Budiž generál

Prezident Zeman opět povyšoval do generálského stavu (k vidění zde od cca 3:51). Budiž. Ale proč, ksakru:

  1. Tam straší biskup Duka? To už nejsme sekulární stát? Ten chlap se nasere úplně všude s nejraději tam, kde to smrdí mocí, penězi a střelným prachem.
  2. Musí mít generála i hasiči? Ne, že bych to panu Hlinovskému nepřál, ale generál hasičů, to zní divně. Navíc hasiči žádné zálohy nemají a z mobilizace jejich počty nenarostou, i kdyby ho povýšili na armádního generála, žádné armádě nikdy velet nebude.
  3. Má mít generálskou hodnost někdo, kdo si pro frčky ani nechce nebo nemůže dojít v uniformě? Konkrétně pánové Šašek a Lang z civilních zpravodajských služeb. Jak vůbec může být generálem civil?

Tohle všechno jsou pochybnosti, které, vedle jisté inflace generálů, či přinejmenším nepoměru počtu generálů k velikosti naší armády, důstojnost generálského stavu devalvují. Méně je někdy více. A vůbec to nesouvisí s kompetencemi dotyčných pánů.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sio
Sio
29. 10. 2015 14:47

Nojo, taky mě to udivilo. Ale třeba to hasičům zvedne sebevědomí, tak proč ne. A dotyčnému pánovi zase plat a penzi. Pokud ano, ptám se proč ano.

LF
LF
29. 10. 2015 15:12

Musí, protože pracují ve služebním poměru a veškerá legislativa, která se ke služebnímu poměru váže, předpokládá existenci dvou rozměrů pracovního zařazení; hodnosti, která jde s člověkem, a funkčního místa, kde se zase střídají lidé.
Může to vypadat legračně, ale vytvářet jiný hodnostní systém by mi přišlo jako zbytečná práce.

Sasin
Sasin
29. 10. 2015 21:49

Generál bere víc. Aj prezidentů je tady plná perdel. Muheeeee

LF je taky jeden z nich, ale zatím asi bez finančního portfólia. Mě tady bavíte.

Ivan
Ivan
30. 10. 2015 0:00

Nepátral jsem kdo napsal tento příspěvek. Jisté je jedno, je to někdo, kdo nezná zákony, kterými se v našem státě řídí bezpečnost státu a jeho řízení v krizových situacích. Na rozdíl do jiných zákonů, jsou ty krizové v rámci EU velmi dobré a mnohé státy si je vzali za vzor, při tvorbě svých podobných právních norem. Hasiči podle zákona patří mezi ozbrojené sbory, i když jsou paradoxně beze zbraně. Profesionální hasiči mají hodnosti již dlouhou řadu let a to přesto, že byli snahy jim hodnosti sebrat a ponechat jenom tak zvané funkční označení. Je správné, že mají hodnosti, protože jim… Číst vice »

asym
asym
30. 10. 2015 17:43

Budiž mu to přáno, asi má největší stříkačku.

Tom1622
Tom1622
30. 10. 2015 23:11

Mimochodem zavedením brigádního generála vnesly do označení docela chaos . Generálmajor má dvě hvězdičky a generálporučík tři . Snad mě už nepovolaj , to bych se ani neuměl zahlásit .