Česká republika na cestě sebedestrukce

Petr Schnur píše o sebedestruktivních důsledcích vrbětického případu pro Česko.

Qui bono

Stupňující sankce ze strany Bidenova kabinetu potřebují spojence a tím je EU; každý, kdo homogenní transatlantickou jednotu sebemenším způsobem narušuje musí být postaven do latě. Česko doposud nestálo v přední linii protiruské fronty bývalých východních států jako Polsko nebo baltické státy. V rámci Visegrádu stálo „hezky po česky“ někde mezi Varšavou a Budapeští, do nedávna z oné Čtyřky bylo vysloveně Rusku nepřátelské jen Polsko. Nyní však ČR za sebou nechala i Slovensko paní Čaputové a svým „hrdým činem“ předčila dokonce i polského souseda. Dlužno dodat, že i do nebe volající naivitou, ale to by bylo jiné téma.

V českém případě dává jediný smysl na celém tom bizarním konstruktu vražení klínu do česko-ruských vztahů. Nejsilnější indicie pro tento důvod je okamžik zveřejnění, který vzhledem k sedmiletému odstupu a původním výsledkům vyšetřování nemohl z hlediska amerických zájmů přijít ve vhodnější dobu. Kromě vzpomínaného faktu, že se velkou část populace stále ještě kavárenským ideologům nepodařilo převychovat do stavu nepřátelství k Rusku, existují i další „problémy“ narušující transatlantickou jednotu a ty musí být odstraněny…

Celý článek najdete na webu !argument

4.8 14 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Aleš
Aleš
Reply to  fajt
23. 4. 2021 17:44

Vlivný poslanec Luzar přinesl do informačního pole: Čučkaři prý zpracovali materiál v powerpointové prezentaci, který dávají dotyčným informátorům. Prý už To věděli v roce 2018, ale neinformovali ani Hrad ani vládu. Otázka už jen zní. Co je to To? Inscenace Gliwic 2 nebo něco jiného? V neděli by mohlo být jasněji.

Aleš
Aleš
Reply to  Aleš
23. 4. 2021 21:16

Pan Petráš má však v jednom jasno:
https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/petras-jeste-jednou-vrbetice/
Čučkaře rozpustit.
V tom případě bych se přimlouval za nějaké ponižující veřejně prospěšné práce pro ně.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
23. 4. 2021 10:47

„Kdysi dávno existovala ve středu Evropy země jménem Československo, která měla potenciál stát se velkou. Měla vysokou úroveň vzdělání, vyspělou vědu, špičkové zdravotnictví, jedinečnou kulturu, ekonomicky a potravinářsky bezmála soběstačná, bez dluhů. Z nějakého nepochopitelného důvodu se dobrovolně rozdělila na dvě vyprodané provincie, po jejich „vstupu do EUropy“ výprodej dokončily a následně se ve vší „slušnosti“ sami zrušily.“

Bety
Bety
23. 4. 2021 12:09

Všimli jste si, že je ticho po pěšině s navalňaty?? Asi to nedopadlo jak plánovali, že ?
A možná k tomu přispěly i ty naše Vrbětice. Normální Rusové si díky tomu ještě víc ujasnili, do jaké žumpy by je Navalný a spol. rádi zatáhli.

orinoko
orinoko
Reply to  Bety
23. 4. 2021 12:27

Ticho je skoro fšude. Mně osobně se přitom nějak zjevuje – nevím proč – sevřená prd@l. Těch hýkajících. Řev septimy dodává odvahu. Atomové dobytí Ruska je velký problém. Máme dost resPIRÁTorů na exploataci? Jsme připraveni chcípnout ve jménu LŽI?
Ve jménu pravdy lze obětovat i sebe sama! Jaké má obhájce lež? Vezměte jednoho po druhém a najdete jen bandu příživníků, nemakačenků a vyklouzů. Soudruh generál Pavel je odpornou ikonou světa zmrdů a bezpáteřních sviní. I tací jsou mezi námi. Ale to už jsou naše domácí úkoly.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  orinoko
23. 4. 2021 13:52

Praha, Hradčany, soudruh generál Pavel svolává armádu:
comment image

orinoko
orinoko
23. 4. 2021 13:05

Klasický fejk fašistického Seznamu: Moskva vymyslela trest pro Prahu: ambasádě radikálně seškrtala místní zaměstnanceDnes 13:36 – Moskva Novinky Moskva nevymyslela vůbec nic. Jen prostě přistoupila na výpočet českých havlodiních kreténů, kteří se nemůžou nabažit lokání emerické meleny. Prý i materialisti při smyslech žádají přítomnost Boha na smrtelné posteli. BŮH = svědomí. Jinak máme velmi nesvědomitý svět. Seznam? Svět lži , svinstva a manipulace. S Bakalou se hýbe podkladek. Další už stojí v řadě, aniž by o tom měli nejmenší povědomost. A Seznam mlčí. Aha… Svým způsobem jsem ochoten věřit na Ježíše. Dneska jsem zjistil , že normální lidi si prostě potřebují… Číst vice »

Viky
Viky
Reply to  orinoko
23. 4. 2021 20:33

Ori, to chce trošku vysvětlit. tšeská ambasáda je poněkud jinak organizovaná, než její ruský protějšek v Praze. Rusové prakticky nikoho nezaměstnávají z „místních“. Zaměstnávají, ale zcela minimálně. I když nejsou tito ruští zaměstnanci nositeli přímo diplomatických pasů, jsou vnímáni jako diplomatický personál. Podle postavení v hierarchii, jsou mnozí techničtí pracovníci taktéž nositeli diplomatického pasu. I když diplomaty v pravém smyslu nejsou. Proto je diplomatickým a jiným personálem ruská ambasáda tak velká. Oproti ní se zdá moskevské zastoupení ČR opticky personálně takové nedomrlé. Inu, zdání opět klame. stačí pouze započítat k ambasádě místní zaměstnance (a to je něco přes stovečku k… Číst vice »

orinoko
orinoko
23. 4. 2021 13:22

Teď už donekonečna. To je český úděl:

https://www.youtube.com/watch?v=bzVbBOxR0zU

Aleš
Aleš
23. 4. 2021 13:32

Přemýšlím, zda to, že i Aliance Nespokojených Občanů se vydala na Prague pride hrdosti, je dopadem koronakrize s vyšinutím mysli, nebo Babiš dostal po pádu Kellnerova vrtulníku bobky? Že by měl pravdu analytik Jaroslav Štefec a při pokusu vystoupit z NATO by nás SSamerické se svými mopslíky vojensky obsadily či vybombardovaly do doby kamenné?! Nebo by jen zorganizovali Majdan s upalováním zaživa a vražděním? Nebo prostě jen těch 30 % voličů ANO a 5 % ČSSD se nechalo obalamutit gaunery nijak nelišícími se od monster z tzv. demokratického bloku? Ať je pravdou jakákoliv z verzí, jsme teď kvůli vládě a… Číst vice »

Točmistr
Točmistr
23. 4. 2021 21:34

„Sanitární kordon“ – starší věc, ale stojí za připomenutí:
https://www.youtube.com/watch?v=8tD71d6wcwY

fajt
fajt
24. 4. 2021 6:45

rusobijec kocáb bude za piráty kandidovat na českého prezidenta – prý už Miloše Zemana nemůže ani cítit … nikdy jsem toho šaška nemusel, už za socíku byl falešný jak židovská zlatka, hrál si na nějakou avangardu a přitom se u estebáků totálně položil, jeho šmidlání a skřehotání mělo nádech smradu a odporné kakofonie, zažil jsem ho v Troppau, nic nedali, prachy magorům sebrali a pak se ještě z kulturáku nechal odvést jakousi máničkou, která už tehdy měla nejasné pohlaví – snad jediný čok, čmok byl , při své závislosti na lentilkách, ještě schopen skupince podivných individuí říci na rovinu –… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
24. 4. 2021 8:30

Velmi trefně, jasně a výstižně Petr Schnut pokračuje o skutečné „realpolitik“. Jak se dělá politika http://casopisargument.cz/?p=35564 Německo a RF jako základ budoucí PRAGMATICKÉ ale NEPRODEJNÉ politiky. Skutečné POLITIKY- jako nástroje služby národům a občanům. Ne vážení- nepřeháním, opravdu. Vladimír Vladimírovič a někteří němečtí politici jako základ budoucnosti. A někde na té „ose“ právě spojované nejen „Severním proudem“ je snad i budoucnost prostoru ČR… ano. Jen nesmíme dělat jen POBLITIKU… Svět neskončil, rozumní lidé rádi žijící skutečný ŽIVOT nechtějí skončit. Chtějíse z něj i radovat, mít i chvíle klidu… „Všeobecné“ „doživotní“ hypertrofované „konkurenční soutěžení“ je jen pro pitomce a vede k… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
26. 4. 2021 16:28

Ladik Větva:
„Žigulem přivezli kýbl semtexu.“ Ladislav Větvička: Rusko nám bude chybět. Toto čeká. Byl jsem na Ukrajině, slyšte
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-Zigulem-privezli-kybl-semtexu-Ladislav-Vetvicka-Rusko-nam-bude-chybet-Toto-ceka-Byl-jsem-na-Ukrajine-slyste-662010