Byly „Ramadánové atentáty“ po celém světě v režii USA?

Teror byl, je a bude. Ale nyní se stal nástrojem globální studené války, stejně jako to bylo v 50. a 60. letech minulého století.

Není těžké se dopátrat, kdo má zdroje i motivaci k tomu, aby zkoordinoval mnohočetné militantní útoky, jež ukončily mnoho životů a vyvolaly hrůzu a vztek v globálním měřítku, jak se to stalo během nedávných „Ramadánových atentátů“, jež proběhly ve Francii, Tunisku, Kuvajtu a údajně i v čínské provincii Sin-ťiang. Pouze několik zemí na světě má operační kapacity k tomu, aby provedly takové koordinované operace v několika zemích po celém světě. Pouze jedna osa mezi nimi má motivaci k tomu, aby to udělala.

Atentáty

V Tunisku bylo zabito téměř 30 lidí troufalým útokem za použití samopalů, který se zaměřil na britské turisty. Tunisko, jež bylo po celé roky ostrovem stability v jinak problematické oblasti, zažilo v roce 2011 pouliční demonstrace a násilnosti v rámci Spojenými státy široce organizovaného „Arabského jara“, jež se snažilo změnit místní politické uspořádání ve prospěch těch, které vybral Wall Street a Washington. Po bleskovém svržení Zine El Abidine Ben Aliho se zdá, že se jeho spojenci museli vrátit zpět k moci. Al-Kájda a nyní i tzv. Islámský stát (ISIS) s jejich nástupem rozšiřují své aktivity v zemi, aby ji tím „srovnali do latě“.

Tunisko je v těsné blízkosti Libye, země, jež byla zničena intervencí NATO v roce 2011, načež se stala semeništěm terorismu, především ve své východní část, v níž stejně jako v Sýrii Spojené státy doslova zaplavují zbraněmi bojovníky al-Kájdy prostřednictvím Turecka, člena NATO. Je jasné, že pokud Spojenými státy podporovaní teroristé z Libye proudí až do Sýrie, mají nezbytnou logistiku k tomu, aby rozvinuli své aktivity i v sousedním Tunisku.

Dalších 27 lidí bylo zabito, když saúdský občan odpálil bombu připevněnou na svém těle v šíitské mešitě v Kuvajtu. Přesně to zapadá do současné šablony, v níž poměrně nízká aktivita al-Kájdy/ISIS v Saúdské Arábii a ostatních autokraciích vládnoucích v zemích kolem Perského zálivu je zaměřena nikoli na vládnoucí režimy, jež všechny jsou oddanými dlouholetými spojenci Spojených států a Velké Británie, ale proti šíitským cílům, což je jasná eskalace války v zastoupení proti Íránu a jeho místním spojencům.

Další bizarní vražda se přihodila ve Francii, kde podezřelý zřejmě uřízl hlavu svému zaměstnavateli a ponechal ji v chemické továrně, do níž se pokusil vlámat pomocí automobilu. Podezřelý byl velmi dobře znám bezpečnostním agenturám z předchozích teroristických aktivit, ale ignorován, či dokonce nalákán, aby provedl svůj poslední fatální útok – což je známý model, který dobře sedí na všechny teroristické útoky, jež byly provedeny v Evropě a Severní Americe, včetně nedávných útoků předcházejících tuto poslední epizodu v samotné Francii.

Nakonec je tu zpráva rádia „Free Asia“ financovaného americkým ministerstvem zahraničí, která informuje o útocích ujgurských teroristů v čínské provincii Sin-ťiang, při nichž bylo zabito nejméně 18 lidí. Americké ministerstvo zahraničí k tomu jako drobnou poznámku, která měla nechutným způsobem ospravedlnit terorismus, dodalo toto tvrzení: „Turkickojazyčná minorita Ujgurů si stěžuje na všudypřítomnou etnickou diskriminaci, náboženský útlak a potlačování kultury ze strany čínských úřadů.“

Navzdory tomu je potvrzeno, že ujgurští teroristé bojují v jednotkách ISIS v Sýrii, jsou tam cvičeni a vracejí se domů do Číny, aby tam prováděli teroristické útoky. Časopis ‚The Interpreter to potvrzuje v článku Těžká rozhodnutí pro Peking po popravě čínských bojovníků ISIS “.

The Interpreter napsal: „Zapojování čínských občanů do ISIS je stále více pod kontrolou. Před pouhými dvěma týdny potvrdil malajsijský ministr vnitra, že 300 čínských bojovníků využilo jeho zemi jako přepravní bod v cestě do „Islámského státu“. Čínské úřady před třemi týdny zatkly deset tureckých nacionalistů za výrobu falešných pasů pro údajné teroristy ze Sin-ťiangu.“

A opět můžeme podporu Spojených států vidět v celé oblasti západní Číny, v níž se tito teroristé vyskytují. National Endowment for Democracy (NED) placený americkým ministerstvem zahraničí jde dokonce tak daleko, že označuje provincii Sin-ťiang jako „Východní Turkestán“, což je fiktivní název loutkového státu, který by Spojené státy a ujgurští teroristé rádi vydělili z čínského území.

Motivace

Je jasné, že ISIS neprovádí tyto atentáty v naději na „vítězství“ ve válce, chce ji spíše jen zdánlivě udržovat, rozvíjet a případně ji rozpoutat i v dosud ušetřených oblastech planety. Útoky ve Francii a Tunisku sloužily jen k tomu, aby rozzuřily a vystrašily obyvatele Evropy, kteří pak budou podporovat další války v zahraničí zdánlivě zacílené na „boj proti ISIS“, ale ve skutečnosti tímto způsobem naplňující všechny cíle, jež mají Wall Street a Washington.

Útok v Tunisku byl především další ranou současné vládě. Útoky v Kuvajtu byly zaměřeny na jedinou životaschopnou opozici, která ohrožuje proamerický režim v Kuvajt City. Podobné útoky byly provedeny v samotné Saúdské Arábii, nebyly však zaměřeny na proamerický loutkový režim, ale na jeho opozici.

V Číně je jasné, že Spojené státy podporují ujgurské teroristy a jejich ambice oddělit velkou část Číny za účelem vytvoření loutkového státu, který posílí americkou obkličovací strategii proti Pekingu. Ministerstvo zahraničí USA otevřeně financuje politické křídlo těchto teroristických skupin a plně podporuje jejich separatistickou rétoriku.

Vypadá to, že Spojené státy a jejich hegemonické ambice měly prospěch z jinak nesmyslného násilí, ke kterému došlo o tomto ramadánu. Jejich nepřátelé byli přímo napadeni a jejich spojenci dostali další zdůvodnění pro vojenská dobrodružství v cizině. A není náhodou, že pouze Spojené státy mají ohromnou zločinnou zpravodajskou komunitu, která má operační kapacitu a sítě prostředníků nezbytné k organizaci a provedení tak velké škály perfektně načasovaných útoků.

Ramadánové útoky slouží jako varování, že se modernímu imperialismu velmi dobře daří. Používá přímé i nepřímé metody budování hegemonie. A terorismus jako účinná zbraň má zajištěno, že jej toto novodobé impérium bude používat, dokud mu bude přinášet zisky.

Tony Cartalucci je spisovatel a publicista zabývající se geopolitikou s trvalým bydlištěm v Bangkoku. Píše především pro internetový časopis „New Eastern Outlook „.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dana
Dana
13. 7. 2015 16:47

Podobne fantasmagorie panuji ohledne Bin Ladina, ze to byl nejaky pastevec koz v jeskyni a tudiz nebyl schopen planovat utoky 11.zari.. Podcenovat nepritele je objednana porazka. Nu, myslete si co chcete, vysledek logicke dcdukce vsak zustava, ze obyvatelstvo je v konecne fasi terorisovane a zadupavane, spolecnost je rozvracena. Konecny dusledek se nemeni, at uz ho prikladate americkym hegemonickym ambicim ci islamskym teroristum. . Je naprosto a uplne jedno, jestli spilate blesku co zasahl strom, ze je to dilo Peruna ci boha Zeuse, blesk zasahl tak jak tak. S takovou mentalitou vsak bude v budoucnosti malicka zeme Cesko zaplavena a zdecimovana,… Číst vice »

abx
abx
13. 7. 2015 16:51

raz darmo, USA su svetovym teroristom numero uno…

hudryper
hudryper
13. 7. 2015 17:37

Dana napsal
Konec evropskeho sveta a imperia…
Pro mne, ja se staram o zachranu a blahobyt sveho imperia.

DanaCitovat

bullshit

orinoko
orinoko
13. 7. 2015 17:53

Kde jsou ty doby, kdy jsme kroutili hlavami nad komsomolci ze svazu mládeže. Copak nás mohlo napadnout, že to byl vlastně jen takový čajíček vedle dryjáku, který se nám teď sype z emerického big macového mozku?
V tom státě to musí vypadat ještě stokrát hůře, než si to umíme představit.

paskal
paskal
13. 7. 2015 19:33

Jak to tak sleduji, tak jednotka hlouposti na tomto webu je jedna DANA.
Via orinoko: odborník se diví a laik žasne, co je vše možné a jaké kreaturky nevychované a nevzdělané, chrlí naše a jiné VŠ. Slyšel jsem názor, že státnice dnes jsou jako maturita v šedesátých sedmdesátých letech. Když se podívám na to co znali naši učitelé….

orinoko
orinoko
13. 7. 2015 20:25

Bílá bavlna s černým potem.

https://www.youtube.com/watch?v=C4zPEmRufMU

orinoko
orinoko
13. 7. 2015 20:28

A tady je bílá bavlna s černým potem v českém vydání.

https://www.youtube.com/watch?v=buNB72vvbYY

peter.
14. 7. 2015 5:51

cit.“Myšlienka o zákaze palných zbraní sa (na Ukrajine)sa už dávno prežila.Ono,musí byť v každom dome pri chladničke aby bola poskytnutá možnosť brániť si svoj život a štát“.
Povedal by som,že predvídaví ľudia u nás sa podobnou úvahou zapodievajú tiež.Doporučujem uprednostniť AK pred Sa58.
http://www.srspol.sk/clanek-ukrajinsky-general-o-vzniku-zakarpatskej-republiky-11164.html

Botičky od Diora
Botičky od Diora
17. 7. 2015 17:13

paskal napsal Jak to tak sleduji, tak jednotka hlouposti na tomto webu je jedna DANA. Via orinoko: odborník se diví a laik žasne, co je vše možné a jaké kreaturky nevychované a nevzdělané, chrlí naše a jiné VŠ. Slyšel jsem názor, že státnice dnes jsou jako maturita v šedesátých sedmdesátých letech. Když se podívám na to co znali naši učitelé…. Asi sotva někdo pochybuje, že ten „diskutující“ dana je cíleně nastrčena PR-kreaturka. Jaký je rozdíl mezi vstupy do diskuze normálního diskutujícího a pravdo-fašo-nácko-láskaře (pro zjednodušení dále PFNLkaře)? Normální diskutující napíše příspěvek jeden, většinou k věci a pokud se věcí hlouběji… Číst vice »