Barevná revoluce v Saúdské Arábii vypadá na černo-bílou kontrarevoluci

pipelines2.jpg

Na začátku války v Sýrii jsme analyzovali její důsledky pro budoucnost petrodolaru. Kdo s terorem zachází, ten s ním také schází. Západ podporující spirálu terorismu a ničení celých států brzy pocítí důsledky zničeného petrodolaru.


Začněme od konce, tedy vztahem EU a Saúdské Arábie (dále SA) v otázce začínající genocidy v Jemenu. EU je pod rostoucím tlakem mezinárodního společenství, které požaduje zákaz dovozu zbraní do SA. Šéfové hlavních frakcí v Evropském parlamentu vyzvali komisařku EU pro zahraniční politiku, aby navrhla zbrojní embargo na Saúdskou Arábii kvůli ničivé válce s Jemenem. Válka zanechala téměř 20 milionů lidí v nouzi a vytvořila z nich buď uprchlíky, teroristy, nebo příjemce akutní humanitární pomoci. K tomu viz naše články o Jemenu. Jenže po obchodu století, který s SA zjednala USA a pak i Velká Británie, nechtěly zůstat pozadu ani další EU země. Francie podle nejnovější zprávy EU o vývozu zbraní vydala vývozní licence na zbraně do Saúdské Arábie v hodnotě 16,9 miliardy EU a v exportu vesele pokračuje i dalších 17 členských států EU. A zemím EU je vcelku jedno, jestli jejich bomby a rakety dopadají na jemenské školy a nemocnice, hlavně že to sype zbrojnímu průmyslu. A kdo má na svědomí tuto válku?

Princ Mohammed bin Salman (32 let) je první na radě, že zdědí královský trůn od svého 81-letého otce. Tento ctižádostivý a vcelku neschopný princ se stará o tři základní body, které dnes určují politiku SA. Je to především a zásadně zajištění jeho osobní mocenské pozice a likvidace politických nepřátel. Za druhé, formálně mluví o tom, že chce transformovat SA na moderní islámskou zemi. Za třetí, spolu s Izraelem a s USA vytvořil vojenskou alianci proti Íránu. Tak vezmeme jeho “úspěchy” po řadě, protože ukazují novou formu barevné revoluce v SA. Jeho kontrarevoluce je ve skutečnosti hrou o královský trůn a o moc absolutního vládce se všemi důsledky, které z této mocenské rulety plynou pro Blízký východ.

Saúdové přivedli zemi do ekonomické devastace

Začneme ekonomikou po pádu ceny ropy. Oficiální údaje ukazují, že hrubý domácí produkt (HDP) SA se ve druhém čtvrtletí letošního roku snížil o 2,3 procenta ve srovnání s prvními třemi měsíci roku 2017, a to především kvůli nízkým cenám ropy a nižší produkci ropy. HDP se v prvním čtvrtletí snížil o 3,7 procenta oproti poslednímu čtvrtletí roku 2016. A takto je daný růst dluhu vzhledem k HDP země.

Rusko v případě ropné krize otočilo a má hospodářský růst, zatímco SA se dostala do dluhové spirály. Takto vypadá prognóza dluhového hospodaření pro další roky.

Navíc bude růst ekonomiky pro další léta nulový v nejlepším případě, ale pravděpodobně záporný. Masivní zadlužení země řešil Bin Salman tak, že začal válku s Jemenem, kterou prohrává a skrze kterou už de facto přišel o dvě provincie přímo v SA. K tomu připočtěme prohranou válku v Sýrii, kde placení teroristé už končí a s nimi i moc Islámského státu. Jejich velitele musí USA v rámci nepsané smlouvy boje s terorismem vždy evakuovat z oblastí, kde to právě Islámský stát prohrál a kde jsou důležití teroristé v nemilém obklíčení. Bin Salman je přímo odpovědný za válku v Jemenu a za kompletní vraždění civilistů a ničení infrastruktury za pomocí bomb EU. A nyní začaly první rakety létat skrze americkou cedníkovou obranu danou za miliardové Patrioty přímo na Rijád. Šíitští Húthové v Jemenu podporovaní skrze Írán mají v přímém dostřelu hlavní ropné pole v Gáwaru a miliardové Patrioty jsou prozatím k ničemu.

Za těchto poněkud dramatických okolností dostaly ženy právo řídit auto, což Západ komentoval palcovými titulky. Ale stranou zůstal mocenský dynastický boj s klanem reprezentovaným zavrženým princem (Mohammed bin Najíf), který ručil za bezpečnost země a za formální boj proti islámskému terorismu. Konsensuální kmenové spojenectví skončilo a Salman začal likvidovat opozici. Nejprve nechal zatknout za korupci 11 konkurenčních princů, jejich rodinám zmrazil bankovní účty za cca 800 mld. dolarů a s jinými vojenskými šéfy kmenové opozice spadl vrtulník. K tomu připočtěme Bin Salmanonu studenou válku s dřívějším spojencem Katarem, který po dlouholetém financování a přímé podpoře teroristů v Sýrii pochopil, že je konec a začal jednat s vítězným Íránem.

Pád Saúdů a pád petrodolaru

Princ Bin Salman tedy zdědil hospodářství v depresi, zemi prohrávající válku s Jemenem, vyvlastnil kmenové spojence a zatkl jejich vůdce a rozpoutal vojensko-diplomatickou krizi s Libanonem a s Katarem. Ve vlně zatýkání si totiž nechal poslat do SA svého politického poskoka, potažmo libanonského premiéra Saada Harírího, který dostal domácí vězení v Rijádu a nesmí zpět do Libanonu. To je tak neslýchané, že kdyby západní korporátky nebyly uplacené saúdskými penězi, tak by to znamenalo mediální poplach první úrovně. Ale korumpující Bin Salman nemá se západními mediálními korporátkami žádný problém. Navíc mu jde na ruku Trump a Izrael. Takže presstituti drží pero a krok a mediálně kryjí jeho domácí čistky a mezinárodní teror. V jeho šílené politice vůči Libanonu jej odmítl podporovat i Izrael. Ten už jednu válku s Hizballáhem prohrál a tu druhou si v žádném případě nyní nemůže dovolit, protože by byl napaden na dvou frontách současně: jak z jižního Libanonu, tak ze Sýrie.

Američané a EU během černo-bílé kontrarevoluce Bin Salmana hodně znervózněli. Jistěže se nechali uplatit za teror. Miliardové nákupy zbraní v USA a v EU jsou úplatek za to, že Západ nezmínil roli Saúdů při podpoře mezinárodního terorismu, který aktivně prováděli hlavně v Sýrii. Jenže válka v Jemenu ukazuje, že i průměrné íránské rakety pronikají miliardovou PVO obranou zaplacenou v USA. Nakonec budou muset stanoviště americko-izraelsko-saudského Centkomu bránit ruské S-400, které si Saúdové honem honem kupují po poslední návštěvě Moskvy. Lepší reklamu na zbraně si Rusové opravdu nemohli přát.

Jenže ve hře je i mnohem důležitější věc, a to je aliance vítězných šíitů na Blízkém východě, kteří chtějí s Moskvou a Pekingem pohřbít nadvládu amerického petrodolaru. Na tom se pilně pracuje, protože nová burza v Šanghaji a v Petrohradě bude obchodovat ropu v národních měnách a za zlato. Náš článek z roku 2013 nazvaný Fakta o Sýrii XI. aneb Kdo válčí a proč analyzoval na začátku války v Sýrii její důsledky pro budoucnost petrodolaru. Web Wikileaks nedávno publikoval dokument z NSA, z něhož vyplývá, že teroristický útok na mezinárodní letiště v Damašku v roce 2013 přímo nařídil princ Salman bin Sultan s vědomím USA. Salman bin Sultan vedl část teroristů v Sýrii (viz heslo “sarin”) a pak dělal ministra obrany SA. Podle neoficiálních zpráv byl prý Salman bin Sultan zatčen ve vlně čistek vedené dalším výše uvedeným neúspěšným válečníkem tentokrát v Jemenu, tedy princem Bin Salmanem a jeho klikou. Jak je vidět, pořád platí, že kdo s terorem zachází, ten s ním také schází. Vůdci teroristů se začali za americké petrodolary vybíjet mezi sebou. Západ podporující spirálu terorismu a ničení celých států brzy pocítí důsledky zničeného petrodolaru.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
senil
senil
16. 11. 2017 4:42

Saudům nevěřím ano slovo. Budou dál škodit podporovat teror. Saúdové jsou zlo. Jsou největším podporovatelem terorismu. Proti ní be se mělo zasáhnout. Saúdové jsou centrem zla a teroru. Ale mají hodně peněz, tak se s ní naše elity přátelí.

http://www.epshark.cz/clanek/103/saudska-arabie-vazeny-spojenec-nebo-nepritel

fajt
16. 11. 2017 20:54

zítra tady v kolonii máme další výročí korporátního převratu, doufám, že se pražská kavárna opětovně sežere pod havlův obraz a svoje holé pracky na chvíli vytáhne z lichvy, aby světu ukázala zač je toho sametově fašistický loket – už teď se děsím dalšího přívalu fekálií z mluvicích hlav medií, které jedovatě kurwí svět a z oveček dělají ještě větší sračky než bylo jejich alfa pedálovi potřeba. ..)

fajt
16. 11. 2017 20:57

jediný reálný poselství zítřejšího okultního svátku prostě je = Lidé jsou svině, kdo očekávává něco jiného si za všechno špatné může sám. ..)

Martin (už bez taky m)
16. 11. 2017 21:40

fajte i když je hodně takových jak píšete, zdaleka ne všichni. Když to ještě nebyl žádný „svátek“, zaregistrovalo nám 17. 11. r. 1994 tehdejší MV naše občanské sdružení. S ním jsme poté -po víc jak 12 let – v nejednom případě dokázali přírodě pomoci – proti bezohlednosti, fanatické „víře v ruku trhu“ i s/prosté chamtivosti řady lidí… A víte proč fajte?? Nemodlili jsme se k nějaké demokracii, ale tvrdě pracovali, a pro podporu argumentů hledali podporu u jiných lidí, hledali a nacházeli jsme i ty, kteří žádné svině -alespoň tehdy nebyli. A mnozí se jimi nepochybně nestali dosud. A věřím,… Číst vice »

fajt
17. 11. 2017 7:29

Martin (už bez taky m) napsal
Martin

ano, Martine, i takoví lidé jsou, ale je jich strašně málo ( a nikomu nenahrávám, nebojte ). ..)

fajt
17. 11. 2017 8:01

comment image?oh=4eaaeac7987547c3c34362916d714b3d&oe=5AA6904A – boka nemusím, ale tohle má sakra ze života. ..)

Martin (už bez taky m)
17. 11. 2017 9:40

fajt napsal

comment image?oh=4eaaeac7987547c3c34362916d714b3d&oe=5AA6904A – boka nemusím, ale tohle má sakra ze života. ..)

Fajte to je pravdivé, a kdo z nás se už takto nespálil, že…
Někteří jsme na podobné i doplatili víc než jen „spálením se“…
Ale přesto to člověk nemá vzdávat.
Chce li- být člověkem.
Souhlasím, že nesmí jít o naivní, slepou důvěru, a rozhodně už ne JEN o nepodloženou naivní a slepou „důvěru“. To ale není ani skutečná „důvěra“ (tak jako „slepá víra“ není v podstatě ani víra- v cokoliv, pozn.). Opakuji měli bychom věci nazývat pravými jmény a tedy ZRADU zradou (ne jen „vyprcháním ideálů“), porušení či nesplnění slibu nesplněním či porušením slibu – a tedy PODVODEM. Nevztahujte o prosím k nějakým „ideálům 17 listopadu“ – to je samo naprostý nesmysl. Jde o obecná pravidla ve vztazích mezi lidmi, DANÉ SLOVO, atp.
Pokud se člověk dostane „až dolů“ je dobré pokud najde „stéblo“ po němž může zase zkusit „vylézt výš“, nezřídka se pak bez pomoci jiných neobejde. Ale to neznamená že je již zcela „hotov“ a nemůže jim či „světu“. zemi dále být platným a užitečným, neznamená to, že už vždy „musí“ živořit „tam dole“… Naopak jistě nejen Vy víte, že je to o tom poučit se a že platí i ono nejen Dostojevskému připisované „Hlupák který poznal že byl hlupák už není hlupák“ – jakkoliv to nemusí znamenat, že si takový „pomůže“. Ano – MŮŽE- ale nemusí. Nezáleží na tom, kolikrát nás život či lidé, zrady i zklamání či i naše vlastní chyby a omyly
„skopnou“ „dolů“. Život je v mnohém „nahoru a dolů, nahoru a…“. Jistě nejen Vy fajte víte, že“poučení ze života“ má mnohé podoby, výsledky a že NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE VŽDY ZNOVU VSTÁT A JÍT DÁLE.
https://www.youtube.com/watch?v=_93K7_fFnYw

fajt
17. 11. 2017 17:48

Martin (už bez taky m) napsal
Martin

https://www.lidovky.cz/lobbista-janousek-hraje-o-svobodu-duvodem-maji-byt-zdravotni-komplikace-1ow-/noviny.aspx?c=A171108_221417_ln_noviny_ele – tyhle jelita jsou na vrcholu zdejší kolonie, a to podotýkám, že jde z pohledu světové lichvy o nicotné čudly – Martine, je hezké, že kolem sebe máte přátelskou smečku, o kterou se můžete opřít i v časech zlých a nepřátelských, obecně ale stále zůstává platit pravidlo, že důvěra v člověka je velmi osobní a individuální záležitost, nelze ji aplikovat plošně, to bychom jenom neustále opakovali ty samé chyby, které by nás aspirovaly na nechutné pitomce. ..)