Balkán topí pod kotlem

…asi jako Titanic, než se onoho slavného 16. dubna 1912 potopil. Zatímco nám jistá ČT ukazuje hloučky nespokojenců, kterým vadí zrušení Sorosovy průmyslovky na státní převraty v Budapešti, v Sarajevu pochoduje mládež s dospělci, a podobně jako ve filmu Mumie ovšem nevolá „Imhotep, Imhotep!“, nýbrž „Erdogan, Erdogan!“. Budoucí turecký skorosultán koná referendum také 16. dubna, na největší katolický a pravoslavný svátek. Ale počítám, že také spíše oslaví utopení křesťanů v Titaniku.

Za čtyři dny, na Velký pátek, se po volání všech muezzínů Evropy, již dávno zmuslimštělé, vysloví při pátečních modlitbách imámové  od Dublinu po ono Sarajevo, pro volbu Erdoganových reforem v Turecku. Nevíme, jak to nakonec dopadne, leč podstatnější jest, že se bouří i pravoslavně civilistní Srbsko, a to již sedmým dnem. V prezidentských volbách zde totiž zvítězil mladý pokrokář Aleksander Vučič, který chce Srbsko sevřít do přívětivé náruče Evropské unie vedené víceméně přítelkyní Merkelovou a hodlá také vstoupit do spolku rytířů šišatého stolu (a hlav), který zove se NATO. Nic nemůže být pro běžného Srba zvyklého  konzumovat čevabčiči a zapíjet ho rakijí přitažlivější, než humanitárně bombardácké sdružení. To, spolu s podvody v balkánském stylu, je také důvodem, proč v ulicích jsou  skupinky (pardon, osamocené hloučky) nespokojenců, čítající, třeba dnes v Bělehradu, osmdesát tisíc duší. S dušemi živých pochodují i duše mrtvých, kteří byli vaporizováni v onom posvátném roku 1999, kdy bylo nám vkročiti do Paktu.  Neví se, co Vučič s povstáním udělá.

Z jedenácti prezidentských kandidátů sice Vučič vyhrál, ale nejzajímavější, pro mne, jako člena holubičího národa, byla kandidatura dr. Vojislava Šešelje, dvanáct let protiprávně vězněného v Haagu, a kupodivu, Haagem prohlášeného za nevinného. Doktor Šešelj získal jen necelých pět procent hlasů. Je to hodně, pro člověka, který byl protiprávně vězněn, aniž by se evropská socialistická věrchuška proti bezpráví ozvala.  Mám nepříjemný pocit, že na Balkáně něco opět začíná. A není to jen nový, zítřejší, den.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Admirál
Admirál
10. 4. 2017 12:41

Bouřková mračna s fialovým nádechem a bělostným podešitím se stahují ze všech stran.

tatar
tatar
10. 4. 2017 13:16

Nová Osmanská říše? Za mě dobrý, akorát mi vadí, že už Turci nebydlí ve stanech, tahle změna by za to stála.

racek
racek
10. 4. 2017 14:20

No, nepřítel v Bělehradu a pric Eugen Savojský nikde na obzoru. Ten zvolený president je pochopitelně na straně vítačů, jinak by s ním v EU nikdo vlivný od Sorose nemluvil.

mm
mm
10. 4. 2017 16:18

díky za komentáře. Fascinuje mne plán Balkán 2.0, neboť vstoupí-li Srbsko do NATO, budou moci Srbové bombardovati sami sebe. Přirozeně, vstup do EU by znamenal, že- na rozdíl od Slovenska- je Srbsko připraveno uznat tzv. Kosovskou republiku, tedy to, že vyrvaná země se již nikdy nevrátí, a předjednáno jest, že Kosovo se, po tomto uznání, stane řádným členem OSN…..Určitě už má i režisér Fenič připraven návrh na přejmenování bělehradského letiště na – třeba- Hashim Thaci International Airport…..

Aleš
Aleš
11. 4. 2017 4:47

http://www.eurasia24.cz/analyzy/item/2358-srbsko-pocita-s-ruskymi-migy-a-nejen-s-nimi
Takové bylo rozpoložení ještě měsíc zpátky. Jestli i Srbsko vstoupí, pak se svět dočista zbláznil.