Bod zlomu

Něco se změnilo. Solidarita je definitivně sprosté slovo, soucit je nemravnost, humanita zločin a odmítání násilí vlastizrada. Veřejně a beze studu. Drsných a drsnějších, kteří by každý problém řešili silou, je den ode dne víc. Už nejsme lidé, už nejsme ani Evropané – teď jsme Češi a stojíme na hradbách pevnosti, která má chránit naše hodnoty. Jaké? Na takové detaily není čas, situace je příliš vážná. To, co ještě včera vypadalo jako pevná součást naší identity, je dnes nadšeně zpochybněno a zesměšněno. Kdy se to změnilo? Podle všeho zhruba někdy tehdy, když k hranicím Evropy dorazili první uprchlíci. Ale byl to skutečně ten bod zlomu, nebo jenom katalyzátor, který probudil k životu něco, co zde bylo vždy latentně přítomno, jen jsme to schovávali za maskou svobody, demokracie a humanity? Jsme svědky společenské změny, nebo jen celonárodního „coming outu“? V tom krásném novém světě, který se začíná rodit ze strachu a nenávisti, totiž jak se zdá nebude místo pro všechny. Nikoliv omylem, nebo z nutnosti, ale zcela chtěně.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
90 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jura
Jura
3. 7. 2015 13:35

Lidstvo se probouzí, ale „hmota“ tvrdě bojuje proti!

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
3. 7. 2015 13:51

Tribune, „amík“ který není zcela hloupý by šel k 11. září…, „Evro“pan k bombardování Jugoslávie, někdo k rozpadu SSSR, někdo k rozpadu Říše Římské…někdo k vytvoření prvního rodu, první rodiny… Nic se nezměnilo, je to tu stále, mění se jen „akcent“ dle ÚČELU těch kteří CHTĚJÍ OVLÁDAT. Atributem MOCI není jen hmotná dispozice prostředky- sama o sobě bez schopnosti OVLÁDAT DAV je k ničemu. A k tomu musí z LIDU stvořit DAV… Buďme LIDÉ, buďme SPOLEČENSTVÍ. Neměňme se v JEJICH NÁSTROJ, nebuďme DAV… ŽIJME MYŠLENKY (IDEJE), neživořme v zájmu IDEOLOGIÍ… Třeba to co popisujete Tribune – třeba je to právě… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
3. 7. 2015 13:59

KAŽDÝ „bod“ zlom/Ů má zároveň
silný mobilizační potenciál…
https://www.youtube.com/watch?v=tsoI5pd4oQk

hudryper
hudryper
3. 7. 2015 14:14

Opravdu se začíná zdát,že v české společnosti došlo k bodu zlomu. Ke zlomu v dosavadní apatii , k potřebě se vyjádřit veřejně a zřetelně. Bylo načase ! Že k tomu došlo ze strachu před imigranty nevidím za tak důležité jako to, že k jakémusi bodu zlomu konečně došlo ! Široké vrstvy, které se cítí být ohroženy konečně berou na vědomí třeba to,co veřejně vyjádřil Bartoš na demonstraci . Že jde o válečnickou variantu B proti Evropanům,když se válečným štváčům ve Washingtonu nevede varianta A v důsledku důslednému vyhýbání se válce ze strany Ruska. Havlistická kavárna se začala obávat – a… Číst vice »

peter.
3. 7. 2015 14:27

hudryper napsal
Prostě dál už nelze počítat se švejkovským :“ To chce klid „.

+++++

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
3. 7. 2015 14:35

Nastává v Evropě potopa a při čtení Tribunova článečku se mi vybavila představa, že minulý čtvrtek navštívil žirafu krtek. Když nemůže být potopa před kterou varuje tato píseň – proč by nemohla být ta druhá, ze které si její autoři dělají legraci? Byli kdysi dnové kdy praotec Noé se bál už se sen nic nevejde takhle to přece nejde dál Jestli tahle potopa nepřestane ani medák naživu nezůstane jak vyhlížel holubi plnovous mu z paluby vlál Táhne mu myslí že se mu zkřížili sysli že jsou to prachšpatný časy že se mu asi smíchaj rasy Minulý čtvrtek navštívil žirafu krtek… Číst vice »

Béda
3. 7. 2015 14:40

Na tento problém může existovat tisíc a jeden náhled. Moje stanovisko je následovné. Vůči těm lidem v zásadě nic nemám, nežádám použití žádného násilí vůči nim ale požaduji, aby EU, potažmo ČR nepřijímala běžence. Násilný přístup mají spíš ti, kteří udržují a podporují válečné konflikty, destabilizující politické převraty a nekončící násilí v jejich domovině. Přijetí tisíc, desettisíc anebo koneckonců i stotisíc běženců z těchto zemí vzhledem k tomu, že doma jich trpí v rozvrácených zemích přes sto milionů nic neřeší, naopak pro zdejší sociální systém to znamená vážné nebezpečí vzhledem k tomu, že perspektivně po přijetí prvních se dají očekávat… Číst vice »

Dana
Dana
3. 7. 2015 14:46

Rekla bych, ze Cesko je schopne se postarat o opravdove bezence , tedy lidi, kteri se dostali do zoufale situace, najme syrske matky s detmi v uprchlickych taborech.. O tech se vede jen statistika, bohuzel, tito lide nemaji prostredky platit tisice dolaru paserakum, k tomu podlomene zdravi a hladove deti.. Ovsem pozor na jejich manzely, kteri mozna bojuji za islamske teroristy. Takze krestane jsou nejvhodnejsi immigranti….. Jsou ruzne typy emigrantu a ti ze saharske Afriky jsou jini, ne jen v barve kuze, ale predevsim ve spolecenskem a kulturnim vyvoji. . Je to kultura islamskeho darwinismu, ktery znicil jejich svet a… Číst vice »

Béda
3. 7. 2015 14:48

Ještě něco pro ty kdo argumentují přijímáním běženců v r. 1968. Měli by si uvědomit, že – ti běženci potenciálně nepředstavovali žádné vážnější nebezpečí ani pro sociální systém, koneckonců procházeli sítem záchytných táborů), ani pro bezpečnost západních zemí. Západní země nemusely přizpůsobovat své zvyklosti běžencům – vzdělávací soustavu, nemuseli zakazovat „nošení ruflí ani dlouhých vlasů“, nemusely stavět minarety, běženci nevnášely do západních zemí šaríi, ghetta a dodnes nepředstavují radikální vrstvy v nové domovině.

Béda
3. 7. 2015 14:50

Béda napsal Na tento problém může existovat tisíc a jeden náhled. Moje stanovisko je následovné. Vůči těm lidem v zásadě nic nemám, nežádám použití žádného násilí vůči nim ale požaduji, aby EU, potažmo ČR nepřijímala běžence. Násilný přístup mají spíš ti, kteří udržují a podporují válečné konflikty, destabilizující politické převraty a nekončící násilí v jejich domovině. Přijetí tisíc, desettisíc anebo koneckonců i stotisíc běženců z těchto zemí vzhledem k tomu, že doma jich trpí v rozvrácených zemích přes sto milionů nic neřeší, naopak pro zdejší sociální systém to znamená vážné nebezpečí vzhledem k tomu, že perspektivně po přijetí prvních se… Číst vice »

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
3. 7. 2015 14:53

A teď vážně, Tribune! Pokud si vážně myslíte, že jsem celý svůj život prožil v zemi, kde je doma svoboda, demokracie a humanita – které bych mohl opěvovat a za které bych se mohl ve své falešnosti a primitivnosti schovávat – tak je mi Vás upřímně líto. Už se nedivím, že jste – soudím jen podle toho článku, poněvadž Vás neznám – takový mimorealitní mimoň, který si nedá a nedá pokoj, poněvadž si bláhově myslí, že ten přicházející bordel je nový a krásný svět, v němž musí být místo pro všechny.

fajt
fajt
3. 7. 2015 14:59

Dana napsal Rekla bych, ze Cesko je schopne se postarat o opravdove bezence , tedy lidi,kteri se dostali do zoufale situace, najme syrske matky s detmi v uprchlickych taborech..O tech se vede jen statistika,bohuzel,tito lide nemaji prostredky platit tisice dolaru paserakum,k tomu podlomene zdravi a hladove deti.. Ovsem pozor na jejich manzely,kteri mozna bojuji za islamske teroristy.Takze krestane jsou nejvhodnejsi immigranti….. Jsou ruzne typy emigrantu a ti ze saharske Afriky jsou jini,ne jen v barve kuze, ale predevsim ve spolecenskem akulturnim vyvoji. . Je to kultura islamskeho darwinismu, ktery znicil jejich svet a ted se snazi absorbovat i jine zeme.Toto… Číst vice »

peter.
3. 7. 2015 15:09

Robert Fico : Nemáme žiadnu zodpovednosť za situáciu v Líbyi,Sýrii a Iráku …..
http://www.teraz.sk/slovensko/premier-nemame-ziadnu-zodpovednost/143876-clanok.html

Béda
3. 7. 2015 15:13

Peter,

docela férové stanovisko.

Dana
Dana
3. 7. 2015 15:19

fajt,
Tak to potom nezbyva nic jineho, nez vzit vsechny obyvatele Afriky do Evropy a nastolit NOVY spolecensky rad, ze.
Stedra Amerika bere utecence a stara se o ne, ovsem Amerika je bohata a obrovska.
Tak se pripravte na emigranty, vy socialni inzenyri..

Postovany clanek je dlouhy a tak uz musite umet anglictinu.
Obrazky jsou ale vysvetlujici…. :-)

http://www.startribune.com/new-somali-refugee-arrivals-in-minnesota-are-increasing/281197521/

abx
abx
3. 7. 2015 15:20

Peter, to je ako s tymi poziarnikmi, ktorym sa dnes hovori hasici:
velitel poziarnikov a jeho pobocnici chodia zakladat poziare a nutia beznych clenov poziarneho zboru, aby ich potom hasili, pricom sami sa spinavej nebezpecnej roboty nezucastnia (USA), alebo ano a pritom strasne vyplakavaju (francuzi a taliani) a volaju dalsich, aby im pomohli…

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
3. 7. 2015 15:33

Je docela veselé sledovat, jak „Milan Kohout utíká Janu Čulíkovi z lopaty“ na které ho chce „vsadit do Západní civilizační vize“… http://www.blisty.cz/art/78030.html Na odpověď k provokaci Milana Kohouta u Jílkové by bylo nejlépe klidně mu říci bez přehnaných emocí, že se ani „Západu“ nepodařilo přijímáním miliónů „uprchlíků“ změnit svou „tvořivost vývozce lidských práv formou převratů, agresí a barevných revolucí“. Ba že ani ta „integrace“ neproběhla v ghettech a izolovaných čtvrtích jak se předpokládalo… No a nakonec mu s klidem říci, že i to „obohacení kultur“ probíhá „v reálu“ s „určitými odlišnostmi“ oproti „předpokladům“… Nadávky, zuřivost a fanatismus, hloupý izolacionsimus či… Číst vice »

vittta
vittta
3. 7. 2015 15:35

Solidarita byla možná po převratu čím dál sprostší slovo, ale nyní, nyní se z kolonistů asi pokakáme. K čemu se starat o nemocné děti, důchodce a bezdomovce, čert je vem, ale ti tmaví-to je budoucnost světa dobroty a všeobjímající lásky. Soucit je slovo, které vyjařuje porozumění pro trpícího tvora, podle mě jakéhokoliv, multikulturisté z toho slova ale vykřesali ďábla, soucit je soucit k barevným, nikdo jiný si nejen soucit nezaslouží, ale navíc si zaslouží nenávist, protože bílí to jaksi všechno zavinili a ty se bílá hubo styď, že máš plnou lednici. Problém, o kterém je řeč, nejde řešit jinak než… Číst vice »

fajt
fajt
3. 7. 2015 15:37

Dana napsal

fajt,
Tak to potom nezbyva nic jineho,nez vzit vsechny obyvatele Afriky do Evropy a nastolit NOVY spolecensky rad,ze.
Stedra Amerika bere utecence a stara se o ne,ovsem Amerika je bohata a obrovska.
Tak se pripravte na emigranty, vy socialni inzenyri..

Postovany clanek je dlouhy a tak uz musite umet anglictinu.
Obrazky jsou ale vysvetlujici….

http://www.startribune.com/new-somali-refugee-arrivals-in-minnesota-are-increasing/281197521/

bullshit. ..

Alena
Alena
3. 7. 2015 15:39

demagogie jak vyšitá

Alena
Alena
3. 7. 2015 15:44

http://www.zvedavec.org/vezkratce/10712/ Evropská komise dává přednost migrantům před 25 milióny nezaměstnaných občanů EU Evropská unie: V Evropském programu pro migraci je kromě nelegální migrace řešena i cílená legální migrace levné pracovní síly do Evropské unie: Evropská komise, dne 13. 5. 2015: „Celoevropský program přesídlování bude osobám, které vyžadují mezinárodní ochranu, sloužit jako prostředek bezpečného a legálního vstupu do EU. V souvislosti se stárnutím obyvatelstva se EU potýká s nedostatkem kvalifikovaných pracovních sil zejména v odvětvích, jako je věda, technika a inženýrství. Proto Evropská komise předloží v roce 2015 nový balíček týkající se mobility pracovních sil a zahájí veřejnou konzultaci o směrnici… Číst vice »

Béda
3. 7. 2015 15:48

Vitta,

já bych příčiny viděl v PNAC, konspiraci z 11/9/2001 která zázračně zapadla do cílů PNAC a v následujících dávno plánovaných agresích v Afghánistánu, Iráku, Libyi, konspiraci v Sýrii a na Ukrajině (další vlna migrantů může přijít totiž z východu). Ti, kteří toto zavinili by měli sedět v „Norimberku“.

peter.
3. 7. 2015 15:53

Béda napsal

Peter,

docela férové stanovisko.

Béda
Zlomia ho ako nič.Podpísali sme Lisabonskú zmluvu a vzdali sme sa práva “ veta“v rozhodovaní o azylovej a imigračnej politike v EU.O všetkom rozhodne kvalifikovaná väčšina,ktorú veľmi ľahko vytvoria západoeurópske štáty.Tak bude,ako rozhodnú oni.A oni sú už preplnení.

vittta
vittta
3. 7. 2015 15:59

Dá se to tak vidět, Bédo, ale jisté to není. Pozadí je také nejasné, možostí je hodně. On každý něco ví, lecos do sebe zapadá, ale jak to přesně je, to nikdo vědět nemůže a dost možná, že to přesně nevědí ani vinníci. Kolonisty ale vidí každý a KAŽDÝ, kupodivu vč. sluníčkářů, za tím vidí právě různé tyhle variace..na 11/9 apod. Přes to se nejenom nechají vydírat hezkými slůvky o solidaritě a pomoci, ale mnozí ještě aktivně pomáhají. To je do nebe volající hloupost, žijeme na zemi, ne v ráji, když nedostane zlobivé dítě důsledný trest, tak bude čím dál… Číst vice »

Alena
Alena
3. 7. 2015 16:00

Při státním dluhu ČR přes 1,8 bil. Kč je řešení jednoduché:
zrušit veškeré sociální dávky a příspěvky, a to pro všechny občany žijící v ČR, včetně nově příchozích běženců.
Naše sluníčkovské elity a 10 % našich nejbohatších občanů by pak dobrovolně na ubytování či stravu našich nezaměstnaných, bezdomovců a nově příchozích běženců mohli přispívat.
Pane Tribune, naši nejbohatší podnikatelé nejsou již 25 let solidární s touto vlastí. Zakládají si firmy v daňových rájích. Proč nepíšete i o tomto nešvaru?

Alena
Alena
3. 7. 2015 16:19

doplnění: nevládní neziskové organisace, které dostávají mohutné finanční injekce na naše romy či přistěhovalce, budou dobrovolně tyto peníze odevzdávat na umoření státního dluhu ČR.
Až bude státní dluh na nule, po vytvoření rezerv, povinné registraci všech nevládních organizací placených ze zahraničí, pak může být organizována pomoc těm nejchudším afričanům v jejich zemích. Ty se totiž ani do Evropy nedostanou

Béda
3. 7. 2015 16:22

Vitta,

myslím, že se shodneme. Přijímat běžence, když ti co je vyhnali dále bezostyšně a vesele přispívají k vyhánění dalších jako kdyby se nic nedělo, je sebevražda. Jaký smysl má pokoušet se lít kýble vody do požáru, když na druhém konci stojí cisterny s benzínem, které nějací dobráci stříkají na hořící barák?

Béda
3. 7. 2015 16:26

Dana,

nečtěte púouze A, to není všechno. Nejenom potrestání viníků ve smyslu trestněprávním ale taky náklady musí nést jejich země, včetně migrantů a reparací za válečné škody a rekonstrukci rozbitých zemí. Ten trest je víceméně jenom symbol, že nějaká spravedlnost vůbec existuje, že zločin zůstane nepotrestán, je to takové gesto dobré vůle – první krok k uklidnění situace, náznak že existuje dobrá vůle ke smírnému řešení.

peter.
3. 7. 2015 16:27

Georgius z Raduně napsal

A teď vážně, Tribune! Pokud si vážně myslíte, že jsem celý svůj život prožil v zemi, kde je doma svoboda, demokracie a humanita – které bych mohl opěvovat a za které bych se mohl ve své falešnosti a primitivnosti schovávat – tak je mi Vás upřímně líto. Už se nedivím, že jste – soudím jen podle toho článku, poněvadž Vás neznám – takový mimorealitní mimoň, který si nedá a nedá pokoj, poněvadž si bláhově myslí, že ten přicházející bordel je nový a krásný svět, v němž musí být místo pro všechny.

http://archiv.roumen.cz/a/Ulice_2025.jpg

Dana
Dana
3. 7. 2015 17:10

Tak to, Bedo, v reparaci valecnych skod a obnovobani statu jsou Spojene Staty z obliga, protoze uz cini daleko vice, nez je nutne. Jen v Afghanistanu postavila americka vlada nespocet skol, nemocnic a ruzne zaklady infrastruktury.. Moc se tom posledni dobou nepise, to aby americky danovy poplatnik nemel namitky. Zde jsou fakta, kolik USA vydaly jen do Aghanistanu. „““““““Key Facts““““““““““ In 2012, Afghanistan received US$492 million in international humanitarian assistance, making it the sixth largest recipient. Initial estimates for 2013 total US$505 million. Afghanistan has been in the top 10 recipients of humanitarian assistance in each of the last 10… Číst vice »

fajt
fajt
3. 7. 2015 17:21

Dana napsal Tak to,Bedo, v reparaci valecnych skod a obnovobani statu jsou Spojene Staty z obliga,protoze uz cini daleko vice, nez je nutne. Jen v Afghanistanu postavila americka vlada nespocet skol,nemocnic a ruzne zaklady infrastruktury.. Moc se tomposledni dobou nepise,to aby americky danovy poplatnik nemel namitky. Zde jsou fakta,kolik USA vydaly jen do Aghanistanu. „““““““Key Facts““““““““““ In 2012, Afghanistan received US$492 million in international humanitarian assistance, making it the sixth largest recipient. Initial estimates for 2013 total US$505 million.Afghanistan has been in the top 10 recipients of humanitarian assistance in each of the last 10 years. Humanitarian assistance peaked at… Číst vice »

Béda
3. 7. 2015 17:29

Dana,

to má být nějaký vtip? Již postavili amíci všechny baráky, které Afgháncům rozbili? Jaká je cena za zabitého a zmrzačeného Afghánce, jaká za 15-ti letou okupaci země, jaká je cena za psychická traumata, jaké jsou penále za mezinárodní zločin nejtěžšího kalibru? Kolik set miliard narvali amíci do té války? Pár set milionů dolarů do budování toho, oč se jich místní mneprosili to má být adekvátní náhrada?

Béda
3. 7. 2015 19:34

Dana napsal No,kdo videl prumerny afghansky „barak“,tak vi, ze se dapostavit uplne zadarmo,jen je treba tvrdsi manualni prace k pokladani kamenu,spojeni sem tam s jilem,– tedy zdroju, kterych je v teto horske zemi nadbytek. . Prumer nema zavedenou elektrinu ,obydli ma suchy zachod a vodu ze spolecnevesnicke studne.Tahle valecna skoda je opravdu minimalni,lehce napravitelna,jako pro Evropana staveni chatky.. Opominu,ze mnozi Afghanci ziji obydlich,ktere bychom my nazvali jeskynemi. Zraneni Afghanci jsou z drtive vetsiny osetrovani americkou armadou spolu s mezinarodnimi organisacemi jakoDoktori bez hranic,vse samozrejme zadarmo. .Divky, ktere byly zmrzaceny a zabity , nebopopaleny kyselinou v obliceji jen za to,ze jely… Číst vice »

Bety
Bety
3. 7. 2015 20:49

fajt – vaše reakce na Danu je super. Nechápu, že se ještě někdo snaží se s ní /či s ním/ vybavovat.

K. J.
K. J.
3. 7. 2015 21:06

Napadá mě, že v rámci opakování historie, by se Evropané mohli sebrat, nechat Evropu Africe a hromadně migrovat do severní Ameriky, obsadit ji a stejně jako v historii vcelku nedávné vybít tamní obyvatelstvo a přivlastnit si opět jejich půdu. Prostě jen běžné kolečko v historii lidských dějin…

Dana
Dana
3. 7. 2015 22:00

…fajt – vaše reakce na Danu je super. Nechápu, že se ještě někdo snaží se s ní /či s ním/ vybavovat. .
Souhlasim, Bety
naprosto super reakce fajtika, ctenar ihned pozna, ze se jedna o inteligentniho tvora , ktery vsemu rozumi, vsechno zvlada, geopolitiku ma v ceskem malicku naprosto spolehlive a presto je to ukazkovy gentleman. Vyrazivo v jinych prispevcich opravdu rozkosne, u mne se asi chlapec stydi… Holt jeden z cechacku, kteri jsou stredem meho deviantniho zajmu… :-)

vittta
vittta
4. 7. 2015 5:51

Hele Dano, co je to ten „čecháček“? To je někdo níž než vy, nebo naopak výš… Mě tyhle věci děsně zajímají, někdo je Čech, jinýc čecháček, další je Evropan (to jsou ti nejkvalitnější, to vím)…kdo se v tom má vyznat? Píšete, jak USA postavily Afgáncům baráky… fajt napsal „bullschit“ a já se pomalu rozbrečel dojetím. Ale u toho pláče jsem stejně nepchopil, jak může odstavec v angličtině, byť nazvaný „Key Facts“ dokazovat, že je něco fakt? Zkuste mě poučit jinak. Tedy: Jaké byly cíle vpádu USA do Afgánistánu? Byly tyto cíle splněny? A ještě jedna věc- nebyl by nějaký fakt,… Číst vice »

abx
abx
4. 7. 2015 6:34

Dana napsal In 2012, Afghanistan received US$492 million in international humanitarian assistance, making it the sixth largest recipient. Initial estimates for 2013 total US$505 million. Afghanistan has been in the top 10 recipients of humanitarian assistance in each of the last 10 years. Humanitarian assistance peaked at US$930 million in 2008, when it was the third largest recipient. The United States (US$142 million) was the largest donor of humanitarian assistance to Afghanistan in 2012, followed by Japan (US$85 million) and Germany (US$59 million). The US provided 21% (US$1.1 billion) of all humanitarian assistance to the country between 2003 and 2012.… Číst vice »

abx
abx
4. 7. 2015 6:45

este doplnim, ze sa da predpokladat (na 99%), ze s castou v Afganistane vyprodukovaneho a lacno nakupovaneho opia obchoduju samotne USA, ktore ho letecky dopravuju na svoju zakladnu Bond Steel a skrze prostrednikov spracovavaju a distribuuju po EU a na Blizkom Vychode. takto bolo financovane aj hnutie ISIS/ISIL. koniec koncov, drogy su biznis ako kazdy iny…

abx
abx
4. 7. 2015 6:59

nastal cas diverzifikovat portfolium a investovat do rubla. Euro a dolar coskoro pojdu na uplne dno, jedine Rusko robi opatrenia pozitivne a to znamena ze napriek vykyvom rubel PRAVDEPODOBNE porastie. Sberbank ma terminovany vklad 6.5% urok. Cize zoberiete niekolko € alebo CK a pojdete do Sberbank, ze si ich tam chcete ulozit v rubloch. Podla kurzu deviz vam ich zmenia na ruble a v rubloch ich budete mat kolko chcete na ucte… pritom bude rast urok… nasledne vyberate v eurach/CK, podla kurzu valuty predaj…

PPK
PPK
4. 7. 2015 10:27

Tzv. xenofobie není ani militantní ani výbojná zásada. Je to jen obranná reakce před vetřelci a násilí v programu primárně nemá. A přesto, propaganda citového vydírání tady kulminuje a důvody své aktivity po pravdě nesdělí. Přestože ty důvody nejsou ani citové, ani humanitární či sociální, přesto někteří nemyslící aktivisté levice na tento ideologický špek kapitalismu spolehlivě skáčou … Lesk a bída života v USA se totiž přesunuly do Evropy. Lesk přepychu asociální menšiny bílých a bída multikulturního davu těch ostatních. Zákeřný otrokářský scénář, zvaný mobilita pracovních sil je to, oč tu běží. U rodilých Evropanů se to nezdařilo, protože likviduje… Číst vice »

peter.
4. 7. 2015 11:27

PPK napsal
Je to jen Váš problém, že jste to dosud nepochopil.

PPK :
Asi som nepochopil ani ja,lebo p.Čulík povedal cit.“Velká část uprchlíků jsou vysoce kvalifikovaní příslušníci profesních středních vrstev,chirurgové a farmakologové ze Sýrie a Afganistánu,protože kto jiný než střední vrstvy má možnost platit pašerákům za převoz do Europy až 30 000€.Kolik Čechů by si mohlo dovolit zaplatit převaděči do zahraničí v nejvyšší nouzi víc než 800 000 Kč?!
http://aeronet.cz/news/utlocitny-pohled-dr-culika-na-problematiku-imigrace-aneb-jak-se-nechtene-sympaticky-odkopal/
Tak si teraz myslím :Buď som strašný xenofób,rasista a „nácek“,alebo to len pán Čulík je kokot ako ozembuch.

peter.
4. 7. 2015 11:59
PPK
PPK
4. 7. 2015 13:08

peter. napsal
alebo to len pán Čulík je kokot ako ozembuch.

:-)

Dolmen
Dolmen
4. 7. 2015 15:21

peter. napsal
alebo to len pán Čulík je kokot ako ozembuch.

Bingo, Peter!

LF
LF
4. 7. 2015 15:45

On si Čulík (a podobní) hájí vlastní píseček.
Kdyby se najednou stalo a lidi prozřeli, multikulti-buzno-socio-genderové žvandání by nikdo nezaplatil a všichni ti mistrové věd tlamocvičných odleva doprava by se museli jít živit něčím reálným.

CHTIP
Otázky, které kladou absolventi jednotlivých fakult:
– Právnická fakulta: „Kde jste byl v noci z 12. na 13. března?“
– Matematicko-fyzikální fakulta: „Vydrží tato konstrukce extrémní teploty?“
– Přírodovědecká fakulta: „A co když dojde k mutaci?“
– Ekonomická fakulta: „Jaká je návratnost této investice?“
– Fakulta sociálních studií: „Chcete k tomu tatarku nebo kečup?“