Celozrnná pravda z Ruska

Levicova Kocka

Medveděv sice neřekl všechno to, o čem píši, ale řekl toho na vysokého politika RF celkem dost. A to, co řekl, jasně vysvětluje, proč se multinacionální koncerny stěhují z Ruska. Pak ale bohužel platí, že tato pro Západ ztracená kolonie se musí opět dobývat na Napoleonův a Hitlerův způsob.


Kolegyně z redakce aneb „Květa“ napsala sérii dvou článků, které jasně ukazují tragický smysl politické ekonomie, na který se nyní zapomnělo. Podívejte se na starý článek Vyznání národohospodáře, kde to máte černé na bílém. Pro další vývoj po listopadu jsou důležité tyto dva články O ekonomii rozumné, politické a zpolitizované: Rozhovor s Josefem Mrázkem (I.-II.).

Otázka zní, zda je současné Rusko (Čínu zatím nechám bokem) opravdu vedeno transatlantickými imperiálními elitami, kterým se podle míry zisku, lží, zlodějen a válek říká „jedno promile“. Hlavní teze z druhého článku Všichni společně na jedné lodi a vzhůru k jedné světové měně a vládě je tato:

K čemu je válka dobrá
Proč spustit válku? Zcela jednoduše: Když hrajete v šachu s bílými i černými na obou stranách, vždycky vyhrajete. Kromě toho je chaos ultimativním receptem, jak prosadit drakonické cíle, které by veřejnost za mírových časů nikdy nepřipustila. Co bych chtěl následně zkoumat, je otázka načasování a průběhu vývoje.

Tak si položme základní otázku: Řídí dnes jedno transatlantické promile Rusko? Fakta daná po rozpoutání preventivního úderu na Ukrajině ukazují, že nikoliv. Důvody jsou tyto:

  • Zabavení kompletních státních aktiv Ruska na Západě, včetně majetku ruských oligarchů, který nakradli v Rusku a vyvezli na Západ. V Česku americký protektor zvedne telefon a nařídí místním podpindosníkům, co mají v kolonii dělat. Pak to impérium nestojí nic, místodržící se činí, demokracie funguje, jak má, a neoliberální kradení vesele pokračuje podle plánu elit. V Rusku se musel celý systém odhalit a provést ekonomické porno před zraky všech udivených zlodějů z celého světa. Ti si nakradené dávají do daňových rájů, které přímo kontrolují Spojené státy.
  • Nyní všichni vědí, že jim privátní majetek seberou západní elity bez mrknutí oka, když sebrali státní (sic!) majetek dokonce i jaderné velmoci. To ale znamená, že celý systém Západu se veřejně vysvlékl do naha, což jistě neměl v plánu. Hlupákům ze střední třídy přece neříkáte, že je vezete do ekonomické Osvětimi, když teprve nasedají do vlaku. Pochopitelně, ti pitomci sedí v první třídě oddělené od plebsu a od socek (Pálení peněz střední třídy na korporátní svatbě).
  • Ukončení činnosti západních multinacionál v Rusku. Tam je to jasné. Ty odcházejí s ohromnými ztrátami a nechávají investice vytvořené během 20 let za babku ruské, čínské a indické konkurenci. To žádná imperiální mocnost dobrovolně neudělá, protože drancování kolonií tvoří základ jejího bohatství. Opět platí moudro z citovaného článku: Peněz si natisknete, kolik chcete, ale bohatství se tvoří prací, viz Marxův Kapitál. Takže argument je třeba použít přesně opačně. Rusko se drží na straně surovin a výroby. Nyní se postavilo proti otroctví dolaru a eura, protože o ty na Západě kompletně přišlo. Ale ekonomická aktiva zůstala v Rusku, a to je důležité (Proč vyhrajeme válku proti Západu tím, že si budeme brát peníze navzájem).
  • Válka na Ukrajině ukázala, že jde o mnohem větší konflikt. Ruští komentátoři a Lavrov už otevřeně říkají, že jde o konfrontaci, která má vést ke zničení současného světového řádu. V něm Spojené státy dělají světového četníka a nechávají si za to pořádně platit. Unipolární svět jednoho impéria se má změnit na multipolární svět. Rusové jsou se Západem v proxy-válce na Ukrajině, což znamená, že pokračují podle pruského stratéga Clausewitze jinými prostředky v diplomacii. Ergo kladívko, nyní říkají bez obalu, co si myslí. Doba, kdy i Putin lavíroval a pokoušel se dojmout západní elity, skončila útokem na Ukrajinu.

Tady je jeden příklad z dneška. Jde o Telegramový kanál ruského politika jménem Dmitrij Anatoljevič Medveděv. Od ledna 2020 působí jako místopředseda Rady bezpečnosti Ruské federace, od roku 2012 předseda vládní strany Jednotné Rusko, v letech 2012-2020 byl předsedou vlády Ruské federace a v letech 2008–2012 byl prezidentem. Gazpromu šéfoval v letech 2002–08, kdy byl předseda představenstva. Tak se podívejme na jeho příspěvek ze dne 20. května 2022, viz tato adresa: https://t.me/medvedev_telegram/82. Jednoduše přeložím celý příspěvek, který nemá nadpis.


Generální tajemník OSN, různí Sullivanové a Blinkinové. Je to taková „Obilná sedma“, která se náhle vynořila z tabatěrky, a už hodně opotřebované. Někteří další, obzvlášť zoufalí Evropané začali mluvit jako nezapomenutelný Kisa Vorobjaninov: Je ne mange pas six jours! (Už jsem šest dní nejedl!). To se dalo očekávat. A tady je důvod.
  1. Země, které dovážejí naši pšenici a další potraviny, to budou mít bez ruských dodávek těžké. A na evropských a dalších polích bez našich hnojiv vyroste jen šťavnatý plevel. No… smutné. Ale můžou si za to sami. Nyní to vypadá, že Západ ustupuje. Opět se potvrzuje, že všechny ty „pekelné sankce“ jsou k ničemu, když jde o životně důležité věci. O dodávkách energie pro vytápění domů. O potravinách, které mají nasytit lidi. O milionech občanů, kteří od politiků potřebují jediné: Aby mohli žít normální, klidný a prosperující život. Sankce tomu stojí v cestě. A rozšíření NATO tomu stojí v cestě. A další problémy spojené s vyrovnáním dluhů, splátek a podobně. A hlavně se nám do cesty staví téměř kosmický kreténismus. Je tedy načase naslouchat nikoli hlasu poradců zpoza oceánu, ale zdravému rozumu. Je to užitečnější činnost ve všech ohledech.
  2. Dnes jsem o tom hovořil s prezidentem jedné z afrických zemí, Namibie. Naši afričtí přátelé tomu mimochodem rozumí. A chápou, že bohaté země uvalují sankce, aby zchudly ty chudé. A pod hrozbou hladových vzpour chtějí světoví boháči donutit ostatní, kteří jsou pod sankcemi, aby se chovali podle toho. Američané a Evropané nezůstanou bez potravin, i když budou za trojnásobnou cenu. Ale jsou to obyčejní Evropané, nikoli ti mocní, kdo zaplatí trojnásobnou cenu. Naše země je připravena splnit své závazky v plné výši. Čekáme však také na pomoc našich obchodních partnerů, a to i na mezinárodních fórech. Jinak to není logické: Na jedné straně proti nám uvalují šílené sankce, na druhé straně požadují dodávky potravin. Tak to nefunguje, nejsme idioti. A ještě jednou zdůrazňuji: Žádný vývoz na úkor našeho vlastního trhu. Potraviny jsou pro občany Ruska posvátnou věcí.
  3. Nejde sklízet plodiny v televizi nebo na internetu. Vyžaduje to pole a zemědělskou techniku, hnojiva a ruce zvyklé sít a sklízet chléb, ne podepisovat pitomosti. Rusko ví, jak na to, máme všechny možnosti zajistit, aby ostatní země měly potraviny a aby nedocházelo k potravinovým krizím. Jen nám nebraňte v práci.

Tak to shrňme. Medveděv jako místopředseda Rady bezpečnosti RF jasně ví, že Rusko drží v ruce klíč od hnojiv a od budoucí, pravděpodobně rekordní úrody obilí v Rusku. A navíc RF drží klíč i od ukrajinské pšenice, protože blokují Oděský přístav. Odtud se má obilí vyvézt, aby na Ukrajině vypukl hladomor a ten se přičetl k tíži Rusům, když tam nezákonně vtrhli. Tu pšenici si Spojené státy „koupily“ skrze zákon o půjčce a pronájmu od zbídačelé Ukrajiny pod Zelenským mávajícím již hodně roztrhaným neofašistickým praporem pluku Azov. Podle stejného zákona splácelo SSSR válečnou půjčku USA téměř 60 let (!) i během studené války, především vývozem zlata a titanu. USA své gubernii nařídili telefonem, že nesmí jednat o příměří a také to zdejší místodržící přestal dělat. To už nemohou rozdýchat ani některé, jinak velmi poslušné země EU (ZDE).

Takže vypukl zoufalý boj o Zmijí ostrov, kde Ukrajinci minulý týden ztratili zbytek stíhaček, vrtulníků a elitních jednotek. Tento ostrov v Černém moři kontroluje strategickou cestu z Oděsy a zůstal v ruských rukou. Takže obilí jistě neshnije, protože Ukrajinci ho mezitím spolehlivě rozkradou a prodají doma. Zatím to tak udělali se vším, co v zemi zbylo. Pochopitelně budou zdejší zloději prodávat zbídačelým Ukrajincům to nakradené obilí za americké ceny, neb jsou jejich kolonie. Ale rozkradené obilí zůstane na Ukrajině a co je doma, to se počítá.

Za Američanů tedy nebude hladomor jako za Stalina, protože Rusové zasáhli včas a udělali námořní blokádu Oděsy. Stálo je to vlajkovou loď jejich černomořské flotily, kterou NATO pravděpodobně potopilo pomocí nejmodernějších střel dovezených na Ukrajinu a naváděných špionážním US-letadlem nad Rumunskem. USA bohužel nebudou moci vystupovat jako zachránce světa, protože nebudou mít to ukrajinské obilí nakoupené za zbraně. Jejich úmyslem je bojovat proti Rusku do posledního Ukrajince a nechat si za to navíc pořádně zaplatit v obilí. A to krvavé obilí se pak mělo prodat jako výpalné dalším zbídačelým zemím Třetího světa, aby si Američané udělali další kolonie na ukrajinský způsob.

Vypadá to, že Medveděv sice neřekl všechno to, o čem píši, ale řekl toho na vysokého politika RF celkem dost. O tom, co neřekl a ani nemohl, je článek Začal dlouho očekávaný rozpad ukrajinské armády. Medveděvova slova o „kosmickém kreténismu“ jasně vysvětlují, proč se multinacionální koncerny stěhují z Ruska. Pak ale bohužel platí, že tato pro Západ ztracená kolonie se musí opět dobývat na Napoleonův a Hitlerův způsob. Tím se nakonec potvrzuje smysl článku naší kolegyně. Pokud zvítězí „mentalita US-obilí“, pak je Třetí světová válka nevyhnutelná. A o tom se už v Rusku začalo otevřeně mluvit. Pak pochopitelně nejde o Ukrajinu, protože ta měla být jen nástupním prostorem pro útok na Rusko. Evropa tedy stojí před zásadní volbou, zda se připojí ke kosmickému kreténismu transatlantických elit. Volbu EU jsem popsal v sérii dvou článků Balkanizace Ukrajiny a ukrajinizace EU. Každá válka je selhání rozumu a nyní i demokracie, proto k ní však také nemusí dojít.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

5 25 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Hudryperman
Hudryperman
22. 5. 2022 19:43

Pravdivý obraz stavu Evropy je velice smutný.Vůbec ne lépe jsou psychicky na tom Rusové.Ani tam,zejména mladé intelektuální inteligenci,není vždy jasné,že západní pozlátka a propracovaná PR jsou v informační válce profesionálně zaměřována právě na ně.Konečně jsme to zažila i starší generace odkojená poslechem Svobodné Evropy azd. Nedalo mi to a přetiskl jsem pro vás upřímný článek z ruských zdrojů. Zde je : Náš život ztrácí smysl 22.5.2022 Přišlo emailem Témata: Nový světový pořádek, Třetí světová válka 428 slov Je neuvěřitelné, jak se Američanům ve spolupráci s Anglosasy podařilo zotročit zmanipulovat celou Evropu a vehnat proti sobě do války dva největší slovanské národy. Žasneme, že synové… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  Hudryperman
22. 5. 2022 20:53

To máte těžké. Lidé se zajímaji o svoje živobytí a pohodli a přikláni se vždy k silnějšímu. A to jsem už dávno předbídal, že pokud elitám selhává řízeni lidu, tak na něj „hodí válku“ a je po řečech. Každá válka „se musi vyhrát“ a o ten správny pořádek se už postará vyhlášení mimořádného nebo přímo válečného stavu. A je to tady … No a dnešní situace? Pokud to Rusko ustojí, tak EU včetně nás, čeká velice krušné obdobi konce impéria. Pokud to Rusko v současné podobě neustoji, tak západ bude mit pár roků opět levné zdroje a i na nás… Číst vice »

Gatta
Gatta
22. 5. 2022 20:21

Jen pár poznámek. „Hlupákům ze střední třidy …“ Takže střední třída už není zárukou demokracie, ale třída hlupákú a škůdců ? To má vše rozdat a jít bydlet do zahradní chatky, nebo jít rovnou ekologicky umřít do lesa? Jak už jsem zde jinde psal – nejprve bychom si museli vyjasnit odkud – pokud lidi považovat za střední třídu a rozlišit je ještě podle jejich společenské přínosnosti. Jinak je to jen nálepka. Tak zvané sankce jsou o tom, že my (EU) nebudeme to a ono kupovat a budeme se snažit aby to od „sankcionovaného“ nekupovali ani ostatní. Dále, že to či… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Gatta
23. 5. 2022 10:57

Nejnižší třída je prakticky už pryč, už není. Teď pozorujeme v živém online-přenosu likvidace střední třídy aby zůstala jen ta Zlatá miliarda. Jen nevím kdo tam dělá casting. Obviňování Ruska předchází úmyslnému Anglosasy uměle vyvolávanému nedostatku / zdražování potravin. Myslím, že na tento krok je Rusko připraveno. Povede to (už se to děje) pouze k posílení autority Ruska v hladem ohrožených regionech (Afrika, Asie, Amerika, i ta Severní). Největší problém budou mít evropští „spojenci“ USA a Londýna, především ti, kteří nepochopili, jak fungují pravidla smečky: nejdřív se nažerou nejsilnější a když je nedostatek a na nejslabší nezbývá, musí se o… Číst vice »

Gatta
Gatta
23. 5. 2022 13:33

Nejnmovější postoj Ruska k vývozu obilí: AK – Rusko – 15:08

fajt
24. 5. 2022 6:29

banderovské ukrajina je chronický korporátní bercák, který tu bude krvácet a hnít dlouho, a možná si nakonec samotná americká bažina, ve stavu akutní podlosti, ukrajinskou hnátu ufikne u samotného ss ptáka – a záchrana ? v žádném případě –  když pruhovaný středověk, tak se vší parádou, tedy klidně i s násilným mícháním ras, kultur, náboženství a víry – a jak říkával dávný koleš, který by se v dnešních časech parádně našel, s frau fotze si žádné kloudné děcko nevydupeš, vždycky zrobiš enem nějakého parchanta, dobrého tak leda do panského zulcu. ..) 

Hudryperman
Hudryperman
Reply to  fajt
24. 5. 2022 13:09

Ta češtinou zdupaná ostravština není marná.Pruhovaný středověk-perfektní,jako když to vypadne z Orinoka.Tak jsem si poslechl video na superprofesionálním dezinformačním webu rozhovor nepříjemně kluzkého moderátora se skoro stoletým Kisingerem.Stařec hrál svou obvyklou roli vševědoucího politického guru-ikony americké zahraniční politiky. Odpovídal tak,aby si každý mohl jeho slova vysvětlovat tak,jak sám chce,jak to vyhovuje pořadateli v Kennedyho centru.Projevil zřejmě záměrné překvapení nad tím,že se Putin nechal dohnat k „agresi“ proti samostatnému státu,který neměl „vojenské vazby“ se Západem !! Řekl,že všichni čínští předáci přemýšlejí o tom,jak se vyhnout situacím,které by je dostaly do tak nevýhodné pozice ,v jaké se ocitnul Putin. Je to hlásná… Číst vice »

fajt
Reply to  Hudryperman
24. 5. 2022 18:01

a zezadu je řídil Kisinger – tenhle jewrejec likviduje svět už tak dlouho, že je na to i korporátní archiv krutki … zupa chachaři už vzali kramle, ještě chvilu a kraj razovity budou obchcávat ine lopaty. ..) četl jsem verzi i pro zdejší kotlinovskou chudinu, tam je henry za židovského spratka, který už vadí i dnešním nazi sionistům – Putin ( a jeho stavka) zatim má (maj) všechny trumfy v ruce ( a pod kontrolou), a jak říkal jeden klasik, který už v Rusku dostal šeredně na prdel – Rusy může porazit zase jenom Rus, vypadá to dost zoufale a… Číst vice »

idiotronic
24. 5. 2022 15:13

na webu
https://www.zeleznicni-magazin.cz
najdete pojednání o železniční přepravě obilí a oleje v ukrajinských souvislostech
a vysvětlení, proč lokomotivy 380 Emil Zátopek budou odprodány do Turecka

fajt
25. 5. 2022 6:27

comment image

určitě tam nenalepí nějakou firemní uklízečku, či kobliháře s pajcrem z kotelny … aby jim jedna zeď na to stačila, ještě jsme v zahřívací fázi. ..)

a co na to osoba nejpovolanější, insider amerického a západního zvědavého lidu, master Snowden – dost mlčí, asi ví, že korporátní kocábka má v tuto chvíli větší díru než slovutný Titanic. ..)

fajt
25. 5. 2022 9:21

https://www.newstream.cz/money/lukas-kovanda-nadesla-hodina-ruskeho-bankrotu-americane-zakazuji-svym-obcanum-a-bankam-prijimat-ruske-splatky?sznclid=Xjc6Y29qaGhsbWhtbmxubW9qa2dqbGtmIipjb2hrbW9qZmtuaXBuaGYiKjtjb2hrbWpoam9ta3BmbWkiPWNvHGxsZmtvZmhrG20YbBtmGB1vax8fGG1uaBgfHWsaHA&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_vert_ab=0&dop_vert_id=leg0&dop_req_id=NxRG9je3cNw-202205250849&dop_id=16574885

Maďarsko ve stavu válečné hrozby, čez to vidí se svým zdražováním taky na místní Stalingrad a armia krajowa v rzeczipospolitej se chystá přesunout horkou frontu na polské území a tak zatáhne celé nato do války – samozřejmě americká deep korporace si myslí, že bude pouze posílat svůj předražený vojenský matriál, falešné zelené papírky, plus občas nějaké přebytečné plebs niggers sanitárně vyklopí do evropského mlýnku na maso a jinak mají v plánu jenom slíznout ruskou smetanu – snad se jejich krutého omylu dožije i polomrtvý lojza biden. ..)

Jan Kristek
Jan Kristek
Reply to  fajt
25. 5. 2022 9:47

Jednoznačně se nejedná o ruský bankrot, ale o americký. Předpokládám, že to Rusko náležitou formou světu oznámí a začne se podle toho brzy jednat. Vydávání amerického bankrotu za ruský snad už dnes u většiny světa neprojde.

fajt
Reply to  Jan Kristek
25. 5. 2022 10:15

https://tass.ru/ekonomika/14719811

zaplatí v Rublech – tedy budou dolar fatálně negovat – teď to začne být zajímavý. ..