Boji proti daňovým rájům se v Česku nedaří

Počet českých společností, které mají vlastníka se sídlem v daňovém ráji, ke konci roku 2015 dosáhl 13 419 a meziročně se zvýšil o 1,3 procent (172 firem). Majitelé z destinací považované za daňový ráj kontrolují 3,1 procent českých firem, a do jejich základního kapitálu investovali téměř 417 miliard korun. Detailní statistiky za loňský rok zveřejnila poradenská společnost Bisnode.

Majitelé z destinací považovaných za daňový ráj ke konci loňského roku kontrolovali 3,1 % (13 419 firem) českých firem, zatímco ke konci roku 2014 se jednalo o 3,2 %  (13 247 firem), resp. 3,3 %  (13 109) v roce 2013.

„Meziročně se zájem o vytváření majetkových struktur s využitím destinací považovaných za daňové ráje zvýšil, nicméně podíl firem, často formálně, kontrolovaných z daňového ráje na tuzemské podnikatelské základně v posledních třech letech klesá. To však spíše souvisí s enormním počtem nově vznikajících firem v České republice, než s efektivním bojem s problematikou daňových rájů,“ komentuje statistiky analytička Bisnode Petra Štěpánová.

Největší absolutní přírůstek v roce 2015 zaznamenaly Seychely (59 nových), Kypr (54) a Malta (46), z relativního pohledu byl největší zájem o Marshallovy ostrovy (+64 % nových), Maltu (+26 %) a Belize (21 %).

Zdroj: Esondy

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
fajt
21. 1. 2016 15:23

Boji proti daňovým rájům se v Česku nedaří – jaký boj, už na finančním úřadu vám poradí jak si odlehčit offšourkou, skoro všicky v národní frontě ( snad kromě Ransdorfa, který jako jediná figura z vyšší politické farmy osobně pomáhá sociálně slabým milionářům ) podnikají ( parazitují) z ostrovů, či jiných podivných destinací, dokonce někteří od tama i vedou svou podivnou zastupíčskou agendu…vždycky jsem říkal, že tady na státní převrat stačí jedna videokonference z nějaké bordelu z Thajska a nebo pár nasraných žoldáků, kteří zakroutí opozdilému vládně posraneckému činovníkovi v Práglu krkem, ovcím je totál jedno, kdo jim bude dávat… Číst vice »

Vlastimil
Vlastimil
21. 1. 2016 16:52

Na každou hovadinu, jen aby lidi platili, vláda vydá zákon. Pokud by měli vydat zákon na to, aby se daně platily u nás, kde firmy vyrábějí, to nejde. Co by tomu řekli ty firmy, které naše zákonodárce tak bohatě platí. To, že mají páni „politici“ účty venku a napsané na někoho z rodiny se samozřejmě nikdo nedoví. Co je na tom k nepochopení?

Alena
Alena
21. 1. 2016 17:55

proč by důchodci měli mít větší důchody? Proč by nezletilí měli mít větší sociální dávky? My, mocní jsme od toho, abychom těžili ze státních zakázek a z všeobecného bordelu. Alternativní média spolupracují s náma a jsou od toho, aby hlavně označila nepřátele imigrantů a multi kulti, vždyť z imigrantské vlny jsou taky pěkné peníze, a není potřeba, aby to nějací pošuci hanili. Můj Franta založil firmu, která fiktivně natírá stožáry ČEZ. Samozřejmě, aby dostal státní zakázku, musí být poslušen mne, který má dosah na státní správu. O výsledek se šábneme a nikdo to nezjistí, vždyť Franta založil firmu v daňových… Číst vice »

Sasin
Sasin
21. 1. 2016 21:45

Ještě vás to baví sem něco psát? Psychopati u vlády to stejně nečtou, sociopati se tomu řehtaj a straníci z toho žádný kapitál nevytřískaj. Mletí kafemlejnku se nehodí. Vadí bývalým budovatelům socializmu. Mletí o hownech se ujalo a jako na orloji se točí a dycky nakonec kohout zakokrhá a smrtka zacinká. Z káry do bláta stejně neslezete. A to prostě funguje dokud jsou chechtáky na útratu. Ale i to pomyne… Muheeeeeee Jednou to pomine Hudba, text: Radůza Jednou to pomine, dobrý, zlý, jen my ne jednou to přebolí ať je to cokoli Jednou se vyhrabem z každýho trápení mezi zemí,… Číst vice »

Sasin
Sasin
21. 1. 2016 21:56

Proč se ale nepominout veřejně, že. Alespoň víme, kolik nás je. Muheeeeee

Gatta
Gatta
22. 1. 2016 7:01

Re Sasin

Nebaví …
(i když o tom jestli to baví, o to zde většině jde jen z části)

Radůzu jsem si musel pustit – já těm textům rozumím lépe s hudbou. Silné …
https://www.youtube.com/watch?v=xsF-26Fs5qw

Jj, bez výstupů do reality je to vše trochu jako vzájemné filozofické rozmluvy mezi zvířaty hnanými na jatka …

Ukončím to veseleji – o jednom cirkusákovi … nebo, že by náš premiér … ???
Kdo ví koho tím mysleli …
https://www.youtube.com/watch?v=bjkHvCvQXc0