Ruská „agrese“

Situační úvod

V roce 2014 zinscenovaly USA v Kyjevě nedemokratický, násilný a nevolební politický převrat, kterým byla svržena demokraticky zvolená vláda a prezident a následně pod nátlakem restrukturalizován parlament. Do čela země byla dosazena loutková vláda v čele s protiruským nacionalistou Jaceňukem (proslulý svým prohlášením o ruských „podlidech“ a hajlováním) vybraným Američany.

Účast USA na převratu dokazuje:

 • Přiznání sponzorování změn na Ukrajině pěti miliardami dolarů;
 • přímá fyzická účast náměstkyně amerického ministra zahraničí Victorie Nulandové (madam „ Fuck the EU“) na Majdanu;
 • Majdan začal v podání antiruských ukrajinských „Henleinovců“ (= politických barevně revolučních neZISKOVEK sponzorovaných z ciziny), ke kterým se posléze po rozpačitém průběhu připojili násilničtí neonacisté Banderovci. (Není zajisté žádná náhoda, že opakovaně předkládanou rezoluci Ruska v OSN o mezinárodním zákazu propagace fašismu odmítly právě USA a nová demokratická“ Ukrajina a američtí vazalové se zdrželi hlasování.)

Násilí na Majdanu, nedemokratické převzetí moci loutkovým režimem, následující násilí vůči ruskojazyčné menšině v Kyjevu a v Oděse (upalování a brutální vraždění civilistů), nový jazykový zákon předložený novým parlamentem zakazující ruštinu jako druhý úřední jazyk, perzekuce poslanců z ruskojazyčných regionů vedly logicky v těchto regionech k odmítnutí a neuznání legitimity násilně dosazené vlády antiruských nacionalistů. Tím fakticky došlo k rozštěpení Ukrajiny na prozápadní celek uznávající legitimitu nové reprezentace a ruskojazyčný celek, který jí odmítl a odmítl se podřizovat jejím diskriminačním zákonům a nařízením. Toto faktické rozštěpení trvá dodnes.

Po odmítnutí podřízenosti nové vrchnosti v Kyjevě následovala krátká přátelská návštěva ředitele CIA v Kyjevě (kde na ministerstvu zahraničí již měla své čerstvě zřízené úřadovny jemu podřízená organizace) a další den byla proti vzbouřencům, povstalcům, opolčencům (každý ať si vybere dle svého naturelu) vyhlášena nacionalistickým režimem ATO – protiteroristická operace, což je úderný mediálně vystajlovaný název pro občanskou válku. Tato válka, to znamená ozbrojená obrana ruskojazyčných regionů proti trvalému násilí ze strany násilím ustaveného nacionalistického režimu trvá dodnes. Není zajisté bez zajímavosti, že západní „investigativce“, lidskoprávníky, politické Ziskovky (Sorošovky), Člověky v tísni a podobné politické účelovky utrpení křesťanských civilistů, dětí a starců napadaných, vražděných, znásilňovaných v evropském regionu nechává zcela lhostejnými. Raději se věnují monitorování utrpení dětských muslimských třicetiletých mužských sirotků migrujících z válkou zdemokratizovaných zemí do evropského zaslíbeného ráje s tuctem neposkvrněných panen. Zajímavé je též, že je nechávají lhostejnými i potlačování práv ruskojazyčné menšiny na Ukrajině, osudy zmizelých novinářů z alternativy, zakazování médií a podobně. Nijak se neozvali dokonce ani proti nedemokratickému násilnému převzetí moci – toto naopak unisono podporovali.

Konspirační vsuvka

K mediálnímu zakrytí násilí na Majdanu i po Majdanu byla velice pravděpodobně zinscenována zpravodajská konspirace známá jako sestřel malajsijského letadla MH 17. Jedno násilí mělo být a bylo mediálně překřičeno a zastřeno jiným aktuálnějším násilím, kterým byly přesycena mainstreamová média po dlouhé období. Které indicie poukazují na konspiraci:

 • Trasa dopravního letadla byla změněna z bezpečné na poslední chvíli a navedena nad válečnou oblast;
 • nová „demokratická“ ukrajinská vláda nevyhlásila pro dopravní letadla bezletovou zónu nad válečnou oblastí, tím padá hlavní odpovědnost za sestřel na ni;
 • v oblasti sestřelu měla ukrajinská armáda 3 KOMPLETY protiletadlových systémů BUK;
 • ruský generální štáb uspořádal virtuální telekonferenci z řídícího střediska, na které na velkoplošné obrazovce poskytl snímky z družicového sledovacího systému s rozmístěním protiletadlových systémů v oblasti bojů;
 • americká strana přes opakované výzvy ruské strany neposkytla veřejnosti žádné satelitní snímky ani snímky ze špionážních letadel monitorujících oblast;
 • incident se sestřelením letadla MH17, ze kterého byli téměř okamžitě bez jakýchkoliv důkazů obviněni separatisté a posléze Rusko, se stal záminkou pro zavedení trvalých protiruských politických a ekonomických sankcí, které trvají dodnes;
 • žádné sankce proti nedemokraticky násilím ustavenému nacionalistickému režimu v Kyjevu dodnes zavedeny nebyly.

Vyhrocený antiruský nacionalismus a protiruská indoktrinace veřejnosti zcela proměnily Ukrajinu ze země až do majdanského převratu prosté skupinového etnického násilí  na zemi rozvrácenou, plnou násilí a předsudečné nenávisti.

USA se povedl další majstrštyk. Byla rozvrácená další země v sousedství Ruska, posílen Bismarckův slovanský protiruský val, rozšířeno potenciální předsunuté válčiště – kononenfutr s Ruskem.

Rusko samosebou na toto muselo reagovat jak na Krymu, tak na Donbasu. Koneckonců svou reakcí navázalo na Kosovský precedent, který zavedly do mezinárodní politiky USA.

Otázkou nyní je, kam až globálně ambiciózní, setrvale expandující (nach Osten) USA nechají situaci dojít. Jestli zůstane u Krymského statu quo i na Donbasu, anebo poštvou své užitečné idioty v Kyjevu do války proti Rusku s cílem vyvolat regionální konflikt, na kterém by se tradičně přiživovaly. O tom, že tato operace Ruska na obranu ruskojazyčních regionů a jejich obyvatel bude mediálními presstitutkami unisono vykreslena jako bezprecedentní akt ruské agrese (americké agrese jsou v západních médiích buďto tabu anebo vykresleny jako akt demokratizace, osvobození, ochrany lidských práv a podobně) a snahu o vojenské dobytí celé Ukrajiny nepochybuji. Stejně tak nepochybuji, že se zcela zapomene na to, co tomu předcházelo. Na ruské opakované návrhy o diplomatickém řešení, o demilitarizované zóně, která byla původně Rusku přislíbena a podobně.

Závěr

Jsem zcela přesvědčen o tom, že bez přímého vměšování USA do politického převratu na Ukrajině a jejich následného řízení procesů na Ukrajině by dodnes byl na východním cípu Evropy klid a mír. Ukrajinci mohli dodnes žít v míru ve společném státě, Ukrajina mohla mít dobré sousedské vztahy s Ruskem, Evropa mohla být dál mírovým ostrovem s dobrými vztahy s Ruskem. V ekonomice mohl dál převládat relativně svobodný obchod bez kontraproduktivních sankcí, politika mohla být založena na diplomacii, vyjednávání bez nátlaku a ultimát. Ovšem někomu Putinem vstřícně nabízená ruka v Mnichovu v roce 2007 tuze nevyhovovala. Někdo velice potřeboval vytvořit konflikt s Ruskem. Někdo, kdo na takových konfliktech v Evropě doposud velice vydělával. Rusko konflikt v Evropě, na svých hranicích ani v Eurasii rozhodně nepotřebuje. Na rozdíl od někoho, kdo takové konflikty, obzvlášť v ekonomicky citlivých oblastech odmítajících jeho diktát, s oblibou vyvolává.

Veškerá vina za vývoj na Ukrajině padá na ty, kdo toto nekonečné násilí uvedli do pohybu. Stejně jako v Iráku, Libyi a v Sýrii.


Stanův komentář: Podle mého názoru bylo rozhodnutí Ruska chybné, tedy horší než zločinné. Poprvé za osm let „ukrajinské krize“ Rusko udělalo přesně to, k čemu ho jeho „západní partneři“ tlačili. 

4.9 28 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
66 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Silentpysk
Silentpysk
23. 2. 2022 15:34

Jasně, Putin měl rovnou poslat pár hlavic na pět největších mest v USA, že?

orinoko
orinoko
23. 2. 2022 15:52

Hmm, Rusko nemělo moc na výběr. Už jen proto, že o Halič jde až na plechovce přivázané na ocasu psa. Rusko pomalu ale jistě dedolarizuje svět. Ten vlastní tedy určitě. Kdyby totéž udělaly velmi rychle Čína a Indie, když Irán už v tom pochopitelně jede, tak co se bude dít? Emero hliňákovi se budou jeho inflačně vypalované vepřovice drolit mnohem rychleji. Velmi by mě zajimalo, co by se stalo, kdyby Rusko vyžadovalo za svojí naftu platbu třeba rupiích? Co by se dělo? Už dávno bychom lítali v ostré válce, protože hliňák zná jediné – když se kácím, tak padnu na… Číst vice »

orinoko
orinoko
23. 2. 2022 16:31

To je na webu nadeleni. Kdekdo chtěl změnu a když přišla, tak má vzadu hnědý výprodej. Jakýsi kolokol, kterého známe i odsud, je mimořádné hovado.

Gatta
Gatta
23. 2. 2022 17:16

No Putin neměl moc manévrovacího prostoru. Poravdě jsem čekal delší evakuaci Donbasu před dalším krokem. Ale pokud nechtěl ztratit tvář před vemi Rusi – tak asi proto tak.n Těžké rozhodování.. Ono co je chyba a co odvážné rozhodnutí se občas pozná až PODLE TOHO JAK TO DOPADNE. Tedy podle dalších činů všech aktérů. Jsem dnes vzpomínal na studenou válku paktů až do 80. let, kdy se taky počítaly hlavice a minuty doletu. Reaganovi Hvězdné války s Brilantními oblázky … Tehdy se ale Západ předváděl a snažil se zvítězit svojí hezčí tváří – lepšími auty, možností cestovat, rodinnými domky pro každého…… Číst vice »

Bety
Bety
23. 2. 2022 18:02

Stane, z mezinárodního hlediska to možná chybné bylo, ale tři miliony Rusů jsou tři miliony lidí stejné národnosti v ohrožení, a to ohrožení narůstalo každým dnem.
Svědčí o tom i ta probíhající evakuace. Navíc dobře víme, že i kdyby Rusko bylo zlaté a zářilo jako diamant, stejně na něj prozáchudní propaganda bude házet bahno a polévat ho močůvkou. A já doufám, že normální občané Ukrajiny měli dost času uvědomit si,
jaká banderovská špína jim vládne, a že všechny prachy, které vytáhne svým hořekováním ze zahraničí vždycky skončí ne u nich, ale jen v několika málo soukromých kapsách.

orinoko
orinoko
Reply to  Bety
23. 2. 2022 18:14

Celá Halič se právě teď nachází pod devastujícím kybernetickým útokem. Nic potřebného tam teď nefunguje. Zbraň posledního soudu?

Bety
Bety
Reply to  Bety
23. 2. 2022 18:43

Zase jsem se špatně vyjádřila. Podle mého názoru chyba je jen v tom, že banderovci to bezpochyby nacionalisticky využijí. Ostatní svět ať si trhne.

Alva
Alva
Reply to  Bety
23. 2. 2022 18:43

Přesně Bety,
tři miliony lidí jsou v ohrožení, ale vždyť je to jen ten východní póvl.
Copak pro ně snad platí ta tolik proklamovaná lidská práva?

Jak se už dávno ví a dnes znovu potvrzuje, lidská práva nejsou pro lidi, jen líbivé slogany pro politiky.

Dolmen
Dolmen
Reply to  Bety
23. 2. 2022 19:05

Chca nechca souhlasím plně s americkým Trumpetou – od Putina to byl geniální tah. Startovní výstřel, od něhož se začne opočítávat neodvratná destrukce západního liberálně nelidsky zhovadilého světa.

g.hrosik
g.hrosik
Reply to  Dolmen
24. 2. 2022 6:27

Pikantní je na tom, že si to Západ na sebe navlíkl sám a docela ochotně. Nicméně díky tomu, že Západ má v podstatě informační monopol, bude Rusko za zlořáda… Navíc nelze přehlédnout, že práývě válku pindosové, a vlastně celý kolektivní Západ potřebovali k odpisu dluhů a překrytí prasáren kolem moribundusu

Hudryperman
Hudryperman
23. 2. 2022 19:10

V těchto dnech se velmi často ozývá : “ Putin udělal chybu když neudělal to co dnes před 8 roky ! To se to kritizuje, když o stavu ruské armády před 8 léty kritik nemá šajna. Ve válce s Gruzií neměli ještě Rusové ani systém „náš -váš“ a tím pádem ve svém vlasteneckém zápalu sestřelovali i vlastní ruská letadla.Copak si mohl Putin vzít na svědomí vyvolat v době,kdy armádě veleli rosiánské kádry,plnokrevnou válku s USA ? Teprve poté se objevily na ruské straně naprosto zásadní objevy a následně i praktické jejich využití,které umožnily dnešní změnu tónu v jednání Putina se… Číst vice »

zajoch
Reply to  Hudryperman
24. 2. 2022 6:44

Výborné pane Hudrypermane!

PPK
PPK
23. 2. 2022 19:53

ad  Stanův komentář: Podle mého názoru bylo rozhodnutí Ruska chybné, tedy horší než zločinné. Poprvé za osm let „ukrajinské krize“ Rusko udělalo přesně to, k čemu ho jeho „západní partneři“ tlačili.  To, zda Putinovo rozhodnutí bylo chybné (jak píše Stan), to jistě ukáže čas. Zde zřejmě Putin postupoval nejen podle vyjádření většiny Dumy a ruské Bezpečností rady, ale i dle své osobní zásady „Jestli je rvačka nevyhnutelná, je třeba udeřit jako první“, což však samozřejmě platí jen v případě, že v té chvíli člověk nemá ruce a nohy chromé (a RF vojensky chromá rozhodně už dávno není, jak dokázala v… Číst vice »

zajoch
Reply to  PPK
24. 2. 2022 9:50

Podle mého mínění je komentář PPK vynikající, výborně srozumitelně stylizovaný. Jsem také přesvědčena, že Rusko mělo svoji akci dlouho připravenou a nasadilo ji v nejvhodnější chvíli, kterou mu umožnily okolnosti. Jistě se nerozhodlo neuváženě, když se jednalo o dopad na celý svět.
Připadá mi, že Stan napsal svůj komentář proto, aby vyvolal diskusi. Jestli to tak je, potom díky Stane.

orinoko
orinoko
Reply to  zajoch
24. 2. 2022 11:08

Já osobně si myslím něco zcela jiného, ale to probereme osobně se Stanem v Prage. Kdo ví, možná dorazí i někdo další.

orinoko
orinoko
Reply to  orinoko
24. 2. 2022 11:11

Např. Vladimír Vladimirovic…

orinoko
orinoko
23. 2. 2022 21:29

Admin uznání republik hodnotí podobně jako V. Klaus. Nicméně jeho někdejší poradce P. Hasekopf vyjádřil názor, jehož obsah napadl už dříve i mě. Takové Flaškovo odcházení: „Za sebe jsem čím dál víc přesvědčený, že rozdělení Ukrajiny bylo domluveno už loni v červnu v Ženevě a od té doby je to celé už jen divadlo pro voliče, aby to polkli – Biden pochopil, že východní Ukrajina je pro Západ jen koule na noze (bylo by hezké ji mít, ale bylo by to za dlouhodobě neúnosnou cenu), a souhlasil, že ho Putin té koule zbaví. Protože kdyby to USA myslely s ochranou… Číst vice »

Irena
24. 2. 2022 6:37

POZOR POZOR DŮLEŽITÉ! Ministerstvo obrany Ruska oznámilo, že prostředky protiletecké obrany ukrajinských ozbrojených sil jsou potlačeny Vojenská infrastruktura leteckých základen ukrajinských ozbrojených sil byla vyřazena z provozu! Dále na ruském ministerstvu řekli, že ukrajinští vojenští pohraničníci „nekladou ruským jednotkám žádný odpor“! Už dříve ruské ministerstvo oznámilo, že vysoce přesnými útočnými prostředky je vyřazována z provozu vojenská infrastruktura, objekty protiletecké obrany, vojenská letiště a letectvo ukrajinské armády. Žádné raketové, letecké nebo dělostřelecké útoky proti ukrajinským městům vedeny nejsou!!!   https://russian.rt.com/ussr/news/967039-minoborony-rossii-ukraina-pvo? utm_source=yxnews&utm_medium=desktop   Zde pouze v rušitně Putinovo prohlášení k národu i světu:   https://www.youtube.com/watch?v=jbmyoNJyj6c   Mimo jiné říká, že pokud se… Číst vice »

Irena
Reply to  Irena
24. 2. 2022 6:50

Biden oznámil „tvrdé sankce“ proti Rusku
USA a spojenci zavedou tvrdé sankce proti Rusku kvůli operaci v Donbasu. V pátek! prezident USA provede summit s lídry států G7, kde projedná vojenskou operaci Ruska na Donbasu. Washington se spojenci zavedou „tvrdé sankce“, ujistil Biden po telefonických hovorech se Zelenským

https://www.rbc.ru/politics/24/02/2022/621715ca9a7947561f36fafe?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop

Jo, na nic jiného se totiž nezmůžou!

orinoko
orinoko
Reply to  Irena
24. 2. 2022 6:59

Jestli má uncle bidet koule, tak především přestane dovážet ruskou naftu a nakupovat plyn z Yamalu. – A prodávat ho jako svůj eurokretenum. Jen tak na okraj: Čína by právě teď měla pochopit, jak se věci mají dělat.
Být Rusem zavřu plyn europlanktonu hned v sobotu.

M.C.
Reply to  Irena
24. 2. 2022 18:40

Americké tvrdé sankce, to je něco jako ,,poslali z lázní ostrou prosbu“.
J.Cimrman, hra Blaník

Irena
Reply to  Irena
24. 2. 2022 7:56

To hlavní z dnešního Putinova projevu! To hlavní pro Západ: • Pokusy Ruska dohodnout se na nerozšiřování NATO na východ se ukázaly být marnými, takže situace stává stále nebezpečnější • Vojenská mašinérie je stále v pohybu a už se těsně přiblížila k našim hranicím. Kde se berou ty drzé manýry neustále jednat z pozice vlastní výlučnosti?  • Ruská federace neplánuje okupaci, ale vynasnaží se provést demilitarizaci Ukrajiny a postavit před soud ty, kteří spáchali zločiny na civilistech. To hlavní pro vojáky ukrajinské armády: • Vaši otcové, dědové a pradědové nebojovali proti nacistům a nebránili naši společnou vlast proto, aby se… Číst vice »

Irena
Reply to  Irena
24. 2. 2022 8:29

Zprávy od Lin z internetu:

 • Pušilin hlásí, že byl úplně zničen ukrajinský štáb společného velení pro Donbas (měli tam nějaké velitelství „spojených sil UA“)https://rusvesna.su/news/1645688132
 • Basurin hlásí, že ukrajinští vojáci žádají vytvoření humanitárních koridorů. Mají velké ztráty, jsou připraveni složit zbraně a dokonce přejít na stranu Donbasu.https://rusvesna.su/news/1645689122
 • nejtěžší boje u Gorlovky (jako onehdá)

A ještě jedna zpráva: svůj těžký úder nese i americká námořní základna v Očakově v Nikolajevské oblasti:
https://rusvesna.su/news/1645686314

orinoko
orinoko
Reply to  Irena
24. 2. 2022 8:40

Aha, to je ono: Ochakiv.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
Reply to  Irena
24. 2. 2022 8:46

Očakovská vojenská infrastruktura NATO již neexistuje, jako řada dalších. Ukr. PVO kaput, letectvo se zbytky uzemněno, námořnictvo ukázněně na dně…
Splněno.
Na Charkovské radnici vlaje zajímavá vlajka…
Jde se dále…

P.S.: jakpak se asi „dýchá“ obsluhám raketových základen USA v Polsku a Rumunsku?? Nemají trochu „sucho v ústech“ a „vlhčeji v kalhotách“??
Jednou i na ně dojde zůstanou-li tam US…
RF se nenechá vydírat nožem na krku.

„Uže poňjali??“

orinoko
orinoko
Reply to  Martin (už bez taky m)
24. 2. 2022 8:57

… co… co … co se to děje? Ať jim jdou na pomoc!! Ať udeří na bránu!!, křičel Zikmund z Letné při pohledu na Vítkov.
Pipo Spano – Já vedl šiky podle regule …
A ten malý do ní kopl, a je po reGULÍCH. Jaká to hanba před zraky veškenstva…
Džo Bidet – ein jár v Bílé chýši: Afghanistán, Halič!!
Proto se mi včera zdálo o veliké skobě ve zdi. Teď ještě na ní pověsit toho hada.

Alva
Alva
Reply to  Irena
24. 2. 2022 11:15

A zatím náš prezident – hluboké zklamání! Šílence je třeba izolovat, řekl prezident Zeman na adresu Putinova Ruska Prostudoval jsem si podrobně projev prezidenta Putina z dnešního rána a odpovím na něj jedinou větou: domnělé nebo skutečné chyby, jako bylo bombardování Jugoslávie nebo vstup do Iráku, nemohou být ospravedlněním chyb vlastních. Rusko se tímto činem dopouští zločinu proti míru,“ dodal Zeman. „Šílence je zapotřebí izolovat a nebránit se vůči němu pouze slovy, ale také konkrétními opatřeními. Chtěl bych vyzvat naše občany ke klidu, chtěl bych vyjádřit plnou podporu Ukrajině, jejímu vedení a jejímu lidu. „Věřím, že se situace uklidní, nikoliv však… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  Alva
24. 2. 2022 11:24

Aktivistické bláboly. Mohl by napsat další memoiry – Jak jsem podoben svému Bidetu.

Bety
Bety
Reply to  Irena
24. 2. 2022 12:09

Když už, tak už. Žádné crcání s nimi.

Irena
Reply to  Irena
24. 2. 2022 13:25

Přidala jsem video s titulky

https://kob-forum.eu/wp-admin/post.php?post=12485&action=edit

Putinův projev

Irena
Reply to  Irena
24. 2. 2022 17:42
orinoko
orinoko
24. 2. 2022 7:16

Tyto bláboly opravdu nemají chybu:

„Putin právě zahájil plnohodnotnou invazi na Ukrajinu,“ napsal ukrajinský ministr zahraničních věcí Dmytro Kuleba. „Ukrajina se bude bránit a zvítězí. Svět musí Putina zastavit. Nyní je čas jednat.“ zdůraznil. Kuleba uvedl, že úderům čelí ukrajinská města.

„Bez paniky, jsme silní, jsme připraveni na všechno, zvítězíme,“ citoval list Unian ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. 

orinoko
orinoko
Reply to  orinoko
24. 2. 2022 7:19

Podle některých informací na Halič vstoupily ze severu společné rusko-běloruské vojenské oddíly.
Halič se chlubí, že sestřelila 5 ruských letadel. Tak to by se mohla pochlubit jejich troskami. A položit je hned vedle těch svých vládnoucích.

orinoko
orinoko
Reply to  orinoko
24. 2. 2022 7:33

Musím Trubku pochválit, snaží se.

https://www.youtube.com/watch?v=RWNlzJEhmIg

orinoko
orinoko
24. 2. 2022 7:25

Wow… my god …shit … missile…

https://www.youtube.com/watch?v=ie8C73vyChE

orinoko
orinoko
Reply to  orinoko
24. 2. 2022 7:29

S osmanskými Bayraktary to nevypadá dobře.

fajt
fajt
24. 2. 2022 7:46

dneska jsem se probudil do nádherného dne, doufám, že navečer bude ještě krásnější :)
… a je na čase si pustit písničku

https://www.youtube.com/watch?v=v6ozJG3-HJM&list=PLF3-tTYGFOPtSkyB37V40kHW8SwTdLEL5&index=2

peter.
24. 2. 2022 8:38

8:49 Ukrajina požiadala Turecko o uzavretie prieplavov Bospor a Dardanely pre ruské plavidlá. Podľa agentúry Reuters to oznámil ukrajinský veľvyslanec v Ankare. O možnosti, že Kyjev k takému kroku v prípade invázie siahne, hovoril ukrajinský veľvyslanec Vasyl Bodnar už v stredu.
Možnosť uzavrieť spojnicu medzi Čiernym a Stredozemným morom pre cudzie vojnové lode v čase vojny alebo vlastného ohrozenia dáva Turecku konvencia z Montreux z roku 1936. Začiatkom tohto mesiaca ruské námorníctvo presunulo úžinami do Čierneho mora šesť svojich lodí a jednu ponorku.

Nepredpokladám,že Turecko vyhovie!
Rovnalo by sa to vypovedaniu vojny Rusku ,ktorá by prerástla do 3.svetovej vojny!

orinoko
orinoko
Reply to  peter.
24. 2. 2022 10:19

I NATO je Rusko připraveno. V konečném vyúčtování může zůstat Osman bez evropské části.

M.C.
Reply to  peter.
24. 2. 2022 18:58

Turecko dělá mrtvého brouka.
Erdogan už měl možnost si přičichnout k Putinově pěsti a tak pečlivě váží svoje slova a činy. Stejně jako Němcům, kteří se postavili proti odstřižení Ruska od SWIFT (na které je Rusko tak jako tak připraveno), je jim jasné, že Putin není hazardér a jestliže se do takové hry vabank pustil, má to dobře promyšleno v několika variantách až do konce.
Dá se tedy předpokládat, že není daleko doba, kdy s ním bude nutno opět zasednout k jednacímu stolu a delší konec provazu bude držet právě on.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
24. 2. 2022 8:55

Россия 24. Последние новости России и мира
https://www.youtube.com/watch?v=T3pYbzFrnQU

On-line…

peter.
24. 2. 2022 9:26

re : Stan
Keď vyzveš medveďa k tancu,tak o tom,kedy tanec skončí rozhodne medveď !

Nemyslím,že Putinovo rozhodnutie je chybné a už vôbec nie zločinné!
Zločinu by sa Putin dopustil,keby vystavil nebezpečenstvu Rusko a Rusov zo strany USA a NATO.
Je to vojna a tá je vždy strašná! Ale sily ktoré pred 8 rokmi ovládli Ukrajinu so svojou odpornou históriou (Volyň,Babin Jar,Chatyň,Odesa 2014,zabíjanie žien,starcov a detí na Donbase,adorovanie esesákov z divízie Halič,banderovština atď.) je lepšie včas eliminovať,ako im umožniť opakovanie svojich zverstiev.

orinoko
orinoko
Reply to  peter.
24. 2. 2022 9:37

A propos – nezapomínejme, že na černé listině Ruska jsou 2 státy: USA a Česká republika. Jurská prasata, která spustila svojí kampaň proti Rusku, by měla velmi zpozornět. Nacházejí se totiž mimo rozlišovací schopnosti Džo bideta. Ten teď bude mít úplně jiné starosti, než houfovat jurský politický plankton a chránit jej.

fajt
fajt
Reply to  orinoko
24. 2. 2022 10:18

tak dlouho bude český mopslík poskakovat až se sám smrtelně nabere na medvědí dráp – ale nevím, jestli si s tím ruský Méďa bude vůbec lámat hlavu. ..)

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  orinoko
25. 2. 2022 8:58

Borovský, sal se rok 1880:
A bude v Čechách dobře, až se napije z Vltavy kozácký kůň.
https://aukro.cz/medaile-a-bude-v-cechach-dobre-az-se-napije-z-vltavy-kozacky-kun-6994665771

orinoko
orinoko
Reply to  Botičky od Diora
25. 2. 2022 9:04

Tohle s sebou vláčím jako dluh z minulého roku:

https://www.youtube.com/watch?v=0DCB7jn-nGA

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
24. 2. 2022 9:36

Boje medzi silami ĽM LĽR a ukrajinskou armádou v okolí Luganska
https://sk.news-front.info/2022/02/24/boje-medzi-silami-lm-llr-a-ukrajinskou-armadou-v-okoli-luganska/

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Martin (už bez taky m)
25. 2. 2022 9:06

Konverzace obyč. obyvatel Charkova na pozadí procházející ruské techniky:

https://politikus.ru/video/140663-yarkaya-beseda-harkovchan-na-fone-prohodyaschey-rossiyskoy-tehniki.html

Poslední věta ve videu:

 • Главное шоб назад наши не пришли.


Tím je řečeno vše.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
24. 2. 2022 9:40

Názor z Číny:
citace slov. překladu: „Výrazným znakom celého procesu budovania európskeho bezpečnostného poriadku zo strany USA a krajín NATO je posilňovanie vlastnej dominantnej pozície a vplyvu na úkor záujmov iných veľmocí. Zmanipulovali mnohé malé a stredné krajiny, aby nasmerovali európsky bezpečnostný systém na cestu, ktorá nerešpektuje životne dôležité bezpečnostné záujmy Ruska. Ak sa tento rozpor nevyrieši z dlhodobého hľadiska, povedie to k explózii súčasných nahromadených nezhôd medzi Spojenými štátmi, NATO a Ruskom.“

Čínske médiá: Prečo Putin potreboval uznanie Donbasu?
https://sk.news-front.info/2022/02/23/cinske-media-preco-putin-potreboval-uznanie-donbasu/

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
24. 2. 2022 10:07

Vystoupení mluvčího MO RF

Брифинг российского Минобороны
https://www.youtube.com/watch?v=rvSD7i-v04A&t=4s

Aleš
Aleš
24. 2. 2022 11:55

Stane: Absurdní se bavit o „chybě“, kdy jediná odlišná alternativa spočívala ve zničení USA, kde by oběti se počítali na stovky milionů?! Veškeré vyjednávání nikam nevedlo, krom utrpení obyvatel Ukrajiny a času na přípravu války Nadnárodní americké teroristické organizace v Evropě proti Rusku. Po té,co velká provokace v Tichomoří skončila s velkou ostudou pro USA a akce Bělorusko, Kazachstán a Arménie skončily příklonem k Rusku, nezbylo než na steč nahnat evropské lumíky v čele se svidomým ukradinským taranem a hrozbami obřích teroristických útoků v Rusku či např. na ukrajinských jaderných elektrárnách, kterými hrozil sám p-rezident Ukrajiny. Vývoj, který jsem si… Číst vice »

orinoko
orinoko
24. 2. 2022 12:52

Tak jsem si došel po obědě nakoupit. Je krásně, ropuchu už ani nahodou. Půlka lidí to vzala podobně. Těm druhým, většinou ženské, povídám – že se ještě staráte o covid, teď, když nás Rusák začne brzy bombardovat a slavná emerika ani nehlesne. Zalezli jsme do té správné řitě. Impotentní.
A zase neuvěřitelné – ženské zdaleka převyšují chlapy selským rozumem. Okamžitě pochopily, co tím básník myslel.

peter.
Reply to  orinoko
24. 2. 2022 15:14

Ruské justičné orgány včera vyhlásili,že začínajú trestné konanie proti tým,kto sú zodpovední za vojnové zločiny páchané UA armádou na Majdane, Donbase a v Odese.Disponujú konkrétnymi menami generálmi počnúc,vojakmi nacbataliónov končiac,politikov a oligarchov ktorí nacbatalióny podporovali a financovali nevynímajúc. Keď z tohoto pohľadu uvážim,čo za ľudský odpad nás od východu zaplaví,tak z toho dobrý pocit nemám! Benderovsko-Šuchevičovskí Haličania do Poľska veľmi nepolezú,lebo Poliaci na Volyň 1943 nezabudli a preto si myslím že sa pohrnú ku nám,cez Slovensko do Čiech a ďalej na západ. Naše médiá nekomentujú fakt,že Ruská armáda sa vyhýba civilným obetiam a preto atakuje výlučme vojenskú infraštruktúru.Nič by teraz… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
24. 2. 2022 13:40

Před započetím ještě A. Lukašenko volal Klaunovi…
Ten to ani tehdy nepochopil, nebo jen dále plní zadání…

„Значит, хотели войны“: Лукашенко – о действиях Украины – Россия 24
https://www.youtube.com/watch?v=UJnGj3aI0-g

Предостережение президента России. 60 минут по горячим следам от 24.02.22
https://www.youtube.com/watch?v=18KpGV_zJYg

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
Reply to  Martin (už bez taky m)
24. 2. 2022 14:12

Ten telefonát proběhl ne na úrovni prezidentů ale ministrů obrany.

Gatta
Gatta
25. 2. 2022 9:10

Viz AK – USA – 24.2. 23:06 – o západní krizi komodit + zhodnoceni pod odkazem.

https://www.aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=10&p=238960#p238960

orinoko
orinoko
Reply to  Gatta
25. 2. 2022 9:30

Tak NWO nosálové takový trh ještě neviděli? No to mají opravdu smůlu. Trošku jim pomůžu. Market Garden!! Říká jim to něco? Asi ne. Tam si anglosasové ve druhé světové přímo naběhli na vidle. KataSTROFA. Teď jde jen o další story téhož obsahu. Nestačím žasnout nad degradací záchudních lebek. Neandrtálec byl proti nim těžký inťoš.

Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
25. 2. 2022 13:56

Angličané jsou chytří hoši a myslí jim to geopoliticky. Ne vždy se ovšem zadaří.

Ten útok na podbříšek Evropy – otevření frony vyloděním v Itálii se taky moc nepovedl.
A za IWW – takové Gallipoli …

Last edited 4 měsíců před by Gatta
Botičky od Diora
Botičky od Diora
25. 2. 2022 9:27

comment image

Botičky od Diora
Botičky od Diora
25. 2. 2022 9:33

Přicházejí informace o postupu sil čečenské divize „Vostok“. Jejich úkolem je dostat se do týlu nacistů a vyčistit je. Velitel sepsal zprávu, ve které dal jasně najevo, že fašouny v zajetí brát nebude. Vojáci z Ozbrojených sil Ukrajiny mají šanci zůstat naživu – složit zbraně a pokud možno zlikvidovat svých velitelů, propagujících nacistickou ideologii.
comment image
comment image

Пехота Путина :-)))

Last edited 4 měsíců před by Botičky od Diora
Botičky od Diora
Botičky od Diora
25. 2. 2022 10:17

Nyní v obci Sumy 27. raketová dělostřelecká brigáda ozbrojených sil Ukrajiny dostává nakládačku. Každý opolčenec Donbassu už 8 let sní o tom, že chytí pod krkem „svého“ ukrajinského dělostřelce a nepustí. Právě tito dělostřelce, podporováni Českou republikou, můžou za utrpení civilního obyvatelstva Donbassu. Karma je dostihla.
Armády Donbasu pokračují v pohybu směrem k Mariupolu
„Z“-kolona už před Kyjevem, nikdo neklade odpor a ví proč :-)
https://politikus.ru/video/140677-z-kolonna-pod-kievom.html

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Botičky od Diora
25. 2. 2022 11:07

V důsledku vojenské speciální operace ruských ozbrojených sil složilo 82 vojáků ozbrojených sil Ukrajiny zbraně v oblasti Hadího ostrova, řekl mluvčí ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov: „V oblasti Hadího ostrova složilo zbraně 82 ukrajinských vojáků a dobrovolně se vzdalo jednotce ruských ozbrojených sil. V současné době jsou žádáni, aby podepsali odmítnutí účasti na nepřátelských akcích. Brzy budou vráceni svým rodinám.“ Jak to ale vidí česká media-žumpa A.álně: Ukrajinci bránili ostrov proti ruské lodi. Odmítli se vzdát a při útoku zemřeli :-))))OstrovZmijí, někdy také nazývaný Hadí ostrov, leží necelých 50 kilometrů od ukrajinského pobřeží. Zelenskyj: „Tento ostrov je, stejně jako zbytek našeho území,… Číst vice »

peter.
25. 2. 2022 13:45

Hlas zdravého rozumu z USA :
https://sk.news-front.info/2022/02/24/plukovnik-americkej-armady-vyzval-zapad-aby-si-vypocul-rusky-postoj-k-ukrajine/

Zdá sa,že v USA ešte sem-tam,zriedka ale predsa,prežíva aj človek rozumný – homo sapiens.