Bubenický „flashmob“

24. září 2014

V pátek 26. září se v Praze, na Náměstí Republiky, v 17:30 uskuteční BUBENICKÝ FLASHMOB na podporu kampaně za jaderné odzbrojení.

Cílem happeningu je podpořit Mezinárodní kampaň za zákaz jaderných zbraní, která usiluje o vznik úmluvy o zákazu jaderných zbraní – mezinárodní smlouvy, která postaví mimo zákon výrobu, testování, vlastnictví a použití jaderných zbraní a zavede bezpečné mechanismy zajišťující postupné a proporční odstranění existujících jaderných arzenálů. „V dnešní době již panuje shoda nad tím, že jaderné zbraně jsou nelidské a jakékoliv jejich použití by mělo katastrofické humanitární následky. Vznik úmluvy o zákazu jaderných zbraní podporují tři čtvrtiny zemí na světě a cílem naší kampaně je dosáhnout toho, aby tento návrh podpořila i Česká republika,“ uvedla Táňa Bednářová, předsedkyně mezinárodní humanistické organizace Svět bez válek a násilí.

„Kampaň za zákaz jaderných zbraní podporují například i herec Jan Budař, písničkář Vlasta Redl nebo hudebník Miloš Vacík se svou skupinou Tam Tam Batucada, kteří se i bubenického flashmobu na Náměstí Republiky přímo aktivně zúčastní, “ dodala Táňa Bednářová.

Dana Feminová z organizačního týmu ještě upřesňuje: „ Zveme všechny, kdo nesouhlasí s tím, že ČR hlasovala v OSN proti vzniku úmluvy o zákazu jaderných zbraní a přejí si, aby při příštím hlasování v OSN už ČR návrh rezoluce podpořila, aby v pátek 26.9. v podvečer vzali svůj buben nebo jiný nástroj a přišli na Náměstí Republiky připojit svůj hlas za jaderné odzbrojení . Sraz pro všechny bubeníky je v 17:00 hod. před Obecním domem.“

Pozvánka zde: www.svetbezvalek.cz/cs/udalost/bubenicky-flashmob-za-jaderne-odzbrojeni
Video pozvánka: www.youtube.com/watch?v=hzv9q0iht94

Happening k Mezinárodnímu dni za úplné jaderné odzbrojení se uskuteční v rámci kampaně „Měsíc za mír a nenásilí“, kterou iniciovaly humanistické organizace v ČR a připojily se k ní desítky organizací z různých zemí světa (Itálie, Německo, Španělsko, Argentina, Chile…)

Celá kampaň „Měsíc za mír a nenásilí“ vyvrcholí na Mezinárodní den nenásilí  vytvořením Živého světelného Symbolu nenásilí  v Praze na Palackého náměstí – 2.10. od 19:00 hod.

Mezinárodní humanistická organizace Svět bez válek a násilí působí od roku 1995 a od té doby se rozšířila do více než třiceti zemí po celém světě. V roce 2009 iniciovala první Světový pochod za mír a nenásilí – mezinárodní projekt, k němuž se připojily tisíce organizací, institucí, osobností a politiků z téměř stovky zemí.

Svět bez válek a násilí je partnerskou organizací Mezinárodní kampaně za zákaz jaderných zbraní (ICAN), která působí ve více než 60 zemích světa a usiluje o zahájení jednání o úmluvě o zákazu jaderných zbraní. Informace o české kampani za zákaz jaderných zbraní najdete na: www.svetbezvalek.cz/cs/kampan-za-zakaz-jadernych-zbrani.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
fajt
26. 9. 2014 5:52

http://czech.ruvr.ru/news/2014_09_25/MAAE-nemuze-Izrael-vzit-pod-jadernou-kontrolu-7344/ – asi tak … kdyby měl plukovvník Kaddáfí jadernou pumu, tak by stále žil …být součásti nějakého tlaku, který bude zneužit není vůbec správné a rozumné. ..

Béda
26. 9. 2014 8:44

Video http://www.nezavisli.blogspot.cz/ Revolúcia, alebo transformácia

zedd
zedd
26. 9. 2014 11:31

Je to zvrácené, ale princip MAD skutečně vnesl do mezinárodního dění stabilitu. Vývoj a výroba jaderných zbraní radikálně zlevnila, jsou dostupnější, než kdy dřív. Tím samozřejmě narůstá riziko užití těchto zbraní. Moc se nebojím psychopatů, kteří nám vládnou – ti dovedou velmi dobře počítat: Nevyplatí se jim to. Ne proto, že by se báli vojenské odvety, spíš špatného PR. Moc je založena na konsensu ovládaných a teprve sekundárně na hrubé síle. Zároveň ale tihle psychopati indukují šílence jiného typu, zcela odlišného od jejich vlastního založení: různé svaté bojovníky za to či ono. Na rozdíl od reálných vládců přímo překypují citem.… Číst vice »

zedd
zedd
26. 9. 2014 11:37

Možná je existence zbraně natolik ničivé, že ji nelze (zatím) z PR hlediska použít, dobrá?

novapalo
novapalo
26. 9. 2014 19:14

Atómovú vojnu môžu vyvolať len národy, ktoré sú duševne choré. Ktoré národy sú suševne choré? No tie, ktoré vyznávajú duševne choré náboženstvá. A ktoré sú duševne choré náboženstvá. No predsa tie, ktoré odporujú prirodzenosti a klamú o Bohu, duchu v našom vesmíre, odmietajú reinkarnáciu duše človeka…. Prečítajte si napr. knihu „Antikrist“ od F. Nietzscheho, alebo „Kresťanská civilizácia je omyl“ od P.P. Kysuckého. Uvedomujete si, že západná civilizácia trpí ťažkými duševných stavmi zo svojej neprirodzenej rímskej kresťanskej viery? Však oni už nemajú žiadne prirodzené inštinkty : – cudzincom na svojom území priznávajú rovnaké práva ako občanom – ženy majú byť rodovo… Číst vice »

Béda
26. 9. 2014 19:29

novapalo, atomovou válku nechtějí podle mně vyvolat národy. V každém národě zcela jistě existuje významná skupina lidí, kteří o něco takového nejenom nestojí, ale tomu oponují, snaží se tomu zabránit… O atomové válce mohou leda tak uvažovat nějací šílenci anebo přehnaně ambiciozní jednici, kteří nabyli dojem, že jich se to týkat nebude, že na tom dokáží vydělat, zvětšit svou moc a pod.. Všechna náboženství z principu mohou být „chorá“, pokud se jich zmocní a manipulují jimi své ovečky lidi se zlými úmysly anebo se špatným charakterem. Že „západ“ (mezi který nyní patří i střední a východní Evropa) bude mít brzy… Číst vice »