Celosvětova ostuda pro Česko

Vyhodit do povětři cely munyčni sklad a zrobit škodu za milijardu, to neni jak práce s buzolou, milé děti! To si musi Čuk a Gek kupit letenku do Praglu, přesednut na pendolino, v Pardubicach nakupit par kilo semtexa, na Stařiču přibrat od stareho střelmistra par metru zapalne šňury, na Lenince zežrat kebab od islamisty ať se neprozradim tym, že mi kruči v břuchu, kupit se mapu ať vim, kaj ty Vrbětice vlastně leži, staru pyrtyzansku beskydsku cestu tam došmatlat, přestřihat draty, oblbnut ostrahu, zneviditelnit kamery až na tu jednu, keru je třeba načasovat tak, ať vaš gzycht ukaže až po sedmi rokach, formu pokus/omyl zjistit bezpečnostni kod od dveři a dostat se ku bednam. Je třeba najit ty spravne, ty s arabskyma napisama neotvirat, obsahuju naolejovane Sa-58 a blbě exploduju. Specialisti sice tvrdi, že do beden se bez jejich zničeni neda dostat, ale tys sovětsky člověk a zvladneš to, odevřeš ty s dělostřeleckyma granatama a začneš je opatlavat semtexem a přidělavat šňury ze Stařiča a k temu dygitalky od Vitmanca z burzy. To zabere par hodin, bo taky dělostřelecky granat se neda odpalit enem tak, jejich pojistka se odjišťuje až rotaci při pruletu hlavni, takže každy granat potřebuje tak čtvrt kila semtexa a aby to jeblo všecko a pořadně, je třa takych beden odevřet vice a navalit tam semtexa par kilo, ale to nevadi, zdroje jsou, za par hodin je to hotove. Fčil akci zopakovat, vlezt do druhe haly a vitmanske dygitalky nastavit s měsičnim zpožděnim. Pak je třa nepozorovaně zahladit stopy, zapečetit odevřene bedny, znova spustit kamery, navazat přestřihane ostnate draty, vratit se na partyzansku stezku, v Luhačovicach se nechat vyfotit na kolonadě, aby za sedum roku měli Pat a Mat vzpominkove obrazky a rychle valit na Švechat, bo letadlo společnosti Ural Airlines už roluje na ranvej…

Jak řikam, mile děti, zničit uhlavnimu nepřitelovi munyčni sklad, to neni jak práce s buzolou.

O sedum roku později zvedaju v sobotni poledne Pat a Mat telefon a stryček jim sděluje, že za celu zaležitosťu s rozbityma samopalama može Čuk a Gek a že je třeba to okamžitě oznamit světu. Pat a Mat chvilu vzdoruju, bo Pat si zrovna pochutnava na kvatro formadži, keru Monyka objednala u pruhonickeho picařa ze Syrije a Mat je pravě v posilovně, bo se mu soukmenovci vysmivali, že už je tak vyžrany, že ani červeny sveter neoblikne.

Ale neda se nic robit. Ameryčan vyhostil ve středu 10 ruskych dyplomatu, Polak o den později 3. Vic satelitu už Ameryčan v Evropě nema, bo aji te Merklove je bližši dodavka ruskeho plynu pro plynove elektrarně misto tych atomovych, kere maju byt za tři roky vypnute, Lotyši by sice Ameryčanovi pichli, ale vyhoštěni jedineho ruskeho dyplomata by nemělo ten efekt.

A tak se Pat s Matem rozhoduju vyhnat 18 dyplomatu a ještě večer to sdělit světu. Pat vysvětluje Matovi, že 18 je magicke čislo. Vloni byl za něj odsuzeny Patuv krajan Kotleba a navic tym trumfnu Ameryčana s Polakem dohromady. O moc vic jich vyhnat stejně nejde, bo recipročni krok by mohl vylidnit celu česku ambasadu v Moskvě včetně tři uklizeček a jedneho zakonzervovaneho špiona.

A tak zme se opět stali pitomcama, jako už mnohokrat, tentokrat ovšem před očima celeho světa. Ruske minysterstvo zahraniči uvedlo: „Ve snaze potěšit USA české úřady dokonce překonaly své zámořské pány…“.

Neni ostuda byt satelitem a prostytutkou. Ale aji ta prostytutka, kera prodava sama sebe, za to dostane jakusik protihodnotu. Pat ani Mat z nas zrobili pitomce, no dobra, na to už zme zvykli. A komu zme tym prospěli? A co za to dostanem?

Ladislav Větvička, anděl stražny munyčniho skladu, Vrbětice

Zdroj: https://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=769402

4.9 27 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
20 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bety
Bety
20. 4. 2021 6:45

No jo, tak jsme zase na mapě a možná se i mluvčí Bílého domu netrefí při našem hledání někam do Afriky. Sláva!

malymax
malymax
Reply to  Bety
20. 4. 2021 8:46

Autor Jan Campbell ,  http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/marnost-nad-marnost ,
nabízí hloubavějším čtenářům trochu širší pohled na pohádku Vrbětice.
Doporučuji,
akorát se obávám, že výrobci pohádek mají v zásobě ještě další, aby se na ty původní
tak trochu zapomnělo, Červená karkulka je vyjímkou.

Možná se ještě vzpomenete na seriál „Chobotnice“ , v jednom dílu říká mafián druhému : „Když máš skandál, musíš ho překrýt ještě větším skandálem, ten už ale ukočíruješ.“
Čím to ukočírují, ti dva kašpárci, kteří tak dramaticky- emotivně představili pohádku Vrbětice nevím. Vlastně ano, udávaná paměť davu a masáž spřátelené ČT.

malymax
malymax
Reply to  malymax
20. 4. 2021 12:43

Ještě lepší, do detailu zpracovaný odkaz pohádky Vrbětice : http://www.exanpro.cz

fajt
fajt
20. 4. 2021 7:31

tak teď už Andy ( štábní šikovatel Pentagonu) Putina do Praglu nepozve. ..)

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
20. 4. 2021 7:49

„Osudy dobráho vojáka Švejka“ Jaroslava Haška jsou strašlivě reálným thrillerem oproti idiocii v přímém přenosu doslova „on- line“ prozrazující až příliš mnoho o pustém prázdnu v lebečních dutinách „našich“ poblitiků… Toto je vrcholná „úroveň“ dem-okrást- i je… Rozkradená země, zničené standarty všeho a trapnost nad trapnost, mezinárodní právo běžně vážně porušující „vedení“ kolonie, spoluúčastenství na vraždách ŠPINÍCÍ KDYSI DOBRÉ JMÉNO ZEMĚ I JEJICH OBYVATEL ve světovém měřítku … – a následně to „hodit“ na zemi, bez jejichž obyvatel bychom před 76 lety vyletěli prostřednictvím svých předků komíny krematorií, byli přeměněni na stínitka lamp, a z části z nás vyrobeno mýdlo…… Číst vice »

Last edited 19 dní před by Martin (už bez taky m)
Dolmen
Dolmen
20. 4. 2021 8:19

Odmyslím-li si z celé té komedie, kterou sehráli Pat a Mat, to nebetyčné zostuzení a zesměšnění českého národa před celým světem a naprosté znevážení loga ČR, pokud ještě nějaké zbytkové vážnosti požívalo, musím sebekriticky přiznat, že nějaké pozitivum by se přece jen našlo. Už dlouho jsem se tak nezasmál, jako při čtení diskuze pod článkem páně Valenčíka na NR. Veselí trochu kazilo poznání, že dost lidí nerozumí ironii a DaDa styl našeho přítele a myslitele Orinoka je pro řadu z nich neskousnutelný a tudíž nesrozumitelný.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Dolmen
20. 4. 2021 8:44

Vnitřní hlásek mi nesměle našeptává, že právě Čuk a Gek zabránili dožití významného jubilea – 100 let! – prince Charlse… Hrozní chlapy :-))

fajt
fajt
20. 4. 2021 8:43

hon na Andyho bude parádní, hnědému opozičnímu komandu nebude stačit jenom jeho křeslo, půjdou mu po majetku a po všem, co mu je blízké a drahé ( i když v jeho případě je to asi jenom on sám) – Monika by si měla rychle najít jiného šamstra, tohle jelito se už smaží. ..)

Točmistr
Točmistr
Reply to  fajt
20. 4. 2021 9:01

Já myslím že z podobných důvodů si už před drahnou dobou Andy skoupil nějaký ten kompro archiv. Další důvod pro to, dostat do politiky úplně jiné lidi.

fajt
fajt
Reply to  Točmistr
20. 4. 2021 9:11

ten mu je už teď na nic, protože sám tady etabloval prostředí, ve kterém všechny jeho kompra budou mít váhu a sílu velboudího trusu. ..)

fajt
fajt
20. 4. 2021 9:12

„Z dnešního Ruského tisku: Od dnešního dne je zakázáno, aby Česká ambasáda zaměstnávala ruské občany. Práci stovek Rusů, které si česká diplomacie najímala, si budou muset čeští „diplomaté“ vykonávat sami. Stejné sankce a omezení uplatnila ruská strana na US Embassy už před týdnem.“

Bety
Bety
Reply to  fajt
20. 4. 2021 9:57

Ach jo. Opravdu se nasr.ali. A pražská radnice pokračuje v okopávání jejich kotníků
požadavkem, aby ruské velvyslanectví vrátilo půl hektaru Stromovky.

Irena
Reply to  fajt
20. 4. 2021 11:20

To už ovšem není štulec nám, ale páníčkům, kteří tak našima rukama dělali v Rusku svou špinavou práci. Tj. užitečnost poskoka rapidně klesne…

Jan Kristek
Jan Kristek
20. 4. 2021 10:16

Jeden komentáž ze Sputniku:
Ak sa takto bezdôvodne vyvádza, tak potom je ozaj pravdou to, že Česká republika je po lakte namočená v štátnom prevrate v Bielorusku s plánovaním vraždy prezidenta a jeho rodiny. Tento fakt uviedla Zacharovová s tým, že nato majú dôkazy. To by vysvetľovalo tú hystériu. Ak sa to dokáže, potom je Česká republika namočená v štátnom terorizme.

Irena
Reply to  Jan Kristek
20. 4. 2021 10:50

My už jsme ve státním terorismu po lokty dávno, od té doby co jsme v NATO…

orinoko
orinoko
20. 4. 2021 14:53

Rusko oznámilo, že v roce 2025 ukončí svojí participaci na životě Mezinárodní klingonské stanice, neb další účast pozbývá smysl. Končí smlouvy a Rusko v dalším období už bude spoléhat jen na sebe. Možná se realizuje spolupráce s Čínou. Ale to se uvidí.

orinoko
orinoko
Reply to  orinoko
20. 4. 2021 18:12
orinoko
orinoko
20. 4. 2021 17:16

Vjec dostává základní konečné kontury. Česko se stalo základním eurovazalem USA podobně jako Halič a Polsko. Bananastát podlehl tomuto azimutu, aniž by bral na vědomí současné eurosouzadnice. Dneska už je jasné, že ZelensKYJ na schůzce s Micronem a MerkHELL musel otřít svého vozera do svého rukávu a sklapnout. Z NATO nebude nic a měl by se věnovat realizaci Minských dohod, jakkoli jsou už dávno mrtvé. V budování právního státu Halič v ničem nepokročila. Naopak, stala se ještě zmatenějším rejdištěm úchyláků, než byla ještě před dvěma lety. Polsko vynechám, není třeba rozebírat jeho nároky vůči Čtvrté říši s pruhovanými boxerkami na… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  orinoko
20. 4. 2021 17:31

Putin vtipkuje. Trubka velmi dbá o horké info směrem ke mně.

https://www.youtube.com/watch?v=Ulw48XVBQ0s

orinoko
orinoko
20. 4. 2021 17:37

Nové starosti emerického hliňáka. Český hňupař už jen přidělává starosti. Znervózňuje.
Pro emeriku červené linie:

https://www.youtube.com/watch?v=fdZLijStpLA