Brežněvovo obočí, Trumpova přehazovačka, Kalouskův mentální hrb

 Stanislav Blaha

Invaze našich současných spojenců na správně straně plotu mají jiný charakter. Na zemi bojují speciální jednotky a najatí žoldáci z celého světa. Mediálně deklarovaným cílem je co nejrychleji nastolit “svobodu, demokracii a lidská práva”. Reálným výsledkem jsou vleklé konflikty s ohromnými ztrátami na civilním obyvatelstvu.


Nedalo mi to, abych nezveřejnil jednu fake news z Ruska, která má opravdu kuriózní charakter. Rusové citovali Ministerstvo zahraničí USA, které sestavilo seznam loajálních zemí, jež papouškují zájmy USA. A teď citujme nefalešnou falešnou zprávu ruského média Politikus.ru.

Do desítky poslušných zemí, jejichž hlasování nejčastěji souhlasilo s míněním Washingtonu, byly zahrnuty Izrael, Mikronésie, Kanada, Marshallovy ostrovy, Austrálie, Velká Británie, Francie, Palau, Ukrajina a Česko.

A protože jde o fake potvrzený Rusy a vydaný Američany a naopak, pokračujme v cestě na informační dálnici dalším příběhem.

Brežněvovo obočí

V noci ze 14. na 15. dubna jsem měl sen. Letěl jsem v Iljušinu s Leonidem Brežněvem, vypadal velmi mladě. Sovětský vůdce měl krásně husté, černé a spojené obočí a energicky diskutoval s několika svými spoluobčany na palubě. Ti se ho snažili přesvědčit, že existují léky na nějakou podle něj nevyléčitelnou nemoc. Na těch občanech bylo vidět, že mají Brežněva plné zuby, ale zůstávali i při své podrážděnosti velmi zdvořilí. Na Brežněvovi byla zase vidět, že té věci vůbec nerozumí, ale že mu jeho ignorance nedochází. Celý sen skončil tím, že jsem si všiml, že na mé kožené rukavici je díra. Takže jsem rukavici stáhl, ukousl jsem konec z jejího palce a ten rozžvýkal. Při žvýkání se z kůže uvolňovala tekutina odporné sladko-trpké chuti, což mě nakonec probudilo. Asi jsem měl Brežněva také plná ústa.

Po probuzení jsem si vzpomněl na nedávné bombardování Sýrie. Při poslechu toho oficiálního fejku jsem si uvědomil, že už zase žiji za železnou oponou, ale tentokrát na její druhé straně. Je opravdu těžké se s tím mentálně vyrovnat, když člověk na stará kolena pracně přelezl ten plot, ale jak vidím kolem sebe, většina ostatních lidí s tím žádný problém nemá. Je jim celkem jedno na které straně plotu žijí. Hlavně, že je dnes místo několika Tuzexů několik tisíc západních supermarketů. Pak jsem začal přemýšlet o tom, zda jsme teď v lepší politicko-ekonomické situaci než před rokem 1989. Jsme na lepší straně plotu? A došel jsem k závěru, že tehdy to nestálo za nic. Ale teď je to snad ještě horší.

Sovětské impérium mělo územní charakter koloniální kontroly. Brežněv a jeho následovníci při svých invazích používali především pozemní vojska, zaměřovali se hlavně na tu část politické reprezentace, která kladla aktivní odpor. Sovětští imperialisté se svých cílů snažili dosáhnout co nejrychleji a za co nejmenších ztrát na obou stranách. Někdy se jim to s pomocí místních kolaborantů celkem dařilo a jejich armáda po relativně krátké počáteční aktivní fázi plnila jen pasivní funkci tiché hrozby (Československo 1968-1991). Jindy to moc nešlo a Sověti byli po vleklých bojích s velkými ztrátami na obou stranách přinuceni ze země odtáhnout. Příkladem je invaze do (Afghánistánu v letech 1979-1989). Ke cti poražených Rusů je však třeba dodat, že předtím tam prohráli koloniální Britové a nyní i neokoloniální USA a NATO.

Trumpova přehazovačka

Invaze našich současných spojenců na správně straně plotu mají jiný charakter než imperiální výboje sojuzu. Na zemi bojují speciální jednotky a najatí žoldáci z celého světa. Mediálně deklarovaným cílem je co nejrychleji nastolit “svobodu, demokracii a lidská práva”, reálným výsledkem jsou vleklé konflikty s ohromnými ztrátami na civilním obyvatelstvu, rozvrat napadených zemí, barbarské loupení přírodního bohatství a ničení kulturních památek. Dálkové letecké a raketové údery se “humanisticky” zaměřují na likvidaci celých městských aglomerací (Irák, Sýrie), ničení klíčové infrastruktury (Jugoslávie, Libye) či zabíjení lidí při venkovských svatbách (Afghánistán, Jemen).

Budování demokracie skrze teror všeho druhu jede pod masivním mediálním a propagandistickým krytím. Kolega píšící karikaturu mediálního odboru na ministerstvu vnitra ukazuje na figuře agenta Nováka drsnou realitu dneška. Vysílání rádia Vltava po roce 1968 bylo jen trapným amatérským pokusem proti nové manipulaci, nastolující globální agendu virtuální reality. Jak zní motto našeho nejčtenějšího článku o mediálních manipulacích: “Veřejnost neví, co se děje, a ani neví, že to neví.“ (Noam Chomsky). To se za časů rádií Jerevan a Vltava opravdu nemohlo stát.

Konflikty se vlečou a nevedou k žádnému cíli. Náklady na válčení jsou enormní a poválečná obnova jistě také nebude zadarmo. Vysvětlení, proč tomu tak musí být, je však často velmi jednoduché. Viz například zpráva, že se investiční firma manžela Theresy May napakovala na bombardování Sýrie. Philip May je řídícím pracovníkem v Capital Group. A to je investiční firma, která kupuje akcie společností z různých oborů po celém světě, včetně tisíců akcií největší světové zbrojařské firmy, Lockheed Martin. Tam má tento demokrat s Tomahavky podle citovaného článku nejspíš 10% podíl, což v případě proxy-válek a trvalého humanitárního bombardování přináší slušný profit. A to má tento pán ještě v záloze tučné zisky z války v Jemenu, kam Francie, Británie a USA dodávají zbraně horem dolem za saúdské petrodolary, Mrtvoly humanitárně zavražděných Jemenců udržují v oběhu americký dolar a tak oddalují jeho nevyhnutelný konec. Neoliberální zemský ráj to napohled.

Kalouskův morální hrb

Samozřejmě si pamatuji na všechny ty normalizátory a obhájce ruské okupace v předlistopadové politice a médiích. A také všechny ty řeči o nerozborném přátelství, solidaritě a spojeneckých závazcích. My jsme o tom věděli své a oni věděli, že my víme. Dnes neví nikdo nic a všem je to srdečně jedno. Hlavně, že tu není válka a že se máme tak dobře jako nikdy předtím. A političtí žoldnéři ve službách sojuzu dělali svou práci kvůli svým kariérám a kvůli kariérám svých dětí. Někteří z nich po listopadu 89 obrátili své sametové kabáty a pokračují ve službě impériu dál, opět kvůli svým kariérám a kvůli kariérám svých dětí. Jak prosté. Nevím, jestli naši mediátoři agresivních válek typu Miroslava Kalouska mají také koupené akcie zbrojařských firem, ale minulost prozatím nepotrestaného politika a kšeftaře Kalouska je napojena pupeční šňůrou vojenských dodávek na zbrojaře všeho druhu. Viz článek Kdo je Kalousek? Věrně sloužil komunistům a dnes je jeden z kmotrů. Rád bych těmto válečným štváčům za demokratický terorismus a za podněcování proxy-válek připomněl jeden paragraf. Na přípravu, podněcování a propagaci útočné války máme §406 a 407 TrZ. s poměrně dost vysokými trestními sazbami.

§ 407 Podněcování útočné války
(1) Kdo veřejně podněcuje k útočné válce, na které se má podílet Česká republika, takovou válku propaguje nebo válečnou propagandu jinak podporuje, bude potrestán odnětím svobody až na pět let.
(2) Odnětím svobody na dvě léta až deset let bude pachatel potrestán,
a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 na shromáždění, které podléhá oznamovací povinnosti, nebo
b) spáchá-li takový čin tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem.
(3) Příprava je trestná.

Fakt, že už příprava útočné války je trestná, bych rád připomněl všem profesionálním prokurátorům, které z našich daní platíme za dodržování právního řádu. Totéž platí, spáchá-li se tento trestný čin na shromáždění, které podléhá oznamovací povinnosti. Nebo spáchá-li se tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem.

Závěry

  • Přátelé si říkají i nepříjemnou pravdu.
  • Patolízalství kvete ve vztahu sluhy ke svému pánovi, nikoli v rovnoprávném spojenectví.
  • Když chcete vědět, proč věci nefungují tak, jak mají, hledejte, kudy proudí finanční toky.
  • Jen hlupák nikdy nemění názor, ale ten, co ho mění podle směru větru, není chytrák, ale korouhvička.
  • Čím více demokracie exportujeme do zahraničí, tím méně nám jí zbývá u nás doma.

Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dana
Dana
2. 5. 2018 18:26

No, zrovna ted se „Trumpova prehazovacka“ znazi prehodit vyhybku na : ‚Amerika predevsim‘, ale i to zahrnuje pripadne konflikty s nepratelskymi staty.
Svolejte referendum v CR o clenstvi v NATO. Klidne si vystupte, ale uvedomte si, ze Rusko za vas bojovat nebude. I Putin ma dlouhodobou politiku, ruske zajmy predevsim. Viz jen verbalni rozhorceni se nad bombardovanim Srbska, vlazna pomoc a pak stahnuti se z Donecka, neucast vojenske podpory pri utocich spojencu zapadu v Syrii, namatkou.

Aleš
Aleš
3. 5. 2018 11:16

Dana: Proč by mělo Rusko za nás bojovat? Jestli nebudeme v NATO, nebudou se nás týkat některá rizika plynoucí z jeho existence. Pokud by na nás nechtělo zaútočit samotné NATO, nedokáži si představit útok jiné země na nás. Bombardování Srbska, které bylo provedeno koalicí v čele s vaší armádou, proběhlo před 19 lety, při jiné ekonomické, politické a vojenské síle Ruska a těsně po nástupu současného vedení. Hrozící konflikt s KLDR muž s přehazovačkou vyřešil skvěle, inspirován českou literární klasikou J. Haškem. Lépe po těle by bylo lidem, kdyby s Kimem nelaškovali s jaderným kufříkem za zády, co už. Takový… Číst vice »

Aleš
Aleš
4. 5. 2018 6:48

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/General-Pavel-z-radia-velice-vazne-zautocil-na-Jaroslava-Foldynu-534523
Holt když POSRANEC Hamáček spatřuje větší nebezpečí v SPD než v generálu Pavlovi, to se pak těžko některým poslancům jeho strany vykonává mandát poslance…

zajoch
4. 5. 2018 7:57

https://www.pravda.ru/news/world/europe/european/04-05-2018/1383142-nato-0/?utm_referrer=last_news_list
Generál Pavel hodnotí ruskou propagandu v článku V NATO byli ohromeni efektivitou „ruské propagandy“

orinoko
orinoko
4. 5. 2018 12:32

Dobrý clanek.
Takové poznání po hromadě let je zásadní počin. Něco jako … Dvě strany teze mince.
Neexistují dobří. Jen zájmy, kořistění, vychcanost, svinstvo, vyvolenost, pomsta, absence morálky, studu. … a hekatomby KOLA BORA ntu s Veskrnou v reprezentativním předsednictvu.
Jako bychom pozorovali paralelní vesmír s nekonecnym úžasem nad tím, ze nic není vyloučeno ani po milionu minulých pruseru.
Breznevovo obočí prý byl knír na vyšší úrovni.
Kačerova prehazovacka je betonem západního prominutí smyslu.
Ted by mel soudruh Havel psát svoje absurdity.
Nikdy v novověku k tomu nebyla tak skvělá příležitost.

Gatta
Gatta
4. 5. 2018 12:42

Člověče orinoko – jedno nechápu – proč máš pořád potřebu se nějak vymezovat vůči Havlovi ? Tebe musel nějak hrozně zklamat – a to snad přímo osobně.

Já o jeho existenci samozřejmě věděl, v prvních dnech plyšáku jsem o něm i chvíli uvažoval, ale komplet se u mě odepsal prakticky okamžitě – a tak mě už nikdy nijak nemohl zklamat.

A vůbec, koho dnes ještě zajímá … ?

orinoko
orinoko
4. 5. 2018 13:26

Já ho mám především na háku. Najdi si , co jsem napsal v dřevních dobách OM jako clanek .
Já ho klidně budu opomíjet, az nám ho betonová propaganda sametu přestane vnucovat jako Kim Ir Sena českého i světového všehomíra.
Stydim se za něj.
Za jeho oslavovane vlezdoprdelstvi, které tak tepal , pokud melo jiný azimut.

orinoko
orinoko
4. 5. 2018 13:50

A nějak nechapu …
Reagoval jsem na článek. Lze opacit … koho zajímá Brežněv? Veskrna je dokonce součástí obou systémových poruch. Komu se to podařilo? Aby nevypadal jako naprostý debil zpetne v obou dějinných uvratich?

Gatta
Gatta
4. 5. 2018 14:17

Re orinoko – „nějak nechapu … “ – asi proto, protože nějaký odkaz na Veškrnu je ve většině Tvých příspěvků – a to od určité doby, jako by od určitého „prozření“.
Dřív to bylo pravidelně spíš o muzice…

A co současná ČSSD – nebyl by nějaký komentář … ?

orinoko
orinoko
4. 5. 2018 14:30

Ta at jde klidně do perDEALe jako VESkrna. Ale podobně to platí o soudruzich. Jejich zprávy ze Sýrie maji velkou selfcenzuru. Aby drželi informační lajnu jedné obří lži.
Cosi mi rohatý nakukal. A tak jsem zasel na Kosu.
Tak ještě ke všemu judaisticka propaganda. V českém ANALytickem hejvlu.
Njn, vůbec se nedivim, ze běžný občan politiku nesleduje. Jedna lez a pitomost vedle druhé, přičemž nejblíže pravdě bývají tzv. spiklenci.
Socani už se zase pochlapili. Hamáček i Zimola už zvaní jako nejvyšší skin. Asi vlezli do svěrací kazajky systému a nijak jim to nevadí.
Mne osobně ano.

Gatta
Gatta
4. 5. 2018 15:15

Re orinoko – no jo, dřív se vracely náhle proměněné osobnosti z Moskvy, dnes z Vošinktonu. Taková jedna fotka v širáku udělá s uvažováním člověka úplný zázrak. Podle čeho se orientiovat? – sledovat toky PENĚZ a hlavně silová pole MOCI. A taky číst – od Starého Zákona (běžně nejdostupnější skutečně stará beletrie), přes romanopisce 19. stolet, modernu … až do dneška – všechno stejné. Mění se kuli¨sy a okolnosti, ale grunt je stále týž. A pak hlavně nepodlehnout kecům, že „tentokrát je jiná situace a že tentokrát je to všechno úplně jinak“. Už to tu dlouho nebylo – a pořád… Číst vice »

orinoko
orinoko
4. 5. 2018 15:15

Jenom taková coda.
Hola pravda je dneska nežádoucí. V lepším případě musí byt zasazena do kontextu mainstreamu. Vůbec nejvíce žádoucí je pravda variabilní. Kdy lze veci vykládat i přesně opačné. Polopravda hadr. Prostě si zjevných a hlavně nových faktu vůbec nevsimat. A do politiky dosadit podnikatelské kréteny. U nichz není zřejmě, jestli nebyli uvolnění z chocholouskova světového kruhu.
Platí jedno: Nic neplatí.
Čím větsi debilakov, tím vice ptydepe.
Zeman něco řekl o novicoku … a takovou sraccu, jakou právě předvádí tzv. pravice, hávloidi, svazaci kapiku, pionýři sametu a jiskry rozumu a logiky, tak hledejme u emerickeho chudaka Barnuma.

orinoko
orinoko
4. 5. 2018 15:25

Jak se ORIENTovat?
Porad porovnavat. Kde kdo ma pravdu, ale kde kdo s ni nesprávně zachází. Domnívá se totiž, ze jen ta jeho je jediné správná.
Držet si odstup, srat na hádky , které vůbec nemiri k podstatě, nemít pravdu jako živobytí, a neúčastnit se davovych psychóz.
A poslouchat odkazy minulých civilizaci.

Gatta
Gatta
4. 5. 2018 15:42

Re orinoko … a starat se v prvé řadě sám o sebe. Ne sobecky, ale udělat si nejdřív pořádek v hlavě, pak okolo sebe, myslet samostatně a něčeho se snažit dosáhnout a být přitom prospěšný i někomu dalšímu … a možná být pro někoho jiného v něčem snad i příkladem – když náhodou bude chtít. Jo, a mělo by to člověka taky aspoň trochu bavit.

https://www.youtube.com/watch?v=Wa2i3H-wgRI
(pozn: Havla zde v textu vnímám jako opzitum vůči Shakespearovi – tedy negativně)

peter.
4. 5. 2018 19:49

Generál Petr Pavel tvrdí,že Rusko odmieta prijať „hodnoty“západu a preto sa treba pred ním brániť.Generál nemá pravdu.Rusko tie hodnoty prijíma! https://cont.ws/@chetverikova/935437 Rusko má bohatú a dávnu históriu,v priebehu ktorej si vytvorilo svoje vlastné hodnoty,ktoré sú bez debát na podstatne vyššej mravnej úrovni,ako tie západné.Nemusí prijímať to,čo sa v Európe a Amerike označuje ako jedine správne hodnoty,ktoré musí prijať celý svet bez výnimky.Nie sú to žiadne hodnoty!Je to len dekadencia – úpadok morálky,zvrátenosť a hnus vyvolávajúca ideológia tlupy sexuálnych deviantov,ktorí tie pseudohodnoty na západe vytvárajú. Bývali v Rusku časy,keď podobnú svoloč ako sú tí prznitelia rodičom nasilu odobraných detí,strieľali ako škodnú,alebo… Číst vice »