Brexit – největší podvod století

Uplynuly více než tři týdny od osudového rozhodnutí Britů opustit Evropskou unii. Oslavné i pohřební řeči odezněly. Je čas říci pravdu: Brexit byl dobře organizovaným podvodem a jeho výsledek, dlouho a pečlivě připravovaný, naprosto odpovídá cílům západních nátlakových center, kterým jde o především o vytvoření a upevnění (pro ně) bezpečného společenského řádu.

Dějiny zformovaly v Evropě několik málo rozhodujících národně/státních komunit. Britskou, francouzskou, italskou, německou, španělskou a ruskou. Rusové a Španělé žijí tradičně poněkud mimo evropské dění. Francouzi vyčerpali snad už definitivně De Gaulleův optimismus a stejně jako Italové (kterým optimismus došel už před staletími) se vyžívají v malicherných vnitřních sporech.

Kdo v Evropě zbývá? Obdivuhodní Němci, kteří zvládli morální kocovinu po druhé světové a stejně obdivuhodní Britové, kteří se vzpamatovali z šoku, kterým pro ně byla ztráta světovlády. Obě tyto komunity však mají výsostně rozdílné pohledy na evropskou budoucnost. Němci jsou budovatelé tisícíletých hierarchických říší a žijí setrvačností devatenáctého století, kdy se Německo sjednocovalo. K tomuto vzoru pak směřují celou Evropu. Opačná britská ideologie je vyjádřena v historii Britského společenství národů. Sdružení Británie a jejích bývalých kolonií a dominií má jednu královnu (a spoustu zajímavých aktivit), ale je to spolek padesáti tří nezávislých států. A na takový Commonwealth dokázali Britové transformovat slavné Britské impérium, nad kterým slunce nezapadalo.

Rozdíly mezi britským a německým pohledem jsou ještě hlubší, než se na první pohled zdá. Němci žijí v neukotveném světě mocného, schopného, ale stále poráženého národa. Po 2. světové válce prošel jejich systém hodnot kompletním přezbrojením a tisíciletá víra v silné vůdce byla obratně nahražena vírou v silnou měnu a vládu ekonomiky nad svobodou. Britové naproti tomu stále těží z tradice Magna Charty a jejich hodnotová soustava se mění pomaleji, než se na první pohled zdá.

Snahám dnešních západních nátlakových center ovšem mnohem více odpovídá německá myšlenka strukturované říše, říše, která v sobě zahrnuje ne státy a národy, ale regiony typu německých spolkových zemí. Regiony, kterým je nadřazena silná centrální vláda. Taková Evropa je pro kapitál mnohem bezpečnější. Je také ovladatelnější než Evropa britského střihu, reprezentovaná dynamicky spolupracujícími nezávislými národy/státy, s tradicemi, ale bez psaných ústavních pravidel a všech možných nadřízeností a podřízeností.

Jestliže má být v Evropě dovršeno budování systému nepřímého totálního řízení společnosti založeného na pravděpodobnostní analýze budoucích klíčových událostí, které nasazuje pružnou, neviditelnou, ale o to více svěrací kazajku devadesáti procentům populace, musí být použit německý model. Británie musí z kola ven. I zrodil se plán Brexitu.

Z vnitropolitického pohledu na ostrovech nikdy vyhlášení referenda o členství v EU nebylo nutné k udržení politické stability. David Cameron sice slíbil plebiscit před parlamentními volbami 2015 (údajně proto, aby si pojistil vítězství), ale už tehdy mnozí nevěřili, že svůj slib splní. Ve skutečnosti bylo o uskutečnění referenda a vystoupení Velké Británie z Unie v té době již rozhodnuto a on byl pověřen vedením delikátní utajené operace. Svůj úkol splnil na jedničku. A ačkoli se minulý týden vzdal všech svých politických funkcí, někteří z nás se ještě dožijí doby, kdy mu budou (minimálně) Angličané stavět pomníky.

Evropská unie spěje k ekonomickému rozvratu především proto, že koloniální a posléze neokoloniální čas, kdy západní minoritní civilizace vykořisťovala svět ve prospěch lidu Transatlantidy, končí. Ale také pro nezřízenou nenažranost Evropanů a dlouhodobou nevyrovnanost vnitřních kapitálových toků mezi Severem (který příliš produkuje a vydělává) a Jihem (který příliš nakupuje, ale na dluh) kontinentu. Sebevražedné rozhazování peněz Evropskou centrální bankou s téměř nulovými úroky jen problémy zakrývá, ale neřeší. Až přestanou nákupy dluhopisů zabírat, přijde čas na občanské nepokoje, které mohou být, díky internetové a mobilní dynamice, nezvládnutelné. Dosud neporušitelná svoboda bohatých vlastnit obrovské majetky na úkor evropské chudiny (a tím zprostředkovaně i jejich bezpečnost) bude vážně ohrožena.

Jediným řešením jak udržet potápějící se země EU na hladině je podle skrytých kormidelníků centrální ekonomické řízení (dovolující drastické ořezání veřejných nákladů) a současně kontinuální transfery kapitálu z bohatého Severu na chudý Jih. Ty jsou však neuskutečnitelné bez občanského souhlasu Seveřanů. A tento souhlas je podmíněn zavedením jednotného ekonomického a sociálního prostoru s jedinou měnou a jednotným zákonodárstvím, s centrální kontrolou výdajů, sjednocením daní a koordinací sociální politiky. Kruh se uzavírá.

Po provedení operace „Sjednocení“ zůstanou v Evropě jen regiony, mezi nimiž se budou finanční kohouty otvírat a zavírat podle vůle Bruselu (čti Berlína). Jednotlivé státní dluhy budou převedeny na centrální vládu. Regionálním vládám států zůstane zachována jistá samostatnost v místních správních záležitostech, mikroekonomických operacích a kultuře. A ovšem také formální samostatnost v zahraniční politice, která však ztratí jakýkoli praktický význam.

Demokratická převodová ústrojí (stále ještě) dovolující uplatnit občanům určitý vliv na konání jimi volených představitelů budou zatížena dalšími neviditelnými pákami, brzdami a brzdičkami ekonomického a zákonného typu, díky kterým bude centrální evropská vláda mít možnost komplexně kontrolovat všechny pro občana naprosto nepřehledné procesy ve společnosti (pokud to uzná za nutné).

Evropské elity, které se rády tváří jako spolek neschopných hlupců, to vše perfektně chápou a realizují. Porozumění jejich metodám vyžaduje však pochopení první zásady pravděpodobnostního způsobu řízení společnosti: žádný uskutečněný děj nepřestavuje definitivu, ale jen změnu podmínek a přestavení výhybek v budoucích dějinách.

Lid Británie se na podvodu zvaném Brexit nepodílel. Britové se rozhodovali podle svých individuálních danností a přesvědčení– ať srdcem, či rozumem. Požadovaný výsledek byl orchestrován čelnými britskými politiky a vedením Evropské komise. V zájmu Evropy bylo, aby výsledek byl těsný, takový, který by nedehonestoval ideu EU, ale dal se přičíst na vrub hloupým starým Angličanům.

Z dění před referendem čiší neochota všech aktérů Británii skutečně v Unii udržet. V případě zájmu Bruselu na setrvání země v Unii mohlo být hlasování zvráceno například tím, že by na misku vah byla přihozena třeba formální nadřazenost britského zákonodárství nad evropským. To mohlo projít, protože nadřazenost evropského zákonodárství není (jak typické) součástí Lisabonské smlouvy ani jiných procesních dohod o EU. Zakládá se jen na výroku Evropského soudního dvora, který je datován rokem 1964(!). Británie nemá psanou ústavu, ale zato tradici všemocného parlamentu. Není divu, že podřízenost ostrovního zákonodárství byla důvodem k opuštění EU až pro polovinu brexitářů. Brusel však mlčel a dávkovanými hrozbami jen přiléval olej do ohně pálícího mosty přes La Manche.

Obě velké britské politické strany se formálně zastávaly členství v EU. Bylo to však podivné zastávání. V konzervativní straně byly dobře a silně slyšet hlasy pro Brexit. Novou předsedkyní strany a premiérkou se po dni D nakonec sice stala (formální) příznivkyně EU, ale její první projev nikoho nenechal na pochybách, že nezávislá Británie jí není cizí. Labour party se zdála sjednocenější v podpoře členství. Její předseda Jeremy Corbyn (který se v sedmdesátých a osmdesátých letech dvacátého století údajně zastával samostatnosti země) byl nicméně obviněn z nedostatečné aktivity ve prospěch EU, celá labouristická stínová vláda na protest proti jeho způsobům odstoupila a jeho křeslo se povážlivě kýve.

I postbrexitové dění na ostrovech je typické svým trváním na neodvolatelnosti výsledků referenda. Petice čtyř miliónů vyžadujících opakování referenda? Nikoho nezajímá. Nenechte se vysmát, je rozhodnuto. Libra přestala klesat, finančníci neopouštějí Londýn (bude jim tam teď líp než pod bruselským drobnohledem) a britská ekonomika (jen 20 % její výkonnosti mají na svědomí výrobní aktivity) se rychle otřepává z (možná předstíraného) šoku. Umlkly i řeči o novém skotském referendu a ani Severní Irsko to nepřehání se snahou sjednotit menší ostrov pod modrou vlajkou s hvězdami.

Vlak Evropské unie postrkovaný lokomotivou bruselské administrativy s německou vládou u výhybek konečně jede bez překážek tam, kam chtějí finanční magnáti, šéfové obřích korporací a velkých investičních fondů. O nutných úpravách unijních pravidel a větší suverenitě evropských států se bude nadšeně mluvit, do Lisabonské smlouvy se možná přidá nějaká formální možnost veta. Zároveň se však bude intenzivně pracovat na tom, aby další exity nebyly teoreticky ani prakticky možné.

Evropská média už začala plnit zadání svých chlebodárců a krok po krůčku nás přesvědčují, jací že jsou ti Britové chudáci, co si vytrpěli a co hrozného ještě prožijí, až se rozvod konečně realizuje. S největšími integračními podpásovkami se však chvíli počká, jakkoli jsou nevyhnutelné. 70 % mladých v Británii pro EU vidí Brusel jako jasný argument pro svůj kolizní integrační kurs i na kontinentu. Stačí jen počkat až nedůvěřiví stařící a stařenky vymřou a do volebního věku dospějí další miliony internetových vševědů, milujících chudé pohodlí, rychlé odpovědi a Unii celým srdcem. Pak bude vymalováno a Evropa se stane rájem pro mladé a neodporující individuály. Otázka však zní: na jak dlouho?

Zdroj: Prozítřek

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
21 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
18. 7. 2016 17:47

Ty vole, “ doba vymknuta z kloubu sili“. Nevim proc, ale po precteni clanku me napadlo jedine slovo – KONDOMinium. EU jako KONDOMinium. Autor vypada zasvecene, ale co s tim? Nejak prestavam mit pro alternativni informace gebir – kazdy si muze blabolit, co jen srdce zamane. Svet je plny ANAL y TIKU, a rozhreseni nikde. Zamerne vynechavam klasicke ceske vysekove info nacini, o svetovem nemluve. Dneska jsem v Praze, a jsem dost zhrozen , jake industrialni urovne dosahla v cestovnim ruchu a KOOL – TURY vubec. Ale pravda – nase firma je ziva prodejem svetoveho cestovniho nacini. Takze …. darovanej… Číst vice »

Gatta
Gatta
18. 7. 2016 19:05

Re orinoko – zdravím. K Brexitu tady byly dva zajímavé články. Jednak: http://outsidermedia.cz/michail-chazin-rozdil-mezi-moci-a-rizenim-na-prikladu-davida-camerona/ A potom !! http://outsidermedia.cz/brexit-a-zrozeni-4-rise/ Zde mě nejvíc zaujalo pár velmi zásadních vět od cca 5:30 minuty o tom, že silní na každé situaci tak jako tak vydělají, a slabí vždy jen více nebo méně tratí. Tedy pro pochopení logiky událostí je třeba sledovat „siločáry“ – schopnost ovlivňovat děje, udávat „pravidla hry“ … a jejichž výsledky se projevující se reálnými toky peněz. Tyto toky nikdy nelžou. — Také jsem byl nedávno v matičce stověžaté – a ono je to tam s cenama jako to bývá obvykle s parkováním… Číst vice »

Gatta
Gatta
18. 7. 2016 19:58

Z článku – velmi výstižné – a vůbec ne jen pro GB:

„Stačí jen počkat až nedůvěřiví stařící a stařenky vymřou a do volebního věku dospějí další miliony internetových vševědů, milujících chudé pohodlí, rychlé odpovědi a Unii celým srdcem. Pak bude vymalováno a Evropa se stane rájem pro mladé a neodporující individuály.“

PPK
PPK
19. 7. 2016 3:43

Všechno politické dění řídí fakticky a přímo nikým nevolené elity, nikoliv národy voličů, z nichž ty elity pocházejí. Veškerá prezentace politických činů má proto utajované příčiny, přičemž propaganda je vždy nahrazuje příčinami oficiálními s nimiž se obvykle vůbec neshodují. Všechna slovní vyjádření politiků jsou tudíž jen pouhé divadélko pro výhodnější byznys a pravou podstatu činů politiků lze poznat jedině z následků toho divadélka, přičemž platí, že žádný byznys není charita. Proto za všemi činy politiků jsou vždy jenom snahy o dobytí nových území a jejích zdrojů čehokoliv, snahy o nové trhy a zisky z nich. Z těchto důvodů si proto… Číst vice »

Tribun
Admin
19. 7. 2016 6:56

Vy jste z toho někdo pochopil, kdo koho jak podvedl, kdo co získal, kdo co vlastně chtěl a jestli to podle autora takhle bylo v plánu? Já tedy ne.

peter.
19. 7. 2016 7:15

Len situačný popis súčasného stavu EÚ tak ako ho vidí autor.Aj keď nadpis článku bombasticky vyhlasuje,že „Brexit je najväčší podvod storočia“,ani ja som v článku nenašiel ani zmienku o tom,v čom ten podvod spočíva.

Lena
Lena
19. 7. 2016 7:25

Koukám, že autor asi také provedl Brexit z Čuníkových Britských listů??

hudryper
hudryper
19. 7. 2016 8:04

“ Je čas říci pravdu: Brexit byl dobře organizovaným podvodem a jeho výsledek, dlouho a pečlivě připravovaný, naprosto odpovídá cílům západních nátlakových center, kterým…“
….se podařil úkrok stranou při zmaření jednoho z výsledků trpělivé práce sionistů v Evropě. Jde
možná zároveň o signál,kterým je dávána izraelským politikům na vědomí nespokojenost s jejich zahraničními tanečky v poslední době.

Sio
Sio
19. 7. 2016 8:34

Vůbec nevím, jestli tomu mám věřit nebo ne.

Amenre
Amenre
19. 7. 2016 8:46

Hodně zmatený článek.

Gatta – co je na tom výstižného ?
Ten blábol mi připomíná porevoluční komunistobijce, kteří se poté, co zjistili, že nemohou komunisty pověsit dle svého přání na kandelábry, utěšovali tím, že komunisti do 10-15 let sami vymřou. No jak to dopadlo je vidět. Po 27 letech je KSČM stále parlamentní strana s průměrnými 12%.
Čili ne výstižné, spíše zoufalé.

fajt
19. 7. 2016 9:02

politik by měl adekvátně a dostatečně kvalitně ( bez zásadního i bagatelního křivení ) konat, až když dostane hlas a pokyn od svých voličů, no a v zastupitelské demokracii politik pouze manipuluje ( bez sebemenšího náznaku zodpovědnosti a pochopení svého úřadu ) se svým voličem, kterého má za nesvéprávného pitomce a ovci k oškubání, krom toho samotný politik je závislák na ještě větším gaunerovi, který dokonale zneužil lidské ne-vlastnosti a pudy a žije z nedokonalostí a špatností člověka, dokonce celé tohle jednání povýšil na systémovou práci a existenci, která dokonale mrví celý druh – proto taky v tomto nastavení a… Číst vice »

lomikel
lomikel
19. 7. 2016 9:17
lomikel
lomikel
19. 7. 2016 9:57

jiste, jiste, mam temne tuseni ze byli to cesi

ale nezoufejme, dle clankuu, doporucuji pouzit translate, uz policie tusi totoznost jednoho z nich, jiste si to potvrdim, dva z Plzne, jeden z Prahy a posledni z Hermanova mestce .

Gatta
Gatta
19. 7. 2016 11:44

Re Amenre:
Přišlo mi to jako velmi výstižný popis moderní internetové generace. Možná máte pravdu a jednou z nich budou taky konzervativní zapšklí staříci a stařenky.

No, ale dnes ještě honí Pokémony … :-)

https://www.novinky.cz/internet-a-pc/hry-a-herni-systemy/409426-a-je-to-tu-hra-pokemon-go-je-uz-oficialne-i-v-cesku.html

http://www.telegraph.co.uk/news/2016/07/15/pokemon-go-players-go-mad-as-rare-pokemon-appears-in-park/

https://www.youtube.com/watch?v=ERWcdOOr1A8

cnemo
19. 7. 2016 15:26

Nemyslím si, že Brexit byl nějakým podvodem. Spíš politickou kalkulací, která nepočítala až s takovou neschopností EU a s Angelou. Podrobněji u mne https://nautilus2.wordpress.com/2016/07/18/kterak-cameron-k-brexitu-prisel/

@@
@@
19. 7. 2016 17:12

Tribun napsal

Vy jste z toho někdo pochopil, kdo koho jak podvedl, kdo co získal, kdo co vlastně chtěl a jestli to podle autora takhle bylo v plánu? Já tedy ne.

Možná autor myslí, že to někdo přeloží do angličtiny a pošle do Británie. Jeho Londýňané to třeba pochopí.

Sio
Sio
19. 7. 2016 17:49

Stan napsal
To první je poctivá kritika vycházející z nějakého poznání reality, s tím nemám problém, ale to druhé je od Vás provokace, takže se zeptám: Vy umíte dánsky? V tom psaném komentáři není o migrantech ani slovo, takže z čeho vychází ten titulek?

Přesně ten typ manipulativních videí s jednou mluvící hlavou (ani toho zkopaného pejska neukázala), kterých Vám na mobil dobře motivovaný nácek natočí dvacet denně a který bytostně nesnáším. Odkazujte si na ně jinde, prosím.

Souhlasím, o migrantech ani slovo. Hloupá propaganda.

Aleš
Aleš
21. 7. 2016 16:00

Myslím si, že je to zdatně manipulativní článek. Podvod totiž spočívá v jediném. Samostatnost a suverenita je dána krom ekonomiky, kterou tady propíráme, ještě dvěma faktory. Vnitřním přesvědčením lidí a silou. U ekonomiky nevíme, jak budou vypadat budoucí smlouvy mezi VB a USA, VB a EU.. Zda uchovají London CITY jako centrum či aspoň podružné centrum podřízené Číně. Ale to ještě není rozhodující. Vnitřním přesvědčením se přeci jen britové vyjádřili. Ale to nemusí nic znamenat. Žijeme v době tvrdě predátorské, papoušci neokonů rádi papouškují „silnější pesmrdá“. Co se týče silového hlediska je vystoupení z bezmocné EU akt neutrální. Pokud chce… Číst vice »

Gatta
Gatta
21. 7. 2016 16:17

Re Aleš:

Jo jo – co by bylo z Husa bez Žižky a z Krista bez sv. Pavla ?
A bez lidí, kteří za nimi šli … a bez zbraní, které při tom drželi v rukou …