Orwellovská digitální peněženka, kterou prosazuje EU, se pomalinku přibližuje k realizaci v Rakousku. Od minulého týdne funguje v Rakousku nejen digitální očkovací průkaz, nýbrž i řidičský průkaz. Dle ministra vnitra (za rakouské Lidovce) Gerharda Karnera a státního sekretáře pro digitalizaci se jedná o pokrok: „Spuštění digitálního řidičského průkazu je připraveno a aplikace je plně k dispozici“. Krok směrem k zavedení digitální identity, na kterou se napojí další aplikace a digitální identita se stane chobotnicí, která umožní získat snadno přístup k našim datům. Neboť co je kapitálem dneška? Data. Digitalizace finančního komplexu se stává silou, proti které jsou vlády bez šance. Stupeň koordinace jednotlivých vládních opatření po celé zeměkouli během pandemie a celkové řízení finančních toků nemá v historii lidstva obdoby.
Digitální společnost Velkého bratra
Vraťme se zpět k Rakousku., protože tuto agendu provádí jako politické zadání. Zcela potichu bez mediálního humbuku platí: Kdo bude nyní potřeboval nový cestovní pas, musí výslovně odmítnout spojení cestovního pasu a řidičského průkazu, jinak dostane automaticky digitální cestovní pas. Samozřejmě pro ID Austria je nezbytný chytrý mobil, který umí snímat otisky prstů a rozpoznávat obličeje. Moskvané v metru by mohli třeba poradit, viz náš článek Rusko a „Great Reset“ (2. díl). Příštími kroky bude digitální průkaz o stáří obyvatele, dále digitální technický průkaz, říkají politici. A vše bude uloženo centrálně uvnitř ID Austria. Zlatý hřeb je samozřejmě digitální peněženka. Vejde se sem i očkovací průkaz na kovid, toto téma bylo již politicky vyřešeno.
Ochránci dat ovšem již delší dobu ID Austria kritizují. Orwellovská peněženka je přímou cestou do totalitního, digitálně-finančního kapitalismu. Čína budiž zářným vzorem, zde dochází k absolutnímu odbourání privátní sféry. Jiná věc by byla, kdyby ve vládní nabídce byly analogové či jen tištěné verze a ty by navíc nesměly být znevýhodňovány před digitální totalitou. Jenže kovidová politika ukázala, kam až je možné zajít díky zbabělosti, lenosti a konzumem zpitomělé většiny. Ne všichni v Rakousku jsou takoví, viz otevřený dopis prof. Sönnichsena Salcburské lékařské komoře (ZDE).
V Davosu mají jistě radost z Rakouska jako pilného a učenlivého žáka. A dokonce přiznávají, že ani nepočítali s takovou ochotou přijmout opatření k omezení základních lidských práv a digitální poroby. Teď už jen zbývá dotáhnout celý experiment do vítězného konce. Ať se zeptám v okolí kohokoliv, není mi schopen nikdo odpovědět, co je to připravovaná digitální měna a zda o ní něco slyšeli.
Digitální dozor na Západě
V Berlíně se akceptuje již pouze digitální forma očkovacího pasu, papírový se neuznává. S kartou ID Austria jsou již spojena jistá privilegia. Za digitalizaci vaší identity se nabízí 60 % snížení stávajících poplatků. Zatím se o povinnosti podrobit se digitální chobotnici nemluví. Ale v Rakousku jsme zažili zejména v posledních dvou letech přímý nátlak na omezení našich základních občanských práv. ID Austria je plně integrována do projektu digitalizace EU a je Bruselem schválena. Digitální řidičský průkaz platí od roku 2023 v celé EU.
V Japonsku hrozí lidem, kteří odmítnou digitální ID zdravotní kartu, že přijdou o státní zdravotní pojištění. Jak je vidět, strategie, jak dosáhnout totalitní kontroly obyvatel, není v jednotlivých státech stejná. Někde nasazují pobídky, jinde pohrůžky. V Japonsku si můžete vybrat – buď ID pojištění, nebo privátní sféru. Kdo odmítne ID kartu, přijde o státní zdravotní pojištění. Jenže Japoncům se to nelíbí. Nejsou naivní a mají bohaté zkušenosti s moderními technologiemi a tedy i kritický pohled na možná rizika a škody. Proto používají v důležitých záležitostech papírové dokumenty, dokonce i pečetě a používají stále více hotovostní peníze. Čas však pracuje proti lidem, jelikož stávající zdravotní karty končí v Japonsku v roce 2024. Ty ještě nemají fotografii, nové ID ji pochopitelně mají. Těm, kteří si ji nevymění, se otevřeně vyhrožuje.
Zavádění digitální měny
Turecko pracuje na zavedení CBDC (Central bank digital currency) naplno a samozřejmě je tato nová digitální měna spojena s centrální digitální platformou Turecka podobně jako v Rakousku. Pro tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana je zavedení digitální turecké liry cestou, jak dostat pod kontrolu inflaci, která dosahuje meziročně již více než 83 %. Proto také tlačí na urychlení prací a zavedení digitální liry, která bude plně integrována do platebního systému turecké centrální banky pod názvem FAST v roce 2023. Digitální měna CBDC může být naprogramována různými způsoby. Je to ideální nástroj pro systém totální kontroly, který už známe z Číny jako „systém sociálních kreditů“. Zavedení digitální měny znamená, že o našich životech se bude rozhodovat z jednoho místa. Například banky budou hlídat naši uhlíkovou stopu, tím budou mít přehled o vašem pohybu a nákupech. Ve Švédsku již takovou platební kartu vydali, viz tento článek. Novinář a politický komentátor Peter Imanuelsen to nazývá „ globálním komunismem“, viz jeho Twitter. Bezesporu se jedná o nejrafinovanější nástroj společenské tyranie v historii.
Kdo by si náhodou myslel, že Dánsko je vzorem demokratické země, nechť se probudí. V Dánsku navrhuje ministryně financí Sigrid Kaagová zákon, kterým by banky mohly kontrolovat každou finanční transakci vyšší než 100 euro povinně a tyto transakce ukládat do centrální vládní databanky (ZDE). Tato dáma tlačí tlačí na zavedení digitální měny v Holandsku, vždyť je místopředsedkyní Globální akční skupiny při Světovém ekonomickém fóru a samozřejmě má ty nejčistší úmysly.
Myslíme si, že je na čase nasadit umělou inteligenci, abychom vystopovali kriminální toky peněz. Nejnovější minulost nám ukázala, že banky mají problém, aby individuálně a bez velkých finančních nákladů tomuto problému čelit.
Zřejmě má na mysli poslední skandál švýcarské bankovní dvojky Credit Suisse. Díky investigativní skupině, která odhalila Panama Papers, na tuto banku prasklo, že financuje mafiány a zločince. Ceny akcií Credit Suisse spadly a pád banky může zachránit pouze švýcarský daňový poplatník. Však už premiéru toho, jak se takový „bail out“ provádí, máme po pádu Lehman Brothers i v Evropě za sebou. Ale což! Však ti Švýcaři jsou dost bohatí, tak to puštění žilou přežijí. Jenže tady už vůbec nejde jen o Švýcary, ale o náš holý život. Viz naše články k finančním derivátům.
O úloze ruské Sberbanky jako nositele projektu zavedení digitálního rublu je již dostatek informací, viz výše uvedený článek za zavádění agendy Great Reset v Rusku. Samozřejmě je Rusko, stejně jako Čína a Indie velkou zemí, která spolupracovala a spolupracuje s Mezinárodním měnovým fondem na vytvoření nového finančního systému. Už není otázkou, zda bude stávající systém vypnut. Otázka je pouze, kdy to bude a zda budou všichni hráči dostatečně kvalitně připraveni. Není všechno tak růžové, jak to zní z úst politiků. Jako kdybychom měli nadbytek elektrické energie. Ale možná až skončí většina energeticky náročných výrob v Evropě, zbude pro servery centrálních bank energie dost. Naděje umírá poslední, jak zní známé přísloví.
Nigérie jako laboratoř CBDC
Digitální měny byly testovány ve velmi chudých zemích a výsledky nejsou takové, jak by si pravděpodobně tvůrci projektu přáli. V minulém roce byl spuštěn s velkou pompou v Nigérii projekt digitální měny eNaira, první africké CBDC. Elity z více jak 100 zemí vzhlížejí k digitální měně jako zachránci z budoucí apokalypsy. Tito globální manipulátoři sledovali nigerijský projekt s velkou pozorností. Jak se však prozatím ukazuje, je eNaira velkým propadákem. Podle agentury Bloomberg používá tuto měnu 1 z 200 občanů, a to přesto, že vláda nasadila velké pobídky pro přijetí této měny. Nigérie je však zemí, jejíž občané používají v platebním styku bitcoin, jsou dokonce na 11. místě světového žebříčku. To jim umožňuje obcházet zákony o zamezení pohybu kapitálu ze země a přijímat peníze ze zahraničí.
Proto je třeba dobře rozlišit mezi digitálními měnami typu CBDC a kryptoměnami, jako je bitcoin. Ten vláda nemůže kontrolovat. Kromě toho Nigérie zažila v posledních letech trvalé snižování hodnoty peněz, což podpořilo zájem o bitcoiny, které jsou odolné vůči inflaci. Jenže elity předpokládaly, že obyvatelé jsou hloupí a nebudou rozlišovat mezi bitcoinem a eNairou. Nadšení pro digitální měnu se nekonalo. Naopak se eNaira stala symbolem nedůvěry k vládnoucí elitě. Po covidové pandemii jsou lidé stále více naladěni nepřátelsky vůči vládním elitám a nevěří již ničemu, s čím tyto elity přichází. Proto je třeba poděkovat Afričanům. V této věci jsme všichni na stejné lodi.
Nyní zažíváme ve všech zemích hlásících se ke kolektivnímu Západu vysokou inflaci. Takže je zcela reálné, že digitální měny budou chtít noví otrokáři zavést pod záminkou, aby zabránili zhroucení ekonomik. „Reset“ oslabených ekonomik, chcete-li snad dokonce „Great reset“ propagovaný Klausem Schwabem. Fakt, že Evropská unie si vybrala jako partnera při zavádění digitálního Eura firmu Amazon, ten volá přímo do nebes. Možnosti tyranie občanů jsou při nadvládě digitálně-finančního komplexu neomezené. Stačilo, aby v Kanadě pár lidí podpořilo protesty řidičů kamionů v době koronaviru a vláda okamžitě zmrazila jejich bankovní účty. A nyní platí, že systém Pay Pal vám ukradne z účtu 2500 dolarů, když je přesvědčen, že šíříte fake-news. Tak dobře, Pay Pal je privátní záležitost, můžete svůj účet smazat. Ale když vám sebere peníze centrální banka a vy si nebude moci nakoupit?
Je třeba přemýšlet a nebýt jak ovce. Moji známí mi pořád říkají, že mám „být v pohodě“, nevzrušovat se a užívat si každý den. Moje standardní odpověď zní: „Tak dobrou noc a sladké sny“!
Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 500 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!
Název „globální digitální komunismus“ pro fenomén CBDC není nic jiného, než divadelní narativ tzv. pseudo-opozice propagandy světového kapitalismu. Skuteční nejvyšší elitáři světa, což jsou PRIVÁTNÍ centrální bankéři, totiž na jedné straně dobře vědí, že digitalizace financí a potažmo správy států, plus otevřené hranice, to by pro ně byla sice úžasná páka peněz a moci v rukách, ale zároveň si uvědomují, že důsledné OSOBNÍ uplatnění CBDC i na lidi z bankovních a politických elit by bylo jejich mocenským hrobem v případě, že by zároveň byla uzákoněna přímá demokracie a důsledně svobodný přístup k informacím. A tak hrají pro občanský dav pseudo-opoziční… Číst vice »
Je to dobrá taktika pseudodemokratů a fašounů – na ty největší protispolečenské zhovadilosti přilepit nálepku komunismu a zblblé ovce už pochopí, co je to nevětší zlo a co nikdy nemají chtít. Obzvláště rafinovaně je tato taktika používána těmi, co ty neoliberální zhovdilosti „jakoby“ kritizují. To už nelze nazvat jinak než zákeřností.
Znáte thriller J. Deavera Rozbité okno? Poučil mne, co to jsou datacopové – firmy, sbírající data ze všech možných druhů karet a digitálních záznamů s tím, že pak různé výtahy z nich nabízí dalším firmám k ovlivnění trhu. Psychopatický zaměstnanec s pomocí těchto dat úspěšně hází své zločiny na nevinné, a také se baví tím, že svého „zkušebního králíka“ provádí všemi hrůzami ukradené totožnosti, včetně finančního i vztahového bankrotu. Jde mu o moc a ovládání. Není třeba moc představivosti, ani kdovíjakých rozborů, aby člověk pochopil, jakou moc tou digitalizací získají psychopaté, kteří momentálně vládnou světu, jak se mnohonásobně zvýší jejich… Číst vice »
Díky, paní Bety, za tip. Podíval jsem se na Ulož.to a něco tam je. Možná je to ono …
https://uloz.to/file/RVZDEQOi88oe/deaver-jeffery-rozbite-okno-epub
https://uloz.to/file/fSrg6ZViUG0M/c-m-ewan-rozbite-okno-mluvene-slovo-rar#!ZGtjAwR2ZJD5LwExZ2H4LGDlAGZ2L00jE1IRpKq3pQtlnGNmZD==
https://uloz.to/file/m3wD3rn1/kreteni-epizoda-3-rozbite-okno-avi#!ZGuuAQR2Z2L1ZmOuLwD4ZQZjZmtmAmShpwA0Ezk+E2bjrwZ3Zt==
Článek dobrý. Jrn mě u něj, jako ostatně často, napadají truchu ne úplě související myšlenky. Tak možná trochu nesouvisle. Je správné myslet o velkých problémech, o vývoji světa „kam se bude točit“, myslet v hlubokých záměrech a chování velmocí. Obvykle se tak ale děje jaksi obecně – bez alespoň odhadu termínu, nebo nejaké míry ocčekávané pravděpodobnosti, bez zpětného vyhodnoceni dříve pronášených předpovědí a odhadů. Takováto intelektuální cvičeni mohou být velmi pŕínosná, nebo se stát jen samolibím opakováním dávno řečeného – jen takový myšlenkový kýč. ( pozn. Něco jsko říci – „V Praze bude povodeň“. A no – jednou jistě bude… Číst vice »