Chceme neutralitu!

V těchto dnech, kdy si připomínáme vstup České republiky do NATO, od něhož uplynulo 16 let, nastal čas, abychom se znovu zamysleli nad členstvím naší země v tomto vojenském paktu.

Stále jasněji se ukazuje, že rychlý vstup naší země do NATO bez jakékoli veřejné diskuse a bez referenda byl vynuceným krokem, který potřebovaly především Spojené státy americké a jejich evropští vazalové, aby mohly vrazit klín mezi nás a naše dlouhodobé spojence.

Již dvanáct dnů po našem vstupu dne 24. března 1999 začalo NATO s bombardováním Jugoslávie. Letecká kampaň, která trvala 78 dní a vyžádala si přes 500 civilních obětí a obrovské škody na infrastruktuře, se stala černým dnem NATO. Tato bojová operace provedená těsně po našem vstupu za naší účasti a souhlasu byla první bojovou akcí Severoatlantické aliance proti svrchovanému státu na území Evropy od konce druhé světové války.

Na tisíc letadel NATO svrhlo na Jugoslávii při více než deseti tisících útocích 23 000 bomb o celkové hmotnosti 7 000 tun. Vypuštěno bylo také 2 500 střel s plochou dráhou letu. Napadány a ničeny byly rafinérie, elektrárny, mosty i továrny. Už tehdy se ukázalo, jak chybný krok naše země vstupem do této organizace udělala.

NATO, které se dnes stalo pouhým nástrojem mocných nadnárodních oligarchií ovládajících celé státy, je největší hrozbou pro světový mír. Právě v dnešních dnech, kdy se znovu reálně přiblížila možnost rozpoutání válečného konfliktu na evropském území, prohlašujeme, že se nechceme podílet na dalších krocích naší vlády vynucených naším členstvím v NATO a Evropské unii.

Občanská válka na Ukrajině rozpoutaná USA s jediným cílem, a sice oslabit Evropu, a zachránit tak hroutící se americkou ekonomiku i za cenu války na starém kontinentě, je jen důsledkem této politiky. Snaha poštvat proti sobě slovanské národy není v dějinách nová. Dnes však vidíme důsledky této zločinné politiky, která má jediný cíl – podmanit si Rusko i za cenu války.

Genocida ruskojazyčného obyvatelstva, ke které dochází na Donbasu, je jen důsledkem těchto snah o světovládu ze strany Washingtonu a Bruselu a za nimi trvale působících temných sil. Dnes již není pochyb, že každý mírumilovný člověk musí tyto válečné zločiny, kterých se kyjevská junta a její západní protektoři na vlastním obyvatelstvu dopouštějí, jednoznačně odmítnout.

Právě ve světle těchto krvavých zločinů, ke kterým dochází i vinou našeho členství v NATO, je třeba přehodnotit naši dosavadní bezpečnostní a zahraniční politiku a z NATO i z Evropské unie vystoupit a vyhlásit neutralitu České republiky.

Adam. B. Bartoš – předseda Národní demokracie

MUDr. Marek Obrtel – podplukovník v záloze, lékař

Lic. Daniel Solis LL.M. – politolog

Ladislav Zemánek – místopředseda Národní demokracie

Zbyšek Pantůček – herec a dabér

PhDr. Vladimíra Levá, PhD – politoložka

Vladimír Stwora – publicista

Ing. Karel Janko – předseda ČSNS 2005

Ing. Alena Drvotová – soudní znalec

RNDr. Otto Jarolímek, CSc. – vysokoškolský pedagog

Ing. Zdeněk Dýčka – podnikatel

Radek Velička – publicista

Patrik Vondrák – Evropská fronta solidarity pro Kosovo

Mgr. Bc. František Němec – podnikatel

David Hibsch – designér

Petr Žák – živnostník

František Červenka – publicista

Vladimír Dvořák – pekař

Mgr. Ladislav Malý – předseda Konservativně sociálního hnutí

Jindřich Koudelka – důchodce

Ing. Jan Naiser – OSVČ

Zdeněk Hejzlar – živnostník

Petr Duchan – řidič

PhDr. František Krejča – etnolog

Bc. Pavel Šimek – technik

Josef Šlajchrt – OSVČ

Ludwig Batka – výtvarník

Robert Peovský – operátor v kovovýrobě

Ing. Václav Princ – podnikatel

Bc. Martin Prokop – jednatel

Ing. Jaroslav Martínek – stavební inženýr

Vladimír Sedláček – provozář

Jiří Rýpar – jednatel s.r.o.

Irena Pravdová – obchodní zástupce

Angela Marie Bukovanská-  důchodce

Petr Brillant – finanční a ekonomický poradce

Ing. Pavel Miksa – OSVČ

Jiří Baťa – důchodce

Ivo Gec – Country Service Manager

Václav Kopec – důchodce

Ing. Dag Raška – investiční poradce

Ing. Miloš Klepal – důchodce

Jitka Dvořák – malíř

Vojtěch Rohlena – dělník

Petr Kafka – důchodce

K výzvě se můžete připojit na mailu: info@narodnidemokracie.cz

Přejít do diskuze k článku 35 komentářů