Chtějí Američané zemřít pro Izrael?

Už jen pár dní zbývá do Trumpova oznámení, zda stáhne USA z multinárodní dohody o Íránu. Írán tuto dohodu až do dnešního dne přísně dodržuje a dokonce i washingtonští vazalové – Britanie, Francie a Německo – oznámili, že se jí nechtějí vzdát.

Odkud se tedy bere tlak na Trumpa, aby tuto pracně dosaženou dohodu, jíž se Írán dobrovolně vzdal výroby a vývoje nukleárních zbraní, zrušil?

Ten tlak vychází z Izraele a z jeho Páté kolony v USA – neokonzervativců.

Izrael je důvodem washingtonského nepřátelství jak vůči Sýrii, tak i Íránu. Izrael se už dvakrát pokusil obsadit jižní Libanon, po němž vztahuje ruce pro jeho vodní zdroje – a dvakrát jej odtud vyhnaly milice Hizballáhu.

Hizballáh podporují Sýrie a Irán. Jestliže Izrael s využitím americké vojenské síly s destabilizací Sýrie a Íránu uspěje, octne se Hizballáh odřiznut od přisunu zásob, a pak už by Izrael s invazí do jižního Libanonu uspět mohl.

Tohle tvoří materiální základ všech lží, jež se o Íránu vyprávějí. Jestliže se z Íránu vytvoří ďábel, získá Izrael v USA veřejnou podporu pro jeho vojenské potření.

Saker říká, že každý z Američanů by se měl zeptat sám sebe: „Chci zemřít pro Izrael?“

A co vy?

Zdroj: Paul Craig Roberts

Překlad: Lubomír Man

1
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Autoři komentářů
peter. Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
peter.
Člen

Chtějí Američané zemřít pro Izrael?
Odpoveď:
A bude sa niekto Američanov pýtať na to,či chcú zomrieť pre Izrael?
Keď sa panstvo rozhodne,tak bedač si zbalí „bágl“,narukuje a pôjde zomierať.Za Izrael,za bankárov,za naplnenie túžby „mocných tohoto sveta“ po moci a peniazoch.
A nie sú to len Američania ktorí sa zachovajú práve takto.