O výzkumu hrobaříků a pozitivního pohledu na lidství

Vypadá to, že příběh výzkumu hrobaříků potvrzuje má pozorování, že nejmladší generace nevidí nebo nechce vidět příchod obtížných a nestandartních podmínek a tím méně je bude schopna řešit. Jak u hrobaříků, tak i u lidí jsou vlastní zkušenost a přejímání informací od svých souputníků hlavním zdrojem životní orientace. Tedy získávání toho, čemu jsme říkali světonázor.

 
 

Mír a Burkina Faso

Ekonomie má a bude mít zásadní roli v rozhodování afrických států. Koloniální mocnosti již nezvládají silou prosadit svoji nadvládu.

 
 

Ve jménu Juliana Assange

Na malé demonstraci před britskou ambasádou se sešla společnost napříč politickým spektrem. Demonstrovali jsme proti procesu vydání Juliána z anglického vězení Američanům. A samozřejmě také za jeho propuštění.

 

Mír a spravedlnost

Petice: Jde nám o spravedlivý mír. Mír, k němuž se rády nerady připojí všechny strany konfliktu, mír, který bude garantován všemi relevantními stranami, mír, jehož přesnou podobu neznáme, nemůžeme ji znát a ani ji nemáme chtít znát. Bude předmětem dlouhých a bolestivých vyjednávání.

 
 

PoloVidláci současného venkova

Za mlada mohu hledat programy na „přežití“ s nyní populárním logem „OFF GRID“ , ale v mém věku je jasné, že při nefunkčnosti debetní karety a zdravotní péče jsem v prdeli a hotovo.