Čech jako představitel planety opic?

Havel?

Lidi, to je hrozne. My všeci sedime, čumime na sebe a čekame na to, až se kerysik zvedne a řekne: Kral je nahy! Ale čemu to všecko furt musim robit ja, hlupy cyp z Ostravy?

Přiznavam, že vidim na našem devatem prezidentovi tisice chyb. Od nečitelnych eseju přes kecy v devadesatem až po humanytarni bombardovani přatel. Ale to se neda nic robit. Kdo nic nerobi, ten nic nezkazi. Havel robil, byl aktyvni, a tak se mi plno věci nelibi.

Na druhu stranu, když sem v cizině, tak mam radost, že ho amerycka propaganda vyzvedla tak vysoko, že diky němu zme ve světě znami. Když řeknu v Burkině Faso, že su z Československa, tak polovina lidi si vzpomene na to, že našim prezidentem byl Broz Tyto, a ta druha pulka si vzpomene na Havla. Možna vam to nedochaza, ale v dnešnim marketyngově ořezanem světě to je věc k nezaplaceni!

Zeberte si okolni narody, kdo z nich to ma? Schvalně. Když se řekne Česko – lidem v cizině obvykle naskoči jmeno Havel. Když se řekne Německo…Hytler. Když se řekne Polsko… Jan Pawel. Když se řekne Rakusko, nebo Slovensko…tak se cizincum vybavi…nic. Nic. Prostě nemastne neslane nic.

A my mame Havla. A to je dobře. A pak přide jakysik blasen a řekne – my chceme jeho hlavu v našem parlamentu. Možna to bylo jinak, ale každopadně to je cosik, z čeho mam ja, synek z Ostravy radost jak cyp. Tuž schvalně! Řekněte. Znate jakehosik jineho světoveho synka, kereho byste chtěli mět v parlamentu? V našem parlamentu? Ja teda ni. A tuž teda taka inycyjatyva, když cizi mocnost chce mět hlavu našeho synka v jejich parlamentu, to je teda gol.

No. A pak přide ta třešňa na dortu. Uvidite tu hlavu. Čumite na ňu jak na telenovelu a řikate si – co tady kura nehraje? Je to on anebo ni? Neni to Rumcajs? Ne, to ne. Čemu by byl Rumcajs vystaveny v ameryckem parlamentu? A neni to teda jakasik parodyja? Zrobili si z nas srandu? Jakože tu žijeme v pralese nebo co?

pak se vam vybavi sceny z Planety opic, a ste doma. To přece neni naš prezident, to je jakysik opičak. A ostatni vam řikaju – nee, to neni opičak, to je umělecky zaměr. To robil naš najlepši čechoamerycky sochař, to je uměni! A ja řikam – jake uměni?  To je opica. Copak naš prezident měl take odstavajici uši? Copak měl plešku vyčesanu až na zada? Copak chodil neoholeny a měl předkus?

Ni. Sem zklamany. Jak ja to kura raz vysvětlim děckam, že zme do ameryckeho parlamenta dodali cosik tak umělecky hodnotneho? Zlata Entropa.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
26 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
fajt
29. 11. 2014 7:23

ano, tady je opravdu velký umělecký prostor z kamenného ubožáka vytesat něco, co v danou chvíli bude politicky užitečnější – takhle byla vzdána pocta Hullywůdu a opičákovi , který vždy rád poslouží a velké prašule vydělá. ..)

Béda
29. 11. 2014 7:42

Tak si tam vycapili „humanitární lidskoprávní“ simulákrum, které z kravavého řezníka udělalo vzor svobody a demokracie. Ani se jim nedivím.

Béda
29. 11. 2014 7:55

Kontrolní otázka: může se stát lhář morálním vzorem?

Sio
Sio
29. 11. 2014 8:46

Tuž jaka dramata, take fotki, ni? Umjeni jak cyp.

J. Hruška
J. Hruška
29. 11. 2014 8:49

Béda napsal

Kontrolní otázka: může se stát lhář morálním vzorem?

Pro lháře jistě. Jen bych si dovolil připodotknout, že Havel zjevně nebyl dost svéprávný, aby vědomě lhal. Taky to může být pro někoho vzor.

Béda
29. 11. 2014 8:54

Sio napsal

Tuž jaka dramata, take fotki, ni? Umjeni jak cyp.

Jakože absurdni busta, absurdniho umělce?

J. Hruška
J. Hruška
29. 11. 2014 9:43

Béda napsal
Jakože absurdni busta, absurdniho umělce?

No, ona jetu ještě jedna možnost – že jde skutečně o umělecké dílo. Autor nám sdělil o Havlovi něco, co se jiným způsobem nesmí v USA říct.

fajt
fajt
29. 11. 2014 9:52

J. Hruška napsal
No, ona jetu ještě jedna možnost – že jde skutečně o umělecké dílo. Autor nám sdělil o Havlovi něco, co se jiným způsobem nesmí v USA říct.

a jsou zase nazpět mezi řádkama, světoví vykládači dobra blednou a rvou si kapsy :-)

ducatista
ducatista
29. 11. 2014 10:54

autor busty je ve skutečnosti příslušník 4. odboje:-)

Béda
29. 11. 2014 11:00

ducatista napsal

autor busty je ve skutečnosti příslušník 4. odboje:-)

Není to náhodou známý performer (růžový tank, vztyčený prostředníček na Vltavě, Klausovo „kukátko“, děti šplhající na žižkovskou věž, klikující patrový autobus, Entropa etc. Černý? To by se mu podobalo. :)

Sio
Sio
29. 11. 2014 11:42

Béda napsal Není to náhodou známý performer (růžový tank, vztyčený prostředníček na Vltavě, Klausovo „kukátko“, děti šplhající na žižkovskou věž, klikující patrový autobus, Entropa etc. Černý? To by se mu podobalo. Vzal jste mi to z úst. Měli jsme tu už Havlovo srdce na Hradě, Havlův … palec na Vltavě a teď Havlovu tvář v senátu USA. Jak bych to řekl … odvážím se říci, že svou hutností toto nové dílko překovává i Entropu a tím, co nám sděluje se blíží světoznáme performanci známé disidentské skupiny Pussy Riot. Vyrazilo mi to na chvíli dech, a po zádech mi přešel kremelský… Číst vice »

Sio
Sio
29. 11. 2014 11:46

Ale stejnak mi to deštymuje. Ta opica mám mnohem vyraznější ty nadočnicove obluky, jak se řika. No a Havel je zase na movember, ni?

Béda
29. 11. 2014 11:57

Sio,

chcete snad naznačit, že by proradní Rusové…? Do amerického senátu?! :)

Béda
29. 11. 2014 12:04

Snad nechtěli poškodit pověst největšího Čecha po Karlovi IV. a Járovi da Zimmermanovi?

K. J.
K. J.
29. 11. 2014 20:24
Sio
Sio
29. 11. 2014 21:10

Béda napsal

Sio,

chcete snad naznačit, že by proradní Rusové…? Do amerického senátu?!

Svět nato, milý Bédo, není ještě připraven. Je to příliš revoluční. Ale jednou … jednou tam budou, Bédo. Ne busty, to ne … Pussy. Někdy se mi zdá, že už tam jsou. Všude.

Béda
29. 11. 2014 21:16

Sio,

já mám někdy dojem, že už spí v čeZkém parlamentu.

Sio
Sio
29. 11. 2014 21:20

Béda napsal

Snad nechtěli poškodit pověst největšího Čecha po Karlovi IV. a Járovi da Zimmermanovi?

Nene, to bylo z bezpečnostních důvodů. Původně ta busta měla být v Praze. Českému národu prý občas bouchnou saze a následuje defenestrace. No a poslední události ukazují, že už ani korunní klenoty nejsou dost dobře zabezpečeny před zneuctěním. Busta velikána je tedy v americkém senátu v bezpečí. Velvyslanec přitom zmiňoval, že i tu korunní klenoty byly ve Ford Knoxu…. ale to si snad ohlídáme, ne? Duka taky cosi nabízel …

Sio
Sio
29. 11. 2014 21:21

Béda napsal

Sio,

já mám někdy dojem, že už spí v čeZkém parlamentu.

Pozor! Pussy nikdy nespí.

fajt
fajt
30. 11. 2014 8:24

http://www.lidovky.cz/15-milionu-pro-rence-skandalni-rozhodnuti-rozklizilo-fond-kinematografie-1li-/kultura.aspx?c=A141128_213609_ln_kultura_mpr – nu vot, už sa jebů, kultůůůrníci aneb vencovo kulturní fronta a balík merglí na dohled – zajímavé, jak dokáží najít svůj konspirační hullywůd i ve svém demogratickém sčotu…ještě tam chybí Vetchý se svým poctivým bojem za císaře pána. ..)

Béda
30. 11. 2014 8:44

fajt,

Jestliže kulturněfrontovníci podporují TOPinky s šetrným loupežníkem Kalouskem v čele, měli by být názorově konzistentni a požadovat v krizi po zadluženém státu v rámci úspor zrušení státních dotací a celého fondu na podporu kultury. Přece jako „elita“ nebudou šetřit na chudých a sami si cpát svá tlustá panděra z těch samých peněz. Měli by si tržně konkurovat cenou a kvalitou při uspokojování dopytu po své tvorbě a nenatahovat chtivě ruku ke státu. Zajímavé, že všichni pravdoláskaři by rádi šetřili ale nikdy ne sami na sobě.

fajt
fajt
30. 11. 2014 8:52

http://zpravy.aktualne.cz/domaci/vlasivci-2/r~f4f084cc73dd11e4833a0025900fea04/?utm_source=centrumHP&utm_medium=newsbox&utm_campaign=A&utm_term=position-7 – a postavíme vlasovcům v Práglu pomník, váš Pavel Žáček ( to je taky narodnaja kulturní fronta za litr, maluje historii jak se mu zamane, tedy zaplatí )… sem si myslel, že pražské povstání zachránil čtyřletý klausobáči svou dlažební kostou vyslanou na barikádu… a tady se od umělce z ústrkova dozvídám, že i on byl ve stínu a pod dozorem vlasovců, v podstatě československo ( to by se mělo už navždy psát malým, páč po létech klidu a míru spáchalo státní sebevraždu) nejvíce ohrožovala Sovětská Armáda, která bránila hrdinným SS Wafen ROA bojovat proti zbylým fašistům – a pak… Číst vice »

Béda
30. 11. 2014 8:58

fajt,

to je to vítězství pravdy a lásky v praxi. Vlasovcům se postaví pomník, odmítne se podpora glorifikace nacismu – naopak nacisty je potřeba podporovat, genocida civilistů je humanita, terorismus znamená antiterorismus, první válečník je Nobelista ověnčený cenou míru, trvalá okupace je Trvalá svoboda, veřejná masturbace je politický boj za demokracii…

fajt
fajt
30. 11. 2014 8:59

Béda napsal fajt, Jestliže kulturněfrontovníci podporují TOPinky s šetrným loupežníkem Kalouskem v čele, měli by býtnázorově konzistentni a požadovat v krizi po zadluženém státu v rámci úspor zrušení státních dotací a celého fondu na podporu kultury. Přece jako „elita“ nebudou šetřit na chudých a sami si cpát svá tlustá panděra z těch samých peněz. Měli by si tržně konkurovat cenou a kvalitou při uspokojování dopytu po své tvorbě a nenatahovat chtivě ruku ke státu. Zajímavé, že všichni pravdoláskaři by rádi šetřili ale nikdy ne sami na sobě. jak se už pravilo ve středověku – komedianti by měli být vždycky hladoví…a… Číst vice »

Béda
30. 11. 2014 9:02

fajt,

zajímavá je tragikomedie, kdy se komedianti pasují na veřejné tribuny a moralisty a stylizují se do role politiků. Přitom je o nich již od středověku známo, že vždycky slouží tomu kdo si je zaplatí, od koho jim kyne trvalý příjem.

fajt
fajt
30. 11. 2014 9:04

Béda napsal

fajt,

to je to vítězství pravdy a lásky v praxi. Vlasovcům se postaví pomník, odmítne se podpora glorifikace nacismu – naopak nacisty je potřeba podporovat, genocida civilistů je humanita, terorismus znamená antiterorismus, první válečník je Nobelista ověnčený cenou míru, trvalá okupace je Trvalá svoboda, veřejná masturbace je politický boj za demokracii…

je dnes opravdu umění si zachovat i zdravý selský rozum, když pussyny atakují ze všech stran a vládních děr, kde se tak lehce nasraly – jejich civilizační performace je vražedná a jejich tempo masturbace pro ověčky brutální…snad další potopa to dá do cajku. ..)