Běloruské ministerstvo zahraničí navrhuje Spojeným státům, aby společně řídily Aljašku pro zlepšení efektivity

 

Ministerstvo zahraničí Běloruska řeklo americkému velvyslanectví, že je připraveno dát velvyslanci běloruské občanství a podělit si Aljašku. Den předtím velvyslanectví USA v Bělorusku poblahopřálo Bělorusům ke Dni svobody a uvedlo, že USA se těší na den, kdy bude běloruský lid schopen nezávisle určovat svou budoucnost.

Běloruské ministerstvo zahraničí v reakci na blahopřání americké ambasády ke Dni svobody uvedlo, že je připraveno udělit americké velvyslankyni běloruské občanství, aby mohla hlasovat ve volbách a převzít Aljašku.

Velvyslanectví USA v Bělorusku poblahopřálo Bělorusům ke Dni svobody a uvedlo, že Spojené státy se těší na den, kdy si běloruský lid bude moci určit svou vlastní budoucnost.

Běloruské ministerstvo zahraničních věcí v reakci na to připravilo komentář a zveřejnilo ho na svých internetových stránkách. V tiskové službě oddělení tut.by potvrdili, že to není vtip.

Zde je úplné znění prohlášení.

„V souvislosti s prohlášením amerického velvyslanectví ze dne 25. března 2021 vyjadřujeme upřímnou vděčnost americké straně za to, že je konečně připravena převést bilaterální rétoriku do konstruktivního směru, a že blahopřála k významnému datu v historii naší země. Uvítali bychom rozšíření této praxe na státní svátky.

Uznáváme své chyby a využíváme této příležitosti k omluvě za nedostatek gratulací k nedávnému výročí přijetí Ústavy států Konfederace Ameriky, jejíž vlajka je stále pro mnoho Američanů drahá.

Přitom má hnutí BLM v celé zemi desítky milionů členů. Bohužel je dnes americká společnost hluboce rozdělena, jak řekl J. Biden: ‘Plně se soustředím na sjednocení Ameriky, sjednocení našich lidí, sjednocení našeho národa … Síly, které nás rozdělují, jsou velmi hluboké a silné … Začněme znovu . Začněme se navzájem poslouchat, navzájem se vnímat, vidět jeden druhého…’

Podporujeme také snahy amerického lidu o lepší budoucnost – tento den a každý den! Proto věříme, že pouze skutečný inkluzivní dialog pomůže americkému národu sjednotit se v tento obtížný okamžik historie.

Jako nezištné gesto dobré vůle je Bělorusko, které má zkušenosti jako platforma pro jednání v rámci TCG (Trilaterální kontaktní skupina pro řešení situace na východní Ukrajině), připraveno nabídnout své služby při organizaci takového procesu. Poskytneme veškerou možnou pomoc, včetně zapojení našich partnerů do integračních struktur.

Ačkoli od získání nezávislosti uplynuly více než dvě století, nedávné události ve Spojených státech ukazují, že americký boj za svobodu stále pokračuje. Stovky tisíc Američanů všech věkových skupin dnes veřejně požadují právo rozhodovat o osudu své země. Mnozí platí vysokou cenu za to, že se snaží nechat veřejně znít svůj hlas, protože úřadující vláda dokonce musela použít smrtící zbraně a zastřelit několik lidí, aby zůstala u moci a upevnila výsledky voleb.

Obdivujeme odvahu a odhodlání amerických hrdinů, včetně J. Assange, E. Snowdena a C. Manninga, kteří obětovali téměř vše kvůli skutečné svobodě a harmonii v americké společnosti.

Bělorusko se společně s americkým lidem těší na den, kdy obyčejný Američan bude moci volně a bez překážek kráčet poblíž Kapitolu.

Jsme vděční jmenované velvyslankyni USA v Bělorusku Julii Fisherové za neocenitelný tip pro celý běloruský lid, kdy a jak uspořádat volby. Naše běloruské primitivní a skromné ​​myšlení by nám samozřejmě nikdy nedovolilo, abychom sami vyřešili tento problém. Na znamení neuvěřitelné vděčnosti je ministerstvo zahraničí připraveno přijmout žádost Její Excelence o běloruské občanství, aby ji bylo možné zařadit na seznam voličů a dát jí možnost hlasovat. Totéž lze udělat bez občanství na jakékoliv uznávané elektronické platformě Julií Fisherovou.

Nemůžeme než reagovat na pomocnou ruku, kterou v provedení voleb podala americká strana. Běloruská strana může studovat a využít takové úspěchy amerického volebního systému, jako je hlasování poštou a kolegiem volitelů místo přímého projevení vůle voličů.

Hluboce prodchnuti pozorností USA k osudu Běloruska, my jako odvetný vstřícný krok můžeme přinést nezištný vklad k rozvoji zemědělského hospodářství Aljašky a efektivnější osvojení jejích zemí. Ve spojení s tím jsme připraveni zvážit možnost společného řízení tohoto území.

Běloruské stavební organizace umístěné v našem regionu by mohly být přemístěny za účelem přenosu zkušeností a pomoci obyvatelům jižních států USA při překonávání následků přírodní katastrofy. Upřímně přejeme americkému lidu jednotu, aniž by klopýtal cestou vzhůru po žebříčku nahoru k americkému snu. Doufáme, že pozitivní trend v našich vztazích bude pokračovat a společně přijdeme k okamžiku, kdy se budeme moci šťastně setkat se šestou flotilou USA u námořních hranic s Běloruskem!“

Zdroj: Aftershock

Překlad: Bedřich Vinopalník

4.7 27 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Hudryperman
Hudryperman
27. 3. 2021 8:19

Výborně ! Namísto suchopárných písemných protestů,které ještě nikdy nevedly k úspěchům zahraniční politiky,nabízí možná větší efektivitu humor. Vzhledem k tomu, jak a kam tlačí své vždy problematické spojence v zahraničí působící us. „služby“ , je humoristického materiálu dost a dost. Schopnost literárně vyjádřit pozorované absurdity se možná stane klíčovou pro získání těchto lukratívních postů. Začalo to skoro jako vše a vždy v SSSR. Víte,že je současný ministr zahraničí Lavrov básník? Je autorem mnoha angažovaných textů jako je třeba hymna MGIMO a dalších. Například poskakování duševních gigantů s aspen závazkem na českém politickém hnojišti by bohatě naplnilo týdeník,na který si pamatují… Číst vice »

Gatta
Gatta
27. 3. 2021 8:45

Jsem se už dlouho tak u politiky neasmál.

Potom , co Bidenovi Kimova sestra vzkázala, aby jim tam vevypoště smrady (kdo ví jak to bylo korejsky), tak se autoritě USA nějak nevede.

pozn. Trampa uráželi domácí oslíci, ale jiný stát si to na něj oficiálně nikdy nedovolil.
Snad jen Irán, ale tam to byla náhrada za otevření války.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
27. 3. 2021 12:32

Co oslavuje běloruská „opozice“ 25.03. jako Den svobody – tohle ještě nikdy nebylo ukázáno, 1944 versus 2021:

https://colonelcassad.livejournal.com/6652872.html

https://www.youtube.com/watch?v=BZYEIVigFbU&t=6s

Tohoto dne běloruští kolaboranti, zrádci a jiní sadisty složili přísahu hitlerovi na Náměstí svobody za přítomnosti gauleitera kurta von gottberga a vstoupili do běloruské SS-jednotky.
Masky spadly, frau tichanowszka.  

Gatta
Gatta
Reply to  Botičky od Diora
27. 3. 2021 17:12

Dík za odkaz – to mi nějak nedošlo si zkontrolovat, co tam vlastně „oslavují“. Ono to má vazbu na 25.3.1918 kdy tato „republika“ byla ustavena Brestlitevským mírem jako německý vazal. https://cs.wikipedia.org/wiki/B%C4%9Blorusk%C3%A1_lidov%C3%A1_republika Mylně jsem se domníval, že slaví osvobození Minsku v II.WW. To přišlo až – UŽ ! za 3 měsíce. No moc rozumu tehdy ti co v březnu 1944 „vstoupili“ nebo to podporovali opravdu neměli, a jistě je to stálo spoustu životů. https://cs.wikipedia.org/wiki/Operace_Bagration „Sovětská armáda provedla klešťový obchvat a dne 3. července osvobodila běloruské hlavní město Minsk ze dvou stran. Obklíčené svazky pěti německých sborů se snažily dostat ze sevření,… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Gatta
28. 3. 2021 12:21

Tohle svinstvo má dohru: Bělorusko bylo oficiálně vyloučeno z Eurovize za to, že i ta druhá píseň běloruské skupiny „Hlasy z místa“ je prý „politická“.
První píseň „Naučím vás“, kde byla běloruská pátá kolona a její sponzoři jemně zesměšňováni Ezopovým jazykem a stylem, se ukázala nevhodná, protože bylo jasné, co se skrývá za alegorickým textem. Za to ale píseň Džamaly, kterou ve Stockholmu ukrajina vyhrála (2016) pěveckou soutěž Eurovize, o deportaci krymských Tatarů – příslušníků SS, zrádců a vrahů civilistů – nikomu nevadila a politickou nepřipadala…
Bělorusové neztratili odvahu a poslali další píseň „O zajíci“. Zase je odmítli.comment image