Mezinárodní soudní dvůr: Sankce USA proti Íránu jsou nezákonné

Mezinárodní soudní dvůr v Haagu, který nejvyšším soudním orgánem OSN, nařídil v úterý Spojeným státům, aby odvolaly své sankce proti Íránu nepříznivě ovlivňující jak dovoz humanitární pomoci do této země, tak bezpečnost zdejšího civilního leteckého provozu.

Rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora je pro všechny členy OSN závazné, ale uvidíme, zda se mu podřídí i administrativa prezidenta Trumpa.

Spíš se dá ovšem čekat, že nikoli. A to proto, že americká vláda je zločinnou organizací, která se odmítá podřídit i svým vlastním zákonům.

Aktualizace: Jak už jsem říkal, Washington odmítl dodržovat zákony. Místo toho zrušil tuto dohodu, což ukazuje, že Spojené státy mají naprosto nezákonnou vládu.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Překlad: Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
5. 10. 2018 13:29

Hrozivý obrázek. Tiskovka velitele vojsk Radiačně-chemicko-biologické ochrany k aktivitě USA v Gruzii: Брифинг начальника войск РХБ защиты ВС РФ о военно-биологической деятельности США в Грузии https://www.youtube.com/watch?v=V20DOYq7VjM RF prokázalo shodu v letech 2007-8 afrického moru prasat rozšířeného tehdy na jeho území s jedním z US základnami zkoumaných „kmenů“. Stejně jako jsou známy de facto pokusy na lidech (gruzínském personálu)- desítky úmrtí… USA uvažují o rozšíření řady nemocí skrze hmyz… Řada druhů komárů nyní přenáší co dosud nepřenášely… Pomocí „patentovaného dronu“ jsou USA schopny rozšiřovat infikované druhy hmyzu tak, aby to odpovídalo US „koncepci bezkontaktní války bez rizika pro vlastní vojáky“… Také… Číst vice »

Dana
Dana
5. 10. 2018 15:00

Nevim, proc by Spojene Staty mely dodrzovat smlouvy, ktere jim skodi. Vsechny tyhle lidskopravni globalni organizace jsou jen vymahanim svych prav na ukor USA. Neco jako: “ Dej mi, dejmi, ty osklivy imperialisto.“ Pritom, kdyz Spojene Staty vystoupily z UNESCO, z parizske klimaticke konference, z globalniho paktu o pravech uprchliku, tak se OSN holedbalo, ze Ameriku nepotrebuji a finance si zajisti mezinarodni komunita sama.. . Na to jsem zvedava, zvlaste, kdyz se president Macron ujal techto projektu. :-) Clenem Mezinarodniho soudu v Hague Spojene Staty nikdy nebyly, pac je to kocourkovsky soud pro africke staty jako Uganda ci Nambia s… Číst vice »

Bety
Bety
6. 10. 2018 16:25

Dana napsal Vsechny tyhle lidskopravni globalni organizace jsou jen vymahanim svych prav na ukor USA. Neco jako: “ Dej mi, dejmi, ty osklivy imperialisto.“ Pritom, kdyz Spojene Staty vystoupily z UNESCO, z parizske klimaticke konference, z globalniho paktu o pravech uprchliku, tak se OSN holedbalo, ze Ameriku nepotrebuji a finance si zajisti mezinarodni komunita sama.. . Na to jsem zvedava, zvlaste, kdyz se president Macron ujal techto projektu. Dej mi ty ošklivý imperialisto??? Jediné co bych chtěla – Dej už nám pokoj,ty ošklivý imperialisto!!! Krom toho nevím o ničem, co by nám USA dalo, o ničem co by stálo za… Číst vice »

Dana
Dana
6. 10. 2018 19:06

Betty, co byste chtela od Amiku dostavat zadarmo ? Zachtelo se vam UNRA potravinovych balicku ? Z NATO klidne vystupte, stejne jsou Cesi revidovani pod nemeckou sekci veleni, dle meho mineni tez dosti neschopneho. Jen si musite zvolit ty spravne politicke zastupce, kteri ze smlouvy vystoupi.. Tak do toho, je treba vice aktivniho nasazeni a vice obcanske OSVETY. :-) Nekupujte americke produkty a kupujte kopirovany smejd od Ciny, jo, je to levnejsi, no, nekupte to.:-) To jako Cesko kupuje americky zkapalneny plyn ? Hi hi, to je novinka. Mate prece uhli. To ale znecistuje zivotni prostredi a tak Americane, kdyz… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
6. 10. 2018 21:17

Vlast tě potřebuje, LGBT-dano, uncle Sam needs you! Kdyby někdo povídal, že Clintonka je kráva, McCain dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozumělas? Teď zameč a vyskoč! :-)

orinoko
orinoko
6. 10. 2018 22:13

Tak to je sila. Česká s.racka v amerických boxerkach. Poturcenec horší Bílaka. Potvrzeno. Emericke lejno kupuje ruskéuhlovodíky, a pak je taky prodává dal.
Odeesacky kriplik.
Co to je za typky? Co v te lebce maji?
Smršť kobylek? Anebo kloaku binární existence?

Tom1622
Tom1622
6. 10. 2018 22:46

Nedodržet smlouvu znamená stát se nespolehlivým-nedůvěryhodným . Mezi státy s jadernými zbraněmi to může být rozdíl mezi životem a smrtí .

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
7. 10. 2018 18:00

Tak tohle už je moc. Mám obavy že někde se někdo zbláznil a rozhodl se že planeta mu patří…
USA viditelně jedou v režii „YntelYgence a la Hollywood“…
Nejspíše nás má poté spasit HVĚZDNÁ PĚCHOTA…
Independent: USA jsou obviněny z pokusu vytvořit biologické zbraně!
http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/independent-usa-jsou-obvineny-z-pokusu-vytvorit-biologicke-zbrane/

leho
leho
8. 10. 2018 3:36

Bety: Krom toho nevím o ničem, co by nám USA dalo…

Nevím, kde začít, takže pár příkladů: žárovku, džíny, seriovou výrobu, letadla, Internet, GPS…