Chytře do uren!

Už je to zase tady! Komu-anální volby! Opět k urnám! Vhazujte do uren hlasovací lístky, než do nich v sypkém stavu vhodí vás. Každé volby k tomu napomáhají. Jinak, než vždy hůře být nemůže. Odporují tomu kosmické, gravitační, entropické i legislativní zákony. Volit lze jenom v souladu s nimi. A vždy jenom zásadně pozitivně!

Také jsem se vrhl do předvolební kampaně. Řepné již zrušili. Kdo by si rád nevylepšil důchod pár koláči a koblihy? Aby to tak neřvalo, bral jsem u agitačních stánků i volební programy. Měli tam ze mne radost. I nějakou tu propisku přidali navíc.

Doma jsem se pohroužil do zkoumání těch programů. Nemyslete si, k volbám nechodím nepřipraven. Byla to samá sladkost. Všechny byly zase tak pozitivní, líbezné a optimistické, že by se z toho jeden podělal.

Všichni bojují za naše krásné město, aby bylo ještě krásnější. Již to tak děláme od konce Rakousko-Uherské monarchie, a ještě to není nikde moc vidět. Nebýt monarchie, neměli bychom železnice, ulice, silnice a mnoho další věcí. A také bychom neměli nervy v kýblu!

Jsem rozený demokrat. Všechny výsledky všech voleb radostně přijímám. Nechystám se proti vítězům voleb již před volbami, jako činí mnoho pozitivních stran a politiků. Nejsem pozitivní, jsem negativní.

Když budeme chytří, budeme chytře volit. Když budeme chytří, naše město bude mít ty nejlepší úřady, nejlepší školy, nejlepší učitele, nejlepší lékaře, nejlepší jazykové kurzy, nejlepší policisty, nejlepší odborníky, nejlepší podnikatele, nejlepší investory, nejlepší politiky a nejlepší občany. Naše město nebude sice nejlepší ze všech měst, ale určitě bude v první dvacítce. Co se týká narkomanie dětí a mládeže, tak to už je tam dávno.

Když budeme chytří, budeme mít ve městě více parkovacích míst, levné a kvalitní bydlení pro mladé rodiny, levnou a efektivní městskou hromadnou dopravu, dostupné bydlení pro seniory, snadnou průjezdnost městem, průjem, parkovací dům v parku, obnovu rakousko-uherského nádraží, a také zlevněnou vodu, plyn, elektřinu, a hlavně především zlevněné lidi.

Když budeme chytří, budeme mít chytré domy, chytré ulice, chytré firmy, chytré investice, chytré přechody, chytré záchody, chytré výkaly, chytré odpadkové koše, chytrá elektrokola, chytrou dopravu, chytré garáže, chytrá auta, chytré autobusy, chytrou komunikaci, chytré technologie, chytré koncepce, chytrého primátora, ještě chytřejší primátorku, chytré policisty, chytré strážníky, a hlavně především chytré občany. Budeme chytré město!

Abych to zkrátil a nezdržoval, buďte chytří, a mrkněte se do těch chytrých pozitivních programů sami. Ať se přesvědčíte, jak jste chytří, jak z vás chytří politikové dělají chytré občany.

Se mnou je to však horší. Vždy jsem byl blbec, blbcem zůstanu, a na stáří se to ještě více zhoršuje. Cítím se nejlépe mezi svými. Jsem rád mezi blbci, pitomci, hlupáky, idioty, debily, nevzdělanci, analfabety, negramoty, zaostalci a podobnými nechytrými individui. Hádejte jednou, kdo to je?

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
idiotronic
idiotronic
4. 10. 2018 20:23

NAŠE BUDOUCNOST JE V URNÁCH !!!
(Svaz důchodců za životní jistoty)

Lena
Lena
5. 10. 2018 4:45

Hříšní vybírají hříšné, aby jim umožnili více hřešit, což oni umožní, ale především sobě. Podvodníci, zloději a lháři volí lháře, podvodníky a zloděje, aby se nekradlo, nepodvádělo a nelhalo, zatímco se lže, podvádí a krade vždy více.

Svoboda
Svoboda
5. 10. 2018 5:56

Lena napsal

Hříšní vybírají hříšné, aby jim umožnili více hřešit, což oni umožní, ale především sobě. Podvodníci, zloději a lháři volí lháře, podvodníky a zloděje, aby se nekradlo, nepodvádělo a nelhalo, zatímco se lže, podvádí a krade vždy více.

Souhlas. Proto nelze pravdu či nejlepší řešení hledat pomocí hlasování, ale vždy pomocí principů, které stojí mimo momentální náladu ( či naivitu ) většiny.
Praktická ukázka zhoubnosti demokracie je pozorovatelná už na úrovni těch nejmenších komunit.

Gatta
Gatta
5. 10. 2018 5:58

Koho volit … ? Celkem jasno asi mají lidé v malých obcích, kde se všichni znají, své „volební programy“ probraly 100 x v hospodě nebo před prodejnou a navíc v nich fungují všechny ty osobní sympatie a nevraživosti. Ve větších místech už známe jen některé kandidáty, stranické profily z parlamentu nejsou vždy totožné se skupinou, která pod toto značkou vystupuje v obci … a programy jednotně slibují všechno všem . Koho tedy volit ? … zkrátím to. Jednak volím lidi, která znám osobně a za zvolení stojí. Dále pak vybírám napříč (pro mě přijatelnými ) stranami kandidáty a kandidátky „z… Číst vice »

Lena
Lena
5. 10. 2018 7:29

To Svoboda: Musíme si přiznat, že účelem demokracie je bohužel/bohudík vyhlazení toho nejškodlivějšího organizmu z planety Země. Ti, kteří jsou naivně nebo vědomě v službách toho vyhlazování, jsou vyhlazováním za tu špinavou práci mnohem lépe odměňováni, než vyhlazovaní, kteří navíc trpí ohledně vyhlazování a vyhlazovatelů naivními představami. Asi je lépe je nechat snít, když spí, a neděsit je perspektivami, které nechtějí vidět. Když jezdím po zdemolované dálnici, náš osud mi připomínají mezinárodní kamiony převážející sem a tam prasata na jatka.

Svoboda
Svoboda
5. 10. 2018 16:53

Gatta : To, že se lidé v malých obcích „všichni znají“ je jeden z mnoha městských mýtů. Dnes se pořádně neznají ( a nechtějí znát ) ani lidi z ulice o třiceti číslech. Je to stejný jev jako v panelácích. Kolik lidí tam opravdu znáte a důvěřujete jim ? Také často vzniká problém ( v naší obci při každých volbách ), že aspoň to málo lidí, které známe a víme, že někteří z nich jsou opravdu sobci, hlupáci a psychopati nejrůznějšího ražení, tak jsou rozlezlí po všech kandidátkách. Ať tedy podpoříme kteroukoli stranu – budou tam. I co se samotného… Číst vice »

Gatta
Gatta
5. 10. 2018 19:36

re Svoboda – Vám úplně rozumím. ale … V klasických obcích se, pro městského člověka, lidé znají překvapivě dobře – ze šloly, z dětských her, z hospody, ze cvičení, z fotbalu … … a to většinou v rozsahu tří genercí. Což pochopitelně neplatí pro přistěhované lidi a už vůbec ne pro nově vzniklou satelitní zástavbu. To nejsou obce ale gheta. Čekal jsem nějakou námitku proti té mé preferenci (zapomněl jsem uvést účetní a ekonomy) , ale ona každá demokratická republika je z principu vzájemný a neustálý souboj zájmů – jedinců i skupin. V případě, že do zastupitelstva budou ale navoleni… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
6. 10. 2018 7:04

Manuál pro volby. Jak si vykřížkovat svého starostu https://volby.idnes.cz/komunalni-volby-senat-manual-dji-/volby.aspx?c=A181004_210355_domaci_amu MOŽNÝM PAAŠOVÁNÍM si MŮŽETE VYBRAT NAPŘÍČ STRANAMI. Komunální volby JSOU JEDINÉ KDE SKUTEČNĚ MŮŽETE NEMÁLO OVLIVNIT UŽ VÝBĚREM KANDIDÁTŮ. Třeva volit Levici jako celek (nebo „extrémisty“ jako například „Japončíkovce“), a následně „preferenčně vykřížkovat (maximálně tolik kolik je členů zastupitelstva) ty „protivné, do všeho mudrující, potížisty, fundamentalisty, extrémisty“…a další VYBRANÉ ať se mezi sebou poperou či DOHODNOU… Jde o jediné volby (vyjma zbytečných „seaNAT(o)ních)…kde následně „v rámci občanského angažmá“ to v případě nespokojenosti můžete jít „tomu svému“ „vytmavit“ na jakékoliv příští zastupitelstvo… Můžete je tam jít i „dopředu ořvat“ aby se hleděli… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
6. 10. 2018 7:17

Teda pokud jsem to pochopil správně můžete dát napříč tolik křížků kolik je zastupitelů VYJMA JEDINÉHO – pokud volíte i stranu, hnutí. Tak tedy počet zastupitelů Mínus jeden… Třeba volit podle bydliště a pak poslední křížek „sobě sympatické straně“… Nebo se vykašlat na strany a všech (u nás 11) rozdělit napříč. Jak již psal Gatta: nevolím větší podnikatele, „firmy“- ti mají i tak moci již dost. Ale „za susedem zastupitelem“ můžete dojít. S „lahvinkou“ i karabáčem… :-) A mimochodem: jelikož je u nás zatím NEPŘÍMÁ volba starost(k)y, tak to má i výhody: i mezi volbami může na základě rozhodnutí zastupitelstva… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
6. 10. 2018 7:25

A když ani déle po volbách nebude „ten vámi vypreferovaný/á“ dělat pro občana, můžete mu slušně a veřejně „promluvit do duše“ i na zastupitelstvu. Najděte si v zákoně o obcích SLIB ZASTUPITELE. A tam můžete začít- – ano I VY (Brute) PRACOVAT. Když už nic jiného, pokud to uděláte VEŘEJNĚ VIDITELNĚ, pak NEJEN VÁŠ OSAMĚLÝ HLAS (VÝKŘIK) bude pro ni (něj) určitým MEMENTEM. Bude muset počítat s tím, že i jiní mají své oči a uši, a mohou tím být ovlivněni. Raději než víc a dlouho MLUVTE A PIŠTE KRÁTCE A VÝSTIŽNĚ. Pokud možno VTIPNĚ – ale nezlehčujte. Jen dokud… Číst vice »

zart
zart
6. 10. 2018 9:40

Systém voleb, navíc demokratických, navíc liberálních, je podvodn, nebo směšný. Kdyby volby nebyly výhodné pro ilegálníně organizovaný zločin, který nastrkuje do voleb „legálně“ organizované ejnuchy nebo zloduchy, tak by byly dávno zrušeny. Vždy vyhraje demokracie, vláda lidu (tj. vláda lidem). Naví stejně ten, kdo vyhraje volby, v každém případě nevládne, nebo tak omezeně, že to není k ničemu. To jsme viděli u posledních voleb do parlamentu au volby prezidenta. Ať se gauneři spolu dohodnou a sdělí lidu výsledky, ten je přijme, ať jsou jakékoliv. Proti „komunistickým“ volbám před 1989, nám stačila jediná úprava, zrušit dobrovolně povinnou účast u voleb, a… Číst vice »

Lena
Lena
6. 10. 2018 10:00

Jo, volit, a pak zase poslouchat půl roku nebo vlastně až do konec volebního období, ty invektivy, drzosti, nadávky, osočování, zpochybňování, útočení na vítěze voleb. Myslím, že volit chodí hlavně důchodci, ti se bojí o svoji budoucnost nejvíce, neboť to mají „za pár“. Mladým je to ukradené. Hlavně, že mohou hulit trávu, chlystat, nepracovat, fetovat, parazitovat na rodičích. Ti na volby i nějakou pitomou budoucnost povětšinou úplně kašlou, chtějí se oddělat ještě více a ještě dříve než generace pracujících důchodců před nimi. Většina z nich vůbec nezaznamenala, že nějaké volby jsou. Pouze včera večer jsem potkala skupinku nalitých mládežníků, jak… Číst vice »

idiotronic
idiotronic
6. 10. 2018 11:41

zart napsal
Kdyby volby nebyly výhodné pro ilegálníně organizovaný zločin,

Volby jsou cestou k moci. Proto v nich může spatřit svoji šanci každý, kdo se v rámci své menšiny dokáže zorganizovat a jevit se zajímavým, užitečným. Zločinci jsou také jen jedna z menšin. (možná už jsem zase na omylu)
A důchodci jsou významní ve všech zemích, kde je zaveden důchod. V těch ostatních zase nejsou volby.

Aleš
Aleš
8. 10. 2018 6:37

Gatta: Problém je v tom, že lidé v menších obcích, kde se domnívají voliči, že své kandidáty znají, podlehli fintě, kdy jisté strany vsadili na „nezávislé osobnosti“, kteří ale po zvolení v žádném případě nedělají nezávislou politiku. V obci, kde v parlamentních a prezidentských volbách dostává naprdel asociální pravice, v komunálu tahle drtí ostatní subjekty, z nichž některé ani nekandidují… Ve zbytečném senátu navíc je při volbách ještě víc znát, jaké subjekty mají peníze na kampaň. Tohle nazývat demokracií je absurdní, protože jakýkoliv možný bystrý úsudek občanů je vždy ovlivněn médii, které mají zadání přenášet snad cokoliv, krom pravdy. Ale… Číst vice »

Gatta
Gatta
8. 10. 2018 7:35

re Aleš – zdravím – u nás to dopadlo docela dobře – tedy alespoň nestádně. Podle podrobných výsledků – dobrá třetina voličů zdatně kroužkovala, a tak vyšachovala několik sebevědomých jedniček i dvojek. Naopak se dostali do zastupitelstva lidi i docela „obyčejní“ – v okolí ostatními uznávaní pro své vlastnosti nebo tím co dělají.