Brusel se raduje a my budeme mrznout

Bulharsko jako poslušný vazal bez ohledu na své vlastní zájmy již před několika měsíci pozastavilo na žádost Evropské komise přípravné práce plynovodu South Stream a tak dlouho odmítalo dát souhlas k jeho výstavbě, až včera Vladimir Putin při své návštěvě Turecka oznámil, že Rusko odstupuje od jeho výstavby. „Pokud o South Stream nemá Evropa zájem, potom nemá smysl jej spouštět,“ řekl.

„Takového jsem pana Putina viděl poprvé,“ píše Lev Veršinin. A pokračuje:

„Myslím, že každý v mém věku, nebo přibližně takovém, ale ne o moc mladší, čelil v životě situaci, kdy si při kupení se malých, ale nakonec rozhodujících problémů najednou uvědomil, že to, čemu jsi přivykl, je – kukačkou. Že všechny tvé symboly víry, všechna přátelství a plány, celý systém vztahů s lidmi, se kterými jste byli partnery, přišly vniveč.

Stává se to, a pak se člověk buď zlomí pod tíhou okolností, vzdá se ve všem, jen aby uchoval stará schémata života, nebo se začne opíjet, odejde do kláštera nebo do hrobu, a nebo se konečně rozhodne odpovědět na výzvu podle pravidel, která jsou mu cizí a odporná, protože ničí všechno, čeho bylo dosaženo, ale je to jediná možnost, pokud se rozhodl bojovat.“

K tomu jen poznamenám, že Rusové považovali Bulhary za své bratry a hodně Bulharsku pomáhali. Jejich chováním jsou podle reakcí v diskuzích velmi zklamáni.

Převzato z ostrova Janiky

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
40 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Alena
Alena
3. 12. 2014 7:24

Vazalství Bulharska je stejné, jako u nás. Peníze korumpují, když to nepomůže, nastoupí demonstrace. Svět Rusů, založený na koncepci sociální bezpečnosti, má duchovní náboj a je tvořivý, ne ničivý. I když se Rusové snaží vyhnout válce, stejně k ní dojde

Starý doktor
3. 12. 2014 7:33

Bulharsko prodělá, Turecko vydělá a ruský plyn bude pro nové zákazníky k mání na řecko-turecké hranici…
http://www.nwoo.org/2014/12/02/putin-zabil-plynovod-jizni-proud-a-misto-nej-postavi-novy-obrovsky-plynovod-do-turecka/

Petrpavel
Petrpavel
3. 12. 2014 7:34

Když vidím kam směřuje „západ“ ekonomicky i politicky, a my jako Česká republika jsme díky smluvním závazkům „západem“ ať si to já přeji nebo nepřeji (bude mluvit za sebe, ne za druhé), dostávám se svými názory a pohledy do pozice zrádce republiky, státu, národa, jak libo. Tak to platí v každém konfliktu, ať už studeném hospodářském jak o něm píše článek výše, nebo horkém který nejen já vidím reálně připravovaným: http://www.novarepublika.cz/2014/12/lexpression-zapad-se-pripravil-na-valku.html Je nutno si to přiznat. Neběháme-li s červenými kartami, nehorujeme-li proti Rusku, Rusům, Putinovi, nehltáme-li výzvy k boji mitrofanovů, fištejnů, topáků, karasů, urbanů, štětinů, sledujeme poctivě obě strany konfliktu,… Číst vice »

fajt
fajt
3. 12. 2014 7:38

tohle není žádný náhlý impuls, jenom vyšší level, který Putin v Brisbane avizoval – zajímavá je, jak EU okamžitě okecávala, že ona Bulharsko do ničeho neuvrtala, že rozhodnutí nestavět plynovot je věcí pouze a čistě bulharské vlády, tedy postavila bulharské vedení proti lidu a jeho zájmům a dala od něj okatě pracky pryč – Bulharsko by mohlo velmi lehce následovat příklad Ukrajiny, kde by emeričtí poradci k moci mohli dosadit nějakým majdanem bulharské fašisty – vše v rámci prevence před hněvem davu, který velmi rychle pocítí, co je to být frontovým územím emerických válečných inženýrů. ..)

Gatta
Gatta
3. 12. 2014 7:42

Re Petropavel – obecně:

Odpovědnost je vždy podle možností věci ovlivnit.
Odpovědné jsou tedy především tzv. „elity“.

fajt
fajt
3. 12. 2014 7:44

technologie člověka ( zneužité výstupy postižených jedinců) a jeho systémy o koňské délky předběhly jeho lidství a duševní schopnosti a tento stav nemá řešení – jenom trápení, které má do očistné katarze kurevsky daleko. ..)

peter.
3. 12. 2014 7:44

Za slobodu Bulharov veľa Rusov položilo svoj život.Ale čo už.Koňa môžete priviesť k vode,no nedonútite ho,aby sa napil.Bulhari poškodili nie len sebe,ale aj Maďarsku a Srbsku.Otrok ktorý sa aj správa ako otrok.Podobne sa zachovala aj Čierna Hora,ktorú Rusi po osamostatnení sa,vytiahli z ekonomických sr…k.Potom sa ČH poďakovala Rusku tak,že sa pripojila k sankciám.
Urob susedovi dobre,oserie ti plot.

Starý doktor
3. 12. 2014 7:45

Západní ekonomové jistě vidí a chápou vážnost a beznaděj situace, v jaké se nachází západní svět. Koneckonců, od dohod z Bretton Woods, všichni známe zlaté pravidlo „Kdo má více zlata, definuje pravidla“ Jenomže všichni na Západě jsou zticha. Mlčí proto, že nikdo dnes neví, jak se dostat z této situace. Kdybyste se snažili vysvětlit západní veřejnosti podrobnosti o hrozící ekonomické katastrofě, veřejnost by kladla zastánci petrodolarů následující otázky: „Jak dlouho bude Západ schopen kupovat ropu a zemní plyn z Ruska výměnou za fyzické zlato?“ A co se stane z petrodolarů USA poté, co Západ vyčerpá fyzické zlato placeními za ruskou… Číst vice »

Aleš
Aleš
3. 12. 2014 9:34

Starý doktor napsal Západní ekonomové jistě vidí a chápou vážnost a beznaděj situace, v jaké se nachází západní svět. Koneckonců, od dohod z Bretton Woods, všichni známe zlaté pravidlo „Kdo má více zlata, definuje pravidla“ Jenomže všichni na Západě jsou zticha. Mlčí proto, že nikdo dnes neví, jak se dostat z této situace. Kdybyste se snažili vysvětlit západní veřejnosti podrobnosti o hrozící ekonomické katastrofě, veřejnost by kladla zastánci petrodolarů následující otázky: „Jak dlouho bude Západ schopen kupovat ropu a zemní plyn z Ruska výměnou za fyzické zlato?“ A co se stane z petrodolarů USA poté, co Západ vyčerpá fyzické zlato… Číst vice »

fajt
fajt
3. 12. 2014 9:39

už věky platí, že pokud se mají lide v krizi rozhodnout koho pro svou záchranu obětovat, tak většinou dobráka zatratí a v zájmu přežití svini povýši. ..)

Aleš
Aleš
3. 12. 2014 9:41

fajt napsal

už věky platí, že pokud se mají lide v krizi rozhodnout koho pro svou záchranu obětovat, tak většinoudobráka zatratí a v zájmu přežití svini povýši. ..)

A bát se toho, znamená přistoupit na jejich hru. Ale game is over.

fajt
fajt
3. 12. 2014 9:50

http://www.novinky.cz/domaci/355252-egyptolog-vystrasil-starosty-blizi-se-kolaps-spolecnosti.html – Navzdory náledí se v úterý do Prahy sjely desítky starostů a členů hnutí Starostové a nezávislí, aby diskutovali o svých programových prioritách. Zaskočil je věhlasný egyptolog Miroslav Bárta. Podle něj veškeré indicie a srovnání s historií ukazují na to, že naše civilizace je na pokraji kolapsu, a vše napovídá tomu, že „vnitřní reforma kolabujícího systému není možná“. … sice to novinky pojali komediálně ( jsou to poctivé prostitutky) , tak jeho projev byl asi dost razantní. ..)

fajt
fajt
3. 12. 2014 9:52

Aleš napsal
A bát se toho, znamená přistoupit na jejich hru. Ale game is over.

nevidím v evrosojuzu nikoho, kdo by nehrál emeričanům vola. ..)

ratio
ratio
3. 12. 2014 9:53

Zajímalo by mne, co by na tento krok lokajské bulharské vlády říkal Vasil Levski nebo Georgi Rakovski, či bulharští dobrovolníci, kteří po boku ruských vojáků hrdinně bojovali v bitvě o průsmyk Šipka.

fajt
fajt
3. 12. 2014 10:04

http://czech.ruvr.ru/news/2014_11_26/IS-dodava-do-Evropy-polovinu-vseho-heroinu-4323/ – nu vot emerikanský válečný úspěch…a stále se Evropa bude držet kovboje na fetu za koule…prostě když buzerant, tak vždycinky emerický. ..)

fajt
fajt
3. 12. 2014 10:20

http://www.nwoo.org/2014/12/03/ruska-federace-bude-radeji-obchodovat-s-temi-kterym-se-da-verit/ – Nám jako České republice zůstávají jako spojenci země, které proti nám v historii nesčetněkrát válčili, které nás v Mnichově zradili a poté nám sebrali naše pohraničí a ti, kteří nás po staletí okupovali a nakonec nás chtěli jako národ úplně vyhladit. Potomci nacistů dnes vládnou Evropské unii a nám se každým dnem zmenšuje možnost s tím něco udělat a z této organizace vystoupit a nebát se, že když se o to pokusíme, čeká nás obdoba ukrajinského Majdanu a dalších barevných revolucí, které mají pod svou taktovkou USA a jejich Bruselští služebníci. ..

hudryper
hudryper
3. 12. 2014 10:48

Bulhaři se chovají dnes stejně,jako kdykoliv z dohledné historie předtím. Kdyby neměli tradičně špatnou ekonomiku,mohli by se řadit do řady s Českem a Slovenskem. Rusové je samozřejmě dobře znají,vždyť za socialismu nebylo jejich většího plezdoprdelky,když za IIWW byli spojencem Říše. V 68 ,když vrcholily přípravy na 21.srpen,jsem tam potkal opravdu jen pár lidí,kteří nepodléhali obecné protičeskoslovenské náladě. A přitom jeden z nich byl bulharský Turek ,druhý pocházel z části,která se cítila Makedonií,což Bulhaři neuznávají ani za menšinu. Podle mého není Putinovo rozhodnutí náhlou reakcí na zradu vzájemného slovanství obou národů. Museli už s velkým předstihem vědět,že Washington Bulharům tu troubu… Číst vice »

Sio
Sio
3. 12. 2014 10:51

Petrpavel napsal Když vidím kam směřuje „západ“ ekonomicky i politicky, a my jako Česká republika jsme díky smluvním závazkům „západem“ ať si to já přeji nebo nepřeji (bude mluvit za sebe, ne za druhé), dostávám se svými názory a pohledy do pozice zrádce republiky, státu, národa, jak libo. Tak to platí v každém konfliktu, ať už studeném hospodářském jak o něm píše článek výše, nebo horkém který nejen já vidím reálně připravovaným: http://www.novarepublika.cz/2014/12/lexpression-zapad-se-pripravil-na-valku.html Je nutno si to přiznat. Neběháme-li s červenými kartami, nehorujeme-li proti Rusku, Rusům, Putinovi, nehltáme-li výzvy k boji mitrofanovů, fištejnů, topáků, karasů, urbanů, štětinů, sledujeme poctivě obě… Číst vice »

Sio
Sio
3. 12. 2014 11:01

peter. napsal

Za slobodu Bulharov veľa Rusov položilo svoj život.Ale čo už.Koňa môžete priviesť k vode,no nedonútite ho,aby sa napil.Bulhari poškodili nie len sebe,ale aj Maďarsku a Srbsku.Otrokktorý sa aj správa ako otrok.Podobne sa zachovala aj Čierna Hora,ktorú Rusi po osamostatnení sa,vytiahli z ekonomických sr…k.Potom sa ČH poďakovala Rusku tak,že sa pripojila k sankciám.
Urob susedovi dobre,oserie ti plot.

Možná to jen u nich prosadila 5. kolona, podobně jako u nás církevní restituce.

Aleš
Aleš
3. 12. 2014 11:10

Sio: 5.kolonou se ale stává i ta mlčící či lhostejná většina, čili 99,9% všech. Ale není pravdou, jak říká fajt, že by 100% lezlo vlastníkům kapitálu z USA do řiti. Ale limitně se to té pravdě blíží. Bohužel.

Admirál
Admirál
3. 12. 2014 14:10

Neřekl bych, že se Brusel raduje. Jeho vydírací potenciál se výrazně snížil. A je tu Bulharsko, které, pokud neprojde přes Ukrajinu ruský plyn, bude zcela v pr…

fajt
fajt
3. 12. 2014 14:37

pokud Rusko chce přežít, musí se odpoutat od korporátní ameriky a jeho evropských vazalů. ..)

Gatta
Gatta
3. 12. 2014 14:58

Hlavní stránka jednoho velkého informačního serveru – tedy asi opravdový a vážný problém.

http://www.novinky.cz/ekonomika/355322-szpi-uzavrela-prodejnu-potravin-nasla-v-ni-mrtvou-mys.html

peter.
3. 12. 2014 15:36

bublin napsal
No jo, ty dva pány jsem citoval. Citace se běžně používá a nemusíte se vtělovat do postavy citovaného. To vás učí na ZŠ na Slovensku? Za první republiky se říkalo, že Balkán začína hned za Brnem.

No áno.Učia nás to už v ZŠ a pravdepodobne v Čechách tiež.To vy ale nemôžete vedieť,lebo s istotou viem,že v Osobitnej škole sa to nevyučuje.Robte človeče niečo so sebou a so svojim egom.Vzbudzujete vo mne pocit ľútosti a odpor súčasne.Veľa priateľov mať asi nebudete,čo?

Gatta
Gatta
3. 12. 2014 15:41

To se dalo čekat – před konkrétním problémem, který aktuálně hýbe zpravodajskými servery, před obyčejnou chcíplou myší, je i bublin s rozumem v koncích :-)

Zde další Větvův pohled na východ:
http://vetvicka.blog.idnes.cz/c/437977/Tenkrat-v-Kazachstane-V-chude-zemi-ze-spatnym-pivem.html

Petrpavel
Petrpavel
3. 12. 2014 19:21

Sio napsal : „Zase to nepřehánějte. Alespoň na papíře máme demokracii, takže de jure si můžete myslet a číst co chcete. Jen nesmíte dle zákona propagovat komunismus a fašismus. Ale – k čemu by vám to bylo?“ Jste si jistý, že ti dnešní mladí (i staří, třeba Šetina) blbové ví co to je komunismus? Oni si ho pletou se socialismem stejně tak jako se severokorejskou diktaturou…Myslet jste si mohl vždy co chcete, ale říkat to teď jako kdysi znamená mnohdy existenční starosti. A navíc – dnešní nositelé moci se cítí zatím bezpečně, počkejte až jim bude ujíždět půda pod nohama.… Číst vice »

K. J.
K. J.
3. 12. 2014 19:46

Otázkou je, jestli má strejc Sam nějakou páku na Turky. A otázkou je, jestli se Turci nechají přitlačit černochem z bílého baráku ke zdi, nebo dají přednost výhodnému obchodu s Ruskem. A do tohoto rozhodování se časem určitě dostanou, protože západ bude hledat cestu, jak to Rusům u Turků zaříznout.

fajt
fajt
3. 12. 2014 20:57

http://czech.ruvr.ru/news/2014_12_03/Obama-USA-a-EU-budou-pokracovat-v-tlaku-na-Moskvu-2940/ – no není ten opičák kouzelný, prostě pojede se dál i kdyby měla Evropa chcípnout – takže teď už emerické diktatuře zbývá pouze totální izolace Ruska, což je prostě dost neproveditelné, ale emeričtí agenturníci spolu s armádou se budou v koloniích hodně snažit, takže počítám, že fašisti budou zlatý hřeb každé euro vlády, když ne, tak majdan to jistí – proto emeričtí poradci intenzivně školí ukrajinské banderovce, ne proti Novorossii, ale proti zemím EU, které by chtěly zradit belzebuba s nobelovkou. ..)

peter.
3. 12. 2014 21:22

Mal ten Fico pravdu,keď včera varoval pred vypuknutím konfliktu na Ukrajine,ktorý sa s tým dnešným čo do rozsahu nedá porovnať.Korporátnici vojnu potrebujú a tak vojna bude.Hotovo!Prachy sú prednejšie ako zomieranie luzy(ako pomenoval ľud jeden z diskutujúcich na OM).

fajt
fajt
4. 12. 2014 11:06

peter. napsal

Mal ten Fico pravdu,keď včera varoval pred vypuknutím konfliktu na Ukrajine,ktorý sa s tým dnešným čo do rozsahu nedá porovnať.Korporátnici vojnu potrebujú a tak vojna bude.Hotovo!Prachy sú prednejšie ako zomieranie luzy(ako pomenoval ľud jeden z diskutujúcich na OM).

taky se jim říká žebrota. ..)

fajt
fajt
5. 12. 2014 11:32

z Evropy se stala emerická cikánská ( a dost šalená) osada. ..)

Botičky od Diora
Botičky od Diora
5. 12. 2014 13:45

fajt napsal tohle není žádný náhlý impuls,jenom vyšší level, který Putin v Brisbane avizoval – zajímavá je, jak EU okamžitě okecávala, že ona Bulharsko do ničeho neuvrtala, že rozhodnutí nestavět plynovot je věcí pouze a čistě bulharské vlády, tedy postavila bulharské vedení proti lidu a jeho zájmům a dala od něj okatě pracky pryč –Bulharsko by mohlo velmi lehce následovat příklad Ukrajiny, kde byemeričtí poradci k moci mohli dosadit nějakým majdanem bulharské fašisty – vše v rámci prevence před hněvem davu, který velmi rychle pocítí,co je to být frontovým územím emerických válečných inženýrů. ..) Souhlas, nebude to dokonce ani tak… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
5. 12. 2014 14:01

ratio napsal

Zajímalo by mne, co by natento krok lokajské bulharské vlády říkal Vasil Levski nebo Georgi Rakovski, či bulharští dobrovolníci, kteří po boku ruských vojáků hrdinně bojovali v bitvě o průsmyk Šipka.

Jejich potomci šíleně trpí neboť mezi „elitou“ a národem je propastní rozdíl. Jako u nás. Pátá kolona křepčí: „Vítězný den pro Bulharsko!“

Alena
Alena
5. 12. 2014 14:21

energie je limitující pro technologický pokrok. Její nedostatek v Evropě bude znamenat technologické zaostávání Evropy. Evropa si definitivně podřezává pod sebou větev. Starodávná proroctví měla pravdu. Hovoří o pádu Evropy a rozvoji Ruska.

peter.
5. 12. 2014 14:38

Botičky od Diora napsal
Jejich potomci šíleně trpí neboť mezi „elitou“ a národem je propastní rozdíl. Jako u nás. Pátá kolona křepčí: „Vítězný den pro Bulharsko!“

Som zvedavý ako bude krepčiť Hollande,ak bude musieť Rusku vrátiť peniaze aj s penále za tie lode.To bude čardáš!

tatar
tatar
5. 12. 2014 14:50

Bulharsko? To je ten stát, co se za Todora Živkova chtěl stát součástí Sovětského svazu?