Černá mračna české ekonomiky

 
Virtuální bankovní divadlo

Finanční svět bankovnictví se stal zcela impotentním ve své základní podstatě – zachování toku peněz ekonomikou. Svou masivní účastí na virtuální burzovní bublině, která nevytvoří ani špendlík a doslova dusí reálnou ekonomiku, podporuje odtok peněz do oblastí, kde růst cen burzovních komodit není ničím podložen.

Mnohokrát jsem si položil otázku, co může vést banky k očividnému podřezávání větve, na které samy sedí. Proč centrální banka ČNB dlouhodobě eliminuje hodnotu vlastní měny ve prospěch cizích měn, když dluh země již dlouhých dvacet let neustále závratně narůstá? Jak se mohlo stát, že bankovní sektor disponuje kapitálem, který není schopen a mnohdy ani ochoten uplatnit se v reálné ekonomice tak, aby zabránil ekonomické stagnaci a podpořil růst tolik potřebné produkce?

Cílem je destrukce

Než se ale pokusím o vysvětlení a pojmenování hlavních příčin destruktivního chování bankéřů a politiků, mezi kterými bychom poctivého, znalostmi a moudrostí obohaceného ekonoma těžko hledali, pokusím se vyjmenovat společenské oblasti, které jsou manipulacemi směnných kurzů, spekulacemi burzovních a bankovních intervencí, nejviditelněji postiženy.

Češi prchají za prací do Německa, Rakouska nebo do Anglie.

V první řadě si položme otázku: Proč ČR ztrácí kvalifikovanou sílu, která houfně odchází za vidinou lepšího výdělku do zahraničí? Zásadní podstatou této migrace je cílená likvidace reálné hodnoty koruny. A z těchto důvodů se Češi převážně s vysokou, ale i střední odbornou kvalifikací, čím dál častěji vydávají hledat výhodnější obživu do zemí, kde jsou tyto stěžejní profese placené až trojnásobně, nebo dokonce čtyřnásobně, vyšší odměnou, než v ČR.

Tento destruktivní proces vyvolaný cíleným oslabováním koruny se nejviditelněji odráží v nedostatku chybějícího odborného personálu. Nutí například nemocnice uzavírat celá oddělení. Nestabilní situace okamžitě využívají nepříliš chytří odborářští předáci a místo toho, aby volali po zpevnění koruny, která by snížila propastný rozdíl platů, tlačí na navyšování státních výdajů do zdravotnictví, na které ale náš stát nebyl schopen vygenerovat odpovídající prostředky.

Tlak odborů podpořený mediálním obrazem nepřejícího státu spustí proces politické sebezáchovy, kdy političtí nýmandi, strachujíce se o úbytek voličů z řad státem placených zaměstnanců, potažmo i o ztrátu svých státem dobře plněných koryt, si jednoduše půjčí od bank nebo od občanů (prostřednictvím dluhopisů) další peníze. Řídí se přitom ověřeným pravidlem „z cizího krev neteče“. A takhle to, vážení, chodí rok co rok, už více jak dvacet let.

Veřejný dluh státu, který již vyrostl téměř na jeden a půl násobku celého státního ročního rozpočtu, tedy na 1,75 biliónu Kč, poskočí opět jako každý rok o dalších 60-100 miliard, kdy každý občan (včetně kojenců) již dluží 175 tisíc. Pro představu to znamená, že nás, neboť my občané jsme jedinými vlastníky státu, vychytralý bezohlední bankéři a hloupý politik, kterého jsme si s důvěrou zvolili, připraví na úrocích o 1 644,- Kč za každou jednu jedinou vteřinu.

Informace podaná ministrem financí, že se podařilo snížit dluh, je lež jako věž, protože dluh roste. Sice o něco pomaleji, ale stále dramatickým tempem. Mluvit o pozitivním ekonomickém vývoji v roce 2015 při vědomí toho, že ČR obdržela tučnou injekci od EU ve formě dotací, je tak trochu natřásání cizího peří. On totiž například zahraniční dluh Česka, loni nebývale vzrostl o 18 mld. korun na 3,132 bil. Kč. To znamená, že odpovídá přibližně 70 % HDP, (zdroj ČNB). Podle dostupných dat jde o nebývalý meziroční růst zahraničního deficitu.

Pokud budeme hledat příčinu tohoto stavu, najdeme ji hlavně v chybějících progresivních technologiích, které jsou v důsledku slabé koruny obtížně dostupné, a tím pádem je náš průmysl nekonkurenceschopný. Tvrdit, že vývoz lze podpořit zdevalvováním koruny, je stejně nesmyslné, jako tvrzení, že když budu obdělávat pole motykou, bude to efektivnější než traktorem. Přes veškeré alarmující signály narůstání veřejného dluhu vláda a parlament zvedají mzdy státním byrokratům, bez ohledu na to, kam se ekonomika státu řítí.

Ale pojďme se vrátit zpátky k hlavní příčině účinné brzdy prorůstového mechanizmu, kterým jsou intervence proti koruně. ČNB razantně brzdí korunu v jejím přirozeném posilování, které by mohlo poskočit až o 30, ne li o 40 % nahoru. Tato reálná úroveň hodnoty naší měny by zapůsobila jako hojivý balzám na dlouholetý dluhový deficit.

Patologickým propagátorům a obhájcům slabé koruny je třeba důrazně připomenout, že argument o výhodné exportní politice je bohapustá lež, kterou se zakrývají zájmy korporátních nadnárodních firem. Jejich prostřednictvím odtékají zisky do zemí, které si z naší země udělaly dojnou krávu. Cena vývozního artiklu je v plné kompetenci vývozních firem, a ne ČNB. Ta se má ze své podstaty starat o posilování měny, ne ji prznit ve prospěch cizích vývozních firem.

Jsme podvedený národ, který se stal námezdním otrokem západu.

Jak to funguje

Sedlák obdělává pole motykou týden. Pluhem taženým koňmi celý den a traktorem s dvaceti radlicemi deset minut. Silná koruna je cestou k získávání progresivních zahraničních technologií, které mají tisíckrát vyšší výkonnost a jsou cestou k vyšší a levnější průmyslové produktivitě. Tedy k nižším nákladům, vyšším ziskům, platům a nižším cenám produktů, neboť to je zásadní proces, který vyvažuje a vyrovnává přirozené ekonomické procesy postavené na výkonném technologiemi podpořeném průmyslu a zemědělství. Říká se tomu vyspělá technologická konkurenceschopnost.

Kardinálním problémem oslů z ČNB je, že nechápou (nebo spíše nechtějí chápat), že za korunu, kterou drží na hranici 27 Kč za Euro, si na koupi např. CNC stroje musí vzít firma o 30% vyšší úvěr (výše devalvace koruny) na pět a více let. Banka ji při tomto obchodě obere o úroky, poplatky, tolik potřebná efektivita se vytrácí a odplouvá za majiteli banky do zahraničí, kde nevýhodným kurzem koruny opět přispíváme těm bohatším. Kruh se uzavřel. Zahraniční kapitál si opět namastil kapsu a Čechům zbyla zase holá zadnice.

Účinek silné koruny

Připusťme, že by ČNB nikdy neintervenovala proti koruně a že kupní síla koruny je už několik let o 30% vyšší, tedy že firmy mohou nakoupit v zahraničí progresivní hitech technologie ve směnném kurzu cca 19 Kč za Euro. Nejen, že by z naší země neodcházely davy profesně zdatných Čechů, protože si toho za současnou korunu moc nekoupí, ale naopak by k nám tyto potřebné kvalifikované profese ze zahraničí přicházely. Současně by klesla potřeba úvěrů zatěžujících firmy splátkami, poplatky a úroky. Přesně toto však ČNB nemůže dopustit. Ptáte se proč?

Odpověď zní: Jejich jednání a rozhodování se neřídí čestnými a poctivými úmysly ve prospěch ekonomické prosperity ČR, ale cíleným posilováním a koncentrací kapitálu, který je nahrávkou pro nadnárodní korporace, monopoly a oligopoly, aby zničily konkurenci malých a středních podniků na národní úrovni. Je možné to se současnou politickou garniturou vůbec nějak řešit???

Z ČR totiž od ledna do září odteklo zhruba 285 miliard korun do zahraničí. Jedná se především o čerpání zisků z přímých zahraničních investic, příjmů z práce v zahraničí, úroků a povinných odvodů do společného rozpočtu Evropské unie.Během prvních tří kvartálů loňského roku z Česka do ciziny odplynulo 449 miliard korun a ze zahraničí do ČR přiteklo pouze 164 miliard korun.

Myslím, že tato čísla hovoří za vše.

Petr Havlíček

Pozitivní svět

Článek lze libovolně šířit po internetu.

Zdroj:http://havlicekpetr.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=506192

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
56 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Hox
Hox
26. 4. 2016 9:52

Mít zde německou prosperitu, máme zde i tak sto tisíc albánců, arabů a afričanů, kálení do bazénů, znásilnění, tropické nemoci, parazity atd., … díky bohu za naše nízké platy a sociálku (čistě v tomto aspektu!). Západu se jeho chování vrací cestou opičí pracky.

Martin (už bez taky m)
26. 4. 2016 10:45

Hoxi, tuto Vaši argumentaci mám za promiňte idiotskou a unafair – přes vaše uzávorkové „upozornění“. Prostí němečtí pracanti přece „zrovna tak ve všem můžou za činy své vlády“…nezapomeňte prosím vážení, že v Německu jsou dosud „bratrská US vojska NA DOBU DOČASNOU…“, a chrání „Německé svobody před RUSKOU ROZPÍNAVOSTÍ A AGRESÍ“, kterou Rusové bezproblémovým odchodem svých vojsk v podstatě ze všech tehdejších zemí VS kde byly (nebyli všude) ani náhodou „nedokázali“ popřít… Hoxi, nechci se osobně dotknout ani vás, ani jiných diskutérů, ale kdyby jste dělal za posledních 7 let přes nemoc za 7.300,- Kč u nenáviděných eko-NNO (jiní vás prostě… Číst vice »

Béda
26. 4. 2016 11:05

Zde hybatel všech válek i migračních vln. – ziskuchtivost za jakoukoliv cenu. Sice máme 480.000 oficiálně evidovaných nezaměstnaných ale „ČESKÉ“ firmy potřebují nesvéprávné otroky z ciziny, ochotné hrdlačit za pár krejcarů. Ti se zde pak namnoží, založí rodiny, získají občanství, navýší svůj podíl v populaci. Kromě Makrely migraci vítají zejméně velké korporace – v Německu kupř. představenstvo firmy Daimler – Benz. http://www.asociaceexporteru.cz/referaty/detail/754-usnadnete-dovoz-pracovniku-z-ciziny-zadaji-vladu-firmy#&panel1-3 „Bezmála 90 % firem sdružených v Asociaci exportérů pociťuje ve svých podnicích nedostatek pracovních sil. Plyne to z ankety, kterou AE provedla mezi svými členy před XVI. Exportním fórem. Nejčastější příčinou je podle firem obecně nedostatek pracovníků na… Číst vice »

Béda
26. 4. 2016 11:35

Nejdřív stát rozdělili, pak zbytkový stát vytunelovali, pak „ukradli“ národní zlatý poklad, pak přepsali historii a zpochybnili všechny národní buditele a hrdiny, pak nás zatáhli do válek v cizím zájmu, pak nás i se státem zadlužili, nyní sem tahají zástupnou populaci a snaží se o anglikanizaci státní značky. Co bude dál?

Magnus Maximus
Magnus Maximus
26. 4. 2016 11:44

Hoxova argumentace není tak od věci, ale hlavně nechápu ty debílky, kteří neustále poukazují na to, jak jsou v Německu vysoké platy. Samozřejmě podle kurzu. Jak jinak, že ? Nikdo z vás tu neví, jaké jsou tam životní náklady. Kolik stojí měsíčně jídlo, bydlení, energie včetně vody, oblečení, lékařská péče atd, atd. Nepochybuji o tom, že Němec má nakonec v peněžence ve finále stejně jako Čech a možná méně. Ale hlavně že blbej Čecháček to hodnotí skrze kurz. V roce 1993 byl můj známý v Norsku na pracovní cestě. Takže před tím si vyhledal, kolik průměrný Nor bere v přepočtu… Číst vice »

ducatista
ducatista
26. 4. 2016 11:55

Magnus Maximus: Zcela jistě má nakonec Němec více v peněžence než Čech. A Nor jakbysmet. Zkuste zadat do googlu heslo parita kupní síly, ta je ukazatel, od kterého se dá odpíchnout…

fajt
26. 4. 2016 12:30

v podstatě by se dalo říci, že nejlépe se měl český otrok za dob Adolfova protektorátu, krom toho, pokud si vládne sám, je to tragedie, která skončí národním exitem … opravdu tristní skutečnosti. ..)

idiotronic
26. 4. 2016 13:07

fajt napsal
nejlépe se měl český otrok za dob Adolfova protektorátu,

Ano, německé pracovní zákonodárství bylo pokročilejší, než české (nárok na dovolenou sabotovali čeští zaměstnavatelé krátkodobým propuštěním, kdežto v německém pojetí nárok garantoval stát dle odpracovaných dní) a soudruzi, když chtěli vyhrát volby po válce, museli slíbit sociální jistoty (bydlení, pracovní smlouvy, nemocenské pojištění) na lepší úrovni, než ČSR a Protektorát, což také udělali a ve volbách uspěli. Mám pocit, jako když se historie opakuje v cyklech. Ale Béda upozorňuje, že cyklus začíná o nějaké poschodí níž.

fajt
26. 4. 2016 13:55

idiotronic napsal Ano, německé pracovní zákonodárství bylo pokročilejší, než české (nárok na dovolenou sabotovali čeští zaměstnavatelé krátkodobým propuštěním, kdežtov německém pojetí nárok garantoval stát dle odpracovaných dní) a soudruzi, když chtěli vyhrát volby po válce, museli slíbit sociálníjistoty (bydlení, pracovní smlouvy, nemocenské pojištění) na lepší úrovni, než ČSR a Protektorát, což také udělali a ve volbách uspěli. Mám pocit, jako když se historie opakuje v cyklech. AleBéda upozorňuje, že cyklus začíná o nějaké poschodí níž. v protektorátu říše do smrti Heydricha se měla česká pracovní síla nejlépe za celou dobu 20 století, po atentátu na protektora ( dost svévolná a… Číst vice »

Béda
26. 4. 2016 14:14

fajt napsal

v podstatě by se dalo říci, že nejlépe se měl český otrok za dob Adolfova protektorátu, krom toho, pokud si vládne sám,je to tragedie, která skončí národním exitem … opravdu tristní skutečnosti. ..)

Český národ si nevládne sám. Vládnou nám cizí nadnárodní korporace, Brusel, Berlín, mezinárodní lichváři a mezinárodní oligarchie. Žijeme v imperialismu. V imperialismu si žádný národ nevládne sám i když to tak mnohdy opticky na první pohled může vypadat.

Hox
Hox
26. 4. 2016 14:16

Martin (bez m): klid, jen jsem chtěl poukázat na to, že každá věc má dvě strany… vím moc dobře, kolik stovek miliard odtéká ročně z ČR do Německa, legalizovaná krádež, a že český dělník dotuje ze svého platu německého v téže firmě, ale jde o to, že v Německu to bude brzy vypadat tak, že si ještě řekneme, že máme štěstí. Ze dvou důvodů: a) Zeman a jeho migranto-odpuzující politika a výroky a hlavně b) ekonomická situace.

peter.
26. 4. 2016 14:41

Hox napsal
a hlavně b) ekonomická situace.

To iba problém odsunie.Lebo keď dnešné, pre imigrantov cieľové štáty už budú migrantami plne saturované,tak migranti začnú zapĺňať aj územia dnes chudobnejšieho bývalého „ostbloku“.A EÚ bude pravdepodobne pobyt týchto migrantov u nás dotovať.Ide o to dozvedieť sa,aké plány majú s Európou „architekti“novej Európy.Obávam sa,že hrozivé.

fajt
26. 4. 2016 14:48

Béda napsal
Český národ si nevládne sám. Vládnou nám cizí nadnárodní korporace, Brusel, Berlín, mezinárodní lichváři a mezinárodní oligarchie. Žijeme v imperialismu. V imperialismu si žádný národ nevládne sám i když to tak mnohdy opticky na první pohled může vypadat.

Bédo, vím co je to imperialismus – je to pouhá smrt.
https://www.youtube.com/watch?v=TOicjzTdn1c

fajt
26. 4. 2016 16:17
děda
děda
26. 4. 2016 17:49

Naděje na přežití je zatím mizivá. Na návrat do sféry Ruska v dohledu nulová. Zeman asi dohlédne dál a snaží se o (také) kapitál čínský, chráněný zde Čínou. Kdyby se něco velkého vojenského přece jen semlelo, viděl bych jiskřičku naděje na přežití (ne svého, ale dětí a vnoučat) v novém rozdělení Evropy v němž bychom připadli Číně nebo Rusku. Ale jen jiskřičku. Erdogan chce sjednotit všechny muslimské armády.

Irena
26. 4. 2016 18:15

děda napsal
Naděje na přežití je zatím mizivá.

Byla by daleko větší, kdyby si lidé uvědomovali, že Rusko je naše naděje, jenže oni to nevědí, a i kdyby nám nakrásně podalo svoji ruku (což já bych na jeho místě asi už neudělala), tak ji odmítnou. To je na tom to nejsmutnější.

Béda
26. 4. 2016 18:56

Vítejte u Applu, de-lokalizujícího ve vší své slávě jako divu globalizace. Váš iPhone vyrobil jeden z těch 50 tisíců dělníků v Pegatronu v Šanghaji. Za základní plat 290 euro (7 830 Kč) měsíčně. V Číně stojí iPhone 620 euro (16 740 Kč). Mizerné zacházení s dělníky v čínských továrnách, které vyrábí produkty Applu, odhalilo skryté vyšetřování BBC Panorama. Filmování u výrobní linky iPhone 6 ukázalo, jak jsou sliby Applu o ochraně dělníků běžně porušovány. To zjistilo, že standardy pracovních hodin, identifikačních karet, ubytování, pracovních schůzí a zaměstnávání mladistvých se v továrnách Pegatronu porušují. Apple řekl, že se závěry tohoto programu… Číst vice »

ex-nemo
ex-nemo
26. 4. 2016 19:11

Magnus Maximus napsal
Nikdo z vás tu neví, jaké jsou tam životní náklady. Kolik stojí měsíčně jídlo, bydlení, energie včetně vody, oblečení, lékařská péče atd, atd. Nepochybuji o tom, že Němec má nakonec v peněžence ve finále stejně jako Čech a možná méně. Ale hlavně že blbej Čecháček to hodnotí skrze kurz.

Jestli je tomu tak, tak proč vůbec je rozdíl v kurzu ? Jestli kupní síla jejich – podle kurzu – tak vysokých platů odpovídá našim nízkým, tak proč vůbec tady rozdíl mezi těmi měnami je ?
Jsem převelice žádostiv a prosím Vás velice, abyste mi tuhle věc vysvětlil.

Hox
Hox
26. 4. 2016 20:11

v Německu, Francii, USA žije dost Rusů co se vypracovali do střední vrstvy, v poslední době vychází obsáhlé interview „Jak se žije v …. “ (kanál poznavatelnoe.tv), na pár dílů jsem mrknul (jak se žije v USA, Francii), a pohádky o tom jak se tam mají „ve vatě“ jednou provždy putovaly do říše fantazií… podotýkám že to byli lidé co tam žili 10, 20 let, vypracovali se, ale takovou pakárnu, jakou popisovali, by si člověk nevymyslel ani ve snu, to co se děje běžně tam je tady nemyslitelné. Finanční blahobyt je také iluze, reálná situace je zcela jiná.

Hox
Hox
26. 4. 2016 20:12

Hox napsal v Německu, Francii, USA žije dost Rusů co se vypracovali do střední vrstvy, v poslední době vychází obsáhlé interview „Jak se žije v …. “ (kanál poznavatelnoe.tv), na pár dílů jsem mrknul (jak se žije v USA, Francii), a pohádky o tom jak se tam mají „ve vatě“ jednou provždy putovaly do říše fantazií… podotýkám že to byli lidé co tam žili 10, 20 let, vypracovali se, ale takovou pakárnu, jakou popisovali, by si člověk nevymyslel ani ve snu, to co se děje běžně tam je tady nemyslitelné. Finanční blahobyt je také iluze, reálná situace je zcela jiná.… Číst vice »

PPK
PPK
27. 4. 2016 1:43

Magnus Maximus napsal Hoxova argumentace není tak od věci, ale hlavně nechápu ty debílky, kteří neustále poukazují na to, jak jsou v Německu vysoké platy. Samozřejmě podle kurzu. Jak jinak, že ? Nikdo z vás tu neví, jaké jsou tam životní náklady. Kolik stojí měsíčně jídlo, bydlení, energie včetně vody, oblečení, lékařská péče atd, atd. Nepochybuji o tom, že Němec má nakonec v peněžence ve finále stejně jako Čech a možná méně. Ale hlavně že blbej Čecháček to hodnotí skrze kurz. V roce 1993 byl můj známý v Norsku na pracovní cestě. Takže před tím si vyhledal, kolik průměrný Nor… Číst vice »

PPK
PPK
27. 4. 2016 1:47

Odpověď pro MagMaxe No_2 ze tří: po dosazení A = Česko B = Německo (jako příklad dvou konkrétních států) tentýž odstavec zní: Vliv na MO – Měnový kurz a mezinárodní obchod(!!) se do značné míry ovlivňují a to následovně: Je dán rovnovážný měnový kurz mezi Českem a Německem. Dojde k oslabení měny Česka vůči měně Německa, čímž dochází k zvýšení nákladů (Česka) na dovoz statků, služeb a investic z Německa do Česka, to vyvolá pokles domácí poptávky v Česku po dovážených výrobcích (z Německa) a naopak poptávka po výrobcích z Česka v Německu vzroste, protože statky jsou zde nyní relativně… Číst vice »

PPK
PPK
27. 4. 2016 1:59

Odpověď pro MagMaxe No_3 ze tří: Doporučuji, MagMaxi, si ještě nastudovat, proč státy zavádějí cla, a proč aktivními mocenskými opatřeními regulují toky kapitálu, investic, půjček, převody důchodů, mezd, zisků, rent, atd. Také o tom se tam píše. A pak postačí už jen přemýšlet a uvědomovat si, že systém měnových kurzů je systémem MEZINÁRODNÍCH ÚMLUV VLÁD resp. JEJICH (tzv. nezávislých a většinou soukromých!) BANK, podle nichž se provádějí jen ty z transakcí, KTERÉ PŘESAHUJÍ HRANICE STÁTŮ. Otázka tedy zní: Jsou ty mezinárodní „úmluvy“ úmluvami suverénních vlád, anebo jsou to dohody bankéřů, na alespoň jedné z těch (loutkových) vlád nezávislých a tudíž… Číst vice »

PPK
PPK
27. 4. 2016 2:06

oprava : těkových => takových

Béda
27. 4. 2016 5:34

Velice výživná přednáška JuDr. Branislava Fábryho na téma TTIP z pohledu práva – cca od 18 min. 20 vteřiny. https://www.youtube.com/watch?v=lXxZUec1L7U

Bety
Bety
27. 4. 2016 6:09

fajt napsal v podstatě by se dalo říci, že nejlépe se měl český otrok za dob Adolfova protektorátu, krom toho, pokud si vládne sám, je to tragedie, která skončí národním Ano, měli se tak dobře, že v mé rodině (otec byl mistrem v továrně) se kupovalo jen na neděli čtvrt kila bůčku pro otce a dědu, ostatní se krmili jen brambory a zelím či mrkví, kilo mouky se získávalo načerno a nemohlo se s ním jít po silnici, aby ho četníci nezabavili, z oblečení zbyly na konci války víceméně hadry, protože na nové nebylo….Když na koci války Rusové přinesli mámě… Číst vice »

fajt
27. 4. 2016 6:27

Bety napsal Ano, měli se tak dobře, že v mé rodině (otec byl mistrem v továrně) se kupovalo jen na neděli čtvrt kila bůčku pro otce a dědu, ostatní se krmili jen brambory a zelím či mrkví, kilo mouky se získávalo načerno a nemohlo se s ním jít po silnici, aby ho četníci nezabavili, z oblečení zbyly na konci války víceméně hadry, protože na nové nebylo….Když na koci války Rusové přinesli mámě mouku a poprosili ji o koláč, tak ho stejně nemohla upéct, protože kromě té přinesené mouky neměla doma doslova NIC. Jen tak dál, fajte a dopracujete se ke… Číst vice »

Bety
Bety
27. 4. 2016 6:44

Béda napsal Nejčastější příčinou je podle firem obecně nedostatek pracovníků na trhu práce, druhým nejčastěji zmiňovaným důvodem je neochota Čechů pracovat v manuálních a dělnických profesích. U každé továrny v mém bývalém bydlišti měli na vrátnici nejméně deseticentimetrový štos žádostí o práci. Ovšem je pravděpodobné, že u těch, o kterých bylo známo že výplata se opožďuje o 2,3 měsíce a ještě pak není vyplacena celá, byl ten štos podstatně menší. A nenuťte mne plakat nad Číňany – ať si reportéři BBC vyzkouší práci v našich montovnách a pak po příchodu domů také nebudou mít sílu se najíst. A nemusí ani… Číst vice »

Béda
27. 4. 2016 6:56

Bety napsal U každé továrny v mém bývalém bydlišti měli na vrátnici nejméně deseticentimetrový štos žádostí o práci.Ovšem je pravděpodobné, že u těch, o kterých bylo známo že výplata se opožďuje o 2,3 měsíce a ještě pak není vyplacena celá, byl ten štos podstatně menší. A nenuťte mne plakat nad Číňany – ať si reportéři BBC vyzkouší práci v našich montovnách a pak po příchodu domů také nebudou mít sílu se najíst. A nemusí ani k nám – ať si to zkontrolují doma. Konečně dost našich lidí si to zkusilo a jediný rozdíl je právě v tom měnovém kurzu. A… Číst vice »

fajt
27. 4. 2016 7:12

http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/401687-byvaly-premier-tosovsky-v-usa-boural-ve-ferrari.html – njn, užitečná šlechta a ta její ošklivá hra na civilizaci, aby jedno procento psychoušů v přepychové izolaci před plebsem mohlo zdegenerovat zpět na větev ( držím jim pěsti, ať se jim to hodně brzy podaří). . ..)

Irena
27. 4. 2016 7:35

fajt napsal

http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/401687-byvaly-premier-tosovsky-v-usa-boural-ve-ferrari.html – njn, užitečná šlechta a ta její ošklivá hra na civilizaci, abyjedno procento psychoušů v přepychovéizolaci před plebsem mohlo zdegenerovat zpět na větev( držím jim pěsti, ať se jim to hodně brzy podaří). . ..)

Doufám, že skončí v americké báni. Ať si to tam užije hajzl.

Béda
27. 4. 2016 7:38

Irena napsal
Doufám, že skončí v americké báni. Ať si to tam užije hajzl.

Ředitel Institutu finanční stability v Basileji, který je součástí Banky pro mezinárodní vyrovnání plateb (Financial Stability Institute of the Bank for International Settlements) patří mezi vyšší management z řad NEDOTKNUTELNÝCH.

Irena
27. 4. 2016 7:51

Béda napsal
Ředitel Institutu finanční stability v Basileji, který je součástí Banky pro mezinárodní vyrovnání plateb (Financial Stability Institute of the Bank for International Settlements) patří mezi vyšší management z řad NEDOTKNUTELNÝCH.

I nedotknutelní se stávají nepotřebnými, a jak nejlépe je uklidit?

Bety
Bety
27. 4. 2016 8:41

fajt napsal
ano, mea culpa, zapomněl jsem, že nejvýše je v řadovém životě preferovaná materie, tak v tom případě nejvíce bůčku si pracující mohl koupit za dob Husáka, ve spotřebě masa na jednu hlavu jsme v tu dobu byli nedostižný vzor i pro americkou korporaci

No pokud vy, fajte, dokážete přežít bez jídla, tak jste překonal toho pověstného osla, který den před tím, než měl začít žít z pouhého vzduchu tak nevděčně chcípnul.

fajt
27. 4. 2016 8:56

Irena napsal Doufám, že skončí v americké báni. Ať si to tam užije hajzl. musím vás zklamat, servisní elita za prosté ( i masívní) přečiny, zločiny a jiné pochybeni v americe do basy ( až na trapné výjimky ) nechodí – tedy pokud se jich jejich páničkové nechtějí zbavit, pak nemusí hnout ani brvou a jsou dead – doporučuji jedno dílko – The selfish gene od Richarda Dawkinse, kterým se dlouhá léta inspiroval Jeffrey Skilling, bývalý šéf Enronu, kterému nakonec z původního trestu taky masívně ubrali – spravedlnost u lidských spratků prostě nečekejte, to dříve dojde na další masové vymírání… Číst vice »

fajt
27. 4. 2016 9:08

Bety napsal
No pokud vy, fajte, dokážete přežít bez jídla, tak jste překonal toho pověstného osla, který den před tím, než měl začít žít z pouhého vzduchu tak nevděčně chcípnul.

úsměvné, vy jste to přetáhla a nakopla do úplně jiné roviny… ale nechť , a nebojte, nejsem žádný hermafrodit typu savčenko s nervovým centem i zakončením ala sasanka. ..)

zajoch
27. 4. 2016 11:49

Irena napsal
Byla by daleko větší, kdyby si lidé uvědomovali, že Rusko je naše naděje, jenže oni to nevědí, a i kdyby nám nakrásně podalo svoji ruku (což já bych na jeho místě asi už neudělala), tak ji odmítnou. To je na tom to nejsmutnější.

Ireno, napsala jste to pěkně, napsala jste to i za mne. Velká část našich lidí neví, že Rusko je naší nadějí. Jsem přesvědčena, že naše elita to ví, ale tancuje podle západní píšťalky, určitě proto, aby si udržela svoji relativní moc a svůj relativní blahobyt alespoň v podmínkách našeho závislého státu.

Bety
Bety
27. 4. 2016 16:30

fajt napsal No pokud vy, fajte, dokážete přežít bez jídla, tak jste překonal toho pověstného osla, který den před tím, než měl začít žít z pouhého vzduchu tak nevděčně chcípnul. úsměvné, vy jste to přetáhla a nakopla do úplně jiné roviny… ale nechť , a nebojte, nejsem žádný hermafrodit typu savčenko s nervovým centem i zakončením ala sasanka. ..) fajtCitovat Někam jinam jste to nakopl vy. Napsal jste, že za německé okupace se měl český otrok vlastně nejlépe. Ale pardon, já nepochopila, že jste myslel, že ožebračení, koncentráky, hrozba totálního vyhlazení atd., atd. byly pro náš národ vlastně prospěšné, protože… Číst vice »

Nerevar
Nerevar
27. 4. 2016 23:15

Jen by mne zajímal původ těch hausnumer v přiložených tabulkách. Dá se někde dohledat?

fajt
28. 4. 2016 4:43

Bety napsal Někam jinam jste to nakopl vy. Napsal jste, že za německé okupace se měl český otrok vlastně nejlépe. Ale pardon, já nepochopila, že jste myslel, že ožebračení, koncentráky, hrozba totálního vyhlazení atd., atd. byly pro náš národ vlastně prospěšné, protože si přece neumíme vládnout a pevná tvrdá ruka – samozřejmě německá – je nám potřebná. Tak hurá k Frau Merkel, ale nesmíte se zlobit, že je tady přes tvrdé masírování médii pořád ještě dost lidí, kteří s vámi souhlasit nebudou. Bety, vy jste na minulost emočně dost vypjata, ale znova opakuji, neglorifikuji žádnou dobu, jenom konstatuji ( že… Číst vice »

Béda
28. 4. 2016 8:03
Amenre
Amenre
28. 4. 2016 9:25

Tak pokud rodice predavaji svym detem moudra o tom, jak za Hitlera bylo vazne prima, ze to i mozna bylo to nejlepsi obdobi ve srovnani se socikem a nynejsim rezimem, tak tenhle stat si vazne zasluhuje to, v cem je a co se na nej chysta.

zart
zart
28. 4. 2016 17:30

40 let jsme prý nebyli sobci a proto se socializmus nevydařil. Nyní jsme již 27 let sobci a kapitalizmus se velmi dobře podařil. Nevím, proč si naříkáme, dobrá věc se podařila. Což jsme si na Letné neslíbili, že nebudeme (svině) jako oni, ale mnohem větší?

bergpora
bergpora
28. 4. 2016 17:44

Hned prva polozka, cisnik:
vydela 1500, za najem da 800, dale zdravotni 200, dane 200, mobilita ho stoji 2 stovky a blahobyt je v hajzlu.
Samozrejme lze zit v maringotce za 200 a jezdit na kole, mozna zrovna to mel autor na mysli.

Aleš
Aleš
28. 4. 2016 18:57

Od vzniku Nečasovy vlády mne soudruh Kalousek okradl tak, že jsem ještě na začátku roku 2013 dělal projektanta organizační složky státu jen za 10 tisíc čistého. Dnes mám 15 tisíc. Pan Babiš je sice náš nejlepší ministr financí, za ostatních to šlo z kopce, ale zatím nás moc neodpoutal od takových ekonomických gigantů jako je Albánie. Máme jenom dvakrát vyšší minimální mzdu… Pan Magnus Maximus je učitel? Neměl by se vrátit zpět do školy?

fajt
29. 4. 2016 4:51