání  věcných pseudodůkazů, jakými kdysi byly ampule s domnělým antraxem Saddáma Husejna anebo snímky chemických laboratoří vyrábějících ZHN, které prý chtěl irácký diktátor použít proti „civilizovanému “ Západu. Zástupci USA už pouze vytahují jako králíka z klobouku osvědčené snímky dětí usmrcených anebo umírajících v důsledku použití chemických látek. Důkazy o tom kde, kdo ty chemické látky použil, případně jaké chemické látky byly použity, předložit odmítají, ale trvají na tom, že jako dostatečný důkaz stačí slovo mnohokrát usvědčeného lháře (Tonkin, ZHN v Iráku, první „použití“ chemických zbraní jednotkami B.Asada…). Mezinárodní právo USA již nic neříká, snímky dětí usmrcených vojsky USA a jejich satelitů samozřejmě světové veřejnosti v OSN z  vrozené skromnosti nepředkládají.
  • Evropské satelity USA jsou setrvale tlačeny do sebevražedné sebedestruktivní politiky přijímání záplavy migrantů z válečných zón USA. Tito „obohacují“ Evropu vytvářením no-go zón, terorem, skupinovým znásilňováním Evropanek, brutálním násilím, chaosem a vyžíráním sociálních fondů s perspektivou zničení evropského sociálního systému.
  • Evropské země jsou svým protektorem tlačeny do udržování a posilování politicky motivovaných protiruských sankcí zavedených na základě mystifikací a účelových konspirací.

Co tím vším asi sleduje Velký bratr na evropském kontinentu? Podle všeho skrze chaos v Evropě, vymezování se vůči přirozenému ruskému partnerovi, který má zájem na stabilitě důležitého obchodního partnera a vytlačení vlivu Ruska z Evropy (násilné prosazování plynovodu z Kataru skrze Turecko do EU) usiluje o naprostou závislost EU na Spojených státech a na jejich islamistických loutkách.

0 0 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
30 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Starý doktor
18. 4. 2017 19:57

Zatím ne plně potvrzeno z dalších zdrojů.
Ruská a syrská rozvědka zajala na severu Sýrie vůdce IS Abú-Bakra al Bagdádího
http://politikus.ru/events/93457-smi-russkie-i-siriyskie-razvedchiki-zaderzhali-abu-bakra-al-bagdadi.html

orinoko
orinoko
18. 4. 2017 20:58

Spekuluje se o tom.
Osmanský kreten podepřen Duckem z Bílého WC zaútočil na severu Sýrie na Kurdy. Které Duck Donald také podporuje. Yekta Uzunoglu už sní svůj sen o Kurdistánu na základě rozpadu Iráku a Sýrie. To je třetí blbec do karetni zelené louky. Turecku prorokuje rozpad, co vyvede s Íránem?
Ted se zacne lámat kurdský chlebik. Pokud ten emericky blb se světové unikátní prehazovackou nechá Osmana mlátit Kurdy , bude jenom dobře.
Pořádek musí byt.
Idealistum bejcak na zada. Aby psychopati mohli slavit.

hudryper
hudryper
18. 4. 2017 21:45

Pokud se tahle trefa podařila a nejde jen o přání otcem myšlenky,nepochybuji o tom,že bude pod výslechovýma rukama syrských specialistů zpívat jako kanárek. To aby se izraelské politbyro poohlédlo po geniálním a odvážném advokátovi a v USA zřídili na jeho palmáre fond ,z něhož ho budou platit. Trumpovi to přitom nebude vadit,to spíše vojenským osobám,které převzaly na sebe zodpovědnost za vyhlášení válek,prý i těch atomových….Orinoko,neměj Trumpa za vola,zmýlíš se a bude Tě to mrzet. V jeho situaci před 14 dny se té šílené smečky neoconů,které mu nastrkali do všech možných vládních orgánů, mu už příliš dobrých reakci nezůstalo. Zařídil se… Číst vice »

orinoko
orinoko
18. 4. 2017 22:39

Mýlit se člověk může vždycky. Já svoje omyly přiznávám, s Tebou je to horší. Stan by mohl vyprávět.
Ovšem pokud jde o Kačera duck duck, tam už se toho moc netrefit nedá.
Je to buran. Je to lempl. A je to magor.
Unikátní verze emi prezidentisty. Ani nemusí mít černou barvu bambala, pidlovoky výraz a jedno oko na pirátský způsob.
Prostě jeden veliký Disney.

idiotronic
idiotronic
19. 4. 2017 1:05

Se zmíněnými protiruskými sankcemi ze strany EU kontrastuje zvýšení obchodní výměny USA-RF.

Béda
19. 4. 2017 3:57

95 % všech teroristických útoků je pod taktovkou CIA, říká Putin Rusko: Za zavřenými dveřmi na schůzce s vysokými členy své vlády Putin prohlásil, že za 95 % všech teroristických útoků ve světě může CIA a to buďto přímo nebo prostřednictvím svých proxy uskupení. „CIA představuje zločinný element deep state a jedná na základě vůle světové oligarchie a její vize Nového světového řádu,“ řekl Putin a dodal: „CIA je součástí Ameriky, ale současně CIA nepracuje ve jménu amerického lidu a jeho zájmů.“ Na dotaz, zda také za útokem v petrohradském metru stojí CIA ve snaze zbavit ho vlády, Putin odpověděl:… Číst vice »

Béda
19. 4. 2017 4:01

http://www.zvedavec.org/komentare/2017/04/7238-je-na-obzoru-armageddon.htm Paul C. Roberts: Bezstarostnost západního světa je mimořádná. Nejsou to jen Američané, kdo dovoluje nechat si vymýt mozek CNN, MSNBC, NPR, New York Times a Washington Post, ale rovněž jejich protějšky v Evropě, Kanadě, Austrálii a Japonsku, které se spoléhají na válečnou propagandistickou mašinérii, vydávající se za média. Západní „vůdci“, tedy loutky visící na špagátech, za které tahají mocné soukromé zájmové skupiny a hluboký stát, jsou bezstarostní také. Trump a jeho protějšky v americké Říši si nemohou být vědomi, že vyprovokovávají válku s Ruskem a Čínou, jinak by to totiž byli psychopati. V Bílém domě nahradil starého klauna nový.… Číst vice »

Béda
19. 4. 2017 4:35

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/10202-isis-provedla-behem-nekolika-dnu-uz-svuj-druhy-chemicky-utok-a-nyni-media-mlci

„…Média mainstreamu jsou téměř ticho. Většina o těchto hrůzách nereferuje, protože se jim to nehodí kvůli jejich povídačce…. Pro ty, kdo by to snad nevěděli, ISIS podporuje Saúdská Arábie, Katar, Turecko a USA. Těchto džihádistů se využívá jako zástupných armád v regionu k destabilizace Assadovy vlády a k vynucení změny režimu…“

Béda
19. 4. 2017 4:46

http://www.hlavnespravy.sk/odbornik-skritizoval-referovanie-usa-o-chemickom-utoku-v-syrii/972824 Ako odpoveď na oficiálne vyhlásenie Bieleho domu o tom, že sýrski vojaci spôsobili chemický útok, Postol uverejnil tri referáty, v ktorých dospel k záveru, že USA “bezpochyby nemajú dôkazy”, potvrdzujúce túto verziu. Hlavný dôkaz, na ktorý sa odvoláva Biely dom, v skutočnosti svedčí o tom, že útok bol vykonaný zo zeme”, zdôraznil odborník. Súdiac podľa fotografií bola bomba málo poškodená, čo nie je charakteristické pre pád z výšky, napísal vedec. “Výbušnina zapôsobila na trúbku ako tupý úder kladivom. Výbuch ju zahnal do zeme a súčasne vytvoril kráter “, je presvedčený Postol. Podľa jeho slov všetko svedčí o tom, že… Číst vice »

Starý doktor
19. 4. 2017 4:58

Jak se do lesa volá…..
Experti odhalili americké vměšování do ruských voleb v roce 2016
Centrum politické informace nalezlo přímé důkazy amerického vměšování do ruských voleb v roce 2016, jež nese vážný a hluboký charakter, prohlásil ředitel ruského analytického centra Alexej Muchin na zasedání výboru Státní dumy pro informační politiku
https://cz.sputniknews.com/svet/201704185144723-Experti-americke-vmesovani-ruske-volby-2016/

Starý doktor
19. 4. 2017 5:05

Koncentrace letadlových lodí u KLDR je opět mediální spektákl.
USS Winson je u Indonézie, USS Ronald Reagan se opravuje v Tokiu a USS Nimitz je u jižní Kalifornie. Reagan a Nimitz nemají v plánu někam plout. Winson by měl dosáhnout oblasti korejského poloostrova až koncem dubna. Tedy žádná další letadlová loď tam není.
https://sptnkne.ws/eg8d

Starý doktor
19. 4. 2017 5:15

Zpráva o plánovaném přesunu lodí USS Reagan a Nimitz je z vládní agentury v Soulu. „USA projednávají s naší vládou společné cvičení za účasti útočného oddílu letadlové lodi,“ uvádí agentura slova svého zdroje. V Japonském moři by měly být začátkem příštího týdne…..
https://cz.sputniknews.com/svet/201704175130642-USA-plan-tri-letadlove-lode-jizni-korea/

Starý doktor
19. 4. 2017 5:20

Zatčení Abú-Bakra al Bagdádího potvrzuje zatím jen The Bagdadpost.
http://www.thebaghdadpost.com/en/story/9507/ISIS-leader-Baghdadi-arrested-in-Syria-DESI

Starý doktor
19. 4. 2017 5:46

Ne se vším zcela souhlasím, ale v základním pohledu velmi kvalitní souhrn.
http://aeronet.cz/news/celosvetova-perestrojka-a-role-donalda-trumpa/
Jinak začíná odpis jednoho z velmi sledovaných portálů alternativy v USA – Infowars a Alexe Jonese.
http://wertyzreport.cz/clanek/alex-jones-je-vystupujici-umelec

Béda
19. 4. 2017 6:52

Starý doktor napsal Ne se vším zcela souhlasím, ale v základním pohledu velmi kvalitní souhrn. http://aeronet.cz/news/celosvetova-perestrojka-a-role-donalda-trumpa/ Jinak začíná odpis jednoho z velmi sledovaných portálů alternativy v USA – Infowars a Alexe Jonese. http://wertyzreport.cz/clanek/alex-jones-je-vystupujici-umelec Já to považuji celé za zbožné přání šarlatánské autorky. Své úvahy opírá o astrologii. Vytváří velice kostrbaté myšlenkové a logické konstrukce. Daleko jednodušší věci, třeba že přitlačený Trump zcela rezignoval na volební sliby a podlehl „hlubokému státu“ = finančníkům, CIA a jestřábům sloužícím zájmům špiček velkokapitálu, kteří převzali moc nahrazuje jakýmsi multipolárním GP. Přitom ten tajemný GP může celkem polehku ovládat na špagátech svých peněz a akciových… Číst vice »

Béda
19. 4. 2017 7:00

Ještě k oponentuře článku „Pozorovatelky“ na Aeronetu: z diskuse Ja by som si potrebovala ujasniť toto: V konečnom výsledku globalistov má vzniknúť Euroázia s hodvábnou stezkou na trase: Čina, Irán. Okolo Ruska má ísť okrajovo do Europy kde má vládnuť Nemecko. Nerozumiem, prečo Trump s Izraelom sú proti Iránu- jednému s hlavných hráčov, ak je Trump človekom globalistov ako tvrdite. Ja som Trumpovi neverila od začiatku, nemám z neho dobrý pocit, ale tým by šiel proti globalistom a hodvábnej stezke. To mi nedáva zmysel…. Dopíšem: Ak je Irán je jeden z TOP hráčov globalistov, nedáva to logiku ani tým, že… Číst vice »

Béda
19. 4. 2017 7:03

A já bych k tomu ještě dodal: Trump, který je podle „Pozorovatelky“ nástrojem GP k zavedení multipolárního světa prohlašuje „USA first“ a je velice útočný vůči Íránu a Číně, které jsou podle „Pozorovatelky“ novými koni GP v multipolárním světě.

Starý doktor
19. 4. 2017 7:50

Díky za kvalitní oponenturu. Uvidíme jak se to vyvine, ono mnohé informace které máme mohou být, a zcela jistě jsou, součástí mediálního divadla v rámci informační války…
Pro doplnění pohledu nový Pjakin – https://www.youtube.com/watch?v=uc6cKmV64iM
Také zajímavý Kedmi – https://www.youtube.com/watch?v=D_Odn8vA51A
A k těm letadlovým lodím jak jsem uvedl výše.
Americká letadlová loď Carl Vinson a další válečné lodi, které pluly k pobřeží Severní Koreji, se nakonec otočily a vyrazily do Tichomoří. Zatím není zcela jasné, co bylo příčinou obratu plavidel, které prezident USA Donald Trump minulý týden označil za „armadu” po vzoru někdejšího věhlasného loďstva španělské koruny.

https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/435409-trumpova-armada-nakonec-k-severni-koreji-nedoplula.html

Béda
19. 4. 2017 8:34

https://cz.sputniknews.com/svet/201704195145737-bojovnik-is-yerit-american-irak/
Bojovníci teroristické skupiny Islámský stát (IS, v RF je zakázána) použili otravnou látku yperit při útoku na vojenskou jednotku v Iráku, v níž se nacházeli poradci z USA a Austrálie, oznámila televize CBS s odvoláním na vlastního zpravodaje.

Béda
19. 4. 2017 8:45
fajt
fajt
19. 4. 2017 9:23

https://www.youtube.com/watch?v=1cCoMY7uClY – je to fejk, ale netečnost místních mužiků na hrubost na slabším je impozantně reálná – takže i tam kapitalismus zapustil pevné kořeny, možná že pevnější než v zemi rozených kapitalistů. ..)

Béda
20. 4. 2017 6:04

Nový americký Duče (jeden diskutující mu dal příjmení TRUMPSTEIN) podepsal nařízení reformy imigračního zákona ve prospěch amerických zaměstnanců. „Dan Stein, prezident Federace pro americkou imigrační reformu: „Od zaměstnavatelů by mělo být požadováno, aby najímali americké dělníky, kteří splní minimální požadavky pro určené místo. A zahraničním dělníkům by měli platit řádnou tržní mzdu…“ Jestlipak toto platí i pro Trumpovo impérium (které nyní logicky neřídí Doník – podobně jako Babišovo nyní neřídí Andrej), které požádalo již před časem o výjimku na dovoz gastarbeitrů z Mexika. Proč by to dělali, kdyby chtěli Mexičanům platit mzdu jaká se platí v USA zaměstnaným Američanům, že?… Číst vice »

Béda
20. 4. 2017 8:34

Poslouchám Pjakina, který objasňuje události v Sýrii a kolem KLDR jako skrytý dalekosáhlý záměr s cílem napravit Trumpovi reputaci u jeho kritiků (což se prý povedlo), což otevře možnost personálních změn na klíčových postech. Budiž – akorát mi v tom chybí ty personální změny směrem od jestřábů a globalistů k „pacifistům“ (resp. umírněným) k nacionalistům. Prozatím to spíš vypadá, že veškeré personální změny v Trumpově administrativě jdou přesně opačným směrem, to jest ke globalistům a válečným jestřábům. A pokud jde o zahraniční politiku, prozatím to vypadá tak, že Trump zradil očekávání svých voličů a plní očekávání voličů Clintonky, stal se… Číst vice »

fajt
fajt
20. 4. 2017 13:05

je domluveno, bohatí nakonec vždy najdou cestu ke svému zisku, i kdyby měli znova ukřižovat celý svět, strůjci NWO, ruských oligarchů a různých světových pilířů kapitalismu ( sekty z toho nevyjímaje) našli rámcový konsenzus, musí se asi podotknout, že pro neelitářský zbytek to bude tragedie – no ale kdy vlastně člověk byl člověkem, tak proč zrovna teď by se měli dravci měnit na lidi, že …

https://cz.sputniknews.com/byznys/201704205152751-exxon-usa-vrty-rusko-sankce/

takže, přežívá ten, kdo má pořádně nahrabáno, ostatní dají základ humusu nové éře, která bude opětovně stát na vlastních obětech … bon appetit. ..)