Českoslovenští vojáci v záloze: Stojíme za kolegou Martinem Holkupem

 „Věřím, že všichni ti, kteří těží z války a přispívají k jejímu vzniku, by měli být zastřeleni hned první den občany své země.“ Ernest Hemingway

Voják v záloze Martin Holkup v rozhovoru pro ČT poukázal na tento moudrý citát a za svoje slova je nyní souzen. Hrozí-li mu trest, hrozí i nám všem, neboť i my se cítíme být vázáni povinností bránit svou zemi, své ženy, děti, přátele a sousedy, nejsme však povinováni slepou oddaností politikům, armádě či zbrojním magnátům.

Stojíme za kolegou Martinem Holkupem a slibujeme, že se postavíme na odpor každému, kdo by nám upíral nejzákladnější lidská a občanská práva, mezi něž řadíme právo na obranu sebe a blízkých, stejně jako svobodu slova.

Vojenské přísahy nás nikdo nezbavil – to jediné se snažíme veřejnosti sdělit v době, kdy se ohrožení válkou cítí být snad už všichni Evropané. Nejsme to my, českoslovenští vojáci v záloze, kdo řinčí zbraněmi. Naopak. Hledáme cesty, jak hrozbu možného válečného konfliktu odvrátit.

Případný trest pro Martina Holkupa, ať už by byl jakýkoliv, by byl trestem pro nás všechny, a museli bychom ho přijmout jako neopodstatněný a neodpustitelný akt násilí a zvůle.

Svorně doufáme v jediný možný výsledek: zproštění obžaloby.

Zdroj: Českoslovenští vojáci v záloze

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
25. 9. 2016 9:56

Taky jejich rodiny by měly být povinně hnány v takové válce v první linii ke zteči na nepřítele.
To by rázem ubylo válek.

Pokud jde o migraci, stačilo by uzákonit povinnost každého slunečníkáře ubytovat ve svém domě alespoň jednu početnou islámskou rodinu Syřanů z Etiopie anebo z Afghánistánu jako hosty natrvalo.
Věřím, že by pak migrační tlaky v Evropě v krátké době povolily.

Sio
Sio
25. 9. 2016 12:30

Československé vojáky v záloze podporuji.

peter.
25. 9. 2016 13:13

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Dokazeme-to-Jsem-s-vami-Historik-sepsal-k-volbam-pojednani-o-nejdebilnejsich-politickych-sloganech-454962
Hanba a bezmocná zúrivosť.To sú pocity ktoré sa ma zmocňujú vždy keď sa stretnem s predvolebnými billboardami s takými alebo podobnými heslami.
Zúrivosť vo mne vyvoláva tupá arogancia politikov,ktorá musí uraziť každého priemerne inteligentného človeka.Napríklad bilboard z ktorého sa na vás so široko rozškerenou hubou pozerá politik,ktorý parazituje už štyri volebné obdobia v poslaneckých laviciach a veľkými písmenami nápis :Viem,čo potrebujú
občania!Spoločne zachránime Slovensko!

asym
asym
26. 9. 2016 6:42

Sio napsal

Československé vojáky v záloze podporuji.

Jsem držitel ZP a ČS vojáky v záloze rovněž podporuji. Výrok Hemingwaye je naprosto správný a zcela legitimní. Ti kteří válku způsobí, podporují a udržují musí společnost zlikvidovat jako „škodnou“ hned.