Česká televize včera vysílala film, který vytvořili a hrají v něm členové proruské propagandistické skupiny!

 

Český žurnál: Hranice práce

Pracovní podmínky v nejhůře placených zaměstnáních v Čechách během půl roku zkoumala publicistka Saša Uhlová. Strávila několik týdnů v nemocniční prádelně, v drůbežárně, za pokladnou nebo v třídírně odpadu. Její zkušenost se stala podkladem prožité a velmi osobní zprávy o neviditelných zaměstnancích pracujících v otřesných podmínkách. Uhlová ke svému projektu napsala sérii reportáží, které vyšly na webu A2larm. Apolena Rychlíková je upravila do dokumentárního filmu složeného ze scén natočených u Uhlové doma a z videozáznamů pořízených během její práce. Uhlová doprovází obraz čteným komentářem.

Pořad vysílali včera ve 21:00 na ČT2, odkaz najdete ZDE.

Česká televize uvedení dokumentu dlouho odkládala, přesto pravděpodobně přehlédla informace uvedené v článku Aktuálně.cz z dubna t.r., v němž byla publikována infografika pod názvem Mapa dezinformačních kanálů. Jedním z uzlů na mapě je Alternativa zdola, jejíž členové jsou mezi tvůrci filmu a ve filmu vystupují. Na vypečené mapě Aktuálně.cz, v níž jsou pospojováni všichni „podezřelí“ čarami, které znázorňují sdílení videí, můžete mj. najít též stránky známého režiséra Igora Chauna GoschaTV. Na otázku, kterou jsme položili jednomu z autorů mapy, zda už připravují infografiku finančních toků z Kremlu, jsme dosud odpověď nedostali. Asi má příliš mnoho práce s tvorbou dalších dezinformačních materiálů.

Stanův komentář: Pro ty, co mají problém s ironií a satirou – satirický osten tentokrát výjimečně nemíří přímo na ČT, za uvedení „Hranic práce“ naopak zaslouží velkou pochvalu.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
senil
senil
14. 12. 2017 5:32

Smutné je, že tuhle propagandu platíme z peněz daňových poplatníků. Kdyby to byla soukromá televize tak a´t si dělá ČT co chce, ale takhle. ČT je kanál a stoka. Ty jejich diskuse s Moravcem, vždy si tam pozvou tři lidi s identickým názorem, není to žádná diskuse. Lidé jako Jaques Rupnik, nebo Bělohradský jsou tam pečení vaření. ČT je neomarxistická stoka. Ale věří ji už jenom 18 procent čechů, takže OK.
http://www.epshark.cz/clanek/93/smrt

fajt
14. 12. 2017 7:06

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Kdyby-lide-nechteli-Ceskou-televizi-prestali-by-platit-poplatky-Nic-takoveho-nevidim-vzkazuje-kontrolor-CT-514807 – má pravdu, předseda … lidi jsou vazalové své omezenosti, krom to špatné autoritě se neodporuje, páč by ovečce chyběla ( pak se to šupákům žije a manipuluje ) . ..)

fajt
14. 12. 2017 7:39

comment image

fajt
14. 12. 2017 9:02

https://www.novinky.cz/krimi/457805-policista-mel-na-uctech-sest-milionu-korun-ani-po-12-letech-neni-jasne-zda-z-uplatku.html – navrhl bych ho do pořadu novodobí hrdinové kapitalisté doby ( ty melouny pracovitému policistovi rozhodně vrátit ). ..)

tatar
tatar
14. 12. 2017 10:24

fajt napsal

https://www.novinky.cz/krimi/457805-policista-mel-na-uctech-sest-milionu-korun-ani-po-12-letech-neni-jasne-zda-z-uplatku.html– navrhlbych ho do pořadu novodobí hrdinové kapitalisté doby ( ty melouny pracovitémupolicistovi rozhodně vrátit ). ..)

To je vizionář, co pochopil, že i na migraci jde vytřískat prachy.

fajt
14. 12. 2017 12:28

není nad to, když národ odpustí svým darebákům a nechá se ( od nich) zase pěkně podojit. ..)

fajt
14. 12. 2017 12:33

comment image – reudnitzer, hmm, to pivo neznám. ..)

orinoko
14. 12. 2017 15:13

No nazdar… Tak jak se vede místnímu aktivu? Porad žije soudruhem Trumpem? A soudruhem Hejkalem? A soudruhem Buresem? Nejen papír snese všechno! A to není slepice! Njn, hoši, blíží se to. mm mel možná divokou představivost, ale ona přichází. V upravené podobě, sic! … ale je to On the road. Z nadějného Zemana se stal beznadějný hejkal , jemuž mstivost naprosto zatemnila mozek. Tenhle pazdrat na odstřel… Jestli mate radi Rusko, pak chápu, proč milujete Trumpa. Takového debila a zároveň dětský pruser maže!!! Ale sam sobě schody a druhým politicky potenciál. A Bureš? O co jde? O to , ze… Číst vice »

orinoko
14. 12. 2017 15:40

Z Vašeho Burese se stal soudruh nedotknutelný, který se právě ted vymkl z vůle Hejkala, ale nikoli dle přání Putina, z justicniho postihu.
Ted se bude budovat, vy volove.
A už konečně přestane byt smesni.

orinoko
14. 12. 2017 15:49

Ma byt přestante … veliká symbolika dneska.
Vládne jazyk tabletove debilozy.

orinoko
14. 12. 2017 16:48

Víte, co je na světě nejhorší?
Blbec s akademickým titulem.
Hnup vykladajici svet a život z pozice POZNANI.
Ale od teorému.
Pražská kavárna není úzký profil.
Je to široce zakořeněné hledisko.
Pro různé zájmy!