Byli jsme s vámi, zůstaňte s námi!

 

Od  doby, kdy PRESSFOTO  vydalo  tuto  pohlednici, uplynulo  52 let. Všichni cítíme, že v novinových stáncích, kde se  tenkrát  prodávala, dnes něco srovnatelného  postrádáme. Lidé by si i dnes rádi  připomněli  ty, kdo  pro ně  denně usilují  o  lepší  dnešek, zítřek, a možná i minulost  nějakou  tou nápravou minulých  křivd či  nepřítomností  při hlasování  zastupitelského  sboru  či  převyprávěním některých  kapitol dějin do  ještě  pravdivější formy.  Ano,  i dnešní  svět  je plný osobností, které stojí za to, abychom si je připomněli  v měřítku  národním, eurounijním, či rovnou světovém a vydali  jejich společnou  podobenku, kterou si pak lidé   mohou  koupit  spolu s novinami. Pošlete nám do redakce  své  aktuální  návrhy a již teď vám  můžeme  slíbit, že  několik  nejlepších  pak ocení  orgány činné  ve výběrovém  řízení.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
50 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Botičky od Diora
Botičky od Diora
22. 8. 2020 18:26

Lichtenštejnsko požaduje po České republice pozemky, zabavené po druhé světové válce – 2000 km2 což je 10x víc než je celková plocha území knížectví…

https://vz.ru/news/2020/8/22/1056418.html

Už je to tady. Ani teď se Čech neprobudí.

idiotronic
Reply to  Botičky od Diora
22. 8. 2020 21:57

Pod článkem z odkazu říká diskutující Nikolaj Suťanin:
,,Teď nadešel čas ! “ Usoudili Lichtensteinové, když Koněv spadl z piedestalu…

Patrik
Patrik
Reply to  idiotronic
23. 8. 2020 7:08

„Usoudili Lichtensteinové“ – ale poté, co byla podepsána Cášská smlouva
https://cs.wikipedia.org/wiki/C%C3%A1%C5%A1sk%C3%A1_smlouva
Tedy poté, než bude prosazena Dvourychlostní Evropa, kdy hlavní jádro opět má mít jen 15 členů a nikoliv 28

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
Reply to  idiotronic
23. 8. 2020 8:07

Zdravím, už v PO(R)-d-obě „restitucí“ se útočilo na existenci národa a státu jako relativně samostatných entit. Předání dalšího rozsáhlého majetku – zejména pozemků, lesů, vodních zdrojů někomu jako Lichensteini by znamenalo NAPROSTÝ KONEC “ ČESKÉHO“ STÁTU, a jasnou cestu k likvidaci národa. NEO-refeudalizace „EU“ probíhá rychlým tempem. Rozbíjení území i státnosti by dosáhlo nejspíše nevratného bodu. Probudí se národ?? Pokud ani nyní ne -nemusí konat s velkým halasem- ale účinně to sabotovat, nechovat se pasivně, o svou JSOUCNOST tiše ale účinně BOJOVAT. Zkušenost nejen národů takové RF (Ruský stát je pod tisíciletým likvidačním tlakem obdobně jako „český“ prostor, přes řadu… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  idiotronic
23. 8. 2020 9:02

Komentáře jsou dost jedovaté, už si nikdo nebere servítky. Ani nemusí:
Сделаем Лихтенштейн снова великим! :-)))
А кто там памятник Коневу убрал, не чехи, случайно? Так вот, пусть чехи, чешутся дальше! России, ни в коем случае, не следует приходить на помощь чехам, до тех пор, пока памятник, герою войны, станет на свое место.
Это классно. Лихтенштейн, так держать. Запад и Ватикан вам помогут !
Может Австро-Венгрию восстановить? Габсбурги есть еще живые кто? – zde nejsou moc daleko od pravdy. Dokonce si myslím, že ten proces je ukončen už dávno, jen žába na plotně si to ještě nevšimla.

Jan Kristek
Jan Kristek
Reply to  Botičky od Diora
22. 8. 2020 23:05

Rok 1919 byl po druhé světové válce? To mi nějak uniklo…

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Jan Kristek
23. 8. 2020 9:09

To nic :-)
Konfiskace majetku lichtenštejnských občanů proběhla v roce 1945. Ve článku o roce 1919 není ani slovo.

Jan Kristek
Jan Kristek
Reply to  Botičky od Diora
23. 8. 2020 10:02

Ale ne pozemkových. Po pozemkové reformě roku 1919 nemohl nikdo vlastnit víc než 150 ha orné půdy nebo 250 ha veškeré – včetně lesů a rybníků. Pokud nějaký Šláfenegr nebo podobný tvrdí, že vlastnil, je to na stejné úrovni, jako kdyby někdo vykládal, že „za komunistů“ vlastnil důl. Tato pozemková reforma byla znovu potvrzena v roce 1947.

orinoko
orinoko
Reply to  Jan Kristek
23. 8. 2020 11:46

A ten lichej kamen měl něco třeba v Rakousku? Zjišťovat se mi to nechce ani dost málo. Tam totiž fungují také zajímavé zákony. Podobné těm našim.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Jan Kristek
23. 8. 2020 15:59

„Pane Kristku, já nevím, co v té troubě bylo, ale kdybyste věděl, co já mám pod zemí uhlí. A to mě švagr ještě přivedl na myšlenku, že bych si mohl vedle toho uhlobaronství něco přivydělat jako finanční magnát. Viděl jste někdy důl, to je díra v zemi. Peněženku mi můžou vzít, kočár mi můžou vzít. Ale důl? Ten se může zasypat, zatopit, ale nikdo vám ho nemůže vzít!“

Patrik
Patrik
23. 8. 2020 6:07

Svoboda,Dubček,Smrkovský, Černík, Kriegel – kromě generála Svobody, který v tom je nevinně a až potupně, protože posloužil pouze jako loutka poté, co Novotný rezignoval, těm dalším by se dnes řeklo: „podpindosníci“. Anebo také „užiteční idioti“ (což se u Dubčeka potvrdilo v 89.). Mezi podpindosníky, ovšem „vyššího rázu“, lze zařadit i Brežněva. O tom, že Pražské jaro skončí vstupem vojsk Varšavské smlouvy, se vědělo dávno předtím, než k Pražskému jaru (vláda tzv. reformních komunistů) došlo. A zásadní otázka zní – Komu se Pražské jaro hodilo? A otázka je to zásadní o to víc, že vznik Pražského jara byl řízen rukou společnou… Číst vice »

hudryper
hudryper
Reply to  Patrik
23. 8. 2020 7:10

Politické hnutí,které gradovalo v roce 1968 se rozvíjelo během předcházejících 5 let. Důkazy o tom jsou nesporné,jako
npř. československá filmová tvorba z té doby.Svými kategorickými soudy na informacích z doby normalizace působíte
jako podpindosník snahy změnit pravdu na historickou lež.Zřejmě jste přehlédl,že dosud žijí účastníci tohoto úžasného
vzepjetí českého národa,kteří je prožívali jako dospělí aktéři a nejsou ochotni přejít Vaše historizující bláboly pasívně.

Patrik
Patrik
Reply to  hudryper
23. 8. 2020 7:49

@hudryper Až na to, že od začátku 60. letech v Česku/Českolsovensku probíhalo to, co se jmenuje „kulturní revoluce“ a o čem dnes už víme, že je to neomarxismus, resp. vylepšený marxismus.Průšvih je v tom, že nebylo v zájmech „vyšších sil“, aby v Československu ke kulturní revoluci došlo, proto byla vyslána vojska Varšavské smlouvy, aby byla zastavena (Brežněv tomu šel na ruku). Kulturní revoluce 60.let totiž byla o tom, aby Čínu přeformátovala k obrazu Západu a současně rozložila Spojené státy, až pak mělo dojít na rozklad SSSR – viz Frakfurtská škola a „jak Spojené státy padly bez jediného výstřelu“ https://www.youtube.com/watch?v=k1RasXw7iko&feature=youtu.be Kde… Číst vice »

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
23. 8. 2020 8:43

Ať už si o Klausovi myslíme, co chceme, tak tohle je přesné: „Přijímám, přiznávám a sypu si popel na hlavu, že kulturní revoluce 60. let nebyla jen o Číně“ – čas od 46:50 zde
https://cnn.iprima.cz/nekupujme-pandury-dve-procenta-na-obranu-nejsou-dogma-mini-vaclav-klaus-5527

A to souvislosti 60. let jsou stále velmi, velmi neúplné, to zásadní je totiž v něčem zcela jiném, ale to tady jakožto své „know-how“, za kterým si stojím, psát nebudu. A není za tím pýcha, ale pouze a jen únava a osamocení na způsob
„Jsem dnes stejen, pravím Vám“
https://www.youtube.com/watch?v=_1qqFvEQ42o

leviathan
leviathan
Reply to  Patrik
23. 8. 2020 13:02

Nejste sám, Patriku, měl byste to vnímat, pokud nejste nucen k manévrování. Jsme na jedné lodi se znalým kapitánem i kormidelníkem a posádkou, která ví, kam a proč pluje a na jaká skaliska a malmstoemy si dát pozor. jeden se valem blíží a příští rok se rozhodne, zda systém změníme nebo zda odejdeme na štítě. Dnes potřebujeme každého, kdo má odpovědnost k budování vlasti, protože takoví lidě nestrpí, aby jejich úsilí ničil kdokoli zvenčí i zevnitř. Jednou z možností je postupně spět k soběstačnému ekonomickému systému, ten představuje zásadní změnu a účinnou obranu před současnou mocí.

orinoko
orinoko
Reply to  leviathan
23. 8. 2020 14:36

Inkarnace Nostradama nás poctila svým konkrétním rozVRHEM hodin.
Jsme na jedné lodi. To už tu bylo. Fotr Noe!, a pak to šlo rychle až na ten Ararat.

orinoko
orinoko
Reply to  leviathan
23. 8. 2020 14:46

Tohle jsem kdysi chtěl dát na OM jako videofejeton. Ale čas přišel až teď.

https://www.youtube.com/watch?v=gjld8X0e74A

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
23. 8. 2020 9:02

A do kulturní revoluce si nezapomeňte přidat i LGBT, které v Česku/Československu mohlo být zavedeno právě už v tom 68. ….

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  hudryper
23. 8. 2020 9:53

S tím Vaším „úžasným vzepjetím českého národa“ prosím hodně opatrně – lidé nechtěli žádnou barevnou revoluci. Nechtěli kapitalismus. Pátá kolona a její „aktéři“ ale ano a jak. Zastánci oficiální verze jako jste Vy nedávají odpověď na otázku, kde „demokraté“ dostali zbraně – kulomety a samopaly, stejně jako rozsáhlou síť tajných tiskáren a rozhlasových stanic? Tehdy se v ulicích českých měst neprojížděly žádné sovětské (a nejen) tanky… Jak se „pokojným demonstrantům“ podařilo u Teplic sestřelit sovětské letadlo An-12 a vrtulník a zničit více než tucet tanků a obrněných transportérů? Tohle „úžasné vzepětí českého národa“ se nepovedlo celé hrdinné československé armádě v… Číst vice »

Patrik
Patrik
Reply to  Botičky od Diora
23. 8. 2020 10:19

Souhlas, až na tuto větu:
„Sovětské vedení nutně potřebovalo uvést do rovnováhy americké taktické jaderné zbraně v Německu tím, že obdobné umístí u nás.“ Můj názor totiž je, že to nebylo sovětské vedení (pouze), kdo tohle potřeboval…Přeloženo: Ještě nebyl čas na konfrontaci Západ vs Východ a to z toho důvodu, že v Číně ještě nebylo hotovo. Proces čínské kulturní revoluce, bohatě popsaný zde
https://www.epochtimes.cz/2010120515530/Desiva-zima-roku-1968-Vzpominky-na-cinskou-kulturni-revoluci-cast-I.html
ještě potřeboval čas a ten nastal v roce 1971 cestami Kissingera a Nixona do Číny, viz
https://nazory.aktualne.cz/komentare/pribeh-americkeho-upadku-nixon-v-cine-tim-to-zacalo/r~i:article:709377/

leviathan
leviathan
Reply to  Patrik
23. 8. 2020 13:04

Emisaři GP se vždy činili. Dnes i jim ale začíná situace přerůstat přes hlavu a to je naše příležitost.

orinoko
orinoko
Reply to  Patrik
23. 8. 2020 13:14

Ty se jdi vysr@T i s tou svojí Čínou. Ta nebude připravená nigdy. Rovněž tak Irán. Bez Ruska jsou v řiti jeden jak druhý. Společné hranice nemají, a nemají ani totožné zájmy, protože jinak by za chvíli musely požírat jeden druhého. Čína po povodních bude ráda, že bude ráda. COOL- turní revoluce v Číně neměla vůbec žádnou souvislost s nějakou kulturou , nýbrž s voluntarismem Mao Ce Tunga. Čínu přivedl cu grunt a protože mu hrozilo, že ho spolusoudruzi odstraní, tak na ně poštval svazáky tvého ritu. Ty ingoty z Maových minihutí , jimiž chtěl chtěl předehnat Sovětský svaz, tak… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  Botičky od Diora
23. 8. 2020 15:28

Ty mě překvapuješ. Já myslel, že se znáte.

Bety
Bety
Reply to  hudryper
23. 8. 2020 12:12

To „úžasné vzepětí“ se týkalo médií a kulturní fronty, které dokázaly zblbnout část národa a namluvit mu, že ho v objetí Západu čeká zářivá budoucnost, kterou nám Rusko nechce dopřát. A žijící paměťníci by měli být mezi prvními kterým to, o co ve skutečnosti šlo, docvaklo po povedeném sametu. Nebo si vážně stále myslíte, že rok 68 byl něco zcela výjimečného a jiného než všechny ty barevné revoluce, které jsme mohli od té doby všude po světě sledovat? I když se nedá popřít, že určitá malá část se té zářivé budoucnosti v podobě naditých šrajtoflí skutečně dočkala, třebaže s dvacetiletým… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  hudryper
23. 8. 2020 12:25

Jen to doplním: Slavná šedesátá léta Česko a toho zbytku začala prakticky vzápětí po smrti Stalina a následně KG/B/. Jen na poměrech v kriminálech to bylo zřejmé prakticky přes noc. Uvolňovala se šňůra nejen v COOL – túře, ale především v celospolečenském vnímání světa okolo sovětských Satalic. Kdy napsal Škvorecký Legendu Emeke? Už tam tehdy ječel saxofon a to do tanků Varšavské … sic … smlouvy chybělo ještě celých asi jeden milion chvilek. Na vnitru začal řádit Věžák – Barák , vznikla Dukla jako sportovní entita Československé armády, a rock and rollu se začala zapalovat lejtka poté se twist uchýlil… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  orinoko
23. 8. 2020 16:03

Tohle všechno je pravda. Smutná.

leviathan
leviathan
Reply to  hudryper
23. 8. 2020 12:56

Repyrduchu, máte to poněkud popletené a kráčíte pozpátku jako rak. Marxismus a neomarxiamus jsou jednou z hlavních větví, kterou se mělo ubírat lidstvo po shledání globální elity, že prudký rozvoj kapitalismu v 19. století je neudržitelný zdrojově i sociálně. Humanizace kapitalismu jako druhá větev se tu a tam a do jisté míry s ohledem na okolí dařila (Rooseveltův new deal, řada poválečných západních vlád ovlivněných úspěchem Stalinem řízeného SSSR nejen ve válce, ale hlavně těsně po válce, JFK v USA…), ale nikde nevydržela. Ro 1968 u nás byl jen jedním případem snah po dvaceti letech a generační výměně spustit pomalejší… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  leviathan
23. 8. 2020 14:29

Selka se nám odkopala. Víš fšechno o minulosti nejlépe. Tak teď ještě, co bude zítra? Jak dopadnou volby v USA? Co? Kdy a jak se co stane s Lukašenkem? Do roka a do dne. Jaká bude inflace příští rok? A co Libye? Kdo tam vlastně válčí s kým? Dobro se zlem? Nenech se vysmát. A kdy už konečně Čína zatočí s doláčem? Kromě velké hebrejské nadstavby se ti tam pořád hemží nějací jednotlivci , jako třeba Novotný. Novotný nepochopil? Vždyť bylo úplně jedno, jestli něco chápal nebo ne. Deus ex machina to měl namíchané, tak jakýpak Novotný. Napiš nám sem… Číst vice »

Patrik
Patrik
Reply to  leviathan
23. 8. 2020 16:41

@leviathan „Marxismus a neomarxismus jsou jednou z hlavních větví, kterou se mělo ubírat lidstvo po shledání globální elity, že prudký rozvoj kapitalismu v 19. století je neudržitelný zdrojově i sociálně.“ Nevím, jestli to globálním elitám došlo už v 19. století, každopádně ve 20. století už jim to jasné bylo – to když v Rusku marxismus neprošel, když tam nepochodil ani Hitler a když jim díky 2WW došlo, že marxismus neprojde nikde a že je třeba jej proto změnit v neomarxismus – v kulturní revoluci, která jediná může lidem z hlav vymazat vlastenectví a náboženství. A dále jim to došlo díky… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  Patrik
23. 8. 2020 17:18

Tak tomuhle už chybí jenom koruna.
Jediné Česko poslalo k Měsíci vlastní úspěšný satelit, který odhalil , jak je to s odvrácenou stranou Moonu. Moon je totiž ve skutečnosti dutý. Je to tam samá výdřeva, vzpěra , provizorní NOSník a altimejt bauhaus.
Ale visí tam vlaječka globálního prediktora a pod tím je nápis – PŠŠŠŠT.

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
23. 8. 2020 19:12

PS: Když všude kolem čtu ty články k 68., které rok co rok nic nového nepřinášejí, tak myslím, že opráším svoje šuplíkové poznámky a že po hodně dlouhé době si dám tu práci, že napíšu článek. Čímž netvrdím, že ten můj bude jediný správný, za čím si ale stojím je, že nechápu, že ani letos pořád nikdo nikde nevidí ty souvislosti, které vidím já. Sice mě to svádí k pochybnostem, jestli můj pohled není divný, přesto u mě stále více vítězí pocit, že pohled z „vyšší perspektivy“ je žádoucí, protože jinak to rok co rok pořád bude jen klouzání po… Číst vice »

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
23. 8. 2020 19:45

Pražské jaro – „pouze“ základ Perestrojky
comment image

Do Perestrojky ale ještě chybělo cca 20 let – a nikoliv Praha, ale dění uvnitř Ruska mělo být tím, co světové(globální) dění posune tam,kde ho světové elity (globalisté) chtěli mít. A teprve Reagan a Gorbačov byli ty správné loutky globalistů, nikoliv Dubček a Brežněv, kteří představovali jen přípravu na to, co přijde o 20 let později…. Tedy co přijde jako konec Pax Americana, tzn. jako konec unipolárního světa….

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
23. 8. 2020 7:11

Informace znamenají moc – a o to jde, nikoliv o líbivé slohovky ala „Byli jsme s vámi, buďte s námi“, tohle já nemůžu…

leviathan
leviathan
Reply to  Patrik
23. 8. 2020 13:06

Já také ne, ale neodmítám analyzovat způsoby zakrývání skutečnosti před normálními lidmi. Toto byl jeden z osvědčených způsobů té doby evokující vzájemnost elit a lidu. A lid chtěl věřit…

orinoko
orinoko
Reply to  Patrik
23. 8. 2020 13:15

Ty tvoje, znamenají úplné h@vno. Navádění svědka ke 🤳. Pozdravuje tě hasbara.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
23. 8. 2020 8:53

Fond obnovy EU a konec posledních zbytků ekonomické suverenity. Kritický pohled z Itálie
http://casopisargument.cz/?p=31110

zart
zart
23. 8. 2020 10:15

Čest práci soudruzi! V šest v práci. Lenin a Stalin by o tom řekli: „Jednota strany, vlády a lidu – to je socializmus a předpoklad budování komunizmu.“ Kdychom to my důchodci nad hrobem pár let, měsíců či dní nezažívali, nevěřili bychom tomu zázraku. Zázraku v kapitalistické a imperialistické demokracii ovšem zcela zásadně nežádoucímu. Měli bychom těm bývalým bratrům, na které jsme 20 let nadávali, ze srdce poděkovat, že nám umožnili svým zásahem ten zázrak prožít, ačkoliv mnozí z nás to potom pěkně odskákali. Proletáři se spojili. Buržoazie a maloburžoazi nikdy nemusí, neboť krysy spolu táhnou odjakživa. 30 let svobody a… Číst vice »

leviathan
leviathan
Reply to  zart
23. 8. 2020 13:09

Lidé tehdy moc chtěli a idea komunismu byla silná. Dnes tu máme ideu národně sociální jako důstojnou náhradu, když se nekterým individualistům při slově komunismus dělají osypky.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  zart
23. 8. 2020 16:08

A proto pořád a čím víc platí:
„Proletáři všech zemí, spojte se, protože všichni liberální darebáci to už dávno udělali“!!!

zart
zart
Reply to  Botičky od Diora
23. 8. 2020 18:06

Jistě. Buržoazii nikdo ke spojení vyzývat nemusí. Je to spravedlivé, neboť větším darebákem blbec, který umožňuje darebákům vládnout. Dnes proletariát nahradily automaty, stroje a počítače a jejich stupidní degnerovaná a deklasovaná obsluha.Tak narostla nebývale neproduktivní příživnická střední třída (maloměšťáci), zcela nespojitý písek, ze kterého peníze dělají hnusné bláto, které se lepí na paty jakékoliv vládnoucí třídě, která když ji nepotřebuje, tak se jí chce jako zbytečných výdajových položek zbavit. Co-viď 19? A kvůli několika zapadlým vlastencům nemá revoluce žádný význam. Umoří se sami.

Dolmen
Dolmen
23. 8. 2020 12:38

Nemám tak nastudováno, jako někteří zdejší diskutéři, ani nedokážu spřádat nejrůznější konspirační teorie, ale mohu se k roku 1968 vyjádřit jako jeho účastník a svědek z pozice malého českého člověka. V té době jsem byl studentem VŠ – čili mladý, nezkušený a tím pádem i dobře manipulovatelný – který tehdejší události viděl jinýma očima, než je hodnotí nyní s odstupem doby, jako člověk, který má svá nejlepší léta již dávno za sebou. Byl to rok velkého společenského kvasu a spousta lidí s vývojem spojovala i různé svoje osobní ambice a vyhlídky. Dalo by se říct, že ve většině případů lidé… Číst vice »

Dolmen
Dolmen
23. 8. 2020 12:39

Dnes, s odstupem mnoha let jsou mi tehdejší události trochu jasnější, neříkám však, že jasné. Rusko a potažmo SSSR nezažily nikdy od Západu nic dobrého a zkušenost 2. sv. války vyléčila Rusy z naivity definitivně. Je to konečně jasně řečeno i v jejich současné vojenské doktríně. Čili poté, co se z čs. sdělovadel začaly ozývat stále častěji požadavky na vystoupení z VS a vstup do NATO, bylo na zásah vojsk docela slušně zaděláno. Dnes je mi také jasné, že nešlo o žádné reformy v pozitivním smyslu, nýbrž o deformy a hlavně mocenský boj v nejvyšších orgánech KSČ. Těch skupin tam… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Dolmen
27. 8. 2020 13:27

Velmi odvážné. Smekám.

orinoko
orinoko
23. 8. 2020 13:39

Natáčel Odcházení a stačil ještě humanitárně bombardovat. Prohlédněte si ty fotky dobře.

https://foto.spisovatele.cz/vaclav-havel-503916

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  orinoko
23. 8. 2020 19:31

Odporný típek. Na fotce č.5 je vidět, že ta kreatura už tehdy pilně pracovala i na zbídačení Běloruska – má na triku nacistickou běloruskou vlajku, se kterou pochodují dnešní „demokraty a nositelé euro-atlantických hodnot“.

orinoko
orinoko
Reply to  Botičky od Diora
24. 8. 2020 6:13

Také mě to překvapilo, že už tehdy. Narazil jsem NATO náhodou, něco jsem hledal … aha … jeho životopis… ukázkové svinstvo , které pro jistotu vynechává docela klíčové úseky pazdrátova života…. a při té příležitosi se mi nabídlo toto.

orinoko
orinoko
23. 8. 2020 15:02

Vlastně minulost je minulost. Zapomínat bychom neměli.

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2020/08/21/davno-tomu/#more-965460

orinoko
orinoko
23. 8. 2020 16:23

Zase se to hýbe. Tady má být přímý přenos z Běloruska.

https://tvrain.ru

Patrik
Patrik
23. 8. 2020 20:14

Za chvíli na tv Nova film Spojenec
https://www.csfd.cz/film/220722-spojenec/prehled/
Na ten se dobře dívá – dobro a zlo je relativní a „čisté svědomí je nejtvrdší měna“. Zavírám PC

Gatta
Gatta
25. 8. 2020 7:00

Za tu dobu, než se Československý – resp. Český – resp. pražský lid vyrovná s do nebe volající historickou křivdou roku 68 – Cesar dobyl půl Evropy, Stalin vystavěl průmyslové CCCP, američané zkolonizovali celý Západ a kus Mexika , Německo povstalo z válečných ruin do rozežraného blahobytu, Čína, jihovýchodní Asie ropný BV se změnily k nepoznáni, přibylo několik miliard lidí … … …