Chtěl bych být Slovákem

Ano, chtěl být občanem země, jejíž vláda, jestliže jednou řekne a zdůvodní, proč jsou  kvóty pro uprchlíky pitomost, si dokáže stát za svým, a třeba i jediná z celé Evropy je ochotna jít se svou pravdou až k mezinárodnímu soudu, protože dobře ví – a dějiny Evropy ji o tom už mnohokrát přesvědčily – že většina v žádném případě neznamená pravdu, a že ten, který svou pravdu zahodí jen proto, že většina stojí proti ní, či proto, aby té většině nedělal problémy – jak česká vláda svůj ústup Bruselu zdůvodnila – si počíná nejen zbaběle, ale i nemoudře. Protože jen ze střetu dvou protikladů vychází pravda najevo, a nemůže vzejít z řešení, kdy se jedno ze stanovisek dá k ledu, aby pak to druhé (a třeba hrubě nesprávné), mělo hladkou cestu.

Teď ji víceméně má, protože Slovensko zůstalo se svým nesouhlasem s kvótami z celé Evropy samo. A my, kteří jsme proti kvótám brojili snad ze všech nehlasitěji, jsme Slováky věrolomně opustili právě v okamžiku, kdy jsme měli jedinečnou možnost dokázat činem, a nejen už jen krasořečněním, že oni jsou našimi nejbližšími, že jsou našimi skutečnými braty, že jsme připraveni pomáhat jeden druhému tak, jak jsme ještě v historii připraveni nikdy nebyli. Co  slov o tomto našem novém a skutečně rovnoprávném bratrství v posledních letech zvláště z naší strany padlo, a ve chvíli, kdy přišel okamžik, aby se stvrdilo skutkem, vláda ČR  od svého nesouhlasu s kvótami – aby se na ni panstvo v Bruselu nemračilo – prostě ustoupila, postoj Slováků ji přestal zajímat, a de facto je nechala na pomyslném pranýři odbojníka tzv jednoty EU opuštěné.

Moc bych chtěl teď stát mezi nimi, cítit tu hrdost národa, který jde za svou pravdou bez ohledu na to, jestli se na ni někdo mračí či nemračí, jestli je sám nebo v tlupě, protože prostě ví, že má pravdu. A je mi naopak smutno z pomyšlení, že mě poslední skutek naší vlády postavil do postavení občana národa poněkud věrolomného a zčásti i nespolehlivého, bráním-li se už co neusilovněji vyslovit i ono adjektivum, které každý z nás ovšem spolehlivě tuší.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
fajt
23. 9. 2015 19:06

ano, Fico udělal první krok, uvidíme jak si povede dál pod Merkele pressingem – taky bychom neměli zapomínat, že na Slovensku je i Kiska, ten kdyby mohl, tak občany Slovenska klidně vymění ( samozřejmě za patřičný bakšiš ) za zuřivé islamisty, krom toho byl zvolen slovenským lidem, tedy nějakou ( i když notně povadlou ) legitimitu davu taky má. ..)

jogín
jogín
23. 9. 2015 19:16

Petice za vystoupení z EU:
http://www.petice24.com/v/32630011/WPYRPQ

Ladys
Ladys
23. 9. 2015 19:20

Slovákům také přeji premiéra, ale trochu váhám zda-li to od něj není trochu populistické gesto před volbami, protože doposud šel v mnoha věcem Bruselu poměrně snadno na ruku, no a asi tuší jak by dopadl, kdyby nyní rychle hodil ručník do ringu. Ale možná mu křivdím a pletu se. Samozřejmě odpor Slovenska je marný, jediný pozitivní výsledek u Slováků bude ten, že až jejich snahu prosadit si svou rozmetají bruselští byrokrati na prach, bude nasranost Slováků na EU ještě o něco větší, než je naše nyní. A to se bude hodit až dozraje čas na rozpuštění toho paskvilu, kterým se… Číst vice »

Sasin
Sasin
23. 9. 2015 20:37

Měnit národnost kvůlivá tomu, že v jiném státě sedí pomyslný chlapík placený stejnou mincí, co jako nezradil a nevykajdil se na svoji rodinu a své spolubydlící, kterým vládne stejným karabáčem na úvěr, znamená co jako? To je nějaké spytování? A čeho?

abx
abx
24. 9. 2015 8:11

len by som poznamenal, ze Robert Fico nie je ziadnym revolucionarom, aj ked svojho casu chodil v tricku s obrazom Che Guevaru. v prvom rade je pragmatickym politikom, ktory si vie dobre spocitat, ze to do coho ide, si moze dovolit. myslim, ze udalosti v najblizsom case mu daju za pravdu – ze sa cely ten zbabrany europrojekt s imigrantami rozsype…

Ladys
Ladys
24. 9. 2015 8:33

jasně že rozsype, Slovensko to může nepatrně popostrčit, ale hlavní rozval bude muset přijít od velkých hráčů, tedy Francie, Anglie, či Německa a je k tomu dobře uprchlickou krizí našlápnuto.

paskal
paskal
24. 9. 2015 10:28

Jsou politici s kou… a bez. Většina je jich kastrována dobrovolně a oddaně vyšší mocí. Kiska je kastrát nejhrubšího zrna neštítící se ničeho. S ním si ještě užijou. Těším se na den, kdy se ten domek z karet rozsype TTIP ne TTIP. Schoovávám na ten den peterdy a šampus MERCIER.

Drak
Drak
24. 9. 2015 12:36

Pan Man má naprostou pravdu a je ostudné, že chvíli potom, co jsme velebili mistra Jana Husa, se naše vláda zachovala, jako Jidáš.