Co je dobré pro Kolaloku, je dobré i pro zákon aneb Abychom věděli, do čeho jdeme

Pavel Letko Podle Bělobrádka si máme vzít příklad ze Singapuru a z Izraele. Singapur využívá otrockou práci nerovnoprávných cizinců, Izrael otrockou práci nerovnoprávných Palestinců. Cizinci pracující v Singapuru nosí povinně na krku identifikační cedulky, žluté hvězdy už totiž jaksi vyšly z módy. Co nosí na krku Palestinci, to nevím, možná jen mlýnský kámen okupace. To je myslím cesta vpravdě křesťanská.

Podíval jsem se na jednu předvolební debatu, což byl výkon velmi náročný, to si jistě dovedete představit. No, někteří možná spíše nedovedete. Tak se o pár dojmů podělím. Kdo má chuť, může se podívat na celou, více jak dvouhodinovou debatu ZDE.

Co nám naši politici nabízejí? Kalousek snížení odvodů na sociální zabezpečení o 8 procentních bodů. Tedy není divu, že proslul svým výrokem, že občané do budoucnosti nemají počítat s tím, že by je důchod mohl důstojně uživit. Budeme-li totiž snižovat odvody určené pro sociální sféru a zvyšovat například výdaje na zbrojení, aby se našim bohatým občanům dobře dařilo, nebude se jaksi automaticky dobře dařit 2/3 občanů „tam dole“. Již dnes většina občanů nedosáhne na průměrný příjem a do budoucnosti to nebude lepší, protože Kalouskové se rozhodně zase k veslu dostanou. Mají na to peníze, vliv a dobré zkušenosti. Stačí si připomenout Kalousko-Topolánkové a Kalousko-Nečasové vlády jdoucí od úspěchu k úspěchu. To se i naše spící odbory probudily. Sice jen na jeden den, ale přece.

Stačilo to na to, že kardinála Duku naši odboráři polekali jedním shromážděním natolik, že poněkud hystericky varoval před vládou lůzy. Ta samozřejmě nenastala, odborářský boss vše vyřešil na pivu s Kalouskem. A nebýt aktivních idiotů z Olomouce operujících s odposlechy mohla všestranně úspěšná vláda Nagyové-Nečasové vládnout až do skonání věků. Nebo republiky. Dnes už by se něco podobného stát nemělo, Šlachta byl eliminován a potencionálně postižení by měli být včas varováni. Přečtěte si starší článek „Je policejní prezident součástí mafie?“. Teď však zpět k naší předvolební debatě

Svatý růst podpořený gastarbeitery

Co nabídl Babiš? V Polsku prý slaví velké úspěchy s milionem gastarbeiterů z Ukrajiny. Něco takového je předvolebně naprosto cizí lídrovi za ČSSD Zaorálkovi. Ten, kdo chce zaměstnávat Ukrajince, ať jde podle něj podnikat na Ukrajinu. To je slovo chlapa. Jenom je škoda, že se neozval dříve, když se uvolňovaly předpisy pro možnost zaměstnávat Ukrajince v České republikce a že pomíjí současný stav statisíců Ukrajinců v současné době v Česku zaměstnaných za podmínek blížících se k nevolnictví pod vládou mafie. Možná mu tato odpovědnost nejsilnější vládní strany protentokrát utekla.

Pro Kalouska je to samozřejmě málo, ten by bral zahraniční pracovníky všemi deseti, neb potřeby firem, korporací a vůbec lidí, co mají pod čepicí a na kontě alespoň miliardu, jsou pro našeho TOP exministra financí zákonem.

Nicméně to jsou jen takové pihy na kráse, kterých si není třeba všímat, mnohem závažnější je, že nezaměstnanost v Česku činí 4 % práceschopných občanů. To je opravdu velmi alarmující číslo, které vylekalo i jinak nestranné a klidné moderátory. Podle nich všechny trápí, že je nezaměstnanost takto nízká! Považte, je to hrůza, máme nezaměstnanost snad nejnižší v Evropské unii! Čísla sice podle moderátorů diskuse vypadají líbivě, ale firmám se nelíbí! A my budujeme společnost, která se musí líbit především firmám, protože lidí je sice jako hnoje, ale nechtějí za svoje pracovní místa firmám nic platit a pro kapsy politiků z nich nic nekouká. A když nejsou lacino k mání místní? Tak dovezeme nějaké chudáky zvenčí.

Kovaný soudruh, ještě kovanější kapitalista

Ano, až takhle jsme to v kapitalismu v Čechách dopracovali. Bývalý komunista Babiš je zděšen nízkou nezaměstnaností. Je třeba vytvořit takové podmínky na trhu práce, aby přibylo občanů pobírajících almužnu v podobě podpory v nezaměstnanosti a žadonících o jakoukoliv práci. Až tu bude zase nezaměstnaných milion, to pak bude zase vše v pořádku, firmy a korporace budou mít z čeho vybírat. Učte se tedy milí spoluobčané jazyky, podstupujte rekvalifikace, postavíme vám rychlodráhu, abyste pak mohli práci skladníka vykonávat v severních Čechách s bydlištěm na jižní Moravě. To pak bude pokrok, o který nám všem jde především.

Opustili jsme spolu s Babišem vládu jedné strany, a spolu s ní společnost stoprocentní zaměstnanosti s heslem „Kdo nepracuje, ať nejí“. Už nemáme povinnost pracovat ani právo na práci. Máme svobodu. Nevládne nám jediná strana, ale mnoho stran, mnoho korporací. Ty vytvářejí konkurenční prostředí s neviditelnýma rukama, které budují naši novou zářnou budoucnost. Tomu nadělí, tomu taky – a na toho nic nezbylo. A tak to má být, tak je to správné, to se všem korporacím líbí, na tom je „politická“ shoda napříč stranami. Komunisté mlčí, sociální demokraté teprve, to jen předvolebně sem tam něco kuňkají, aby na to po volbách zase rychle zapomněli, vždyť to znáte. Politika je uměním možného a dnes se v sedle udrží jen ti, kteří nabírají ten správný korporátní vítr. Po revolucích není poptávka, poptávka je po hrách a nekonečných seriálech. Prostě je třeba si života pořádně užít, žijeme jen jednou.

Singapur a Izrael, naše vzory

Podle Bělobrádka si máme vzít příklad ze Singapuru a z Izraele. Singapur využívá otrockou práci nerovnoprávných cizinců, Izrael otrockou práci nerovnoprávných Palestinců. Cizinci pracující v Singapuru nosí povinně na krku identifikační cedulky, žluté hvězdy už totiž jaksi vyšly z módy. Co nosí na krku Palestinci, to nevím, možná jen mlýnský kámen okupace. Tak to je myslím cesta vpravdě křesťanská. Přesněji řečeno, cesta vycházející z židokřesťanského hodnotového prostoru, abych správně citoval z volebních materiálů KDU-ČSL. Toto přirovnání ovšem není náhodné, k inspiraci Izraelem a Singapurem se Bělobrádek hlásí zcela vědomě a s rozvahou. Ukazuje totiž opravdu cestu, kam směřujeme, a proto stojí za to u Singapuru zůstat. Můžete si například přečíst bakalářskou práci Lucie Severové „Komparace podmínek pro podnikání České republiky a Singapuru“.

Mě mj. zaujalo srovnání rigidity pracovně-právního vztahu. Výsledný index rigidity pracovněprávního vztahu nabývá hodnot od 0 do 100, přičemž vyšší hodnoty indexu ukazují na vyšší míru regulace pracovněprávního vztahu. Index rigidity v České republice se pohyboval mezi lety 2007 až 2009 od 28 do 31. V Singapuru činil tento index nula. Náklady na ukončení pracovněprávního vztahu (samozřejmě pro firmy) jako počet týdenních platů pracovníka jsou pro ČR vyjádřeny indexem 22, v Singapuru indexem 4. Index rigidity délky pracovní doby pro ČR 40, pro Singapur nula, Index obtížnosti ukončení pracovněprávního vztahu pro ČR 10, pro Singapur nula.

Co z toho podle studie vyplývá?

Vysoká úroveň regulace pracovněprávních vztahů v České republice. Výše indexu rigidity pracovněprávního vztahu poukazuje na to, že Singapur v tomto směru neprovádí žádné regulace, zatímco Česká republika vykazuje značný stupeň regulace pracovněprávního vztahu ze strany státu… Někteří ekonomové navrhují například zrušit působnost zákoníku práce pro malé podniky (do 5 zaměstnanců) a ponechat pracovněprávní vztahy smluvní volnosti s působností občanského zákoníku.

Ano, Zákoník práce zavazuje spoustou zbytečností, jako je délka pracovní doby a další bolševické manýry. Je třeba vzít si příklad z Asie a Izraele. Tam jsou ochrana a pracovní podmínky člověka dány do souvislosti s původem toho kterého zaměstnance. Navíc, jak řekl v 38. minutě debaty Bělobrádek, tito cizinci nemají volební právo, což jim umožňuje, aby byli velice výkonní. Také si myslím, že je to dobrá cesta, postavená na solidním židovskokřesťanském světonázoru. Vždyť tak se osvědčili i černí otroci při budování hospodářského zázraku Spojených států amerických, Turci při budování Německa a o postkoloniální Francii ani nemluvě. Díky tomu dnes řeší napětí mezi „domácími“ a přistěhovalci, bílými a hnědými, tzv. křesťany a tzv. muslimy apod. Tak také my, staří dobří Češi, sotva jsme se zbavili Němců a v nedávné době Slováků, pozveme Ukrajince, a uvidíme, co se pak stane. Tedy naše děti to uvidí.

Stejně ovšem není jiné cesty, neboť nerozhoduje, co je nebo není správné, co je nebo není prospěšné lidem, důležité je, co prospívá firmám. Těm prospívá variabilní a dynamický trh práce, jelikož jen tak lze obstát v konkurenci a zvítězit v soutěži o nejprachatější firmu, nejmovitějšího člověka a třeba se i dočkat toho, že se ta koule, po které chodíme, stane svatým soukromým vlastnictvím a bude patřit jedinému vítězi, který ovšem ve své velkodušnosti dovolí našim vnukům po té kouli chodit, samozřejmě jen po vyznačených cestách. My si můžeme jen přát, aby tento vítěz přispívající nejvyšší měrou ke svatému růstu HDP a vůbec všeho, měl tak nějak blízko k naší staré dobré České republice, nebo aby alespoň nad ní jednou přeletěl ve svém aeroplánu, abychom jej mohli přijmout lépe tak říkajíc za vlastního, naše televize měla o čem vysílat, a my všichni mohli důstojně slavit takového definitivního osvoboditele od odborářského levicového jha. Koneckonců z našich médií všichni dobře víme, nebo ti zpozdilí se to včas dozvědí, že stát je špatný hospodář, takže je omylem dělit zeměkouli mezi státy, když jí můžeme přímo rozdělit mezi soukromníky.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Petrpavel
Petrpavel
23. 9. 2017 19:22

Je smutnou skutečností, že máte pravdu ve všem.
Je ještě smutnější skutečností, že si to myslí menšina občanů a volby dopadnou „jako vždycky“. Cesta k otroctví nemá žádnou lepší variantu, vždyť to takhle občané chtějí.
Ještě že mám jistý pokročilý věk a valnou většinu svého aktivního života jsem měl štěstí prožít v jiném režimu.

Admirál
Admirál
23. 9. 2017 20:08

Sigapůr – stejné jak u nás. V německých fabrikách tu makají cizinci pře agentury 7dní v týdnu 12hodirn denně (žádná neověřitelná kachna). Je to tu jak pracovní tábor.

Alena
Alena
24. 9. 2017 12:29

fajt napsal

http://domaci.eurozpravy.cz/politika/202088-uz-i-kscm-filip-vyloucil-jakoukoliv-koalici-s-babisem/

zdá se, že obě strany-ANO i KSČM, se octnou v opozici

Bety
Bety
24. 9. 2017 12:44

Narazila jsem v Aktuálně.cz na oslavný článek na mutti Merkel. Představte si, že podle průzkumu renomované americké agentury Pew Research Center vede tato dáma se 42% celosvětové oblíbenosti s ohromným náskokem před všemi ostatními politiky. Několik údajů: Ve Švédsku ji na 1. místo řadí 89%, u Němců 81%, Francie 79%, Velká Británie 68% (co brexit?), v Rusku 31%!!!, a dokonce i 23% Řeků ji miluje!!
Pojďte se jí také vrhnout do té všeobjímající náruče, nelze přece vzdorovat celosvětovému mínění, zvlášť když je vygenerováno renomovanou americkou agenturou!!!!

Petrpavel
Petrpavel
24. 9. 2017 16:15

Aleno, fajte : Kdo s kým? To se uvidí podle výsledku voleb. Hlavně volit tak, aby systémové, tzv. státotvorné strany ODS, ODA, ČSSD, TOP 09, KDU-ČSL, STAN, Zelení, Svobodní, Realisté nemohly vytvořit splácanou vládní koalici pro zachování starých pořádků.
ANO 2011? To je vážná otázka pro psychology proč má takové preference…vždyť plodí takoví „esa“ jako je eurokomisařka Jourová, MO Stropnický, MF Pilný, europoslanec Telička,a vede je produkt zhasnutí v devadesátých létech miliardář Babiš …

Aleš
Aleš
25. 9. 2017 7:21

Jak je důležité míti Filipa, o tom už se přesvědčil nadnárodní kapitál, pro českou kotlinu platí dokonale. Co právník, to howado stádotvorné. Dr. Hrádela je asi čestnou výjimkou. Účelová koalice může mít pro lidi příznivější výsledky než program národního zotročování až genocidy v mantinelech daných NATO a EU. Ač i na tomto webu se lid vezdejší rád strefuje do takového Sobotky, Filip však bere své straně potenciál systémové změny ještě více. Nic nedělá pro to, aby se dolních deset milionů podílelo na moci, za to dělá vše pro to, aby se co nejdéle udržel u koryta.

fajt
25. 9. 2017 7:57

http://forum24.cz/herec-jan-triska-zemrel/ – skočil z karlova mostu, tohle mádlovi ( přemluv bábu, wole) neměl dělat. ..

Petrpavel
Petrpavel
25. 9. 2017 12:05

Aleši (25.září 2017) : co by asi zmohla KSČM a Filip kdyby vytvořila „účelovou koalici“ s ANO? Navíc Babiš říká, že s KSČM nikdy! Když právě ANO nás udržuje v mantinelech daných EU a NATO. Nemáte-li rád komunisty a Filipa napište to přímo, máte právo na názor, nedělejte ze sebe ale hlupáka.

racek
racek
26. 9. 2017 21:21

Jak říkal jeden můj přítel, nějakou dobu působící v Singapuru, singapurci hodně pracují, mají vysokou životní úroveň a bezpečnost … ale šťastni nejsou. … no a situaci Palestinců vidí v Izraeli každý, kdo ji vidět chce. Jsou to otroci ve vlastní zemi, živořící v hrozných podmínkách. Ale neodvážím se hodnotit, co za tím je. Obě strany se chovají k sobě tak, že člověk nemůže sympatizovat ani s jedním.

racek
racek
26. 9. 2017 21:26

fajt napsal

http://forum24.cz/herec-jan-triska-zemrel/ – skočil z karlova mostu, tohle mádlovi ( přemluv bábu, wole) neměl dělat. ..

Skvělý herec p. Tříska si zřejmě zvolil řešení, které bylo pro něj to nejlepší. Měl na to plné právo a nijak ho neodsuzuji ani nechci v tom vidět nic jiného. Stáří často přemýšlí o smrti a chce jí mít co nejlehčí.

fajt
27. 9. 2017 4:19

racek napsal
Stáří často přemýšlí o smrti a chce jí mít co nejlehčí.

asi tak – jelikož si ho lidi těsně spojují s dnešním vypečeně parazitním establishmentem, tak jsou reakce na jeho skon pochopitelné – jako herec byl dost přeceňovaný, na to že tak moc miloval Shakespeara jeho osobní a lidské názory byly více než podivné, no a můj bývalý soused, těžký alkoholik, měl možná více selského rozumu než von – snad mu je teď konečně dobře a má klid. ..