Chybička soudruhů na současném vnitru a generál Lorenz z StB

Soudruzi v armádě, na vnitru a možná i na prokuratuře, dobře si ten papír s podpisem útoku na demokracii schovejte. Dne 25. února 2022 skončila v Česku demokracie a nastala doba dalšího útlaku. Ten někým podepsaný papír je vaše propustka z kriminálu. Kdo to podepsal, ten snad půjde jednou sedět, až tu zase bude demokracie.


Byl jsem jeden ze 126 signatářů prohlášení Demokracie pro všechny, kterým Hnutí za občanskou svobodu (HOS) žádalo demokracii a zrušení vedoucí úlohy KSČ. Tím vznikla v ČSSR první politická platforma opozice, protože Charta 77 bylo hnutí výslovně zaměřené na plnění Helsinského procesu v otázce občanských svobod a lidských práv. Hlavní estébák Alojz Lorenc, alias po mafiánské privatizaci Klause a spol. zaměstnanec slovenské Penty, de facto řídil StB od roku 1988. Tehdy mu byly podřízeny hlavní oddělení české a slovenské kontrarozvědky a tím i boj proti tzv. „vnitřnímu nepříteli“. Lorenz měl na starosti protišpionážní, ekonomickou, vojenskou i politickou kontrarozvědnou práci v celém státě. Ergo kladívko, tento zajímavý pán osobně podepsal rozkaz, kterým nás StB zatkla za manifest HOS a pak zadržela dvakrát na 48 hodin. To bylo nezákonné i na tehdejší, málo zákonné poměry. Proto mohl být generál Lorenz souzen a směšně odsouzen po roce 1989, i když nikdy nešel sedět natvrdo. Seděl totiž v kanclu Penty a v cizí, zcela oddělené slovenské zemi. Lorenz sice vydal pokyny k polistopadové skartaci materiálů StB, ale nemohl skartovat na justici ten jím podepsaný rozkaz k našemu nezákonnému zadržení. To byl jiný resort a na takové „detaily“ už po listopadu 89 nikdo neměl čas.

Precedens generála Lorenze má zásadní charakter. Kdo z armády, soudců a vnitra není blbý, ten to jistě pochopil. Ukrajina je ve válce s Ruskem, vojenské české myši mají pré. Jistěže plní příkazy NATO o zajištění „kybernetické bezpečnosti“ v jejímž rámci stopli nezávislé české weby, včetně našeho. Jenže milí soudruzi, až jednou soudy a žaloby proběhnou, pak se s velkou pravděpodobností potvrdí, že jste porušili ústavní svobody. Jenže ty máte podle služebního zákona chránit vlastní výplatou, a dokonce i vlastním životem. Od kriminálu vás bude dělit ten výše uvedený „Lorenzův papír“. Tedy fakt, že jste si nechali ministerstvem vnitra pod vedením Mgr. Bc. Víta Rakušana podepsat dokument o tom, že vám odsouhlasil nezákonnou činnost, která vedla k reálnému ohrožení ústavně zaručených občanských práv a svobod.

Kdo tento papír podepsal, ten snad půjde jednou sedět. Osobně nevěřím, že zpravodajci a lidi v armádě jsou tak pitomí, že diverzní akci na internetu typu „Barbarossa“ provedli na vlastní pěst. Pokud ano, tak půjdou sedět oni. Předpokládám, že nezákonnou činnost tak zásadního rozsahu, tedy mimosoudní vypnutí a DDoS útok na cca 20 nezávislých webů v ČR, nedělali na vlastní triko. Takže soudruzi v armádě, na vnitru a možná i na prokuratuře, dobře si ten papír s podpisem útoku na demokracii schovejte. Dne 25. února 2022 skončila v Česku demokracie a nastala doba dalšího útlaku. Ten někým podepsaný papír je vaše propustka z kriminálu. Kdo to podepsal, ten snad půjde jednou sedět, až tu zase bude demokracie.

(Link na nyní nedostupný originál článku https://news.e-republika.cz/article4502-Chybicka-soudruhu-na-soucasnem-vnitru-a-general-Lorenz-z-StB)

4.9 21 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
20 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
27. 2. 2022 21:51

Všechno je to zpátky a nejde o žádné deja vu. Konečně mi začíná svítat, proč se mi od jisté doby pravidelně zdá, že zase půjdu k maturitě. Kdysi jsem slýchával – máš to zapotřebí? … Asi jo. Nezávidím totiž ovcim ani jejich vlnu. Stádo zasažené covidem udělá cokoli. Je ochotné i lynčovat. Jsou tací, kteří s něčím takovým mají problém. Proto budou mit vždycky život komplikovaný.

g.hrosik
g.hrosik
Reply to  orinoko
28. 2. 2022 5:48

Jo, tak nějak to mám také…
– nicméně, může mi někdo, jako venkovanovi na horší uživatelské úrovni, vysvětlit, co znamená angl.oznámení (v češtině: – KONTROLA PROHLÍŽEČE WEDOS Anycast zajišťuje bezpečné připojení.), jež se mi ode dneška zjevuje při otevírání OM?

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  g.hrosik
28. 2. 2022 10:28

Když se na to podíváte opatrněji, trochu níže uvidíte ukrajinskou vlajku….
Jsem si jist, že už víte o co jde.

orinoko
orinoko
Reply to  Botičky od Diora
28. 2. 2022 10:55

To tam bylo vždycky? Že by počítali vstupy na OM jako podporovatele státu, jehož konec sepsala a sestrojila sama vládní garnitura? Zajímavé, nevSIML jsem si toho. Ale to mě napadá spousta věcí. O této prdelní zemi bude nakonec rozhodovat ukrobot. Měl jsem tu čest je poznat v práci. Čím více jich bylo pohromadě, tím méně se vyrábělo. Fabrika byla oblepena plakáty, kde se sdělovalo, že na hajzlu se sedí, pesci se do něj nehazou, zato hajzlpapir ano, a ženské chodí vedle. Jednou jsem stál na velké a vlétla tam jedna jejich. Hned vedle mě si myla ruce. Tedy …. mě… Číst vice »

Patrik
Patrik
28. 2. 2022 6:46

Související: „Tresty za vyjádření? Žalobce Stříž dostal odpověď“, krátká citace: „S ohledem na Vaše zkušenosti z období před rokem 1989, kdy jste byl členem KSČ a působil jste jako vojenský prokurátor, jsem byl přesvědčen, že se zcela naprosto zásadně vyvarujete kroků, které by mohly vyvolat dojem, že v naší zemi bude znovu umožněno projevovat pouze jeden jediný názor, jenž bude diktován oficiálními vládními kruhy. Jistě si z dob socialistické totality pamatujete případy, kdy byli lidé trestně stíháni a odsuzováni za projevený nesouhlas s oficiální politikou strany. Nicméně ani tehdy nedošlo podle mých znalostí k tomu, že by byl stíhán někdo… Číst vice »

no one
no one
Reply to  Patrik
28. 2. 2022 23:17

@P.
https://www.youtube.com/watch?v=EO6bsBTExho
Kopírují ze zdi paní J. Šťastné. Myslím, že zapadne do mozaiky.

Patrik
Patrik
Reply to  no one
3. 3. 2022 7:36

@no one Video není k dispozici… Co mě ale v poslední době zaujalo, je vyjádření Lavrova: „Nevylučuji, že někdo chtěl, aby Rusko zabředlo do Západem uměle vytvořeného konfliktu na Ukrajině, prohlásil ve středu podle agentury TASS ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.“ , je to z Hospodářských novin zde https://zahranicni.hn.cz/c1-67038120-ukrajina-mobilizuje-ruska-vojska-jsou-zhruba-32-kilometru-od-kyjeva-dalsi-se-blizi-s-cilem-metropoli-obklicit Pro mě za pozornost stojí slova „NĚKDO“ a „do Západem UMĚLE vytvořeného konfliktu na Ukrajině“. K tomu se totiž dá doplnit už jen podpis ala „22.2.22“. Všimněte si, jak se USA angažují jen minimálně (úkol umělého vytvoření konfliktu už splnily stejně, jako v rozbombardování Blízkého východu, kde ovšem jejich cesta skončila Sýrií… Číst vice »

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
3. 3. 2022 9:04

A zkuste se podívat sem, za mě dobré
https://www.konceptualcz.cz/
Obzvláště tento komentář:
Konceptual CZ
před 24 hodinami

Jako na zavolanou přišel článek Boletuse a Tauruse, ve kterém se hoši snaží všechnu vinu za bordel na Ukrajině hodit na státní elitu USA, v mé řeči na patrioty USA. Snaha očistit globalisty čiší z tendenčního článku jako smradlavé fusekle: https://kob-forum.eu/2022/03/01/specialni-operace-rf-na-ukrajine-ma-velmi-vazne-duvody/
Globální se prediktor se pod svou akci podepsal plným jménem 22.02.2022″

Last edited 4 měsíců před by Patrik
Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
1. 3. 2022 0:02

A máme tady další novinku: „Osm prezidentů, včetně Zemana, žádá zahájení o přijetí Ukrajiny do EU: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/osm-prezidentu-zemi-evropske-unie-ukrajina-pristupova-jednani-dopis.A220228_201440_domaci_kop#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=domaci&utm_content=main Nově těch evropských zemí už údajně má být 28, nemám ověřeno, ale má to být na žádost Zelenského, aby se tak stalo podle „nové speciální procedury“. A nevím, co si tom myslet – před pár hodinami, 27.2., totiž prohlásil a dobře popsal Cyril Svoboda, že Ukrajina v EU v NATO nepřipadá v úvahu, obzvláště ne v nynější době: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-Ukrajina-v-EU-a-NATO-Nepada-v-uvahu-O-to-vice-ne-ted-Cyril-Svoboda-predklada-argumenty-694181 Ať je informace objektivní, nutno doplnit, že těch osm (nebo kolik to prezidentů zemí EU včetně vůdců EU nehovoří o přijetí Ukrajiny do EU,… Číst vice »

Last edited 4 měsíců před by Patrik
Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
1. 3. 2022 0:16

Pro úplnost info z čt:
„Zelenskyj podepsal žádost o přijetí Ukrajiny do EU. Zeman a další doporučují udělit zemi status unijního kandidáta“
https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3448598-fiala-podporuje-snahu-ukrajiny-o-vstup-do-eu-jsme-v-nestandardni-situaci-rika

A nevím, jestli ještě běžně funguje Sputnik, ale stejně jako Aeronet i on, zdá se, přešel na doménu „news“ místo „cz“.
https://cz.sputniknews.com/20220228/instagram-zablokoval-stranku-sputniku-17851760.html

Last edited 4 měsíců před by Patrik
orinoko
orinoko
28. 2. 2022 8:45

Ta paměť!! Jestlipak soudruh Stříž ze zaprášených fochů vytáhne i takové normalizační skvosty: Není rozhodující, zda ke skutkové podstatě trestného činu došlo, podstatné je, zda k němu MOHLO dojít!!
Je to asi rok a půl, co se mnou dva podnikatelé konzultovali nález současné české právní podstaty: Přišla doba, povídali, kdy ONI ti nebudou muset nic dokazovat, ty budeš muset dokázat, že se nestalo to, z čeho tě obvinili v rámci svojí trestněprávní logiky. Povídám – to si pospíšili. To není nic nového. Tak to chodilo za bolševika. Moc času výživné demošky nám tedy opravdu nedopřáli.
Ale do smíchu nám nebylo.

orinoko
orinoko
28. 2. 2022 10:40

Něco na okraj, přesto k Umlaufovi jinde. Teď jsem pár dní nevyjížděl. Záda! a také jakási předtucha. A také jo. Nevím jak jinde, ale tady u nás je po prudkém povětří tolik popadaných stromů přes cesty a v otevřených porostech po kůrovci, že to až děsí. Je možné, že bych nikam nedojel. A jen tak na okraj: Umělcům vůbec nezávidím. Možná, že svoji produkci budou muset začít citací z Poučení z krizového vývoje ve společnosti. A obecenstvo bude nuceno je odměnit frenetickym potleskem, aniž by začala samotná produkce. K tomu se ovšem nesnížil ani tehdejší bolševik. Co ten nový? Jak… Číst vice »

orinoko
orinoko
28. 2. 2022 11:49

Slyšte, slyšte: Hlavní ukronosal i ve chvíli jednání hodlá otevřít haličské kriminaly, pokud jejích lidová výbava bude ochotna bojovat proti ruským okupantům. Co říci? Že je jeho ukroarmada ve stavu klinické smrti? Ale to už je problém hlásných trub jurské Kakanie. Na oslavu vítězství nad ruským okupantem propustime vrahy, pedofily etc. Pravda a láska zase boduje. A zase to není žádné deja vu.

orinoko
orinoko
28. 2. 2022 12:31

Přečtěte si Argument!! A to je teprve začátek. Bude se to množit. Zpětně se mi potvrdilo, že nemám posílat peníze blbum, kteří mají už dopředu v gatich několik normalizačních hnědých podkladku. Je mi ctí přes veškeré peripetie být součástí OM potažmo E-republiky, jakož i Chcípl pes. Zúčastnil jsem se několika různých seminářů v průběhu dřívějších časů. A tam si začal dělat obrázek o umírněných vědeckých bázích a možnostech teoretických kapacit. S těmi současný režim zatočil hned ve druhém sledu. OM je/byl svého druhu český unikát. Přes veškeré animozity se na těchto stránkách proplétaly velmi odborné přístupy s lidovými zkratkami a… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  orinoko
28. 2. 2022 13:07

Jeden zásadní nedostatek … a těch, ktere jsem vložil do knížek a muziky. I na auta zbylo.
Dneska knížky rozvazim po veřejných knibudkach a některé už nikdy neprectu. Ale muzika mě smířila s katastrofou tohoto světa. Je v ní úplně všechno. Zivot i smrt.

orinoko
orinoko
Reply to  orinoko
28. 2. 2022 13:29

A ještě něco: Dlouho jsi u nás nebyl, pravili v jisté hospodě. A zase nejspíše nebudu. Běží tu nahlas Frekvence 1. Katastrofální blbakov a mišmaš s pseudooptimismem normalizační demokratury. Chudáci naše děti. A to je myslím ještě umírněná verze vyplachovace. Ta reklamní zainteresovanost režimních kripliku jde dál, než kam to dotlačili někdejší svazáci.

orinoko
orinoko
28. 2. 2022 15:17

Režim by měl velmi zpozorNĚT. Nechci malovat Trepifajksla na zavěšené prostěradlo, ale shrnu několik dnešních fakt. Nastupoval jsem do autobusu, který řídil ukrajinský řidič. Neměl ropuchu a ani se nesnažil ji jakoby hledat, což je běžná praxe u řidičů autobusů. Povídám – tam a tam, ropuchu mám v kapse, hned jí vyndám. Koukal mi do očí … a my jsme si rozuměli. V celém autobusu jsme jediní dva neměli ropuchu, zatímco cca 10 kousků mělo pocit, že se nachází v Lunárním modulu. To byla jedna věc. Ale předtím proběhla jiná. Mobil se 4G mi co chvíli pípal. Tak nějak podivně.… Číst vice »

orinoko
orinoko
28. 2. 2022 16:09

MY jsme koně. Ty barvy mě děsí. Už před 10ti lety mě navštívil Duch svatý.
Na konci Steve Vai říká – Možná jsme lidé, ale chováme se jako zvířata.

https://www.youtube.com/watch?v=sdohR1GFeFw

M.C.
28. 2. 2022 21:10

Pár komentářů k probíhajícím událostem: 1) Podle Zelenského je na jeho hlavu vypsána odměna. Je vidět, že je Zelenský povoláním komik. Za hlavu takového trouby by nikdo nedal ani kačku. Jeho by mohl okamžitě nahradit kterýkoliv občan Kyjeva, který by šel zrovna po ulici. Na té ,,úrovni“ jako on by to zvládl opravdu kdokoliv, kdo má všech pět pohromadě. Netýká se to tedy Vitalije Klička. 2) Rozdat bez kontroly samopaly mezi lidi, komukoliv kdo si řekne, aniž by se musel stát členem alespoň nějakého oddílu domobrany a podřídil se příkazům jeho velitele, to může napadnout jedině blázna, nebo člověka, který… Číst vice »

PPK
PPK
Reply to  M.C.
3. 3. 2022 10:29

Konečně rozumnější řeč, než jen pouhé formální, slovně nabubřelé a svalnaté bláboly a další politicky naivní až hloupé „pozorovatel-čínské“ fantazie těch, kteří (a které) asi nikdy na vojně nebyli. Zkrátka a dobře – co asi bude dál? Podle mého názoru, na Ukrajině se v posledních letech prostě zopakoval v hrubých rysech stejný algoritmus příčin a následků událostí, jako tomu bylo v Maďarsku 1956 a v Československu 1968 včetně role místních „reformních“ politiků a jejich novinářů v médiích, zaplacených jen věrolomnými sliby Západu o přijetí do jeho nenasytné NATO náruče. Algoritmus krvavých událostí, které pak umožnily puč na Majdanu, což znovu… Číst vice »

Last edited 4 měsíců před by PPK