Článek, který by do apríla vyčichl

Šéf Senátu Vystrčil (ODS) zřejmě příští týden navrhne, aby ČR požádala USA o výměnu jejího velvyslance kvůli dopisu, v němž varuje před přijetím digitální daně, která má zdanit velké nadnárodní korporace. Uvedl to v pořadu Otázky Václava Moravce předseda poslaneckého klubu opoziční ODS Zbyněk Stanjura.

Nejvyšší ústavní činitelé, tedy prezident, premiér a předsedové Sněmovny a Senátu, se mají sejít ve středu.

„Považuji za vysoce pravděpodobné, že předseda Senátu navrhne, aby ČR požádala o výměnu velvyslance… Musí být jasné, že ČR je suverénní a sebevědomá země a bude tak vystupovat i vůči velmocím,” uvedl Stanjura.

Podle šéfa poslanců opozičních Pirátů Jakuba Michálka to není první případ a kroky USA vůči Česku jsou dlouhodobě nepřijatelné. Formulace v dopise označil za skandální.

Vystrčil uvedl už v únoru, že prezident Miloš Zeman by měl Senátu vysvětlit, zda a jak reagoval na dopis amerického velvyslance Stephena Kinga, ve které v něm varoval před přijetím digitální daně. Pokládá ho za vměšování USA do vnitřních záležitostí ČR.

Hrad prostřednictvím mluvčího Jiřího Ovčáčka uvedl, že nechce posílat vzkazy přes média.

Dopis je podle Vystrčila výhrůžný až vyděračský a staví Česko do role amerického vazala. Vystrčil chce od Zemana vědět, proč na dopis příslušným a přiměřeným způsobem nereagoval. Zeman dříve uvedl, že přijetí digitální daně je v ekonomickém zájmu Česka.

Zdroj a inspirace:

Novinky ZDE a ZDE

 

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Petrpavel
Petrpavel
11. 3. 2020 20:51

Pro mě šok! Já to poprvé četl jako že jde o dopis ČÍNSKÉHO velvyslance, říkal si „nojo, zase odeesák otravuje kvůli Tajwanu. Jsem zvědavý jak se to vyvrbí. Ale iluze si nedělám, zapadne to novými informacemi.

Petrpavel
Petrpavel
11. 3. 2020 20:56

Jistě, v nadpisu je apríl….přiznávám bez mučení : naletěl jsem. Fajn!

racek
racek
11. 3. 2020 22:33

No, bohužel takhle to chodí pořád. Dvě měřítka. Teď řeší posranci zase údaje s mailu Standy Berkovce o jeho názoru na kandidáty do rady ČT. Kdybychom neslyšeli poslední dva měsíce mocné hýkání a pištění dnes údajně pohoršených poslanců a senátorů či jekot neziskovek a výhružné skandování chvilkařů, tak … panebože, je to možné?
Jo dvojí morálka a dvojí měřítko. Komouši nebyli svatí a byli někdy i hodně krutí. Ale morálku měli jednu. Co se týče měřítka, nějak nás vyvedli z omylu invazí k nám a pak ten Afganistán.
Člověk si nevybere. Blbý, že?

orinoko
orinoko
12. 3. 2020 12:14

Nevíte náhodou , proč všude říkají te zlucovite herce Hrusinskemu „principal“ ? Mně osobně to přijde jako hovnival.

orinoko
orinoko
12. 3. 2020 12:50

Bacha u Pravcicke brany. Hodlám ji bombardovat z výše Drabova důchodu za pomoci Covid 19 Web 20.
Mam zpravy, že byl napaden západní web virem velkym jak Brno. Mezi lidmi se tomu pohotově začalo říkat: Octopus Grusinskyj.
My znalci tento viralni kus hodláme efektivně napadnout účinnou environMENTALNI , skvělou a neochvejnou zbrani, pokrokove nazvanou – kurvicka Greta. Ta prý se zavrta vsude.

orinoko
orinoko
12. 3. 2020 13:07

To nemá chybu!!!
Émerický info … tainment: Strach svírá budoucnost akciového trhu.
Vite , co vyrvavali punkaci: No future!
Betonová pruhovaná patka už nevlaje. Ztoporila se hruzou. To je , pane, ficak.
První padly v důsledku covid19? Sametove podsvince zvici spacku zn. Marlboro.

orinoko
orinoko
12. 3. 2020 13:12
orinoko
orinoko
12. 3. 2020 13:41

Dělo Aurory vystrelilo: Samet právě vyhlásil nouzi. Kurva , jak se z Prahy dostanu domu? Jak říkám – osudu jsem vyrazil vstric. Nebude Země pražský bezdomac? Všude samý kour, ale ohně nedohlednout. Jak jednou křičel Sovák ve Svetacich /ale Podskalsky to nepouzil/ – uhnete , pane emeritni. Já ten oheň uchciju! Nemám nic proti rozhodnutí vlady. To jen hovnival Grusinskyj míří na buben. Duben … Ještě tam budem. Tady běhají deti… A nikdo hystericky nejeci. Vasku, já ti docela pokorně dekuju. Ale vlastně jsi byl jen literární nedochudce. TOHLE bys nedal dohromady ani kdyby ti dali podstavec vedle Sochy Svobody.… Číst vice »

orinoko
orinoko
12. 3. 2020 13:53

Jen podotykam: Žádná marjana , žádné drogy na me strane. A pokud něco takového přece jen je, tak je to neskutečná pitomost politického systemu, která ve mně vyvolává takovéto stavy. Se situací Přemysla Totace jsem se vyrovnával povidkami, komentari, ironii. Prý se kdesi tlemili i estebaci.
Ovšem sametový systém se naprosto vymyká všemu. Chybějí mi slova, napady, už nemám ani chuť dát nekomu po drzce.
Někde v Plejadach zmizel houslový i basový klic.
Brzy zmizí i ….
?

Botičky od Diora
Botičky od Diora
12. 3. 2020 17:02

racek napsal No, bohužel takhle to chodí pořád. Dvě měřítka. Teď řeší posranci zase údaje s mailu Standy Berkovce o jeho názoru na kandidáty do rady ČT. Kdybychom neslyšeli poslední dva měsíce mocné hýkání a pištění dnes údajně pohoršených poslanců a senátorů či jekot neziskovek a výhružné skandování chvilkařů, tak … panebože, je to možné? Jo dvojí morálka a dvojí měřítko. Komouši nebyli svatí a byli někdy i hodně krutí. Ale morálku měli jednu. Co se týče měřítka, nějak nás vyvedli z omylu invazí k nám a pak ten Afganistán. Člověk si nevybere. Blbý, že? Zjistěte si SKUTEČNÉ příčiny „invaze… Číst vice »

orinoko
orinoko
12. 3. 2020 19:58

Tak to je přímo vymazleny. V zasranem Hollywoodu, který vždycky vitezí nad vším, a vítězní debilove u toho vždycky důležité salutuji a prostírají světu tche émericen drym v pruhovaném oderu ….. tak fesaci z Hollywoodu hledají , jak zavřít krám s vypotky, které sami stvorili, a ještě by tomu rádi dali pozitivní narez.
Třeba – Jak Houmr vyměnil plice za please.
Yes, seeer; no seeer.

orinoko
orinoko
12. 3. 2020 20:20

Co ještě na tuto již dosti pozdní chvili?
Omluvte mě : Kromě grusinskego jsem chytl i syfla greBEJKA .
Odcházím zdechnout do housti.

Gatta
Gatta
13. 3. 2020 6:38

orinoko napsal

Nevíte náhodou , proč všude říkají te zlucovite herce Hrusinskemu „principal“ ? Mně osobně to přijde jako hovnival.

To je přeci jasné, aby byl aspoň něčím vyjímečný.
To tvoje titulování by taky šlo, ale asi by se jeho patronům zdálo málo reprezentativní.

Gatta
Gatta
13. 3. 2020 6:55

K článku Jasně, nejsme žádná ořezávátka, sedneme s velmocemi ke stolu a zahrajem si poker jako rovný s rovným – tak kdo ještě přihodí … ? Při čtení článku se mi vybavily dvě věci – jednak sousedův pes – tedy malej uštěkanej yorkshire, a potom jeden starý vtip, který ovšem dnes spíš než na imaginárního baču sedí na naše velmi konkrétní „elity“. – Bačo, víš, že Slovensko vyhlásilo válku Číně? — Vím, a co má být? – Bačo a víš kolik je těch Číňanů? —No kolik? -Víc než miliarda … — Ajaj jaj, to je prů*er, kam mi je všechny… Číst vice »

racek
racek
13. 3. 2020 21:14

Botičky od Diora napsal Zjistěte si SKUTEČNÉ příčiny „invaze k nám a pak ten Afganistán“. Už je načase. Pak nebudete opakovat laciná a pohodlná prorežimní klišé. No dobře, invaze byla považována tehdy za zradu, a to hroznou. Takže raději zrada? My byli totiž jedinou zemí východního bloku, kde měli obyvatelé SSSR docela upřímně rádi… A okolnosti a důvody? Je jich asi tisíc. Z nich jsem většinu slyšel či četl. A o těch pravých bych se raději nerozepisoval. Jsou na to trestní sazby. A Afganistán? Šlo o to, kdo tam bude dříve. Jestli SSSR, či USA. Tak tohle si mysleli členové… Číst vice »

Irena
14. 3. 2020 11:05

Sahra Wagenknechtová o Sýrii
https://www.youtube.com/watch?v=AiYgUxGzdrQ