Balkanizace Ukrajiny a ukrajinizace EU (I.)

odesa.jpg

Balkanizace Ukrajiny a ukrajinizace EU jsou dvě spojené nádoby, které fungují jako sifon na záchodě a smrdí úplně stejným způsobem. Začněme osudem balkanizované Ukrajiny, která se dostala do rozhodující fáze faktického rozpadu státu.


Ruský prezident Vladimir Putin podepsal v noci 21. 2. dekret o uznání nezávislosti separatistických republik Doněck a Lugansk. Tyto nové „státy“ okamžitě ratifikovaly smlouvu o přátelství a pomoci s Moskvou, čímž si formálně otevřely cestu k vojenské a finanční podpoře RF. Parlamenty Doněcké lidové republiky a Luganské lidové rady v úterý (21. 2.) současně prohlásily, že rozhodnutí o ratifikaci „Smlouvy o přátelství a spolupráci s Ruskou federací“ bylo oběma shromážděními přijato jednomyslně. Tím skončilo na Ukrajině další dějství proxy-války, které trvale sledujeme od roku 2014. Kromě žvástů a propagandy dané studenou válkou EU a USA s Ruskem je dobré se podívat na dva skryté procesy, které dostaly novou dynamiku. Balkanizace Ukrajiny a ukrajinizace EU jsou dvě spojené nádoby, které fungují jako sifon na záchodě a smrdí úplně stejným způsobem. Začněme osudem balkanizované Ukrajiny, která se dostala do rozhodující fáze faktického rozpadu státu.

Fašističtí ukropové začali americkým Majdanem a skončili vlastním rozpadem

Prezident Putin měl v noci 21. 2. důležitý projev, který západní korporátky nikdy nebudou citovat vcelku. Rusky ho máte třeba ZDE a anglický překlad udělali američtí veteráni ZDE. Je to historické expozé z ruské perspektivy o tom, jak Ukrajina vznikla a jak se vyvíjela až do toho osudného 21. února 2021. Pochybuji, že v celém projevu někdo najde nějakou historickou chybu. Velmi doporučuji přečíst zejména vývoj Ukrajiny po rozpadu SSSR. Ukrajině jsme se věnovali hodně a v této souvislosti jsou klíčové tyto články:

Cestu zfašizované a zbankrotované Ukrajiny do záhuby nastolenou po Západem zinscenovaném Majdanu – tu jsme určili hned v roce 2014. Pak jsme jen odškrtávali jednotlivé zastávky na cestě do propasti. Proto jsem vybral důležité články z jednotlivých let. Ukrajina dopadla ze všech bývalých států Sojuzu úplně nejhůře, protože se začala územně rozpadat a je naprosto vydrancovaná. Nyní je třeba vyjasnit poslední krok, což je teritoriální rozpad Ukrajiny.

Balkanizace Ukrajiny v přímém přenosu

Ukrajina mohla po americkém Majdanu pořád ještě zatáhnout za brzdu, potrestat fašistické viníky masakrů a vražd, normalizovat vztahy v Ruskem na civilizačně přijatelnou úroveň, nekrást jako ukropští šílení oligarchové a hlavně plnit Minské dohody po debaklu na frontě, kdy ukropové skončili zajatí v Děbalcevském kotli. Připomeňme smysl druhé Minské dohody mezi Ukrajinou a separatisty z ledna 2015, kterou za EU garantovalo Německo (Merkelová) a Francie (Holande) a OBSE. Rusů se dohoda přímo netýkala, byla to jiná země. Rusové jen skoro 10 let tvrdili, že se Minské dohody mají plnit, což se nikdy nestalo. USA ani EU na tom neměly zájem, jednodušší bylo a je lhát a krást s ukropskými oligarchy a fašisty. Mělo nejprve nastat příměří, pak se měla stáhnout těžká vojenská technika z fronty. Pak se měly uskutečnit místní volby kontrolované zvenku, Novorusko mělo dostat autonomii na základě decentralizace. Pokud by se body splnily (tj. demilitarizace, volby, sebeurčení a referenda), pak by Ukrajina spravovala přímo svou hranici s Ruskem jako samostatný stát. Ok, nestalo se a Ukrajina přišla v prvním kole balkanizace o první území. To jí sice od roku 2014 de facto stejně nepatřilo. Ale po splnění Minských dohod mohl být Doněck spravovaný z Kyjeva jako autonomní oblast, lidé by zde mohli pracovat a žít jako na Ukrajině. Těchto autonomních oblastí a republik je v sousedním Rusku celé stovky a jsou to dokonce rozlohou velké státy. A nyní se podívejme, co se skutečně po 21. únoru děje na zdejší frontě.

  • Stalo se něco zásadního? Ne, ve skutečnosti nic zvláštního. Od Druhé války se v koloniích Evropy osamostatňovaly nové státy po rozpadu koloniálního systému bývalých velmocí. Ukrajina je kolonie USA a nyní začal její rozpad ve stejném stylu. Jenže tato kolonie byla vyplundrovaná v neoliberálním stylu a měla hrát roli užitečného a velmi laciného idiota ve scénáři studené války proti Rusku. Rozpad této kolonie proto běží mnohem rychleji a místo za jedno století k němu došlo po jedné dekádě. Neoliberalistické čištění zeměkoule provádí jedno promile, které vyniká sociální psychopatií a z podstaty takto určeného vidění světa nemá absolutně žádné skrupule.
  • Provedla RF invazi na Ukrajinu? Ano a ne, protože to není přímý zábor Krymu. Rusové jednoduše zkopírovali americký scénář řízeného rozpadu rozbombardované Jugoslávie. Jenže na Donbasu nevládne kosovská mafie pod blahovůlí EU a USA, ale místní lidé, kteří už 10 let žijí ve sklepech a jsou ostřelováni. Jestliže po vyhlášení nezávislosti Rusové přijdou na bratrskou pomoc, pak na to mají stejný nárok, jako „demokraticky“ prováděná kolonizace EU a USA. Nezapomeňme, že nepřijdou na „Ukrajinu“, ale do nově vzniklých republik, které vznikly podobným způsobem po rozpadu SSSR. Teď se holt rozpadá „demokratická“ Ukrajina řízená neofašisty.
  • Znamená to válku v Evropě? Ano a ne. V každém případě to znamená začátek ostré války v zastoupení (proxy-war). Viz typ Sýrie, Libye a ty milióny uprchlíků k tomu. Američtí zbrojnoši jsou na pozvání ukropů už dávno na Donbase od roku 2014 a stejně tak jsou na druhé straně zbrojnoši ruští. Ale mnoho let se tato vojska respektovala, což teď skončilo. Boj proxy-války vypadá takto, to jsou reálné záběry ničení ukropských muničních vozidel z 20. února přímo na frontě.
  • Bude v ní Západ bojovat? Nyní je jasné, že po vypuknutí ostré proxy-war je už úplně jedno, jestli tam budou sedět oficiální ukropové, nebo neoficiální vojáci NATO. Takový detail se v hledáčku Korneta těžko rozlišuje. Západ bude pochopitelně bojovat s Ruskem do posledního Ukrajince, ale ten už bohužel nebude mít Ukrajinu.
  • Kdo zatím vyhrává? USA, EU a potažmo i čeští koloniální pinčlové první kolo studené války prohráli, a ne málo. V ostré proxy-válce proti Rusku nemají šanci, což se už jasně ukázalo. Radiový stín nad jižní Ukrajinou je stoprocentní, špionážní letouny NATO musely utéci i s drony a nemohou efektivně řídit raketovou a dělostřeleckou palbu ukropů. Diverze islámských teroristů a ukrajinských fašistů na ruské území skončila okamžitým rozstřílením invazních sil. Pak byly dodatečně rozstříleny i oba ukrajinské transportéry, které je měly vyvézt z ruského území zpět na ukrajinskou hranici.
  • Půjdou Rusové dál na Ukrajinu? Ne, protože jasně řekli, že nebudou Ukrajinu vojensky okupovat. Ukrajina už svůj rozpad nemůže zastavit, protože regiony vydírané ukropskými neofašisty použijí model Donbasu. Najdou si silného spojence a ten je bude chránit, aby dostaly autonomii. Tady se podívejte na video ze Sýrie staré asi týden, které ukazuje budoucnost konfliktů na Ukrajině. USA a jejich teroristé v Sýrii prohráli a tady se podívejte na realitu. Rusové už obsadili části oblastí za Eufratem, které předtím plně okupovali Američané a jejich spojenci a kde společně kradli syrskou ropu.
Sebevědomí syrské armády dostalo zelenou. Velkohubost nestačí, důležitý je stav na bojišti a bojová morálka. Kolona americké vojenské techniky se pokusila proniknout na území kontrolované syrskou armádou. Jenže pokus USA o takovou provokaci byl úspěšně zablokován. Syrská armáda zřídila dočasné kontrolní stanoviště a zadržela skupinu amerických vojáků. Přitom jasně demonstrovala svou připravenost zahájit palbu z protitankových systémů na americká obrněná vozidla. To je ten Kornet nahoře, kterým stříleli z Donbasu. Soudě podle klidu syrské armády, vojáci dobře ví, že mají v regionu plnou kontrolu. Americká armáda poté, co zpozorovala syrské vojáky a jimi zablokovanou silnici, se okamžitě začala otáčet. Aha, tak je to. Americké ozbrojené síly jsou si vědomy toho, že nemají šanci beze ztrát proniknout do kontrolovaného regionu. To je budoucí obraz dalšího regionálního vývoje na Ukrajině.

Pokračování série: Balkanizace Ukrajiny a ukrajinizace EU (II.)


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

5 7 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
30 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
23. 2. 2022 18:17

Vynikající český překlad Putina je na Trubce.

Hudryperman
Hudryperman
Reply to  orinoko
23. 2. 2022 19:50

Miluji autory,kteří s naprostou samozřejmostí často uvádějí sobě běžné zkratky,nebo pojmy. Co kdybys těm méně chápavým sdělil odkaz na to,co nazýváš trubkou ?

orinoko
orinoko
Reply to  Hudryperman
23. 2. 2022 20:10

You Tube… Chová se jako Trubka. Z Pixabay mi napsali, jak na Trubku, kdyby mi v souvislosti s nimi, dělala nějaké problémy. Oficiálnímu Donbasu třeba právě teď ruší účty. Světová korporace na vodítku politiky. A demence. Trubka je ještě milosrdný výraz.

orinoko
orinoko
23. 2. 2022 18:25

Jo, dobrý. Velmi potřebné shrnutí. Cosi jako předmluva k dalším kapitolám 22.2.22.

Hudryperman
Hudryperman
23. 2. 2022 20:25

Vřelý dík Orinoko. Člověk se diví,že mu to nedocvaklo. Dobrou…!

orinoko
orinoko
Reply to  Hudryperman
23. 2. 2022 20:50

To nic, já dlouho nevěděl, co je NTB. Notebook.

Last edited 4 měsíců před by orinoko
orinoko
orinoko
23. 2. 2022 20:44

Je definitivně potvrzeno, že Moskva Donbas uznává v hranicích předložených republikami. To znamená Kramatorsk, Slavjansk, ale snad i Mariupol, kde by měly být podminováne mosty. Teprve teď se začnou vynášet trumfy.

orinoko
orinoko
24. 2. 2022 3:32

Po prvním šoku z reality 22.2.22 se banderovci pokusili na několika místech prorazit frontu, což se jim částečně i podařilo. Přišel protiútok domobrany s podporou ruských jednotek, v nichž se nacházejí i tanky s odminovacim zařízením. Linie konfliktu se pohnula opačným směrem a po výpadku el. energie si bandera schválil vyhlášení výjimečného stavu. Na Doněck míří velká kolona ruských tanku. Letištní plochy na Haliči jsou zaplnovany bordelem, aby na nich ani náhodou nemohla přistát ruská letadla. A tak se započala psát první kapitola slavných stories, tolik vyžadovaných zachudem.

orinoko
orinoko
Reply to  orinoko
24. 2. 2022 4:38

Tak teď nevím!! Přišel mráz z Kremlu a zpevnil cesty anebo už jarní tání máme za sebou?

https://www.youtube.com/watch?v=gQOsRWrpZUI

Kdo si myslíš, Putine, že jsi?, že si dovolíš uznávat něco, co jsme ti nedovolili?
Je odstřižen bidetův příchod. Jeho chůze vysvětluje, proč sebou třískal na schůdkách letadla.

https://www.youtube.com/watch?v=L3ZLesWKQ_Y

orinoko
orinoko
Reply to  orinoko
24. 2. 2022 4:44

Emero story sděluje, že exploSIONs už jsou slyšet až v Kyjevě:

https://www.youtube.com/watch?v=Ne7hnGjOaOI

orinoko
orinoko
24. 2. 2022 4:47

Tak o tomhle zatím nic nevím: Podle agentury Interfax se ruští vojáci vylodili v přístavech Mariupol na jihovýchodě Ukrajiny a také v Oděse, která leží na jihu, na pobřeží Černého moře.

peter.
Reply to  orinoko
24. 2. 2022 5:28

O Odese neviem,ale s tým Mariupoľom je to pravda.Bude zaujímavé sledovať reakcie obyvateľov aj UA vojakov.Očakáva sa,že pomerne veľká časť z nich prebehne k Rusom.Biely dom vyhlásil,že za žiadnych okolností nevstúpi do vojny s RF kvôli Ukrajine ale….sankcie že pridá!

peter.
Reply to  peter.
24. 2. 2022 5:50

Putin vraj odkázal Bidenovi rozsah ruských protisankcií tromi slovami : Donbas,Kuzbas a Arkansas ! :-)

Last edited 4 měsíců před by peter.
orinoko
orinoko
Reply to  peter.
24. 2. 2022 6:10

Putin sdělil, že od 7,30 moskevského času jsou vyřazeny z provozu veškeré banderovské army pointy. Použita sofistikovaná munice, prostředky elektronického boje a blíže nespecifikované zákroky. Varoval, že kdokoli zvenčí by chtěl zasáhnout do současného stavu, bude velmi důrazně vyřazen z dalšího pokračování. Halič Rusko nehodlá okupovat, ale původci současných problémů se stávají lovnou zvěří. Haličské vojsko vyzval, aby normálně odešlo do svých domovů a obyvatelstvo, ať nezmatkuje. Halič bude denacifikována a demilitarizována.
Kapitola 2, soubory 22.2.22.

peter.
24. 2. 2022 6:10
orinoko
orinoko
24. 2. 2022 6:30

No a pomalu si bude moci každý sám dělat vlastní obrázek o situaci:

https://www.youtube.com/watch?v=oz4tU3L2ttY

peter.
24. 2. 2022 6:32

Aktuálne z Ukrajiny : Na Ukrajine prebieha rozsiahla vojenská operácia. Oficiálne správy a správy novinárov z terénu poukazujú na masívne používanie raketových zbraní dlhého doletu. Hlavným cieľom je ukrajinská vojenská infraštruktúra. Podľa posledných správ sú ukrajinské vzdušné sily a námorníctvo už zničené. Hneď po oznámení ruského prezidenta o operácii na demilitarizáciu Ukrajiny začali z celej krajiny prichádzať správy o tom, ako sa operácia začala realizovať. Boli hlásené masívne raketové a delostrelecké útoky na všetku kľúčovú ukrajinskú vojenskú infraštruktúru. Hovoríme predovšetkým o letiskách, vojenských základniach, skladoch a zariadeniach protivzdušnej obrany. Výbuchy boli zaznamenané najmä vo vojenských skladoch 92. brigády AFU v… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  peter.
24. 2. 2022 6:45

Co NATO Dzo Bajden? Neměli už by vyrazit na zteč? Pražské prase, fialový hnus, gentaj Pavel, Lank sádlo vá a další jurska verbez?

peter.
Reply to  orinoko
24. 2. 2022 6:59

Biden oznámil,že USA sa v žiadnom prípade nenechajú vtiahnuť do vojny na Ukrajine!
Putin sa však musí obávať nášho ministra obrany Naďa,v ČR je hrozbou p.Černochová no a minister obrany V.B. Ben Wallace už v utorok vyhlásil,že V.Británia nakope Rusom riť. Pre Putina sú výhlásenia týchto troch „hrozných bojovníkov“ čiernou morou,kvôli ktorej nemôže spávať !

Alva
Alva
Reply to  peter.
24. 2. 2022 11:24

Byl by to krásný pohled, kdyby si tebou jmenovaní natáhli mundúr a hrdinně vyrazili na pomoc Ukrajině.
Přece „verba movent, exempla trahunt“ :-)))))

orinoko
orinoko
24. 2. 2022 7:43

dannyho si vždycky rád přečtu:
Já sledují i ukrajinské weby (ruské i CNN apod.). A právě ty ukrajinské to vidí nejreálněji. Inu lekce je to pořádná. Oni říkají, že takoví Jihoosteinci, Abcházci si žijí v klidu po svém a mají v paži to, jestli je nějací paňácové v Bruselu, Washingtonu nebo kde jinde uznávají nebo ne. A tak na tom budou nyní i Donbasani. Takže jim dochází, že tam skončili. Že vše okolo je jen tyjátr.“

Alva
Alva
Reply to  orinoko
24. 2. 2022 11:28

Všeho do času. Pokud za rok zvítězí v bitvě o Hrad gen. Pavel, my to tomu Rusku zatrhneme! :-)))

orinoko
orinoko
Reply to  Alva
24. 2. 2022 11:39

liveumap nejsou dostupné. Server je zahlcen přístupy. Anebo vypnut ruskými hackery. Jde o prozápadní sajrajt s jasným narativem. Ale byl aspoň aktuální.

orinoko
orinoko
Reply to  Alva
24. 2. 2022 11:56

Zpětně mi dochází, co všechno Putin udělal od svých začátků v politice a proč. On nepřežívá, on se rozhodl Rusku zajistit budoucnost, která daleko přesáhne kapitalistický carpe diem. Že tím pomáhá různým částem světa, aniž by to měl v plánu, je velmi významnou shodou okolností. Daleko převýšil skoro všechny predklonene, oboustranné, lidské, světové díry. Ilja Muromec.

orinoko
orinoko
24. 2. 2022 8:34

A jedna hodně zajímavá zpráva: Byla zničena námořní základna ve výstavbě /pro NATO/ v ukro-Ochakiv.
Jeví se jako velmi pravděpodobné, že Halič přijde o přístup k jakémukoli moři. Polské Trojmoří … se může rozrůst o zatopený Turów.
Běloruské tanky se proplétají mezi kamiony na Haliči, ty vole, to se mi snad jenom zdá…

orinoko
orinoko
24. 2. 2022 10:48

Platfus Ovarov perlí. Teď už definitivně. Soudruh Drahoš by ho netrumfnul.

orinoko
orinoko
24. 2. 2022 10:58

Nalijme si čistého klistyru. Rusko se dneska zachovalo přesně podle IzraHELLskeho scénáře. … Preemtivni akce ve 3D módu.

orinoko
orinoko
24. 2. 2022 11:20

Platfus Ovarov se definitivně znemožnil. Kavárna etc. ho nepřijala a poslední zbytky svých stoupenců právě ztratil. Už ani IzraHELL se o něj nezajímá. Lhal kdysi, lhal i poté, a teď už jen zachoval linii hradních pazdratu. I Hácha měl v těle více cti.

orinoko
orinoko
24. 2. 2022 12:19

Do hry vstoupila pretezka česká hajlovacka. Možná už v sobotu se shromáždí dav kretenu a bude kolektivně zdravit svého zachudni fyrera.

Bety
Bety
Reply to  orinoko
24. 2. 2022 17:22

A nedělejme si iluze, profašounů je u nás dost. A mám obavy z toho, že ti ukrajinští budou prchat i k nám. Jen doufám, že budou tíhnout k těm pravověrným a rasově čistým za naší západní hranicí.