Bubenický „flashmob“

24. září 2014

V pátek 26. září se v Praze, na Náměstí Republiky, v 17:30 uskuteční BUBENICKÝ FLASHMOB na podporu kampaně za jaderné odzbrojení.

Cílem happeningu je podpořit Mezinárodní kampaň za zákaz jaderných zbraní, která usiluje o vznik úmluvy o zákazu jaderných zbraní – mezinárodní smlouvy, která postaví mimo zákon výrobu, testování, vlastnictví a použití jaderných zbraní a zavede bezpečné mechanismy zajišťující postupné a proporční odstranění existujících jaderných arzenálů. „V dnešní době již panuje shoda nad tím, že jaderné zbraně jsou nelidské a jakékoliv jejich použití by mělo katastrofické humanitární následky. Vznik úmluvy o zákazu jaderných zbraní podporují tři čtvrtiny zemí na světě a cílem naší kampaně je dosáhnout toho, aby tento návrh podpořila i Česká republika,“ uvedla Táňa Bednářová, předsedkyně mezinárodní humanistické organizace Svět bez válek a násilí.

„Kampaň za zákaz jaderných zbraní podporují například i herec Jan Budař, písničkář Vlasta Redl nebo hudebník Miloš Vacík se svou skupinou Tam Tam Batucada, kteří se i bubenického flashmobu na Náměstí Republiky přímo aktivně zúčastní, “ dodala Táňa Bednářová.

Dana Feminová z organizačního týmu ještě upřesňuje: „ Zveme všechny, kdo nesouhlasí s tím, že ČR hlasovala v OSN proti vzniku úmluvy o zákazu jaderných zbraní a přejí si, aby při příštím hlasování v OSN už ČR návrh rezoluce podpořila, aby v pátek 26.9. v podvečer vzali svůj buben nebo jiný nástroj a přišli na Náměstí Republiky připojit svůj hlas za jaderné odzbrojení . Sraz pro všechny bubeníky je v 17:00 hod. před Obecním domem.“

Pozvánka zde: www.svetbezvalek.cz/cs/udalost/bubenicky-flashmob-za-jaderne-odzbrojeni
Video pozvánka: www.youtube.com/watch?v=hzv9q0iht94

Happening k Mezinárodnímu dni za úplné jaderné odzbrojení se uskuteční v rámci kampaně „Měsíc za mír a nenásilí“, kterou iniciovaly humanistické organizace v ČR a připojily se k ní desítky organizací z různých zemí světa (Itálie, Německo, Španělsko, Argentina, Chile…)

Celá kampaň „Měsíc za mír a nenásilí“ vyvrcholí na Mezinárodní den nenásilí  vytvořením Živého světelného Symbolu nenásilí  v Praze na Palackého náměstí – 2.10. od 19:00 hod.

Mezinárodní humanistická organizace Svět bez válek a násilí působí od roku 1995 a od té doby se rozšířila do více než třiceti zemí po celém světě. V roce 2009 iniciovala první Světový pochod za mír a nenásilí – mezinárodní projekt, k němuž se připojily tisíce organizací, institucí, osobností a politiků z téměř stovky zemí.

Svět bez válek a násilí je partnerskou organizací Mezinárodní kampaně za zákaz jaderných zbraní (ICAN), která působí ve více než 60 zemích světa a usiluje o zahájení jednání o úmluvě o zákazu jaderných zbraní. Informace o české kampani za zákaz jaderných zbraní najdete na: www.svetbezvalek.cz/cs/kampan-za-zakaz-jadernych-zbrani.

Přejít do diskuze k článku 8 komentářů