Budoucnost českého antikomunismu

Včera zaujala zpráva o tom, že podle jednoho z volebních modelů by se KSČM po 30 letech od převratu poprvé nedostala do Sněmovny. Sláva, hurá, Bůh nás miluje. Frenetické nadšení zavládlo zejména mezi členy a stoupenci TOP09, které ten samý model předpovídá úplně stejný osud se stejnými 4,5 % voličských preferencí. Nechme teď stranou, že říkat si komunista a být komunista není totéž a že KSČM je podle západoevropských standardů navzdory svému názvu spíše umírněná sociální demokracie, a položme si otázku, jestli by mezi českými antikomunisty neměla místo nadšení zavládnout spíše panika?

Protože co si počne český antikomunista bez českého komunisty? Kým bude strašit? Proti komu bude mobilizovat? Na koho se bude vymlouvat? Není snad právě antikomunismus onou Masarykovou konstituční ideou, s níž současný český stát stojí a padá? Bez obav. Český antikomunista není žádný malý blbec. Český antikomunista je velký blbec. Ale jako správný pionýr je vždy připraven. Český antikomunista má vždy v záloze dostatek „komunistů“, kterými bude strašit, proti kterým bude mobilizovat a na které bude svalovat vinu za to, že u nás ještě nenastal fašistický ráj na zemi. Český antikomunista má v záloze hned tři esa v rukávu: Piráty, Zelené a Rusy.

Nehledejte v tom politickou, programovou nebo historickou logiku, pro českého antikomunistu je „komunistou“ každý, s kým nesouhlasí, komu nerozumí, nebo koho se bojí. A vždycky bude dost těch, kterými se dá strašit a které lze nenávidět, stejně jako bude vždycky dost těch, kteří se potřebují bát a nenávidět, protože to je jediný způsob, jak se umějí vypořádat se světem, který se mění a kterému nerozumí. Každý potřebuje jistoty. A antikomunismus nabízí jistoty po čertech solidní. Budoucnost českého antikomunismu je navzdory skomírání KSČM zajištěna, protože český antikomunismus se neváže na komunisty a neskončí, když skončí oni – český antikomunismus se váže na nepřítele. A nepřítelem může být kdokoliv, jen pro zachování „značky“ dostane nálepku „komunista“. Český antikomunismus je totiž taková permanentní kulturní kontrarevoluce a jako takové se jí realita netýká.

Jen lituji Piráty a Zelené, protože to, co ze strany „slušných a zdravě selsky rozumných vlastenců“ zažívají teď, je čajíček proti tomu, co je čeká, až si z nich antikomunisté definitivně udělají svého nového Velkého Komunistu.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dolmen
Dolmen
11. 9. 2019 7:07

Článek dobrý, jenom s těmi Piráty a Zelenými se Tribun patrně netrefil. Vždyť obě tato uskupení evidentně patří do AKB (antikomunistický blok). Já bych jako příští „komunisty“ tipoval spíše ANOnisty.

Admirál
Admirál
11. 9. 2019 9:18

Litujete Piráty a Zelené správně. Jestli dostanou od antikomunistů přesdržku, tak právem. Divím se, že se do toho ještě nepustili, asi mají vlčí mhu před očima. Osobně, jestli někde vidím totalitní tendence, tak z jejich strany nejvíc a v kontextu toho, co se děje v Německu (reálná možnost příští koalice rudo – rudo – zelená) tuplem.

Pokud dojde na Vaše slova, budu to s uspokojením sledovat.

PPK
PPK
11. 9. 2019 14:40

Po plyšovém hospodářském převratu byli hledáni v různých seznamech agenti StB jako lidé, zasluhující opovržení. Pomiňme teď ty, kteří je hledali a proč je hledali a řekněme si: Co je na tom zajímavé? Inu to, že soudobé demokratické právo dle amerického mustru už má i pro agenty pochopení a proto že byl vymyšlen pojem „spolupracující obviněný“, který si prý ale zas až tak moc to opovržení už nezasluhuje. Co s tím?, někdo v mainstreamu si řekl a pak našel východisko: Časem byl propagandou titul „obviněný“ nalepen na Dolejšovsko-Filipovu firmu KSČM – a ta kupodivu (až na výjimky) – svým mlčením… Číst vice »

Gatta
Gatta
12. 9. 2019 7:53

Po „pádu komunistů“ je další kapaň v pořadí proti SPD, ANO a Trikolóře. Má to ale jednu odlišnost. Lidé vždy hledají cestu vpřed, hledají řešení svých životních problémů a hledají vůdce, kteří jim jejich představy udou schopni uskutečnit. U KSČM po 30 letech čekání na „svůj den“ lidé tuto naději už ztratili a nevěří ve smysl volby KSČM – no a „stará garda“ která nikoho jiného nevolila už z principu opravdu pomalu odchází. Naději lidem dnes dávají: SPD: (+) zásadní postoje, které zatím nezradili / (-) příliš ukecaný Toio. ANO (+) Andrej zatím příliš nezklamal, manažersky schopný / (-) je… Číst vice »

racek
racek
12. 9. 2019 14:30

No, byla to jen otázka času, až komouši skončí. Myslím, že jim to možná ještě jednou vyjde (díky současné blbosti socanů), ale příště už ne. Konec konců, mají pro antikomunisty náhradu. Terč jím může dělat Okamůra a Klaus mladší. Myslím že dostanou i část hlasů dnešních komoušů a socanů … Navíc k nim přidají i tradiční úspěšný „antisemitismus, i když u Klause mladšího to bude těžké, že (maminka) … No a kdo jsou ti komouši opravdoví, nám vnucovaní? Jistě, Zelení a Piráti. Jejich ideologický kořen je spojen s lidmi, co stvořili manifest, ideologii komunismu stáli za Ruskou revolucí a …… Číst vice »

Bety
Bety
12. 9. 2019 17:22

Komouši opravdoví, nám vnucovaní jsou zelení a Piráti??
Dnešní tzv. liberální levice má možná něco málo společného s trockismem
a to něco málo je pohrdání lidmi, jejich starostmi a jejich ždímání v zájmu
„vyššího dobra“ kde se jen dá.
Já za opravdové komunisty považuji bolševiky, jejich výsledky v zájmu
většiny mluví za vše. Připisovat jim sorošovské neziskovky, vymýšlení
všelijakých liberálních kravin, prosazování ekologie takovým způsobem,
aby se lidem se zdravým rozumem co nejvíc znechutila až po fašistické
tendence je jen způsob jak vzít lidem naději a přesvědčit je, že sociální
stát je nereálný.

Bety
Bety
12. 9. 2019 18:01

A tím sociálním státem myslím takový, kde je skutečné vytváření hodnot
a poskytování služeb patřičně ohodnoceno. Ne takový, kde se nejvíce výhod dostává lidem, kteří nic nevytvářejí, ale požadují pro sebe jen to nejlepší
bez jakékoli odpovědnosti a hlavně bez práce.

racek
racek
12. 9. 2019 18:01

Milá Bety, každý to cítíme jinak. Nic víc. Uvidíme. Dnešní ochočení komouši by byli, pokud by člověk hodnotil jen posledních 30 let, tou nejdůvěryhodnější stranou s minimem skandálů. Ovšem, tato taktika vedla k postupnému úpadku. Škoda, mají tam pár šikovných a vzdělaných lidí. Dnešní „komunismus“ mládeže (zelení, piráti) je ale o 30 let vývoje jiný. Není to komunismus (já říkám komunismus dneška) ale ho zcela nahrazuje. Ve formě nesmírně nebezpečné pro lidstvo, navíc řízené … no, víme o kom je řeč. Konec konců, z historie víme, jaké peníze stály za Leninem a Trockým. Pak se jim Stalin ovšem vymkl z… Číst vice »

PPK
PPK
12. 9. 2019 19:20

Dávat rovnítko mezi činy Lenina a Trockého, to už je fakt „na budku“ … :-/

racek
racek
12. 9. 2019 19:53

Jo, máte pravdu. Lenin byl financován přes německo, Trocký přímo z USA. Já v tom rozdíl moc nevidím. No a velice spolu spolupracovali. Vždyt Trocký byl muž číslo 2. A asi nejkrvavější muž režimu.

PPK napsal

Dávat rovnítko mezi činy Lenina a Trockého, to už je fakt „na budku“ … :-/

racek
racek
14. 9. 2019 20:12

Dovoluji si, milá Brty, upozornit na článek v Dnes https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/komentar-kscm-levice-mladi-lide-glosy-nazory-levicaci.A190913_501490_domaci_zaz#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=domaci&utm_content=main
Myslím že podobně jako já uvažují i jinde. Ale až po mě, pochopitelně :-))

racek
racek
14. 9. 2019 20:12

Pardon, Bety…