Dokument: Prohlášení redakce webu e-republika.cz

V  neděli 27. 2. se sešla kompletní redakční rada našeho webu, aby probrala současný stav. Tvoříme část zhruba dvaceti webů, které jsou buď protiprávně vypnuty nebo jako my napadeny DDoS útokem v souvislosti s válkou na Ukrajině. Náš web www.e-republika.cz je prakticky nedostupný a nevíme, kdy útok skončí. Shodli jsme se na tom, že k situaci na Ukrajině se vyjádříme pouze v bodech, protože k tomuto tématu jsme každý za sebe, nebo jako redakce napsali mnoho článků od roku 2014. Ukrajina sela vítr od Západem zinscenovaného Majdanu, až nakonec celý svět sklidil bouři. Evropa jako “odměnu” dostala první proxy-válku na svém území.

  1. Invaze ruských vojsk na Ukrajinu je morálně neospravedlnitelná, protože armáda cizího státu vnikla násilím na výsostné území jiného státu.
  2. Problém je s politickou legitimitou okupace. Od války v Jugoslávii a zejména druhé války v Iráku platí, že USA a Evropa přestala respektovat rozhodnutí RB OSN. Západ vede války za území, suroviny a geopolitický vliv podle vlastní libovůle. Rusko jednoduše pokračuje ve velmocenské politice USA jako hlavního četníka světa, který je současně soudcem a katem. Nyní opět začne platit jako před pádem východního bloku v roce 1990, že četníci jsou a budou v Evropě nejméně dva. Tento stav je třeba vzít k úvahu už nyní.
  3. Západ odpověděl na ruskou diplomatickou iniciativu posledních měsíců eskalací konfliktu na Donbase. Ukrajina de facto odmítla plnit Minské dohody, v nichž Rusko i Západ fungovaly jako garanti. Ve světě, kde selhala diplomacie a kde proxy-války běží jako na běžícím pásu, Rusko pokračuje klasickými prostředky používanými posledních 10 let Západem, tj. vojenskou silou.
  4. Západ se rozhodl, že bude ruské bezpečnostní požadavky ignorovat a že nebude respektovat zásadní princip Helsinských dohod (1975), což je společná a nedělitelná bezpečnost v Evropě. Výsledkem je preventivní válka proto, aby byla jednostranná bezpečnost západní Evropy a Ruska. To je selhání diplomacie a zdravého rozumu.
  5. Evropa si musí zásadně odpovědět na otázku, zda na Ukrajině byl neonacistický režim, nebo ne. Pokud ano, pak je možné další vyjednávání s Ruskem ohledně evropské bezpečnosti, protože je možné diskutovat o důvodech invaze na Ukrajinu. Pokud na Ukrajině neofašismus “nebyl”, pak jde EU cestou ukrajinizace Evropy, což povede k revizi výsledků 2. světové války.
  6. Ukrajinizovaná Evropa nakonec skončí jako neofašistická Ukrajina, tedy ekonomickým bankrotem a rozpadem integrovaného systému EU.
  7. Horká válka v Evropě znamená, že sklízíme, co jsme zaseli poslední dekádou evropské politiky ve světě, zejména na Blízkém východě. V Česku oficiálně pracuje přes 200 tis. Ukrajinců. Nyní nastane příliv uprchlíků znesvářených současnou válkou a předešlými vraždami  neonacistů na Ukrajině. Je téměř jisté, že naše země bude další nepřímou obětí této úplně zbytečné proxy-války mezi Ruskem a USA.
  8. Důsledek války už po dvou dnech přinesl českou “akci Barbarossa” proti domácím nezávislým webům. Podle našeho redakčního názoru v Česku dne 25. února de facto skončila hra na demokracii.

Prosíme čtenáře, aby sdíleli obsah e-republiky mezi svými přáteli všemi dostupnými prostředky. Redakce bude dále pokračovat v činnosti, protože jsme svobodný a nezávislý web.

Redakce e-republiky, dne 27. února 2022

4.2 29 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
27. 2. 2022 22:37

Aeronet je zase přístupný. Má ale jinou grafiku a je na VK – V kontakte.

prozaik
prozaik
28. 2. 2022 3:52

Reakce E-republiky je evidentně spíchnutá tak horkou jehlou, že si místy až protiřečí.
Např. mezi bodem 5 a 1, kde „je možné diskutovat o důvodech invaze na Ukrajinu“, ale „Invaze ruských vojsk na Ukrajinu je morálně neospravedlnitelná“…

Také mi chybí ( v bodu 1 ) upřesnění k jakému násilí došlo při vstupu ruských vojsk na Ukrajinu.

Obratem „hlavní četník světa“ ve spojitosti s Ruskem se redakce E-republiky tak shodila, že mi dochází slova…

fajt
fajt
Reply to  prozaik
28. 2. 2022 6:45

reakci E-republiky a p. Stana rozumím, doslova jsme se probudili do časů temna ( se všemi i osobními důsledky), nastanou v EU věci, které nakonec budou bolet každého evropana. ..

orinoko
orinoko
Reply to  fajt
28. 2. 2022 7:29

Tak … a ještě dodávám: MY máme problém. Jsme pochybující entity. Snažíme se být objektivní v každé chvíli. Z toho logicky něco plyne. Ve své době jsem se částečně účastnil oficiální likvidace libri prohibiti v jedné instituci. Žasl jsem, jaké tituly se za zámkem nacházely. Například i kreslené vtipy, které neměly s politikou žádnou souvislost. Byly z běžného života. Jenže jejich autor měl škraloup. Ale pak se tam nacházelo neuvěřitelné množství ještě protektorátního braku, do kterého jsem zvědavě nahlížel a něco proti podpisu jsem si odnesl k přečtení. Poté vrátil. Obsah byl otřesný a opravdu jen pro prvoky, jejichž podoba… Číst vice »

Bety
Bety
Reply to  orinoko
28. 2. 2022 8:48

Kdysi jsem se podívala z okna z druhého patra a vidím, jak mého syna jeden kluk drží a druhý ho mlátí. Křičela jsem – nedej si to líbit, vrať jim to, dej mu taky jednu… což udělal. Můj manžel mě káral, co prý si lidé o mně pomyslí, ale mně to bylo jedno. Ono to ušlechtile zní : “ Kdo do tebe kamenem, ty do něj chlebem“. Ale skutečností zůstává, že ten první má tvůj chleba a ty dostaneš jen ty modřiny – což má s ušlechtilostí velmi málo společného. Ty reakce … och, och ,och z Ruska se stal… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  Bety
28. 2. 2022 8:55

Dobrý. Ten konec nemá chybu.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Bety
28. 2. 2022 9:38

„Pokud je boj nevyhnutelný, musíte udeřit jako první“.
Málokdo to pochopil a pokud ano, tak na to rychle zapomněl a teď fňuká, utírá vlhkou tlamu a platí účty, hodně staré účty…

Bety
Bety
Reply to  orinoko
28. 2. 2022 11:37

Také se mi dostala do rukou vyřazená kniha Václava Havla. Zpočátku plná zvědavosti jsem pak žasla, proč se kdosi nahoře namáhal s jejím zákazem, neboť nebyla ke čtení a podle knižního lístku o ni, pokud byla přístupná, projevilo zájem O čtenářů. Dumala jsem nad tím, proč ten
nesmyslný zákaz. Pochopitelně jsem dospěla k závěru, že nahoře sedí idioti. Teď si myslím, že to byl ten hlavní účel.

orinoko
orinoko
28. 2. 2022 7:54

Není to nutné důsledně a pod lupou…
Sledujte režimní propagandu a to, jak se mění její akcenty. Za 4 dny úplně otočila. Zanedlouho skončí u popření sebe sama. Pikantní na celé záležitosti je, jak iron demogracii vyhlašuje politická a státní moc s respiratory na drzce.

orinoko
orinoko
28. 2. 2022 9:09

A ještě něco: Tzv normalizace TEHDY patřila v ČSSR k nejbrutálnějším v celém tzv. východním bloku. V rámci federace i Slovensko bylo tolerantnější. Takže zbylo Česko. Nevím, jaká opatření se ve prospěch právě vyhlášené „pravdy“ uplatňují jinde, ale pokud je brutální „pokrok“ zaveden jenom v Česku, tak to znamená dvojí… Každý ať si dosadí sám.

malymax
malymax
28. 2. 2022 11:31

Můj vzkaz inkvizitorům a neméně horlivým inkvizitorkám :

„Povězte mně, milí strážci pravdy, jaká je to pravda, když ji musíte chránit likvidací alternativních webů a hrozbami vězení ?!“

Genetika se nezapře, vaši otcové a dědové zřejmě stejně horlivě rušili vysílání Svobodné Evropy a vy jste jen přehodili vyhýbku směrem na Východ, jak ubohé…

Dolmen
Dolmen
Reply to  malymax
28. 2. 2022 12:17

V rozlišování pravdy od lži se lze řídit jednoduchým pravidlem: Lež je možné odhalit, ale pravdu je třeba umlčet.

Irena
28. 2. 2022 15:12

KRAJSKÁ HYGIENICKÁ STANICE PARDUBICKÉHO KRAJE POTVRDILA NEEXISTENCI EPIDEMIE OD ROKU 2000
https://cz24.news/krajska-hygienicka-stanice-pardubickeho-kraje-potvrdila-neexistenci-epidemie-od-roku-2000/

orinoko
orinoko
Reply to  Irena
28. 2. 2022 15:31

To souhlasí. Dokonce už se ví, že se různé stanice toho názvu na nižší instanci bránili, jak jim to kuráž dovolovala. Ale netřeba jít s čuránkama proti buldozeru. Znám osobně jednoho hospodského, který svojí otevřenou hospodu svěřil matematice. Spočítal prý si korelaci hospod a lidí na úřadu a vyšla mu pravděpodobnost pražského oficiálního jebání. Dneska je místně považován za hrdinu, a to si zase režim nevloží do herbáře. Kacířsky mě teď cosi napadlo. Současná vládnoucí kamarila chtěla soudruha Stříže odstřelit z funkce. A tak ho vmanévrovala do vyhlášení stanného práva. A teď už jen sleduje count down. Ale co víme… Číst vice »

Last edited 4 měsíců před by orinoko