Bublina o ruském vměšování do voleb v USA má namále

„New York Times a tisková agentura Associated Press přiznávají, že ve věci ruského vměšování do amerických voleb lhaly“, píše P. C. Roberts z Washingtonu a dodává: „Lhaly a byly při lži přichyceny. Ale co dobrého lze povědět o médiích, které se ze všech sil snaží zlikvidovat prezidenta Spojených států jen proto, aby mu zabránila uzavřít mír s Ruskem?“

Šířeji se k informaci vyjadřuje Jason Ditz na webu Antiwar.com:

Mezi nejčastěji opakovaná tvrzení o ruském vměšování do amerických prezidentských voleb bylo to, že všech 17 amerických zpravodajských agentur se shoduje v názoru, že se Rusko pokusilo volby ovlivnit – a to tak, aby se prezidentem stal Trump. Což není pravda. Jak deník New York Times, tak tisková agentura Associated Press nyní přiznávají, že informace o totožném názoru 17 zpravodajských agentur na ruské vměšování není pravdivé. A co že se tedy stalo? Ředitel agentury National Intelligence jako vůbec první vyslovil obvinění o vměšování na adresu Ruska, a to s tím, že je založeno na názoru tří zpravodajských agentur, a to CIA, FBI a NSA. Ředitel agentury National Intelligence nominálně reprezentuje všech 17 zpravodajských agentur, z čehož americké presstituky záměrně, spěšně a falešně odvodily, že všech 17 zpravodajských agentur má ve věci ruského vměšování shodný názor. Nyní se však ukázalo, že tomu tak není, a že větší část agentur se záležitostí ruského vměšování nikdy nezabývala a ani k ní nevydala žádné stanovisko.

První a nejnosnější trám americké konstrukce o ruském vměšování (pro které má být Rusko potrestáno dalšími západními sankcemi), tak z umně budované stavby amerických neokonzevativců vypadl. Kdy přibudou další?

Zdroj: Paul Craig Roberts

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bety
Bety
3. 7. 2017 10:30

I kdyby jim z té stavby popadaly všechny cihly, tak pokud se jim to bude hodit, budou na svých lžích trvat. Viz zbraně hromadného ničení v Iráku, chemické útoky v Sýrii a tak dále, a tak dále…..

PPK
PPK
3. 7. 2017 18:57

Je zřejmé, že některé významné politické kruhy Západu potřebují nepřítele za každou cenu, třebas i stylem „ber kde ber!“. Je také zřejmé, že za nepřítele Západu nelze ZATÍM JEŠTĚ IHNED vyhlásit např. Čínu, čili někoho, kdo ve svých trezorech drží velké množství dluhopisů a peněžní měny Západu. A přitom mít vůči USA nepřítele, to je přece nanejvýš nutné! Ten nepřítel je totiž nutný proto, aby ideologicky a politicky sjednocoval státní a korporátní evropské vazaly a nutil je tak k poslušnosti vůči USA. Vazaly, které těm zmíněným americkým „západním politickým kruhům“ vůbec ještě zbývají … Nu a protože s Íránem mají… Číst vice »