Česká revoluce: Desatero revolucionáře

1. UDRŽET ORGANIZOVANÝ ŘÁD A POŘÁDEK. Komunikace, operativní ogranizace, předvídavost, spojení. Jsi-li nemocen, pohybově omezen či jinak postižen tak, že bys mohl zkolabovat, překážet, zaměstnat ostatní – necpi se do prvních řad. Poslouchej pokyny organizátorů, jsou v tu chvíli zákonem.

2. IZOLOVAT A VLASTNÍMI SILAMI ELIMINOVAT, „VYPROVODIT“ NÁSILNÍKY A PROVOKATÉRY. Použitím násilí ze strany protestujících každá demonstrace skončí dříve než začala – ztratíte duši spoluprotestujících. Zachovat přátelskost, přívětivost a  kultivovanost.


3. BÝT OSOBNĚ PŘIPRAVEN (jako samostatná jednotka) a NEBÝT NIČÍM PŘEKVAPEN (jako skupina). To znamená být dobře vybaven. Proti sebrance se nedemonstruje v plavkách a na vysokých podpatcích. Tj. vzít si do batůžku svetr i rukavice navíc, pláštěnku (či nepromokavou bundu) sirky i svíčku, čelovku, náhradní brýle, vteřinové lepidlo, náplasti, obvaz, obinadlo a šátek přes ústa (navlhčený proti plynu), termosku s čajem, sladkou čoko-tyčinku, bonbóny. Jít na demonstraci alespoň trochu najeden (ne přecpán!). Teplá polévka v druhé termosce pomůže těm, kdo budou něco „okupovat“, blokovat. Na každých deset lidí jednu autolékárničku. Máte-li prostředek na ochlazení pohmožděnin, ran – s sebou. Dtto 1,5 litru petku s neslazenou vodou s sebou (na vymytí ran, očí, očistu…). Neberete to ani tak pro sebe, jako pro ty kolem, co to mohou potřebovat.


4. Každá aktivní skupinka s konkrétním cílem (úkolem) musí mít FUNKČNÍ VELENÍ + JEHO NÁHRADU.


5. Jdete na demonstraci VYTVOŘIT TLAK, ale připravte se, že vy sami MŮŽETE BÝT POD TLAKEM. (Tzn. nebrat mimina do prvních řad, rizikových míst).


6. Vypracovat účinnou taktiku na ZABLOKOVÁNÍ TRAS TECHNIKY PRO POTLAČOVÁNÍ DEMONSTRACÍ (auta s vodními děly). Možno použít ocelových lan – „převázat“ komunikace, zablokovat vozidly. Počítat s dýmovnicemi, slzným plynem. Nejlépe jim to v případě jejich použití hodit zpět. Sami vlastní nepoužívejte – vnímáno jako násilí. Akceptovatelné pákové kleště na případné hadice.


7. NEPROPADAT PANICE, neustále si UDRŽOVAT PŘEHLED A INICIATIVU, zato AKTIVNĚ ŠÍŘIT PANIKU A ZMATEK V ŘADÁCH PROTIVNÍKA. Zkusit i matoucí a dezinformační skupiny – co Anonymous? Počítat s rizikem dočasné ztráty iniciativy – tj. dopředu vypracovat taktiku (techniku) pro její opětovné získání. Nedovolit protivníkovi se rozvinout, tedy disponovat autonomními skupinami vybavenými ke konkrétním aktivitám.


8. Na každém kroku ZÍSKÁVAT SYSTEMATICKY SPOJENCE (tj. spolupracovat např. s „rychlojídelnami“, bistry, občerstveními). Co půjde, to předem dohodnout. Má-li akce přejít v „okupaci“ či blokádu, stávku – pak je to nutné. Kontaktovat Odbory – nezbude jim, nežli se přidat.


9. Vyhrává ten, kdo je vidět a slyšet. Zajistit ON-LINE INTERNETOVÉ ZPRAVODAJSTVÍ, vč. komentátorů hlasem, mj. pro šíření aktuálních výzev, rozšiřování a stupňování akcí. Informovat se o prostředcích civilní ochrany, zabránit zneužití např. sirén, oslepujících reflektorů. Vatu do uší či tmavé brýle s sebou (hodí se i na rány, čištění očí aj.). S sebou MEGAFONY, TLAMPAČE. Dostatečnou sílu a počet ZVUKOVÝCH APARATUR (vč. mobilních) pro „chorály“ a výzvy.


10. VĚDĚT, CO MÁ NÁSLEDOVAT V PŘÍPADĚ ÚSPĚCHU.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments