Chceme neutralitu!

V těchto dnech, kdy si připomínáme vstup České republiky do NATO, od něhož uplynulo 16 let, nastal čas, abychom se znovu zamysleli nad členstvím naší země v tomto vojenském paktu.

Stále jasněji se ukazuje, že rychlý vstup naší země do NATO bez jakékoli veřejné diskuse a bez referenda byl vynuceným krokem, který potřebovaly především Spojené státy americké a jejich evropští vazalové, aby mohly vrazit klín mezi nás a naše dlouhodobé spojence.

Již dvanáct dnů po našem vstupu dne 24. března 1999 začalo NATO s bombardováním Jugoslávie. Letecká kampaň, která trvala 78 dní a vyžádala si přes 500 civilních obětí a obrovské škody na infrastruktuře, se stala černým dnem NATO. Tato bojová operace provedená těsně po našem vstupu za naší účasti a souhlasu byla první bojovou akcí Severoatlantické aliance proti svrchovanému státu na území Evropy od konce druhé světové války.

Na tisíc letadel NATO svrhlo na Jugoslávii při více než deseti tisících útocích 23 000 bomb o celkové hmotnosti 7 000 tun. Vypuštěno bylo také 2 500 střel s plochou dráhou letu. Napadány a ničeny byly rafinérie, elektrárny, mosty i továrny. Už tehdy se ukázalo, jak chybný krok naše země vstupem do této organizace udělala.

NATO, které se dnes stalo pouhým nástrojem mocných nadnárodních oligarchií ovládajících celé státy, je největší hrozbou pro světový mír. Právě v dnešních dnech, kdy se znovu reálně přiblížila možnost rozpoutání válečného konfliktu na evropském území, prohlašujeme, že se nechceme podílet na dalších krocích naší vlády vynucených naším členstvím v NATO a Evropské unii.

Občanská válka na Ukrajině rozpoutaná USA s jediným cílem, a sice oslabit Evropu, a zachránit tak hroutící se americkou ekonomiku i za cenu války na starém kontinentě, je jen důsledkem této politiky. Snaha poštvat proti sobě slovanské národy není v dějinách nová. Dnes však vidíme důsledky této zločinné politiky, která má jediný cíl – podmanit si Rusko i za cenu války.

Genocida ruskojazyčného obyvatelstva, ke které dochází na Donbasu, je jen důsledkem těchto snah o světovládu ze strany Washingtonu a Bruselu a za nimi trvale působících temných sil. Dnes již není pochyb, že každý mírumilovný člověk musí tyto válečné zločiny, kterých se kyjevská junta a její západní protektoři na vlastním obyvatelstvu dopouštějí, jednoznačně odmítnout.

Právě ve světle těchto krvavých zločinů, ke kterým dochází i vinou našeho členství v NATO, je třeba přehodnotit naši dosavadní bezpečnostní a zahraniční politiku a z NATO i z Evropské unie vystoupit a vyhlásit neutralitu České republiky.

Adam. B. Bartoš – předseda Národní demokracie

MUDr. Marek Obrtel – podplukovník v záloze, lékař

Lic. Daniel Solis LL.M. – politolog

Ladislav Zemánek – místopředseda Národní demokracie

Zbyšek Pantůček – herec a dabér

PhDr. Vladimíra Levá, PhD – politoložka

Vladimír Stwora – publicista

Ing. Karel Janko – předseda ČSNS 2005

Ing. Alena Drvotová – soudní znalec

RNDr. Otto Jarolímek, CSc. – vysokoškolský pedagog

Ing. Zdeněk Dýčka – podnikatel

Radek Velička – publicista

Patrik Vondrák – Evropská fronta solidarity pro Kosovo

Mgr. Bc. František Němec – podnikatel

David Hibsch – designér

Petr Žák – živnostník

František Červenka – publicista

Vladimír Dvořák – pekař

Mgr. Ladislav Malý – předseda Konservativně sociálního hnutí

Jindřich Koudelka – důchodce

Ing. Jan Naiser – OSVČ

Zdeněk Hejzlar – živnostník

Petr Duchan – řidič

PhDr. František Krejča – etnolog

Bc. Pavel Šimek – technik

Josef Šlajchrt – OSVČ

Ludwig Batka – výtvarník

Robert Peovský – operátor v kovovýrobě

Ing. Václav Princ – podnikatel

Bc. Martin Prokop – jednatel

Ing. Jaroslav Martínek – stavební inženýr

Vladimír Sedláček – provozář

Jiří Rýpar – jednatel s.r.o.

Irena Pravdová – obchodní zástupce

Angela Marie Bukovanská-  důchodce

Petr Brillant – finanční a ekonomický poradce

Ing. Pavel Miksa – OSVČ

Jiří Baťa – důchodce

Ivo Gec – Country Service Manager

Václav Kopec – důchodce

Ing. Dag Raška – investiční poradce

Ing. Miloš Klepal – důchodce

Jitka Dvořák – malíř

Vojtěch Rohlena – dělník

Petr Kafka – důchodce

K výzvě se můžete připojit na mailu: info@narodnidemokracie.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
35 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fiko48
fiko48
7. 3. 2015 17:05

Neutralitu hej,treba zakazat mimovladky,urobit poriadok s uplatnymi mediami a politikmi,vykopat US ambasadu,EU poslat do čerta ,zdvihnut hlavy,zmenit system aby sa politici zodpovedali volicom nie len politicky ale trestnopravne a boli hoci kedy odvolatelny a potom robit vlastnu suverennu politiku pre dobro nas vsetkych

Béda
7. 3. 2015 17:14
Béda
7. 3. 2015 17:28

Podle Vyšetřovacího výboru RF, zadržení podezřelí z vraždy politika Borise Němcova se podíleli na organizaci a provedení zločinu. http://cz.sputniknews.com/svet/20150307/64736.html

Dana
Dana
7. 3. 2015 19:02

Vystoupeni z NATO paktu je jiste mozne, avsak par znamych kverulantu toho nedosahne. Urcite ne pod vlajkou „Buh, vlast, rodina“..
Je treba, aby se proti imperialistickym utlacovatelum postavili soudruzi, hezky po boku nacku a rasistu. Takovy soudruh Vojtech Filip, to by bylo terno, velka to vzpruha pro bojovniky proti NATO !! On uz ma praxi v sabotazi, prece za socialismu spionoval v zapadnim Nemecku, v akci „Lora“…

Béda
7. 3. 2015 19:11

Dana napsal

Vystoupeni z NATO paktu je jiste mozne, avsak par znamych kverulantu toho nedosahne. Urcite ne pod vlajkou „Buh, vlast, rodina“..
Je treba, aby se proti imperialistickym utlacovatelum postavili soudruzi, hezkypo boku nacku a rasistu. Takovy soudruh Vojtech Filip, to by bylo terno,velka tovzpruha pro bojovniky proti NATO !! On uz ma praxi v sabotazi,prece za socialismu spionovalv zapadnim Nemecku,v akci „Lora“…

Máte pravdu, proti společnému Zlu by se měli všichni dočasně spojit. Konečně s vámi v něčem mohu souhlasit.

Sio
Sio
7. 3. 2015 19:55

Béda napsal

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy.php?id=7b3c231e-c4b6-11e4-98e0-003048df98d0&language=cs&preview=true

Paul Craig Roberts: Washington pro nás vytváří umělý svět

„Lež stála obrovské množství úmrtí a zranění a vede přímo do války s Ruskem a Čínou.“
Pokud se to stane, Matrix právě tam narazí na realitu. Snad i na vrcholku té pyramidy zbylo pár příčetných lidí. Nemyslím si, že všichni Amíci to své vládě žerou. Ale většina asi ano. Probuzení může nastat v ruinách a radioaktivním popelu.

Sio
Sio
7. 3. 2015 19:59

Dana napsal Vystoupeni z NATO paktu je jiste mozne, avsak par znamych kverulantu toho nedosahne. Urcite ne pod vlajkou „Buh, vlast, rodina“.. Je treba, aby se proti imperialistickym utlacovatelum postavili soudruzi, hezkypo boku nacku a rasistu. Takovy soudruh Vojtech Filip, to by bylo terno,velka tovzpruha pro bojovniky proti NATO !! On uz ma praxi v sabotazi,prece za socialismu spionovalv zapadnim Nemecku,v akci „Lora“… Jste naivka. Vystoupení z NATO je možné pouze teoreticky, reálně by nám to velmi uškodilo. A to ne z toho důvodu, že by nás napadlo Rusko. Soudruzi z Washingtonu by si našli nějaký způsob, jak tu udělat… Číst vice »

ray
ray
7. 3. 2015 20:14

trochu OT, chci se ale zeptat: poslal někdo nějaké peníze na ten Donbas?

bmw525i
bmw525i
7. 3. 2015 20:17

Ale dámy a pánové, vy jste si ještě nevšimli, jak zde funguje KSČM, respektive ÚV KSČM? Proč by proboha něco podobného dělali? Vžyť jim to všem na tom jejich ÚV naprosto vyhovuje stav jaký je. Těch svých 12 – 15% u voleb mají takřka vždy zajištěno, no a fungovat 25 let v nic neříkající opozici, je přeci tak nádherné. Siced nic z toho, co jsme voličům slíbili nesplníme, protože máme objektivní důvod – nikdo nás nechce do koalice. Ale my se tam ani netlačíme. Proč také? Daleko pohodlnější je být v tzv. opozici, sem-tam přednést nějaký ten opoziční návrh (o… Číst vice »

Dana
Dana
7. 3. 2015 20:22

No ano..Nasledky vystoupeni z NATO jsem neuvedla.
Co kdyz by to byl skryty zamer NWO, plan, jak v rozhadanem „neutralnim“ Cesku provest Majdan II ?
Svejkujte si jak chcete. Primou volbou ceskeho lidu zvoleny Milos Zeman prave v Nyranech nenapadne nabidl ujezd Libavu jako prostor pro cviceni vojaku NATO.

peter.
7. 3. 2015 20:26

Dana
V Rusku sa tak naľakali vašeho trollovania,že špeciálne pre vás tam nechali vyrobiť túto bifunkčnú vec v nádeji,že už prestanete robiť piár vášmu novému domovu USA.
http://archiv.roumen.cz/a/lahev_pro_damu.jpg

Béda
7. 3. 2015 20:34

Pro Danu: http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/5637-pravda-je-nevyslovitelna-byvaly-americky-sniper-promluvil-o-svych-povinnostech-ve-valce-v-iraku „Byl jsem trénovaný tři roky na to, abych někoho zabil, a pak se to stalo. Pamatuji si to úplně přesně. Otočil jsem se zpět a on tam ležel, uprostřed silnice, křičel, vzpínal se. Vypadalo to, jako bych ho střelil šípem a on ho chtěl vyndat. Veškerá satisfakce najednou odezněla a přišla bolest, zlost a frustrace. Mohl jsem zešílet, že hned nezemřel a tak jsem ho střelil ještě třikrát, než se konečně přestal hýbat. To bylo poprvé, kdy jsem někomu vzal život. Nevím, proč tam byl. Hodně lidí bojovalo, protože nechtělo být okupováno, anebo protože jim ve válce… Číst vice »

idiotronic
7. 3. 2015 20:38

Dana napsal
Vystoupeni z NATO paktu je jiste mozne, avsak par znamych kverulantu toho nedosahne. Urcite ne pod vlajkou „Buh, vlast, rodina“..

Výborně! Konečně rozumné slovo! Neutralita skutečně nepřijde ani od boha, ani od nacionálních idejí. Na rozdíl od roku 1968, kdy něco podobného ve vzduchu zaznělo, dnes například Rusko (a Slovensko) není proti.

aram
aram
7. 3. 2015 21:20

Dana napsal
Primou volbou ceskeho lidu zvoleny Milos Zeman prave v Nyranech nenapadne nabidl ujezd Libavu jako prostor pro cviceni vojaku NATO.

Myslíte toto ?
Nýřany 11:04 – První otázka z publika padla od diváka z Rokycanska a týkala se pobytu amerických vojsk na území České republiky. Prezident odpověděl, že je proti trvalému pobytu jakýchkoliv cizích vojsk, a že trvalý pobyt by u nás měla mít pouze armáda České republiky.
Příště buď doložit nebo nekecat.

peter.
7. 3. 2015 21:26

Takíto sme všetci.A tí ktorí to o nás vedia,tak to sústavne zneužívajú a parazitujú na nás.Na našej tuposti,nevšímavosti a ľahostajnosti.
http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/14527-neuveritelna-tupost-ovcanu-americane-jsou-schopni-podepsat-cokoliv-dokonce-i-petici-za-omezeni-svych-svobod-video-.aspx

xyht
xyht
7. 3. 2015 22:30

přátelé,přijďte se juknout na pravyprostor.cz aby tam také ti pravičáci vědeli ,že lidé mají i jiné názory než oni prezentují ..diskutuje se pod články které píší blogeři i-děsu…jsem tam, v oslabení ,ale jsem tam protože ty hajzly co je pro ně rus okupant a amerika vším prostě svou diskusí hodně štvu…a chci aby věděli ,že žijí lidé s jinými názory…

Dana
Dana
7. 3. 2015 23:37

Mila Aramko, jak vidim, musim dokladat, pac aramky cist neumi a nic nerikajicimi vykriky se zesmesnuji. Co jsem napsala je samozrejme pravda z ceskeho tisku a skutecne se jedna o cviceni NATO. Nekdo holt ma zamlzene brejlicky a cte neco uplne jineho, jako ze trvaly pobyt cizich vojsk… :-) Zde je cela zprava pro aramku —————— „Nemám vůbec nic proti tomu, aby na našem území, stejně tak jako na území všech členských států NATO, čas od času probíhala vojenská cvičení. Máme tady spoustu vojenských újezdů. Taková Libavá je liduprázdný prostor, kde mohou spojenecké jednotky cvičit. V žádném případě, a to… Číst vice »

Sio
Sio
8. 3. 2015 0:11

. Libavou znám, není od nás daleko a byl jsem na ní i na cvičení. Po revoluci se tam dalo zajít i na hřiby. Klidně ať si tam naši vojáčci společně s Naťáckými soudruhy zadovádí a v míru se rozejdou, to jistě nikomu vadit nebude. Pokud se zase rozejdou do svých domovin.

jh111
jh111
8. 3. 2015 2:43

Petice by možná stačila na odvolání Rady ČT.
Nejdříve je potřeba prosadit, aby ČT podávala objektivní informace.
Potom by bylo nutné založit opravdu opoziční stranu, nebo hnutí.
Dost hlasů ubírají propadající hlasy pro KSČM a ČSSD to jsou hlasy ztracené.
Možná je čas na OF2 pro naplňění skutečných ideálů bez cenzury a právní stát.
Potom vystoupit z EU a NATO.
V demokracii musí fungovat opozice, která nesmí být margilizována a ze všeho nejdůležitější je vytvoření institucí pro zajištění zpětné vazby občanů na řízení státu.
viz. http://harmonie111.webnode.cz/

PPK
PPK
8. 3. 2015 5:44

Všem ženám na OM srdečně přeji k Mezinárodnímu dni žen mnoho zdraví a osobní pohody!
PPK

Megafon
Megafon
8. 3. 2015 9:01

Ten, jehož jméno se nesmí vyslovit udělá pro prosazení NWO úplně všechno. Zřejmě si je vědom, že když se to nepovede tak končí. Celé současné drama mi evokuje smrtelnou křeč bestie zahnané do vlastní pasti. Staletá hra „Letadlo“ končí a pyramida se rozpadá na písek. Pokud má chcípnout je zřejmě odhodlaná zničit vše okolo sebe.

peter.
8. 3. 2015 9:08

PPK napsal

Všem ženám na OM srdečně přeji k Mezinárodnímu dni žen mnoho zdraví a osobní pohody!
PPK

pripájam sa zo Slovenska.

orinoko
8. 3. 2015 9:08

OF 2 ? No nazdar. Všeobjímající blevajz , že kterého se postupně VŽDYCKY odloupnou nějaké parciální zájmy. Total všesměrové.
Přitom je už dneska na výběr. Vymýšlet vymyšlené – na to jsme my Češi kadeti. Když už v této zemi máme Změnu , tak proč budovat novou? O různých iniciativách ani nemluvě. Nabídka je pestrá a přesto se vymýšlí další chod. Nebo už teď jde o rezervního Babiše?

orinoko
8. 3. 2015 9:11

Já všem nikoli? Babochlapům, svazačkám s válečnými gulemi a mozkyním s přeskakující Long Play základnou zcela určitě ne.

aram
aram
8. 3. 2015 9:27

Dana napsal Mila Aramko, jak vidim, musim dokladat, pacaramky cist neumi a nic nerikajicimi vykrikyse zesmesnuji. Co jsem napsala je samozrejme pravda z ceskeho tisku a skutecne se jedna o cviceni NATO. Nekdo holt ma zamlzene brejlicky a cte neco uplne jineho, jako ze trvaly pobyt cizichvojsk… Zde je cela zprava pro aramku —————— „Nemám vůbec nic proti tomu, aby na našem území, stejně tak jako na území všech členských států NATO, čas od času probíhala vojenská cvičení. Máme tady spoustu vojenských újezdů. Taková Libavá je liduprázdný prostor, kde mohou spojenecké jednotky cvičit. V žádném případě, a to zdůrazňuji, nejde… Číst vice »

Sio
Sio
8. 3. 2015 9:27

Dana napsal

No ano..Nasledkyvystoupeni z NATO jsem neuvedla.
Co kdyz by to byl skryty zamer NWO, plan,jak v rozhadanem „neutralnim“ Cesku provest Majdan II ?
Svejkujte si jak chcete. Primou volbou ceskeho lidu zvoleny Milos Zeman prave v Nyranech nenapadne nabidl ujezd Libavu jako prostor pro cviceni vojaku NATO.

Ono to švejkování má pozitivní dopady. Průměrný Čech na tom nebude hůř, než průměrný Amík, pokud vynecháme ze vzorků řekněme 5% věrchušku. Zatím tu ještě nebydlí tolik lidí v ghettech, karavanech a bez pořádného zdravotního pojištění, čili zdravotní péče.

fajt
8. 3. 2015 10:20

jo, ať jdou emeričtí žoldáci na Libavou, tam to rusáci dobře znaj, tam střílení a kontakt s nepřítelem trénovali mnoho let :))

jh111
jh111
8. 3. 2015 11:01

S čím by se nemělo otálet? Je potřeba dát jednoznačně najevo politikům a hlavně evropským. Válka je vůl. Čím už jiným přesvědčit mlčící většinu k národnímu semknutí? Než hrozbou války na našem území? Přitom stačí tak málo. Přesvěčte o své pravdě alespoň tři známé. Jde vskutku o život. Jestiže i oni budou v přesvědčování pokračovat. Informace se bude šířit geometricko řadou jako kruhy na hladině. I mávnutí křídla motýla, může způsobit uragán. Pouze klidné masové protiválečné demonstrace vrátí evropské politiky k rozumu. Jestliže se evropané nesemknou, tak si prostě nevzali poučení z historie. A budou donuceni si historii zopakovat. No… Číst vice »

jh111
jh111
8. 3. 2015 11:04

Nestřílejte, co blázníte, jsou tady lidi… Švejk Tak nějak jsem si vzpomněl na závěr filmu o Švejkovi. Jsou tady lidi, ale kde? Zasedlí u televize po nedělním obědě? Za první republiky se žilo zdravějc. Byla taková tradice korzování a procházek po nedělním obědě, člověku alespoň slehlo. Tak mne napadlo, co takhle tuto tradici obnovit? A každou neděli v 15 hod se jít na hodinku, takhle projít po náměstí, nebo návsi? Mohla by se z toho stát taková tradice manifestace za světový mír. Člověka by to nic nestálo, udělal by tím také něco pro zdraví. Ale hlavně by to politikům ukázalo.… Číst vice »

jh111
jh111
8. 3. 2015 19:22

orinoko napsal

OF 2 ? No nazdar. Všeobjímající blevajz , že kterého se postupně VŽDYCKY odloupnou nějaké parciální zájmy. Total všesměrové.
Přitom je už dneska na výběr. Vymýšlet vymyšlené – na to jsme my Češi kadeti. Když už v této zemi máme Změnu , tak proč budovat novou? O různých iniciativách ani nemluvě. Nabídka je pestrá a přesto se vymýšlí další chod. Nebo už teď jde o rezervního Babiše?

Děkuji Orinoko za reakci na příspěvek. Ale i keď těrazky som majorom, tak z vaší reakce jsem nepochopil bohajeho ani slovo.

Petrpavel
Petrpavel
9. 3. 2015 10:05

Jen ignorant a neználek jako je bmw525i může napsat, že komunistům a KSČM stávající stav vyhovuje. Víte, kolik desítek návrhů zákonů jim PS ani neprojednala, popř. zamítla? Víte, jak je frustrující stát trvale proti přesile zhruba 170 : všech tzv. státotvorných stran od ČSSD po TOP? To vše díky takovým jako bmw525i : kecat umí, přemýšlet ne!

Petrpavel
Petrpavel
9. 3. 2015 10:06

Oprava : 170 : 30 v dvousetčlenné PS …

Aleš
Aleš
11. 3. 2015 6:32

aram napsal
No prosím, že to ale vypadá poněkud jinak než původně neníliž pravda? Proč jste to neocitovala celé rovnou? Že by v tom byl nějaký úmysl?
Vy první půlku, já druhou.

http://www.slovenskeslovo.sk/kiska-chce-bojovat-proti-mediam-siriacim-rusku-propagandu/
http://www.slovenskeslovo.sk/vymanime-sa-z-chomuta-nato/

Na československoamerickém rozvodu 2.