Oficiálně: Rodčenkov, McLaren a WADA jsou prolhaní intrikáni

Právě teď se objevila skvělá šance a reálná páka k nátlaku na tyto falešné hráče. Hlavně, aby Rodčenkova a McLarena v tichosti neotrávili – například „novičkem“…

Teď je třeba zavalit je žalobami sportovců, aby oba ti šmejdi umřeli v bídě a opovržení.

Díky této informační bombě, a jinak ji nelze nazvat, která nedávno explodovala v souvislosti s novými přiznáními Grigorie Rodčenkova, zakoušíme dvojí šok. První ranou je, když čteme samotný titulek v duchu „Rodčenkov prohlásil, že nikdy nedával Rusům dopingový koktejl a neviděl, že by ho používali“. To ale je jen knock down a nikoli k.o.! To přichází po přečtení data těchto přiznání – ukazuje se, že ty výpovědi „Gríša Podlý“ neuskutečnil ani včera, ani předevčírem, ale už v lednu 2018 na zasedání CAS – Sportovního arbitrážního soudu. Takže vám vyráží dech neočekávaná myšlenka – stalo se tak Před olympiádou v Koreji, na kterou reprezentaci Ruska nepustili právě kvůli výpovědím Rodčenkova. A kvůli takové nepředstavitelné podlosti MOV a WADA, které tehdy naprosto ignorovaly distance od vlastních slov hlavního svědka, se o vás pokoušejí mrákoty.

Co tedy Rodčenkov, který se přímo distancoval od prakticky všech svých svět šokujících odhalení, prohlásil:

 • Nikdy nepodával koktejl ruským sportovcům;
 • neviděl, že by sportovci nebo trenéři dostávali instrukce k použití (dopingového) koktejlu;
 • ani jednou neviděl, že by ruský sportovec odevzdal speciálně připravenou „čistou“ moč;
 • neviděl, že by ruští sportovci nějak manipulovali se svými dopingovými vzorky“.

Nejvíc šokovalo, že Gríša … nezná složení svého známého koktejlu. V deníku popisoval všecko přesně (steroidy plus alkohol pro lepší vstřebatelnost, podržet v ústech a pak vyplivnout), ale teď před soudem všechno – zapomněl. „Tady si vzpomínám, tady ne“. Nabízí se otázka, kdo mu psal ty deníky, jestliže on je ani nečetl? Ha?

Tak taková je to historka se zablešenými koťátky. To ale není zdaleka všechno! Kromě „Gríšky Samozvance“ se ukázalo, že sám Richard McLaren:

 • Nekontroloval, zda startovali sportovci z dopingového listu v Soči 2014;
 • neví, kdy konkrétně sportovci z dopingového listu mohli přijmout dopingový koktejl;
 • nemohl určit, kteří sportovci se konkrétně účastnili dopingového schématu v Soči 2014;
 • nepokoušel se spojit s lidmi, kteří byli v jeho zprávě jmenováni jako účastníci dopingového podvodu v Soči 2014;
 • nepokoušel se vysvětlit, jaký efekt mohlo mít použití koktejlu, a stálo-li jeho použití za tak velká rizika, spojená se složitým systémem přípravy „čisté“ moči a záměnou dopingových vzorků v Soči 2014;
 • neviděl originál Rodčenkovova deníku, ale jen dostal elektronické kopie od jeho advokáta. Kromě toho se McLaren nepokusil ověřit pravost deníku a fakt jeho napsání během Soči 2014;
 • nepokoušel se spojit osobně s ruskými sportovci, zmíněnými ve zprávě. Profesorovi pomocníci se pokoušeli spojit s Rusy, ale „nedosáhli úspěchu“;
 • nepokoušel se získat záznamy videokamer z laboratoře v Soči 2014 nebo informaci o místě jejich umístění;
 • nepokoušel se získat záznamy telefonních rozhovorů Rodčenkova během Soči 2014
 • přiznal, že Rodčenkovovy deníky „bylo neuvěřitelně těžké využít při vyšetřování“, a že „nepřidaly našemu vyšetřování žádnou váhu.

Omlouvám se za délku seznamu, ale právě on umožňuje pochopit, že McLaren se ve skutečnosti vůbec žádným vyšetřováním nezabýval – jen se podepsal pod závěry, umožňujícími odklidit Rusko ze světového sportu.

Zvlášť zuřivé pohnutí vyvolává „Dickovo“ zdůvodnění, proč „Gríškovi“ bezvýhradně věřil: „On to vysvětlil tím, že tou dobou se Rodčenkov nacházel v programu ochrany svědků a velmi se bál, že pokud řekne nepravdu, bude deportován z USA. To byl silný důvod, abych považoval jeho slova za spolehlivá“,  řekl McLaren.

Ve skutečnosti bylo všecko naopak: aby mohl v USA zůstat, hovořil Rodčenkov nikoli pravdu, ale to, co mu bylo předepsáno. A kterýkoli skutečně nezávislý expert by právě tento důvod nepovažoval za důvěryhodný, stejně jako slova „rukojmího“. Ruka ruku myje – kde jsou USA, tam je i Kanada, odkud pochází „Ričči“.

Mimochodem, čert s nimi, s těmi ubohými kozly, jak je nazval ruský sportovní komentátor Dmitrij Gubernijev, vždyť je jen využili v zájmech MOV a WADA, přesněji – jejich faktických pánů, tedy Ameriky a jejích satelitů. A tu vidíme velmi nepěkný obrázek: ještě před zahájením olympiády, v lednu 2018mohl CAS dostatečně přesvědčivě předvést nezaujatým (a ne uctivě bezzubým) výslechem Rodčenkova a McLarena, že celý jejich systém důkazů je snůškou nesmyslů. A, což je typické, právě po těchto slyšeních CAS vrátil některým ruským sportovcům právo startu na Hrách. Ale, samosebou, MOV a WADA udělaly vše, aby toto rozhodnutí zůstalo polovičatým a neúplným – a ponechaly v platnosti rozhodnutí o nepřipuštění Ruska na ZOH 2018. Už věděly, že dříve, či později se jejich podvod odhalí. No, a odhalil se.

Ovlivní to nějak reputaci těchto organizací? Uznají veřejně, že neměly pravdu a obnoví čest a sportovní kariéru desítek našich sportovců? To sotva … Či spíše: „Nedělejte si srandu!“. Nicméně právě dnes se objevila výborná šance a reálná páka k nátlaku na ty falešné hráče. Hlavně, aby Rodčenkova a McLarena v tichosti neotrávili – například „novičkem“…

Zdroj: Žurnalistskaja pravda

Překlad: st.hroch 180501

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Gatta
Gatta
4. 5. 2018 11:01

Problé všech těchto kauz (od dopingu Šarapatové … až po novičok …“ ´je v tom, že Západ je schopen takovou akci úspěšně rozjet i bez důkazů, případně s naprosto nepodloženým obviněním – že různými způsoby ovládá mezinárodní organizace i mezinárodní soudy a že tyto své kampaně je schopen „natlačit“ do hglav i jinak rozumných lidí po celém světě. pozn: Jak napsal kdosi v Rusku: „Naše zprávy sledují mioliony lidí – jejich miliardy“. Rusko má v této věci ale jeden opravdový problém – svůj mediální obraz – a těžko získat lepší mediální obraz, když už jeden ne zcela dobrý máte. Pořád… Číst vice »

zajoch
4. 5. 2018 12:36

Gatto, to je moc krásně vystiženo. Ještě bych k tomu dodala, že konkrétně USA má klíčovou výhodu a tou je světová měna, s níž prý drží v šachu i Rusko, které se nedokáže v tomto směru osamostatnit. Kdykoliv si strejda Sam usmyslí, naloží sankce a škodu to přinese vždycky. Zároveň donutí celý Západ udělat totéž. Třeba mě znalci ekonomiky opraví, ale je to jistě to, čím drží pod krkem celý svět. Ne jejich zbraně, ty jsou až na druhém místě. Vidím často jak si kometátoři libují, že jde USA ke dnu. Zřejmě jde, ale utopení nebude tak hned, jestli vůbec… Číst vice »

Gatta
Gatta
4. 5. 2018 12:59

Re zajoch – ano, Putin to nemá vůbec snadné a dělá co může … a zatím moc chyb neudělal.

Na nějakém investičním webu jsem četl v diskuzi: „Kdo sází na rychlý konec USA, tak bude zklamán“.

Ono vše má svoji setrvačnost – nakonec i klasický západní Řím upadal 300 roků a ten Byzantský potom ještě dalších 1000 let.