Chystá se ve Spojených státech převrat?

V srpnu se v USA objevil zajímavý dokument pod názvem „Odvrácení vměšování do voleb prezidenta a přechodné období“. Tu zprávu připravila skupina pod názvem „Projekt jednoty přechodného období“ (Transition Integrity Project), do níž se zapojilo více než sto aktivních i bývalých vysokých úředníků USA a expertů. Skupina oznámila, že provedla modeláž krize o letošních listopadových volbách v USA, a všechno ukazuje na neradostné výsledky.

Do skupiny se zapojili nejen demokraté, ale i republikánští protivníci Trumpa. Podle některých zdrojů podporuje skupinu „Projekt jednoty přechodného období“ George Soros, který Trumpa nenávidí a zaměřuje se na barevnou revoluci v USA.

Bylo zjištěno spojení zakladatelky této skupiny Rose Brooks s George Sorosem, se šéfem předvolební kampaně Hillary Clintonové v roce 2016 Johnem Podestou a bývalým poradcem pro národní bezpečnost Jackem Sullivanem pracujícím pro Bidena.

Rose Brooks vzešla z centra „Next America“, financovaného Sorosovým fondem „Open Society“, pracovala jako vrchní poradce pro národní bezpečnost na americkém ministerstvu zahraničí za Clintonové a Obamy. Nyní pokračuje v kariéře v Institutu moderní války ve West Pointu, a má za to, že volby 3. listopadu t.r. jistě povedou k násilí a k ústavní krizi.

Druhý zakladatelem skupiny je Nils Gilman, viceprezident Bergruenova institutu v San Francisku, patřícím do Rockefellerova fondu. Institut prosazuje ideje transhumanismu – agresivní kvazifilozofickou doktrínu, jejíž adepti považují Boží stvoření – člověka – za „náhodný a nedokonalý vzorek, který je nutné zdokonalit pomocí genového inženýrství a počítačového modelování a pomocí kyborgizace“.

Závěr dokumentu „Odvrácení vměšování do voleb prezidenta a přechodné období“ hlásá, že: „…listopadové volby budou probíhat v politickém chaosu. Prezident Trump bude nejspíš rozporovat výsledky jak legálními, tak nelegálními prostředky, aby se udržel u moci. Probíhající protesty, na jejichž potlačení byly vrženy federální služby, lze považovat za důkaz toho, že Trump může, v zájmu svého udržení na své pozici, přistoupit i ke krajním opatřením.“

Klíčové závěry dokumentu, zvýrazněné jeho autory:

  • Pojem „volební noc“ se stal nebezpečným. Američané se setkají s obdobím boje, které se roztáhne od prvního dne hlasování do 20. ledna. Vítěz, nejspíš nebude znám ve „volební noc“, kdy oficiální osoby sčítají volební lístky, poslané poštou. Období nejistoty poskytne nepoctivému kandidátovi šanci na organizaci bezpříkladného útoku k získání potřebného výsledku.
  • Nynější prezident Trump nejspíš bude využívat výkonnou moc k podpoře svých kroků. Existuje možnost, že se prezident pokusí přesvědčit zákonodárné orgány a/nebo guvernéry ke krokům, vč. nezákonných, k hození rukavice demokratickému hlasování. Zvláštní znepokojení vyvolává to, jak na nejisté výsledky voleb zareagují vojáci.
  • Proces přechodu od jedné administrativy ke druhé může být velmi ztížen. Účastníci skupiny mají za to, že Trump bude dávat přednost osobní výhodě a sebeobraně před zajištěním řádného administrativního předání moci svému nástupci.

Zpráva obsahuje čtyři doporučení:

  • Připravit se na rozporování výsledků voleb; přistupovat k tomu jako k politické bitvě, a ne jen jako ke střetnutí právních argumentů; rozhodující význam, bude mít stabilní politická mobilizace; vyčleněný personál a zdroje musí zůstat v pohotovosti přinejmenším do konce ledna.
  • Guvernéři, generální prokurátoři, zákonodárné orgány musí být připraveni bránit narušením; volení úředníci budou potřebovat veřejnou podporu, aby tento proces dovedli do konce.
  • Bojovat proti lži o falzifikacích a eskalaci násilí. Falzifikace hlasování jsou prakticky vyloučeny, ale Trump o nich hovoří, tvrdí autoři zprávy, aby připravil půdu pro rozporování výsledků, pokud volby prohraje. Potenciál násilného konfliktu je vysoký od doby, kdy Trump začal svoje přívržence volat do zbraně.
  • Předvídat těžký přechod od jedné administrativy ke druhé; přechodné týmy se budou muset „bránit před nesoudnými kroky Trumpa v období odchodu z Bílého domu“ a „nacházet tvůrčí řešení“, aby si zajistily přístup k nezbytným informacím a začít se připravovat k řízení země.

Mnohá liberální masmédia podpořila vystoupení skupiny „Projekt jednoty…“. Bývalý viceprezident USA Gore prohlásil ve vysílání televizního kanálu „Fox News“, že pokud Trump neopustí Bílý dům v lednu 2021, vyhodí ho odtud vojáci.

To, že ve Spojených státech exportujících demokracii do celého světa je dnes veřejném mínění programováno na nezbytnost občanských konfliktů při volbách, masovou mobilizaci a vměšování do voleb, vypovídá o naprostém rozpadu zastupitelské demokracie, která je demokracií volebních uren. Tato neoevropská forma politického zřízení bude mít dlouhý život.

Zdroj: Fondsk.ru

Překlad: st.hroch 20200926

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Botičky od Diora
Botičky od Diora
27. 9. 2020 16:42

Správná volba amerického prezidenta je velice důležitá věc. Přenechat ji jen tupým američanům se tím pádem jeví navýsost nezodpovědné vůči lidstvu! Proto zde můj příspěvek pro Mr. Donalda Trumpa:
https://pbs.twimg.com/media/EisyhQPXkAcbcpr?format=jpg& (kopíruj do gúglu)

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Botičky od Diora
28. 9. 2020 14:34

comment image

orinoko
Reply to  Botičky od Diora
28. 9. 2020 14:41

Vypadá jak blbej Patton.

Martin (už bez taky m)
27. 9. 2020 20:40

То, что происходит сегодня в США – это продолжение Гражданской войны
Я.Кедми: У США нет моральных препятствий, чтобы ликвидировать лидера любого государства, даже Путина
https://www.youtube.com/watch?time_continue=31&v=DJ3ax0M1-Vc&feature=emb_logo
Pseudodemokracie v USA v ohrožení, o čem byla občanská válka, existuje v zemi kde úspěšnou kandidaturu si kupují obří korporace vůbec demokracie? Je společnost kupující si kandidáty vůbec demokratická??
V dějinách USA neexistuje morálka ve vztahu k jiným zemím, jejich vůdcům, prezidentům…
Bude úplně znivelizováno zbývající právo?
Nastane konflikt který může přerůst v občanskou válku??
Naprostý rozval „demokratických principů“, lhaní, přetvářka bez hranic…

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Martin (už bez taky m)
28. 9. 2020 10:30

Americký styl likvidace politických odpůrců má dlouhou tradici… Tyto us-prezidenti neumřeli v posteli, ale kulkou:
– A.Lincoln,
-James A. Garfield,
-William McKinley
– John F. Kennedy, čistá práce na očích celého světa: http://www.youtube.com/watch?v=qdgRADuzdo0
Hezká tradice. http://www.prochlapa.cz/zavrazdeni-americti-prezidenti.html

Dana
Dana
27. 9. 2020 23:24

„Proces přechodu od jedné administrativy ke druhé může být velmi ztížen.“
To ano, ale soudruzi obamovci si stahuji kalhoty uz dlouho pred brodem.
Cilem Republikanu je aby k zadnemu prechodu administrativy nedoslo a aby znovuzvoleni D.Trumpa bylo jasne a neoddiskutovatelne.

zart
zart
28. 9. 2020 9:15

„Každý převrat se ihned převrátí k ještě horšímu. Jakýkoliv převrat k lepšímu vylučují gravitační zákony tohto podělaného vesmíru. Kdo chce v něm na milou chvilinku demokracie trošínku uspět, musí při velkohubém líčení libých světlých zítřků, svobody, demokracie, prosperity, blahobytu, lidských práv a vítězství sebe a své smečky mohutně zašlapávat do stále řidšího marastu ve fekální jímce výkalů, krve, potu, slz a jiných našich skvělých vyspělých západních hodnot mrtvoly druhých, slabších, nemocných, nemohoucích, starých, žen a zvláště pak dětí…Kdybychom to věděli, že může být jenom hůře, jistě by bylo již dávno lépe. Jenomže na to jsme podělaní až za ušima, a… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  zart
28. 9. 2020 10:21

„Kdo chce v něm na milou chvilinku demokracie trošínku uspět…“ Smutná zpráva: „Odcházím z Milionu chvilek, oznámil Minář. Novým předsedou se stal Benjamin Roll. Minář chce vstoupit do politiky s novým hnutím, jedná s Čižinským“ (hnědá uniforma čistě náhodná) : https://zpravy.aktualne.cz/domaci/mikulas-minar-odesel-z-milionu-chvilek-chci-zalozit-nove-hnu/r~ad69417e014511eb9d470cc47ab5f122/?utm_source=volnyHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_content=default&utm_term=position-1&utm_campaign=Aktualne Jak dál bez Vůdce? Před 75 lety museli být zmatení a zoufalí jako já…. Úřední německé sdělení z 1. května 1945 o Hitlerově smrti (hlášení rozhlasu): „Z vůdcova vrchního velitelství je hlášeno, že náš Vůdce Adolf Hitler padl za Německo dnes odpoledne ve svém velitelském stanovišti v říšském kancléřství, bojujíc do posledního dechu proti bolševismu. 30. dubna jmenoval Vůdce… Číst vice »

Lena
Lena
Reply to  Botičky od Diora
29. 9. 2020 9:59

Myslíte si, že „Hitlerů“ bylo tenkrát málo nebo jich bylo nebo není ještě dostatečně hodně? Milé chlívky se moc nepovedly, každý na ně kálel, tak hurá na další dceřinou společnost ODSs, TrOP, KáDeÚČéSSL, SaTAN! Ale moc brzo, neboť je připraví o hlasy v ukrajských volbách. Dostane zrzavec za uši?

Gatta
Gatta
28. 9. 2020 10:57

Ano – minimálně pokus o něj všemi silami.