Balancování na hraně války

V Bílém domě již téměř 100 dní sedí nový prezident. Ty tam zůstaly jeho volební sliby o neaktivistické zahraniční politice USA.

Za tuto krátkou dobu toho Donald Trump v zahraniční politice stihl mnoho:

  • Nekompromisně tlačí na významné navýšení výdajů členských zemí NATO. Touto politikou nejenom spouští nové kolo závodů ve zbrojení, ale také chce zajistit rozmach mezinárodního obchodu USA s vojenským artiklem.
  • Do krajnosti vyostřil konfliktní situaci vojenských supervelmocí v Sýrii, když na základě tvrzení bez věcných důkazů dal pokyn k raketovému ostřelování letecké základny, na které jsou přítomni ruští vojáci,
    Spojené státy za prezidenta Trumpa dál podporují umírněnou teroristickou al-Kájdu a uřezávače hlav z ISIL na území Sýrie, se kterými provádějí koordinované útoky proti jednotkám legitimní syrské vlády (viz ten při raketovém útoku Tomahawky).
  • Přímo na ostří jaderného konfliktu dohnal situaci v oblasti korejského poloostrova, který má strategickou pozici mezi velmocemi Ruskem a Čínou, jež jsou mezinárodními konkurenty a oponenty USA.
  • Neustále přisouvá další vojenskou techniku k hranicím Ruska, na programu je otevření dalších vojenských základen USA v bývalých postsovětských satelitech (vyloučeno není ani oprášení záměru zřídit v ČR část protiraketové základny USA), do Evropy jsou přesouvány letadla F-35.
  • V OSN se již USA ani nepokoušejí o předkládání  věcných pseudodůkazů, jakými kdysi byly ampule s domnělým antraxem Saddáma Husejna anebo snímky chemických laboratoří vyrábějících ZHN, které prý chtěl irácký diktátor použít proti „civilizovanému “ Západu. Zástupci USA už pouze vytahují jako králíka z klobouku osvědčené snímky dětí usmrcených anebo umírajících v důsledku použití chemických látek. Důkazy o tom kde, kdo ty chemické látky použil, případně jaké chemické látky byly použity, předložit odmítají, ale trvají na tom, že jako dostatečný důkaz stačí slovo mnohokrát usvědčeného lháře (Tonkin, ZHN v Iráku, první „použití“ chemických zbraní jednotkami B.Asada…). Mezinárodní právo USA již nic neříká, snímky dětí usmrcených vojsky USA a jejich satelitů samozřejmě světové veřejnosti v OSN z  vrozené skromnosti nepředkládají.
  • Evropské satelity USA jsou setrvale tlačeny do sebevražedné sebedestruktivní politiky přijímání záplavy migrantů z válečných zón USA. Tito „obohacují“ Evropu vytvářením no-go zón, terorem, skupinovým znásilňováním Evropanek, brutálním násilím, chaosem a vyžíráním sociálních fondů s perspektivou zničení evropského sociálního systému.
  • Evropské země jsou svým protektorem tlačeny do udržování a posilování politicky motivovaných protiruských sankcí zavedených na základě mystifikací a účelových konspirací.

Co tím vším asi sleduje Velký bratr na evropském kontinentu? Podle všeho skrze chaos v Evropě, vymezování se vůči přirozenému ruskému partnerovi, který má zájem na stabilitě důležitého obchodního partnera a vytlačení vlivu Ruska z Evropy (násilné prosazování plynovodu z Kataru skrze Turecko do EU) usiluje o naprostou závislost EU na Spojených státech a na jejich islamistických loutkách.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
30 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Starý doktor
18. 4. 2017 19:57

Zatím ne plně potvrzeno z dalších zdrojů.
Ruská a syrská rozvědka zajala na severu Sýrie vůdce IS Abú-Bakra al Bagdádího
http://politikus.ru/events/93457-smi-russkie-i-siriyskie-razvedchiki-zaderzhali-abu-bakra-al-bagdadi.html

orinoko
18. 4. 2017 20:58

Spekuluje se o tom.
Osmanský kreten podepřen Duckem z Bílého WC zaútočil na severu Sýrie na Kurdy. Které Duck Donald také podporuje. Yekta Uzunoglu už sní svůj sen o Kurdistánu na základě rozpadu Iráku a Sýrie. To je třetí blbec do karetni zelené louky. Turecku prorokuje rozpad, co vyvede s Íránem?
Ted se zacne lámat kurdský chlebik. Pokud ten emericky blb se světové unikátní prehazovackou nechá Osmana mlátit Kurdy , bude jenom dobře.
Pořádek musí byt.
Idealistum bejcak na zada. Aby psychopati mohli slavit.

hudryper
hudryper
18. 4. 2017 21:45

Pokud se tahle trefa podařila a nejde jen o přání otcem myšlenky,nepochybuji o tom,že bude pod výslechovýma rukama syrských specialistů zpívat jako kanárek. To aby se izraelské politbyro poohlédlo po geniálním a odvážném advokátovi a v USA zřídili na jeho palmáre fond ,z něhož ho budou platit. Trumpovi to přitom nebude vadit,to spíše vojenským osobám,které převzaly na sebe zodpovědnost za vyhlášení válek,prý i těch atomových….Orinoko,neměj Trumpa za vola,zmýlíš se a bude Tě to mrzet. V jeho situaci před 14 dny se té šílené smečky neoconů,které mu nastrkali do všech možných vládních orgánů, mu už příliš dobrých reakci nezůstalo. Zařídil se… Číst vice »

orinoko
18. 4. 2017 22:39

Mýlit se člověk může vždycky. Já svoje omyly přiznávám, s Tebou je to horší. Stan by mohl vyprávět.
Ovšem pokud jde o Kačera duck duck, tam už se toho moc netrefit nedá.
Je to buran. Je to lempl. A je to magor.
Unikátní verze emi prezidentisty. Ani nemusí mít černou barvu bambala, pidlovoky výraz a jedno oko na pirátský způsob.
Prostě jeden veliký Disney.

idiotronic
19. 4. 2017 1:05

Se zmíněnými protiruskými sankcemi ze strany EU kontrastuje zvýšení obchodní výměny USA-RF.

Béda
19. 4. 2017 3:57

95 % všech teroristických útoků je pod taktovkou CIA, říká Putin Rusko: Za zavřenými dveřmi na schůzce s vysokými členy své vlády Putin prohlásil, že za 95 % všech teroristických útoků ve světě může CIA a to buďto přímo nebo prostřednictvím svých proxy uskupení. „CIA představuje zločinný element deep state a jedná na základě vůle světové oligarchie a její vize Nového světového řádu,“ řekl Putin a dodal: „CIA je součástí Ameriky, ale současně CIA nepracuje ve jménu amerického lidu a jeho zájmů.“ Na dotaz, zda také za útokem v petrohradském metru stojí CIA ve snaze zbavit ho vlády, Putin odpověděl:… Číst vice »

Béda
19. 4. 2017 4:01

http://www.zvedavec.org/komentare/2017/04/7238-je-na-obzoru-armageddon.htm Paul C. Roberts: Bezstarostnost západního světa je mimořádná. Nejsou to jen Američané, kdo dovoluje nechat si vymýt mozek CNN, MSNBC, NPR, New York Times a Washington Post, ale rovněž jejich protějšky v Evropě, Kanadě, Austrálii a Japonsku, které se spoléhají na válečnou propagandistickou mašinérii, vydávající se za média. Západní „vůdci“, tedy loutky visící na špagátech, za které tahají mocné soukromé zájmové skupiny a hluboký stát, jsou bezstarostní také. Trump a jeho protějšky v americké Říši si nemohou být vědomi, že vyprovokovávají válku s Ruskem a Čínou, jinak by to totiž byli psychopati. V Bílém domě nahradil starého klauna nový.… Číst vice »

Béda
19. 4. 2017 4:35

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/10202-isis-provedla-behem-nekolika-dnu-uz-svuj-druhy-chemicky-utok-a-nyni-media-mlci

„…Média mainstreamu jsou téměř ticho. Většina o těchto hrůzách nereferuje, protože se jim to nehodí kvůli jejich povídačce…. Pro ty, kdo by to snad nevěděli, ISIS podporuje Saúdská Arábie, Katar, Turecko a USA. Těchto džihádistů se využívá jako zástupných armád v regionu k destabilizace Assadovy vlády a k vynucení změny režimu…“

Béda
19. 4. 2017 4:46

http://www.hlavnespravy.sk/odbornik-skritizoval-referovanie-usa-o-chemickom-utoku-v-syrii/972824 Ako odpoveď na oficiálne vyhlásenie Bieleho domu o tom, že sýrski vojaci spôsobili chemický útok, Postol uverejnil tri referáty, v ktorých dospel k záveru, že USA “bezpochyby nemajú dôkazy”, potvrdzujúce túto verziu. Hlavný dôkaz, na ktorý sa odvoláva Biely dom, v skutočnosti svedčí o tom, že útok bol vykonaný zo zeme”, zdôraznil odborník. Súdiac podľa fotografií bola bomba málo poškodená, čo nie je charakteristické pre pád z výšky, napísal vedec. “Výbušnina zapôsobila na trúbku ako tupý úder kladivom. Výbuch ju zahnal do zeme a súčasne vytvoril kráter “, je presvedčený Postol. Podľa jeho slov všetko svedčí o tom, že… Číst vice »

Starý doktor
19. 4. 2017 4:58

Jak se do lesa volá…..
Experti odhalili americké vměšování do ruských voleb v roce 2016
Centrum politické informace nalezlo přímé důkazy amerického vměšování do ruských voleb v roce 2016, jež nese vážný a hluboký charakter, prohlásil ředitel ruského analytického centra Alexej Muchin na zasedání výboru Státní dumy pro informační politiku
https://cz.sputniknews.com/svet/201704185144723-Experti-americke-vmesovani-ruske-volby-2016/

Starý doktor
19. 4. 2017 5:05

Koncentrace letadlových lodí u KLDR je opět mediální spektákl.
USS Winson je u Indonézie, USS Ronald Reagan se opravuje v Tokiu a USS Nimitz je u jižní Kalifornie. Reagan a Nimitz nemají v plánu někam plout. Winson by měl dosáhnout oblasti korejského poloostrova až koncem dubna. Tedy žádná další letadlová loď tam není.
https://sptnkne.ws/eg8d

Starý doktor
19. 4. 2017 5:15

Zpráva o plánovaném přesunu lodí USS Reagan a Nimitz je z vládní agentury v Soulu. „USA projednávají s naší vládou společné cvičení za účasti útočného oddílu letadlové lodi,“ uvádí agentura slova svého zdroje. V Japonském moři by měly být začátkem příštího týdne…..
https://cz.sputniknews.com/svet/201704175130642-USA-plan-tri-letadlove-lode-jizni-korea/

Starý doktor
19. 4. 2017 5:20

Zatčení Abú-Bakra al Bagdádího potvrzuje zatím jen The Bagdadpost.
http://www.thebaghdadpost.com/en/story/9507/ISIS-leader-Baghdadi-arrested-in-Syria-DESI

Starý doktor
19. 4. 2017 5:46

Ne se vším zcela souhlasím, ale v základním pohledu velmi kvalitní souhrn.
http://aeronet.cz/news/celosvetova-perestrojka-a-role-donalda-trumpa/
Jinak začíná odpis jednoho z velmi sledovaných portálů alternativy v USA – Infowars a Alexe Jonese.
http://wertyzreport.cz/clanek/alex-jones-je-vystupujici-umelec

Béda
19. 4. 2017 6:52

Starý doktor napsal Ne se vším zcela souhlasím, ale v základním pohledu velmi kvalitní souhrn. http://aeronet.cz/news/celosvetova-perestrojka-a-role-donalda-trumpa/ Jinak začíná odpis jednoho z velmi sledovaných portálů alternativy v USA – Infowars a Alexe Jonese. http://wertyzreport.cz/clanek/alex-jones-je-vystupujici-umelec Já to považuji celé za zbožné přání šarlatánské autorky. Své úvahy opírá o astrologii. Vytváří velice kostrbaté myšlenkové a logické konstrukce. Daleko jednodušší věci, třeba že přitlačený Trump zcela rezignoval na volební sliby a podlehl „hlubokému státu“ = finančníkům, CIA a jestřábům sloužícím zájmům špiček velkokapitálu, kteří převzali moc nahrazuje jakýmsi multipolárním GP. Přitom ten tajemný GP může celkem polehku ovládat na špagátech svých peněz a akciových… Číst vice »

Béda
19. 4. 2017 7:00

Ještě k oponentuře článku „Pozorovatelky“ na Aeronetu: z diskuse Ja by som si potrebovala ujasniť toto: V konečnom výsledku globalistov má vzniknúť Euroázia s hodvábnou stezkou na trase: Čina, Irán. Okolo Ruska má ísť okrajovo do Europy kde má vládnuť Nemecko. Nerozumiem, prečo Trump s Izraelom sú proti Iránu- jednému s hlavných hráčov, ak je Trump človekom globalistov ako tvrdite. Ja som Trumpovi neverila od začiatku, nemám z neho dobrý pocit, ale tým by šiel proti globalistom a hodvábnej stezke. To mi nedáva zmysel…. Dopíšem: Ak je Irán je jeden z TOP hráčov globalistov, nedáva to logiku ani tým, že… Číst vice »

Béda
19. 4. 2017 7:03

A já bych k tomu ještě dodal: Trump, který je podle „Pozorovatelky“ nástrojem GP k zavedení multipolárního světa prohlašuje „USA first“ a je velice útočný vůči Íránu a Číně, které jsou podle „Pozorovatelky“ novými koni GP v multipolárním světě.

Starý doktor
19. 4. 2017 7:50

Díky za kvalitní oponenturu. Uvidíme jak se to vyvine, ono mnohé informace které máme mohou být, a zcela jistě jsou, součástí mediálního divadla v rámci informační války…
Pro doplnění pohledu nový Pjakin – https://www.youtube.com/watch?v=uc6cKmV64iM
Také zajímavý Kedmi – https://www.youtube.com/watch?v=D_Odn8vA51A
A k těm letadlovým lodím jak jsem uvedl výše.
Americká letadlová loď Carl Vinson a další válečné lodi, které pluly k pobřeží Severní Koreji, se nakonec otočily a vyrazily do Tichomoří. Zatím není zcela jasné, co bylo příčinou obratu plavidel, které prezident USA Donald Trump minulý týden označil za „armadu” po vzoru někdejšího věhlasného loďstva španělské koruny.

https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/435409-trumpova-armada-nakonec-k-severni-koreji-nedoplula.html

Béda
19. 4. 2017 8:34

https://cz.sputniknews.com/svet/201704195145737-bojovnik-is-yerit-american-irak/
Bojovníci teroristické skupiny Islámský stát (IS, v RF je zakázána) použili otravnou látku yperit při útoku na vojenskou jednotku v Iráku, v níž se nacházeli poradci z USA a Austrálie, oznámila televize CBS s odvoláním na vlastního zpravodaje.

Béda
19. 4. 2017 8:45
fajt
19. 4. 2017 9:23

https://www.youtube.com/watch?v=1cCoMY7uClY – je to fejk, ale netečnost místních mužiků na hrubost na slabším je impozantně reálná – takže i tam kapitalismus zapustil pevné kořeny, možná že pevnější než v zemi rozených kapitalistů. ..)

Béda
20. 4. 2017 6:04

Nový americký Duče (jeden diskutující mu dal příjmení TRUMPSTEIN) podepsal nařízení reformy imigračního zákona ve prospěch amerických zaměstnanců. „Dan Stein, prezident Federace pro americkou imigrační reformu: „Od zaměstnavatelů by mělo být požadováno, aby najímali americké dělníky, kteří splní minimální požadavky pro určené místo. A zahraničním dělníkům by měli platit řádnou tržní mzdu…“ Jestlipak toto platí i pro Trumpovo impérium (které nyní logicky neřídí Doník – podobně jako Babišovo nyní neřídí Andrej), které požádalo již před časem o výjimku na dovoz gastarbeitrů z Mexika. Proč by to dělali, kdyby chtěli Mexičanům platit mzdu jaká se platí v USA zaměstnaným Američanům, že?… Číst vice »

Béda
20. 4. 2017 8:34

Poslouchám Pjakina, který objasňuje události v Sýrii a kolem KLDR jako skrytý dalekosáhlý záměr s cílem napravit Trumpovi reputaci u jeho kritiků (což se prý povedlo), což otevře možnost personálních změn na klíčových postech. Budiž – akorát mi v tom chybí ty personální změny směrem od jestřábů a globalistů k „pacifistům“ (resp. umírněným) k nacionalistům. Prozatím to spíš vypadá, že veškeré personální změny v Trumpově administrativě jdou přesně opačným směrem, to jest ke globalistům a válečným jestřábům. A pokud jde o zahraniční politiku, prozatím to vypadá tak, že Trump zradil očekávání svých voličů a plní očekávání voličů Clintonky, stal se… Číst vice »

fajt
20. 4. 2017 13:05

je domluveno, bohatí nakonec vždy najdou cestu ke svému zisku, i kdyby měli znova ukřižovat celý svět, strůjci NWO, ruských oligarchů a různých světových pilířů kapitalismu ( sekty z toho nevyjímaje) našli rámcový konsenzus, musí se asi podotknout, že pro neelitářský zbytek to bude tragedie – no ale kdy vlastně člověk byl člověkem, tak proč zrovna teď by se měli dravci měnit na lidi, že …

https://cz.sputniknews.com/byznys/201704205152751-exxon-usa-vrty-rusko-sankce/

takže, přežívá ten, kdo má pořádně nahrabáno, ostatní dají základ humusu nové éře, která bude opětovně stát na vlastních obětech … bon appetit. ..)