Chtěl bych být Slovákem

Ano, chtěl být občanem země, jejíž vláda, jestliže jednou řekne a zdůvodní, proč jsou  kvóty pro uprchlíky pitomost, si dokáže stát za svým, a třeba i jediná z celé Evropy je ochotna jít se svou pravdou až k mezinárodnímu soudu, protože dobře ví – a dějiny Evropy ji o tom už mnohokrát přesvědčily – že většina v žádném případě neznamená pravdu, a že ten, který svou pravdu zahodí jen proto, že většina stojí proti ní, či proto, aby té většině nedělal problémy – jak česká vláda svůj ústup Bruselu zdůvodnila – si počíná nejen zbaběle, ale i nemoudře. Protože jen ze střetu dvou protikladů vychází pravda najevo, a nemůže vzejít z řešení, kdy se jedno ze stanovisek dá k ledu, aby pak to druhé (a třeba hrubě nesprávné), mělo hladkou cestu.

Teď ji víceméně má, protože Slovensko zůstalo se svým nesouhlasem s kvótami z celé Evropy samo. A my, kteří jsme proti kvótám brojili snad ze všech nehlasitěji, jsme Slováky věrolomně opustili právě v okamžiku, kdy jsme měli jedinečnou možnost dokázat činem, a nejen už jen krasořečněním, že oni jsou našimi nejbližšími, že jsou našimi skutečnými braty, že jsme připraveni pomáhat jeden druhému tak, jak jsme ještě v historii připraveni nikdy nebyli. Co  slov o tomto našem novém a skutečně rovnoprávném bratrství v posledních letech zvláště z naší strany padlo, a ve chvíli, kdy přišel okamžik, aby se stvrdilo skutkem, vláda ČR  od svého nesouhlasu s kvótami – aby se na ni panstvo v Bruselu nemračilo – prostě ustoupila, postoj Slováků ji přestal zajímat, a de facto je nechala na pomyslném pranýři odbojníka tzv jednoty EU opuštěné.

Moc bych chtěl teď stát mezi nimi, cítit tu hrdost národa, který jde za svou pravdou bez ohledu na to, jestli se na ni někdo mračí či nemračí, jestli je sám nebo v tlupě, protože prostě ví, že má pravdu. A je mi naopak smutno z pomyšlení, že mě poslední skutek naší vlády postavil do postavení občana národa poněkud věrolomného a zčásti i nespolehlivého, bráním-li se už co neusilovněji vyslovit i ono adjektivum, které každý z nás ovšem spolehlivě tuší.

8
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
8 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Autoři komentářů
DrakpaskalLadysabxSasin Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
fajt
Člen
fajt

ano, Fico udělal první krok, uvidíme jak si povede dál pod Merkele pressingem – taky bychom neměli zapomínat, že na Slovensku je i Kiska, ten kdyby mohl, tak občany Slovenska klidně vymění ( samozřejmě za patřičný bakšiš ) za zuřivé islamisty, krom toho byl zvolen slovenským lidem, tedy nějakou ( i když notně povadlou ) legitimitu davu taky má. ..)

jogín
Člen
jogín

Petice za vystoupení z EU:
http://www.petice24.com/v/32630011/WPYRPQ

Ladys
Člen
Ladys

Slovákům také přeji premiéra, ale trochu váhám zda-li to od něj není trochu populistické gesto před volbami, protože doposud šel v mnoha věcem Bruselu poměrně snadno na ruku, no a asi tuší jak by dopadl, kdyby nyní rychle hodil ručník do ringu. Ale možná mu křivdím a pletu se. Samozřejmě odpor Slovenska je marný, jediný pozitivní výsledek u Slováků bude ten, že až jejich snahu prosadit si svou rozmetají bruselští byrokrati na prach, bude nasranost Slováků na EU ještě o něco větší, než je naše nyní. A to se bude hodit až dozraje čas na rozpuštění toho paskvilu, kterým se… Číst vice »

Sasin
Host
Sasin

Měnit národnost kvůlivá tomu, že v jiném státě sedí pomyslný chlapík placený stejnou mincí, co jako nezradil a nevykajdil se na svoji rodinu a své spolubydlící, kterým vládne stejným karabáčem na úvěr, znamená co jako? To je nějaké spytování? A čeho?

abx
Člen
abx

len by som poznamenal, ze Robert Fico nie je ziadnym revolucionarom, aj ked svojho casu chodil v tricku s obrazom Che Guevaru. v prvom rade je pragmatickym politikom, ktory si vie dobre spocitat, ze to do coho ide, si moze dovolit. myslim, ze udalosti v najblizsom case mu daju za pravdu – ze sa cely ten zbabrany europrojekt s imigrantami rozsype…

Ladys
Člen
Ladys

jasně že rozsype, Slovensko to může nepatrně popostrčit, ale hlavní rozval bude muset přijít od velkých hráčů, tedy Francie, Anglie, či Německa a je k tomu dobře uprchlickou krizí našlápnuto.

paskal
Člen
paskal

Jsou politici s kou… a bez. Většina je jich kastrována dobrovolně a oddaně vyšší mocí. Kiska je kastrát nejhrubšího zrna neštítící se ničeho. S ním si ještě užijou. Těším se na den, kdy se ten domek z karet rozsype TTIP ne TTIP. Schoovávám na ten den peterdy a šampus MERCIER.

Drak
Člen
Drak

Pan Man má naprostou pravdu a je ostudné, že chvíli potom, co jsme velebili mistra Jana Husa, se naše vláda zachovala, jako Jidáš.