Cílem války je svět lepší než ten předválečný

Osud Putinovi nesporně „přál“. Díky tajemné vůli shůry se mu dostalo nést kříž, před kterým se neutíká, ale který se ze své vůle také nevyhledává.

Všem neznámý podplukovník KGB se ocitnul na vrcholu mocenského Olympu, aniž by vyvíjel nějaké viditelné úsilí, aniž by o to usiloval a pro něj samotného nečekaně. Opravdu se mu dostalo veškeré moci od Boha, a ne díky předvolební kampani a jejímu financování.

V Putinově životě je však přítomná válka, ten nevyhnutelný průvodce jakéhokoliv politika a Putin samozřejmě ví o válce všechno, co musí vědět smrtelník stojící na vrcholu moci, na kterého spadla odpovědnost za život národa, jehož dějiny čítají nejedno tisíciletí.

Putin zná všechny teorie týkající se válek. Konkrétně se seznámil i s pracemi Mistra Suna (Sun-c’) a Basila Henry Liddell Harta. Tito teoretikové za sebou zanechali význačné práce o válce, její podstatě a způsobech dosahování vítězství. Pojďte se podívat na Putina jejich očima.

Postuláty Mistra Suna mluví o tom, že „Válka, to je umění klamu“, a že „Stokrát se v boji střetnout a stokrát zvítězit není to nejlepší z nejlepšího, nejlepší z nejlepšího je pokořit cizí armádu bez válečného střetu.“

Putin to ví. Na Ukrajině jedná právě tak. „…Nejlepším způsobem vedení války je zabránit záměrům nepřítele; dále následuje – zničit jeho spojenectví; a až poté – zničit jeho armádu. Tím nejhorším možným způsobem je obléhání pevností. Podle pravidel se k obléhání pevností přistupuje, pouze pokud je to nevyhnutelné.“

Na Ukrajině Putin brání nepříteli realizovat jeho záměry. Tím nepřítelem jsou samozřejmě USA.

USA zcela obsadily ukrajinský politický prostor.

Tím, že začaly válku, si USA samy podtrhly nohy: „Válka má ráda rychlé vítězství, dlouhé trvání jí nesvědčí.“

A ještě: „Nikdy se nestalo, aby dlouhá válka byla státu prospěšná. Proto také ten, kdo plně nechápe celý rozsah škodlivosti války, nemůže plně pochopit ani její užitek.“ To už je pozdrav pro Merkelovou s Hollandem.

A toto je speciálně pro Porošenka: „Pokud někdo vede válku a vítězství je v nedohlednu, zbraně se tupí a ostří ulamují; pokud někdo dlouho obléhá pevnost, vede to k podlomení jeho vlastních sil; pokud vojáci zůstanou dlouho na válečném poli, prostředky státu to neustojí.“

A to nejbolestivější „Ten kdo umí vést válku, dvakrát nemobilizuje a třikrát proviant nenakládá…“ Porošenko porušil všechna pravidla vedení války, tak nemůže očekávat vítězství. „Válka miluje vítězství, ne dlouhé trvání“.

Z hlediska mistra Suna si Putin na Ukrajině zvolil tu nejlepší taktiku – zvítězit bez boje, přičemž náklady na vedení války zcela přehodil na svého protivníka, kterého to začalo unavovat a ničit.

V Sýrii Putin použil ten nejhorší prostředek pro vedení války – bezprostřední obléhání pevností. Nebezpečí plynoucí z průtahů při této etapě bylo výše popsáno velmi přesně.

A Putin to ví. Proč tedy riskuje?

Mistr Sun na to odpověď nemá, ale Basil Liddell Hart ano. Ten vytvořil takzvanou „Strategii nepřímé činnosti“, kterou nazval nejlepší strategií vedení války. V podstatě tak svými slovy zopakoval rady mistra Suna. Objemná práce Liddel Harta „Encyklopedie vojenského umění“ na historických příkladech demonstruje, že strategie nepřímé činnosti je pro vedení války ta nelepší. Nepřímou činností je okusování koláče od jeho krajů. Obsazení strategicky důležitých oblastí a komunikací způsobí, že další vedení války je nesmyslné, přičemž se tak šetří síly obou stran při zjevném vítězství toho, kdo převzal iniciativu.

Z tohoto hlediska je čistka Sýrie přímou činností ve vztahu k ISIL, ale nepřímou činností ve vztahu k hlavnímu nepříteli – USA. Zvítězit nad silnějším protivníkem bez přímého boje s ním je možné právě takovýmto způsobem. Putin vytlačuje Spojené státy z klíčových oblastí a podkopává jejich moc bez přímé srážky.

Takto vede Putin klasickou válku podle všech pravidel s využitím přímé činnost jako prvku nepřímé strategie vlivu a nutí protivníka přímo odpovídat, což ho ničí bez války.

Ale jaký je cíl války a k čemu to Putinovi vůbec je?

Klasický vzorec Liddel Harta říká, že cílem války je dosažení míru, který bude lepší než ten předválečný. Z tohoto pohledu Evropa již prohrála válku za Ukrajinu a USA nastoupily cestu porážky, neboť při takové strategii prohrají a použití jaderných zbraní by vedlo k všeobecné porážce, a proto je nesmyslné.

Putin jako Mauglí chytil Šer Chána za krk a „tahá smrt za vousy“, přičemž pamatuje na to, že úplné zničení protivníka není cílem války. Nynější protivník se zítra promění v obchodního partnera a pozítří ve spojence. Putin se nikdy ve válce emocionálně neangažuje, je mimořádně racionální.

V Sýrii i na Ukrajině Putin zvedl sázky na maximum. Postupnými výhrami zvyšuje svůj politický kapitál, který bude využit, ovšem cílem opravdu nejsou volby v roce 2018.

Je to potřebné pro druhou frontu, tu vnitřní, kterou Putin otevře po svém znovuzvolení. Nevyhnutelně ji otevře. Postavení, kterého do té doby dosáhne Rusko, bude neúprosně vyžadovat pro jeho podpoření a upevnění pozic výkonnou ekonomiku, což bude vyžadovat politickou revoluci, vystoupení Ruska z Washingtonského konsensu a vytlačení vnitřního liberalismu.

Bude to revoluce shora kvůli odvrácení revoluce zdola, inspirovaná revolucí z vnějšku. Na to bude Putin potřebovat svůj nahromaděný politický kapitál.

Cílem války je mír lepší než ten předválečný a my se toho dožijeme. Putin svou cestu urazí a Rusko společně s ním. Potom Rusku půjde dále a Putin zaujme své místo v historii. Lidé budou vést spory o jeho roli a stát u jeho památníků, které si již teď zasloužil. Ale nebude to ještě tak moc brzy, ať už čas utíká, jak chce rychle.

Zdroj: http://politikus.ru/events/59627-cel-voyny-mir-luchshiy-chem-dovoennyy.html

Překlad: Irena

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
55 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
9. 10. 2015 15:09

Ze země demokratických spojenců: http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/383014-zamestnavatelka-v-saudske-arabii-mela-useknout-ruku-indicke-sluzce.html

„Hned od chvíle, co tam v červenci odjela pracovat, to nebylo v pořádku. Matka s námi ani nemohla mluvit po telefonu,“ vylíčil britské stanici její syn. Sestra Munirathinamové dodala, že kromě toho, že jí chybí ruka, má žena v důsledku týrání poškozenou páteř.

Munirathinamová je nyní v nemocnici v Rijádu. Rodina upozorňuje, že nemá na zaplacení za hospitalizaci, a žádá indickou vládu, aby pomohla zajistit pro ženu odškodné.

Béda
9. 10. 2015 15:10

Béda napsal Ze země demokratických spojenců: http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/383014-zamestnavatelka-v-saudske-arabii-mela-useknout-ruku-indicke-sluzce.html „Hned od chvíle, co tam v červenci odjela pracovat, to nebylo v pořádku. Matka s námi ani nemohla mluvit po telefonu,“ vylíčil britské stanici její syn. Sestra Munirathinamové dodala, že kromě toho, že jí chybí ruka, má žena v důsledku týrání poškozenou páteř. Munirathinamová je nyní v nemocnici v Rijádu. Rodina upozorňuje, že nemá na zaplacení za hospitalizaci, a žádá indickou vládu, aby pomohla zajistit pro ženu odškodné. Indické ministerstvo zahraničních věcí v pátek vzneslo protest u saúdskoarabských úřadů kvůli brutálnímu útoku na 58letou Indku, která pracovala jako služebná v jedné domácnosti v… Číst vice »

Béda
9. 10. 2015 15:14

Ajaj! Bude NATO bombardovat Turecko? http://www.zvedavec.org/vezkratce/11308/ Poslanec Lidové demokratické strany (HDP) za Dersim, Alican Önlü, vznesl k ministrovi obrany Mehmetu Vecdimu Gönülovi následující interpelaci: „Výsledkem tureckého bombardování, které začalo 16. 9. 2015 v oblasti Otlubahçe okresu Ovacık v Tunceli a trvalo dva dny, byla smrt 4 Kurdů ze Strany kurdských pracujících (PKK) a spálená země v rozsahu 10 hektarů. Těla Kurdů byla spálená k nepoznání a je podezření, že turecká armáda použila zakázané zbraně. Ptám se tedy: Použily Turecké ozbrojené síly při bombardování 16. 9. 2015 chemické nebo jiné zakázané zbraně? Je k dispozici seznam zbraní použitých v útoku 16.… Číst vice »

Jan Kristek
Jan Kristek
9. 10. 2015 15:55

Béda napsal Ajaj! Bude NATO bombardovat Turecko? http://www.zvedavec.org/vezkratce/11308/ Poslanec Lidové demokratické strany (HDP)za Dersim, Alican Önlü, vznesl k ministrovi obrany Mehmetu Vecdimu Gönülovi následující interpelaci: „Výsledkem tureckého bombardování, které začalo 16. 9. 2015 v oblasti Otlubahçe okresu Ovacık v Tunceli a trvalo dva dny, byla smrt 4 Kurdů ze Strany kurdských pracujících (PKK) a spálená země v rozsahu 10 hektarů. Těla Kurdů byla spálená k nepoznání a je podezření, že turecká armáda použila zakázané zbraně. Ptám se tedy: Použily Turecké ozbrojené síly při bombardování 16. 9. 2015 chemické nebo jiné zakázané zbraně? Je k dispozici seznam zbraní použitých v útoku… Číst vice »

Miloslav
Miloslav
9. 10. 2015 17:50

Už název článku „Cílem války je svět lepší než ten předválečný“ je zavádějící. Každá válka je špatná válka. Stojí lidské životy a ničí se lidmi vytvořené hodnoty. Je odsouzeníhodné brát válku jako samozřejmost a sledovat jí jako sportovní utkání. Rozumní a moudří politici se vždy snaží válce předejít. Jedna možná cesta k uspořádání světa bez válek je popsána v článku: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-mocnym-tohoto-sveta_2.html. O svět bez válek usiluje i OSN. Poslední cíle OSN v tomto směru jsou uvedeny v článku „Cíle udržitelného rozvoje (SDGs): FAKTA „, který lze nalézt např. na: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/10/cile-udrzitelneho-rozvoje-sdgs-fakta.html

Starý doktor
9. 10. 2015 18:11

Ruská «výchovná» salva zničila světovládu USA Ve světě fungovala představa, že konvenční nejaderná výzbroj Ruska je na nízké úrovni a není schopná čelit «nejlepší armádě světa» za kterou ji vydávaly USA. Tuto verzi ovšem podporovali i sami ruští vojenští experti. Zato nynější «experti» zemí bývalého východního bloku už zapomněli to, co znali i děti na základce: Že když něco Rusko předvádí a prodává, v dílnách a ve vývoji jsou o dvě, spíše o tři generace výš. Ruská salva z Kaspického moře nezasáhla jen ISIL, ale definitivně ukončila unipolární svět. Více: http://www.isstras.eu/cs/2015/10/09/ruska-vychovna-salva-znicila-svetovladu-usa/ K uvedenému článku je vhodné si prohlédnout tuto mapu… Číst vice »

Sasin
Sasin
9. 10. 2015 20:30

No, sváteční války a vysoká efektivnost likvidace držkujících, to je budoucnost jako prase.

Místo toho aby lidem navalili zpět podíly na neprodejné půdě a rozpočtu, který si budou sami podílníci počítačově modelovat s kvartálními výsledky, budou papaláši s mocí lidu vyčórkovanou prý ve „volbách“ své oponenty, likvidovat o výkendech, po pracovní době a o svátlách. Gdo ví kolik svátků nakonec bude. Možná se dožijeme, že svátek bude každej den. Gdo by to byl řek, že. Jó jó, pokračujte pokračujte… Muheeeeeee

Sio
Sio
9. 10. 2015 21:18

Neřekl bych, že ta analýza jde nesympatickým směrem, právě naopak. Jen mi připadá plytká, jde jen po povrchu věcí, včetně těch odkazů na nepochybně renomované znalce umění války. Dnes jsme už podstatně dále, než za časů Mistra Suna (Sun-c’) a Basila Henry Liddell Harta, jakkoli si myslím, že to byli opravdu neobyčení myslitelé a jejich obecné závěry jsou pravdivé. Válka 21. století je válka v informatická. Tím neříkám, že nemá místo používání zbraní. Jak jsem zmínil jinde, silové řešení je řízením procesu na nejnižší, šesté prioritě. Dá se dosáhnout rychlých výsledků, ale dlouhodobě nestabilních. Myslím, že i toto Putin ví… Číst vice »

Sio
Sio
9. 10. 2015 21:36

Ještě k těm volbám, vyhlášení válce páté koloně a „revoluci shora“. Pokud to tak chceme nazvat, „revoluce shora“ už proběhla. V první fázi tím, že se k moci dostal Putin a začal otáčet kola chybných ruských koncepcí vedoucích ke kolonizaci, úpadku a rozpadu země. Zkrotil alespoň některé oligarchy, provedl renezanci armády a zbrojního průmyslu, ustabilizoval státní moc alespoň v nezbytné míře. Druhá fáze, jak to tak vypadá, začala ukrajinskou krizí. USáci prostřednictvím ukropů zvolili skutečně nejhorší možnou strategii – silové řešení, řízení na šesté prioritě. A dnes se dá říci, že na Ukrajině prohráli. Ale ve skutečnosti prohráli řádově důležitější… Číst vice »

Dana
Dana
10. 10. 2015 0:39

Ano, nechme Vladimira Vladimirovice pracovat na zklidneni Syrie a udrzeni Assada…

Béda
10. 10. 2015 0:41

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/rusko-obvinilo-usa-z-rozkvetu-terorismu-a-islamskeho-statu/

Navrhuji pro barevné „revoluce“ organizované zvenčí cizími státy (viz Ukrajina, Libye, Sýrie) zavedení termínu hybridní puč.

Béda
10. 10. 2015 0:42

Dana napsal

Ano,nechme Vladimira Vladimirovicepracovat na zklidneni Syrie a udrzeni Assada…

Je velice dobře, že Vladimir Vladimirovič a ruská armáda ukázali USA, kde je jejich místo v Sýrii.

fajt
fajt
10. 10. 2015 6:27

došlo mi e-mailem, nedá mi to neposlat dál. ..)

Konečně kráčíme správným směrem!

fajt
fajt
10. 10. 2015 6:27

fajt napsal došlo mi e-mailem, nedá mi to neposlat dál. ..) Konečně kráčíme správným směrem! Kilo rohlíků stojí 59 korun,kilo mražené kachny jen 39,- Brambory jsou dražší jak banány.Z údajně zdravého rybího masa vyteče polovina vody.Masné výrobky neobsahují maso.V akčním letáku Kauflandu je 38 inzerátů na půjčení peněz.Jogurt obsahuje 45% mléka.Vepřová žebra jsou dražší jak vepřová kýta.I během řeči s kamarádem telefonujeme.Čím víc věcí máme, tím víc po dalších toužíme.Náš mobil má tolik funkcí, že se jimi chlubíme přátelům, ale pro život jsou nevyužitelné.Švestky dovážíme z Argentiny.Na polích je víc slunečních kolektorů jak pšenice. Státní svátek je důvodem se opít,… Číst vice »

Vaska
Vaska
10. 10. 2015 7:11

pravej učel proč Vladimír vlítnul na pomoc Asadoj bude asi trošku jinej – soudruzi z SS se snažej poštvat EU do války s Ruskem – masmédia se nám snažej vykreslit ruské vojáky jako primitivní věčně nalité mužiky s kalachem – Vladimír se chová jako kouzelník – tahá z rukávu další a další špičkové zbraně (SU-34, střely s plochou dráhou letu, naváděné bomby, různé rušící systémy, špionážní satelity …) a naznačuje: tohle vás čeká soudruzi jestli k nám přijdete se zbraněma a EU zírá s otevřenou hubou – soudruzi z SS budou muset předělat celou protivzdušnou obranu – a to ještě… Číst vice »

Béda
10. 10. 2015 9:31

http://moucka.blog.idnes.cz/c/479899/zajimavy-vyvoj-situace-na-blizkem-vychode.html?ref=rss Zvláštní věc se udála. US letadlová lod Theodore Roosevelt odplula bez náhrady z Perského zálivu, prý domů. Perský záliv tak zůstane poprvé po osmi letech bez této významné vojenské síly. Kdyby se dalo říct, že „válka není, všude mír“, tak by tento krok patrně nevyvolal žádnou zvláštní pozornost, ale situace na Blízkém Východě je všechno jiné jen ne mírová. Navíc informace z idnesu nám zároveň říká, že vystřídat by ji měla letadlová loď Harry S. Truman prý někdy počátkem zimy. Tohle má ovšem daleko do v tom samém článku zmiňované „rotace“. Protože ani při ostraze vojenského objektu jedna hlídka… Číst vice »

Béda
10. 10. 2015 9:47

http://cz.sputniknews.com/svet/20151009/1355998/bujan-is-zapad.html Překvapila skutečnost, že ruské rakety velkého doletu, které jsou obyčejně jen na větších lodích, byly vystřeleny z „poměrně miniaturních korvet“. „Zatímco v čele ruského raketového útoku byla 1900tunová hlídková loď projektu 11661 Dagestán, bylo ostatní loďstvo zastoupeno miniaturními 950tunovými dělostřeleckými loděmi projektu 21630 Bujan-M“, píše dopisovatel. Majumdar je přesvědčen, že Bujan-m s osmi raketami Kalibr NK na palubě „zasahuje mohutnější úder, než vyřazená z Vojenského námořnictva USA fregata typu Oliver Hazard Perry, a má jistě i větší palebnou sílu, než kterákoli americká válečná loď pobřežního pásma LCS“. Dodává, že jedinými loděmi s podobnou palebnou silou, které mají ve výzbroji… Číst vice »

Béda
10. 10. 2015 9:51

„Útok raket s plochou dráhou letu ukázal úctyhodné možnosti raket komplexu Kalibr NK, jejichž modifikace malého doletu se mohou exportovat“, praví se v článku.
Kromě toho podle názoru Majumdara Rusko úspěšně ukázalo, že velmoc nemusí mít raketový křižník nebo torpédoborec. Malé víceúčelové raketové a dělostřelecké lodě Bujan-M jsou názorným důkazem vynikajících vojenských možností za malou cenu, čehož si určitě všimnou zahraniční zákazníci.

Více: http://cz.sputniknews.com/svet/20151009/1355998/bujan-is-zapad.html#ixzz3o9nzM5EZ

fajt
fajt
10. 10. 2015 9:59

Béda napsal http://moucka.blog.idnes.cz/c/479899/zajimavy-vyvoj-situace-na-blizkem-vychode.html?ref=rss Zvláštní věc se udála. US letadlová lod Theodore Roosevelt odplula bez náhrady z Perského zálivu, prý domů. Perský záliv tak zůstane poprvé po osmi letech bez této významné vojenské síly. Kdyby se dalo říct, že „válka není, všude mír“, tak by tento krok patrně nevyvolal žádnou zvláštní pozornost, ale situace na Blízkém Východě je všechno jiné jen ne mírová. Navíc informace z idnesu nám zároveň říká, že vystřídat by ji měla letadlová loď Harry S. Truman prý někdy počátkem zimy. Tohle má ovšem daleko do v tom samém článku zmiňované „rotace“. Protože ani při ostraze vojenského objektu… Číst vice »

Béda
10. 10. 2015 10:05

Ozbrojené radikální síly mohou přivést Ukrajinu k rozpadu dříve, než napadne první sníh, píše americký novinář Lev Golinkin v článku pro Foreign Polici. Upozorňuje na to, že většina revolucí ve Východní Evropě začíná s příchodem zimy. „Jakmile začíná chladné počasí, vylézají na povrch prázdné sliby vlády. Během následujících několika dní synoptici předpovídají snížení teploty na Ukrajině a námrazy. Prezident Petro Porošenko by se měl začít znepokojovat při pohledu na teploměr za oknem“, zdůrazňuje pozorovatel. Podle jeho slov Ukrajinci už kypí hněvem kvůli snižující se úrovni života a neschopnosti vlády očistit zemi od korupce a oligarchů — těch problémů, které „roznítili“… Číst vice »

Béda
10. 10. 2015 10:11

http://www.hlavnespravy.sk/ttp-je-jedinym-sposobom-ako-zachranit-blahobyt-usa/693441

Prezident Obama použil dojednané princípy TPP k vyhláseniu, že “Keď cez 95% našich potenciálnych klientov žije mimo naše hranice, nemôžeme dovoliť takým krajinám, ako napríklad Čína, aby písali pravidlá globálnej politiky”

fajt
fajt
10. 10. 2015 12:34
fajt
fajt
10. 10. 2015 13:02

http://www.securitymagazin.cz/zpravy/saudska-arabie-dodala-syrskym-povstalcum-protitankove-zbrane-1404047666.html – američané se zapojují do bojů v Sýrii ( co že to ten saudský princ kecal Putinovi, že saudové se proti Rusku do války nezapojí? ). ..)

fajt
fajt
10. 10. 2015 15:10
idiotronic
10. 10. 2015 16:28

fajt napsal
opařila si frnd

Výstižný seznam, mohl by sloužit jako heslo ,,Hospodářství ČR“pro wikipedii.
Šlo by samozřejmě pokračovat:
Třtinový cukr je několikanásobně dražší, než řepný, ačkoli velkoobchodně je několikrát levnější.
Posypová sůl (s reziduy průmyslových odpadů)je dražší, než potravinářská .
10 gramů hypermanganu v lékárně je dražší, než výkupní cena 10 gramů stříbra (mimo lékárnu cca 120 korun za kilo KMnO4).
Zatímco celou dobu soukromý sektor byl lepší, než státní, najednou není schopen
ani uhlídat veřejný pořádek a státní hranici.
doplňte další:

Béda
10. 10. 2015 17:17

Zdá se, že debilita (humanitárních pravdoláskařů – rozuměj nenávistných ulhaných válečníků) vrcholí: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Migraci-do-Evropy-financuji-Rusove-slysel-od-kolegy-ministr-Stropnicky-Dukazy-nemam-ale-uvedomte-si-komu-rozklad-EU-slouzi-dodava-402864 „Přesun migrantů z Balkánu do Evropy financuje Rusko. V rozhovoru pro MF DNES to řekl ministr obrany Martin Stropnický z hnutí ANO, kterému to měl sdělit jeho maďarský rezortní kolega. A poté ještě Stropnický prozradil, jak je to s jeho uvažovanou kandidaturou na prezidenta. Stropnický prý má informaci, že přesun migrantů do Evropy z Balkánu probíhá i přistavenými autobusy, které zřejmě financuje Rusko. „Od maďarského ministra obrany mám informaci, kterou nemohu stoprocentně potvrdit, ale nemám důvod jí nevěřit, že na území Balkánu byly v nemalém množství přistaveny… Číst vice »

Bety
Bety
10. 10. 2015 19:27

Ministr Stropnický zřejmě dbá na to, aby jeho podřízení měli to správné politické školení. Jeden voják, se kterým jsem cestovala vlakem prohlásil, že EU za moc nestojí, jediná smysluplná organizace je podle něj NATO. Když jsem se ho zeptala na Obrtelovu výzvu, řekl, že neví, kdo to je. S potěšením jsem mu to objasnila s tím, že také já považuji NATO za zločineckou organizaci a proč. Načež se dotyčný začal usilovně věnovat svému mobilu a přestal mě brát víceméně na vědomí. Od té doby uvažuji nad tím, co by to v praxi znamenalo, pokud by všichni naši vojáci měli stejný… Číst vice »

Alena
Alena
10. 10. 2015 19:49

Béda napsal Zdá se, že debilita (humanitárních pravdoláskařů – rozuměj nenávistných ulhaných válečníků) vrcholí: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Migraci-do-Evropy-financuji-Rusove-slysel-od-kolegy-ministr-Stropnicky-Dukazy-nemam-ale-uvedomte-si-komu-rozklad-EU-slouzi-dodava-402864 „Přesun migrantů z Balkánu do Evropy financuje Rusko. V rozhovoru pro MF DNES to řekl ministr obrany Martin Stropnický z hnutí ANO, kterému to měl sdělit jeho maďarský rezortní kolega. A poté ještě Stropnický prozradil, jak je to s jeho uvažovanou kandidaturou na prezidenta. Stropnický prý má informaci, že přesun migrantů do Evropy z Balkánu probíhá i přistavenými autobusy, které zřejmě financuje Rusko. „Od maďarského ministra obrany mám informaci, kterou nemohu stoprocentně potvrdit, ale nemám důvod jí nevěřit, že na území Balkánu byly v nemalém… Číst vice »

fajt
fajt
10. 10. 2015 22:28

jenom takové lehké poprášování středního východu a ISILu nebude stačit, američané chtějí svou třetí světovou. ..

Béda
10. 10. 2015 23:23

Alena, stejně toho divadelního šaška Stropnického nechápu. Jestliže si myslí, že RF financuje migrační tsunami, kterou spustila Merkelová za asistence Turecka a USA svými válkami a politikou při dobývání kolomií, tak by měl RF doslova „líbat nohy“. Vždyť podle podobných kavárenských blbců jako je Stropnický, který je nyní nucen posílat na hranice operetní sbor v maskáčích, je islámská multi kulti v Evropě doslova mana nebeská. Je to podle nic nezměrný přínos pro Evropu, hostitelské země… V této souvislosti se také pro génia Stropnického nabízí otázka – co si myslí o různých neziskovkách, Gabalovi, Člověku v plísni, které otevírají náruč migrantům… Číst vice »

Béda
10. 10. 2015 23:24

oprava: … Co „česká“ zpravodajská služba, která podléhá MO…?

Alena
Alena
11. 10. 2015 5:40

Béda napsal Alena, stejně toho divadelního šaška Stropnického nechápu. Jestliže si myslí, že RF financuje migrační tsunami, kterou spustila Merkelová za asistence Turecka a USA svými válkami a politikou přidobývání kolomií, tak by měl RF doslova „líbat nohy“. Vždyť podle podobných kavárenských blbců jako je Stropnický, který je nyní nucen posílat na hranice operetní sbor v maskáčích, je islámská multi kulti v Evropě doslova mana nebeská. Je to podle nic nezměrný přínos pro Evropu, hostitelské země… V této souvislosti se také pro génia Stropnického nabízí otázka – co si myslí o různých neziskovkách, Gabalovi, Člověku v plísni, které otevírají náruč… Číst vice »

fajt
fajt
11. 10. 2015 6:56

http://politikus.ru/events/60074-iran-zayavil-o-gotovnosti-nanesti-udar-po-voennym-bazam-ssha.html

http://politikus.ru/articles/60090-pismo-korolya-pod-grifom-sekretno.html

Irán na reakci doručení ISIL amerických protitankových střel hrozí americkým základnám na středním východě a Saudové přestávají mít petrodolary na svůj rozmařilý život, v Jemenu se jim tragicky nedaří, jejich okupační armády si počínají jako kdysi fašisté v okupované Evropě a amerika bez přestání ztrácí soudnost a její političtí reprezentanti stále více a agresivněji žádají svého černého slouhu, aby to konečně spustil – bude Obama skutečně prezident, který zahájil třetí světovou? . ..

fajt
fajt
11. 10. 2015 7:31

http://pozneronline.ru/2015/10/12585/

a ruská pátá kolona taky nespí. ..