Co lze dodat k Sobotkovu harakiri?

Pavel Letko Stát vedený ve stylu výše popsaného korporátního fašismu začal fungovat stejně efektivně jako Agrofert, což partaje žijící ze záhuby státu upřímně vyděsilo. Proto chtějí Babišovi politiku znechutit, aby se mohlo krást a lhát jako dříve, za časů předešlé formy demokracie.

Určitě nemá cenu pátrat po důvodech Sobotkovy demise. Skutečná politika se zásadně nedělá jako věc veřejná. Je vždy výslednicí mnoha neznámých i pro přímé aktéry, natož pro pouhého diváka. Stejně tak je lhostejné, zda ohlášení demise vymyslel Sobotka sám, nebo mu to poradila parta poradců. Důležité naopak je, abychom se vyznali v mapě současné české politiky. Jsou zde určité majáky či opěrné body o jejichž existenci pochyb není. Které to jsou?

Mafie

Existuje skupina výtečníků, kteří se pohybují mezi tzv. šedou i černou zónou. Jejich činnost je místy legální, sem tam pololegální a někdy přímo nelegální. Tato chobotnice, či lépe řečeno síť chobotnic, se skládá z provozovatelů hazardu, restaurací, stánků a dalších forem prodeje bez účtenek a tedy bez daňových příjmů. Dále sem patří skupina jednotlivců a firem přisátým na státní rozpočet realizací výhodných zakázek typu Promopro, tunel Blanka či „výhodné“ karty Opencard. V neposlední řadě také skupina žijící z grantů od sportu po kulturu. Suma sumárum, šedá ekonomika i bez té vyloženě černé disponuje s cca 600 miliardami ročně, což představuje 15 % HDP. Více ZDE. A pak je tady skupina lidí, kteří se napakovali na vládních dluhopisech, viz článek Česká cesta ke korporátnímu fašismu.

Šéfům, styčným bodům v těchto sítích se říká kmotři, šíbři, či šibalové. A jak se říká „kdo maže, ten jede“. Není potom divu, že tyto prostředky promazávají soukolí soudobého kapitalismu v Čechách tak dobře, že se někteří dokloužou až na Bahamy, Seychely či dokonce do Jižní Afriky. Jiní se raději sklouznou na vlastních křídlech třeba do Monaka a zase pěkně zpět.

Jiní vybělili svou činnost v rouchu církevním či oblékli brnění rytířů ikony České republiky, Václava Havla. Mezi ty první by mohl patřit třeba takový Luděk Sekyra, mezi ty druhé by mohl patřit třeba pan Zdeněk. Jeho příjmení prochází cenzurou počínaje televizí přes tištěná média po ta elektronická. Tak jsme se mohli v televizi dozvědět, že Bakalovo jméno se v souvislosti s aférou OKD neobjevilo v novinách, „protože „Čapí hnízdo“. Ano, nač hovořit o tunelech našich chlapců v desítkách miliard, když tu máme Babiše? Kdo by se zabýval prodejem státního majetku v hodnotách bilionů a zároveň vytvoření dluhu dvou bilionů korun? Dluhu, z jehož úroků se navíc někomu docela dobře žije.

Babiš

Patří k dalšímu majáku současné politiky. Majáku, který je jistý, není žádnou spekulací. Kdo je Babiš? Podnikatel, který zbohatl a vybudoval obchodní impérium v podmínkách „kapitalismu bez přívlastků“ tak, jak byl budován politiky typu Klause, Kalouska či Sobotky. Nelovil tedy bobříky, ale podnikové peníze. Nečekejme tedy, že zbohatl na rozdávání chudým, placením vyšších daní, než určoval zákon a prodejem výrobků pod cenou tak, aby na ně dosáhli ti nejpotřebnější. Nešetřil korunku ke korunce, až se mu jich najednou sešla miliarda. Na druhou stranu, než vstoupil do politiky, nevyznačoval se žádnou zvláštní politickou aférou na rozdíl od řady ministrů a přátel ODS či ČSSD. K jeho tíži lze ovšem přičíst, že zejména v soukromí používá sprostá slova a vyrovnává se v tom téměř někdejšímu premiérovi Topolánkovi či současnému muži konzervativní pravice č. 1, Kalouskovi. Pro Mirka Dušína a Jarku Metelku je tedy Andrej Babiš už pro svůj slovník pochopitelně naprosto nevolitelný.

Karty jsou rozdány

Na jedné straně skupina, která vytunelovala republiku, na druhé straně Babiš. Protibabišovská fronta je mnohem majetnější a vlivnější než miliardář Babiš, přičemž vnímá tento souboj jako boj na život a na smrt. Babiše upřímně nenávidí. Bere jí jistoty, bere jí vliv, bere jí moc, bere jí peníze. Současný stav je tedy jen začátkem naprosté hysterie. Babišova partaj funguje efektivně, protože je to prodloužená ruka Agrofertu. Stát vedený ve stylu výše popsaného korporátního fašismu tedy začal fungovat stejně efektivně jako Agrofert, což partaje žijící ze záhuby státu upřímně vyděsilo. Proto chtějí Babišovi politiku znechutit, aby se mohlo krást a lhát jako dříve, za časů předešlé formy demokracie.

Na Paroubka nakonec vytáhli pedofilii a „tajné“ zprávy plukovníků, budoucích ministrů vnitra. Současný boj o moc všech výše popsaných mafiánů je stále týž. Neštítí se ničeho. Používají odposlechy, manipulace, lži, podsvětí i tajnou službu státu, aby jakýmkoliv způsobem zdiskreditovala své odpůrce, své protivníky. Od toho jsou silová ministerstva a v současné vládní krizi jedno drží Chovanec a druhé Babiš. Celá ta banda kolem stávajících stran ODS, ČSSD či TOP 09 je spjatá s tolika aférami, že by to vydalo na celé knihy. Pokud Babiš skutečně účelově založil firmu, aby dosáhla na dotace pro malé podniky a pak jí zahrnul do svého holdingu, a pokud opravdu využil díry v zákonech, aby prostřednictvím dluhopisů zaplatil nižší daně, pak to rozhodně nemůže být důvodem jeho diskreditace v politice z úst dlouholetých politiků, kteří sedí v parlamentu již několikáté období. Hovoří-li tito o morálce, vidím čerty zpívat gospel. Politici ČSSD a ODS na nikoho ať raději kartu s morálkou nevytahují, nebo dostanou celým balíkem po hlavě. To se týká i prodaných novinářů bakalonovin, kteří obviňují novináře babišonovin z toho, co sami dělají zcela běžně již desítky let. Podobně je to s naší veřejnoprávní televizí, pro kterou je mnohem spíše než veřejnost určující kapitál. Určitý kapitál. Televize je nepochybně jedním z vemen veřejného rozpočtu, z něhož tyje nejedna „famiglia“.

Proč to Sobotka vzdal?

Ne, nepopřu začátek článku a nebudu spekulovat o důvodech Sobotkova jednání. Jen si myslím, že by bylo dobré doplnit onu mapu. Za normálních okolností lze předpokládat, že ČSSD volby nevyhraje. Skupině, kterou jsme pracovně nazvali mafií, záleží na zničení konkurence, na zničení lišky v jejich kurníku, na zničení Babiše. O Sobotku této skupině samozřejmě vůbec nejde. Takže kdyby Sobotka nepodával demise-nedemise, nejpozději do měsíce po volbách by byl sesazen ze všech funkcí. Je to totiž taková pěkná praxe našich přátel z ČSSD. Takže když toho Sobotka nechá teď, udělá pro sebe jenom dobře. Jinak by makal a makal a nakonec by ho jeho přátelé stejně s ostudou vykopli.

A co ČSSD?

Sociální demokracie může demisí jenom získat, proto do toho šla. Dotáhla se podle průzkumů na ODS, a kdyby takhle pokračovala dál, není vyloučeno, že by dosáhla až na preference Zelených. Naproti tomu mají díky Sobotkově činu naši přátelé znovu na výběr. Dále fungovat jako prvosledové oddíly pravice z TOP09 a ODS a dále vést ve službách mafie boj proti Babišovi, nebo si rozpomenout na nesporné úspěchy vlády pod Sobotkovým vedením. Jmenujme jen některé z nich.

  • Oživení ekonomiky
  • Realizace dlouhodobého slibu ČSSD – zavedení registračních pokladen, EET
  • Přebytkový rozpočet
  • Umořování státního dluhu
  • Zvyšování mezd

Před našimi přáteli je tedy na stole znovu rozhodnutí. Chovanec, nebo Zaorálek. Buď se sociální demokracie stane levým křídlem současné koalice, nebo bude nadále prodlouženou rukou šibalů všeho druhu. Voliči jí podle tohoto rozhodnutí vystaví účet.

P.S.: Článek byl napsán ještě před Sobotkovým tragikomickým výstupem na Hradě. Sobotka tam jen podtrhl hysterické zoufalství koalice proti Zemanovi a Babišovi.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
52 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
6. 5. 2017 7:35

https://www.novinky.cz/domaci/437060-sobotka-babise-a-zemana-spojuje-mocensky-pakt.html

Pane premiére, v pátek jste otočil a řekl, že demisi nepodáte. Je to definitivní, nebo byste v rámci vyjednávání o udržení koalice byl ještě ochoten rezignovat?
Dneškem je demise ze stolu. K demisi se už vracet nebudu. Nemám pro to žádný důvod. Předpokládám, že vláda dokončí svůj mandát bez toho, aby došlo k rozsáhlejší rekonstrukci vlády…

(Je Plešoun vůbec normální? Takhle se každý den znemožňovat názorovými protimluvy. A nakonec už nekope pouze do Babiše ale i do prezidenta. Jsem zvědav kam dotáhne ČS“SD“ do voleb.)

fajt
6. 5. 2017 8:45

sobotka demisi potvrdil před nejvyšším ústavním činitelem a prohlásil, že ji v písemné podobě dodá na Hrad okolo 15 května? , takže de iure je situace jasná, současný premiér je v demisi a na odchodu, jestli teď tvrdí něco jiného, tak porušuje ústavu a nehorázně znevažuje svůj úřad, že jde o osobní selhání není třeba ani zdůrazňovat – takže jediné, co by teď ústavní soud měl řešit ( bez ohledu na to, jak je to zprofanovaný úřad ) je bohoušovo selhání a z toho plynoucí odvolání z funkce ( tedy potvrzení jeho demise) . ..)

hudryper
hudryper
6. 5. 2017 9:45

„nesporné úspěchy vlády pod Sobotkovým vedením. Jmenujme jen některé z nich. •Oživení ekonomiky •Realizace dlouhodobého slibu ČSSD – zavedení registračních pokladen, EET •Přebytkový rozpočet •Umořování státního dluhu •Zvyšování mezd Nebylo by špatné vyhodnotit,pro kterou část české společnosti se „úspěch“ Sobotkovy vlády stal jakoukoliv výhodou oproti předchozím skupinám zlodějských mafiánů. Když pomineme období Topolánka a darebáků okolo něho ,očima starobního důchodce se za Sobotky jen vrátila úroveň valorizace na mizernou úroveň předtopolánkovského období.zato ale vzrostla obrovskou mírou inflace těch produktů,na nichž je běžný důchodce odkázán. A to zejména tam,kde prodejce zareagoval na EET. Když ho nemůže konzumovat jako dřív,podělí se na… Číst vice »

Alena
Alena
6. 5. 2017 11:45

u mne není ani jeden aktér této tragikomedie vítězem. Ztrapnili se všichni, včetně prezidenta.
Pokud ve volbách zřetelně zvítězí Babiš, lze očekávat zařazení do vysokorychlostní Evropy v čele s Německem, což obnáší povinný příděl migrantů, jak na to upozornil Šulc. Není divu, že je tento podnikatel mezi neomarxisty oblíben.

Alena
Alena
6. 5. 2017 11:53

vést stát jako firmu znamená minimalizovat náklady a maximalizovat zisky. Vždy jsem si myslela, že řízení státu vyžaduje národohospodáře ,který plánuje daleko do budoucnosti:- jak zajistit , aby se rodilo dostatek dětí, jak zajistit kvalitu a dostupnost potravin, vzdělání, kultury, životního prostředí. Místo toho budeme svědky privatizace toho posledního, co ve státě zbylo, a pomocí dotací aj.podpor návrat peněžních prostředků do soukromých rukou

Alena
Alena
6. 5. 2017 12:06
fajt
6. 5. 2017 12:18

hudryper napsal
hudryper

není (ani) v Evropě země ( a hlavně její vláda) , která by více nenáviděla své obyvatele než zdejší hrobaři u lizu – ze socialistů se dnes stali hnědé, nenažrané svině, které za kus žvance do svého koryta jsou schopné likvidovat jim svěřený poslední zbyteček českého státu – tristní, ale realita. ..)

fajt
6. 5. 2017 12:23

hudryper napsal
hudryper

nedávno jsem byl v „czeském“ kaufu, při ceně za obyčejná jablka ( tvrdá a v podstatě sbíraná za zelena) někde z africké tramtárie, za které chtěl korporátní fašista přes 60 zdejších kaček za kilo, jsem se otočil a odešel pryč, opravdu nechápu místní, že tam chodí a nebojkotují tyhle lichváře. ..)

idiotronic
6. 5. 2017 13:16

fajt napsal
za obyčejná jablka ( tvrdá a v podstatě sbíraná za zelena) někde z africké tramtárie, za které chtěl korporátní fašista přes 60 zdejších kaček za kilo,

Tak u nás by se to za tuhle cenu neprodalo, jsme chudší kraj, ale za 39 jsou v prodeji jablka se shnilým vnitřkem hnědé barvy a hořké chuti, který připomíná soudobou politickou atmosféru …

Kropac
Kropac
6. 5. 2017 14:08

Všechno souvisí se vším. Připomínám jen Jiřího Rusnoka. Nejspíš je v této době nevhodně opomíjen, ačkoliv nedávno ukončené intervence ČNB jsou přinejmenším zajímavé, v souvislosti s výsledky činnosti ministra financí. Ani dřívější iniciativy Rusnoka nejsou bez zajímavosti.

racek
racek
6. 5. 2017 20:57

Problémem Babiše není ani tak Čapí hnízdo či nákup a vydání vlastních dluhopisů, ale zdroje peněz, za které je koupil. Např. k tomu účelu prodal firmu s aktivy několik milionů za milionů 550. Svojí vlastní firmě. Což tedy je téměř ve všech zemích světa zločin nejvyššího kalibru. Za podobné, ne však tak velké přečiny seddí už u nás nemálo lidí. Pikantní je, že to vyplynulo s auditu, který si sám objednal.
Já bych vyhodil oba. Babiš sedět a Sobotka do práce. Za 15 Btto.

hudryper
hudryper
6. 5. 2017 21:45

racek napsal
k tomu účelu prodal firmu s aktivy několik milionů za milionů 550. Svojí vlastní firmě.

Mohl byste upřesnit,o jakou Babišovu firmu šlo ? Jinak souhlas s Vaším verdiktem.

fajt
7. 5. 2017 7:41

dnešní korporátní fašismus , který je nastaven na holokaust národů a zbylých otroků se nepustí jenom tak nějakým dobrým slovem, ten bude ke konci vyžadovat hektolitry krve a ti co zůstanou, budou navždy poznamenání proběhlým masakrem. ..)

fajt
7. 5. 2017 7:50

idiotronic napsal Tak u nás by se to za tuhle cenu neprodalo, jsme chudší kraj, ale za 39 jsou v prodeji jablkase shnilým vnitřkem hnědé barvy a hořké chuti, který připomíná soudobou politickou atmosféru … chápu, když je někdo uvnitř téhle ošklivé kolonie a nemá šanci se dostat mimo tento pracovní lágr, ale že „lidé“, kterým stačí ujet ( nebo ujít) pár kilometrů, aby si stejné věci ( ale v lepší kvalitě) koupili za méně než polovic ( někdy za desetinu) ceny czeských lichvářů, tak to je už na pováženou – jablka beru v rzeczipospolitej, kde kupuji ( celosezónně )… Číst vice »

hudryper
hudryper
7. 5. 2017 8:21

Poláci mě příjemně překvapili,když jsem se projížděl v příhraniční oblasti mezi Českým Těšínem a Bohumínem. Nabídka jahod (bylo to v červnu) ve výborné kvalitě a za ceny 2-3 x nižší,než doma. Za mého mládí si v Ostravě dělali z Poláků legraci. V Polsku byla opravdu oproti nám bída. Tvrdilo se, že Polák radši špatně kšeftuje,než dobře pracuje. Po 89. se ukázalo,že to je trochu jinak. V kdejakém stavení v polském pohraničí se něco vyrábí a nabízí a stačí přejet přes hranici a rázem se vše změní. Chlapi v hospodách,nikde se nic nevyrábí,moc nepěstuje,zato fronty třeba na Jesenicku pro sociální dávky.… Číst vice »

Megafon
Megafon
7. 5. 2017 8:42

Když jsem viděl Zemana s hůlkou, vybavila se mi scéna z Pelíšků. Marně a se smutkem v duši jsem čekal kdy toho přizdisráče řachne po palici aby se mu konečně rozsvítilo. Škoda, velká škoda mohlo dojít k Sobotkovu osvícení ve zlomku vteřiny.

zajoch
7. 5. 2017 8:59

Hudrypere, moc se mi tvůj komentář zde líbí. U mne 1* za něj. Ono to má všechno širší souvislosti, ale to jsi zde samozřejmě rozvádět nemohl. Zkusím k tomu také něco napsat. K Polákům: nevím, proč je někteří naši tolik nenávidí. Od doby zabrání Těšínska se už vyměnily generace. Moje zkušenost je ta, že Poláci jsou sice věční obchodníci (někdo říká šmelináři), ale jsou pracovití a mi se zdá, že si stojí za svým. To mluvím o obyčejných lidech, ne o jejich zrádcovské věrchušce. Jistě, jsou citliví na svoji národnost, ale kéž by naši lidé také byli. K Bulharům: poznala… Číst vice »

fajt
7. 5. 2017 8:59

hudryper napsal
hudryper

ať se říká o polské vládě co chce ( a v dosti případech je to pravda) , tak o své obyvatele a rzeczpospolitou se stará lépe než ta česká protektorátní . ..)

fajt
7. 5. 2017 9:10

už o polské gospodarce nic moc nepíšu, protože by to místní moc nepobrali, nejlepší je zajet si do Polska a podívat se po zemi, to je kolikráte více než tisíce slov a analýz – v každém případě od stanného práva ( 1981 ) za Jaruzelského ( který tuto zemi zachránil od vstupu sovětských vojsk, možná i čsla ) se rzeczpospolita posunula mílovými kroky vpřed ( a neřádila tady divoká privatizace jako v klausolandu ) a tento nastartovaný trend se velmi sympaticky valí dále, od neskutečného hladu a bídy je tahle země ekonomicky hodně posunuta do kvalitní budoucnosti, dokonce více než… Číst vice »

Béda
7. 5. 2017 9:31

Zajoch,

na Poláky pozor. Poláci nejsou jenom Těšínsko ale taky věčně vytahovaná Katyň a nereflektované osovobození Polska od vyhlazení SSSR, Poláci to jsou taky Kaczyňski, Tusk a velkopolské ambice od Baltu až k Černému moři.

Béda
7. 5. 2017 9:34

A taky věčné pobízení USA k vybudování PRO základny a natažení USA armády do Polska. Takže bych doporučoval hlavně opatrnost – EU by lehce mohla být nahrazena něčím podobným. Důvěřuj ale prověřuj, nespoléhej na druhé. V kapitalismu si každý hledí především svého a jenom blbec slepě a naivně důvěřuje větším a ambiciozním.

Béda
7. 5. 2017 9:56

Koneckonců i volba Jana Pavla za vatikánského Papá byla cílená účelová politická šaráda namířená k ideologickému rozvratu socialistického bloku. Volby papežů, udělování Nobelovy ceny „míru“, sport – to všechno jsou dnes prostředky iluminátů k prosazení agendy Bilderbergu (NWO) .

fajt
7. 5. 2017 10:35

Béda napsal
Béda

být čechem, tak by se více bál zdejší protektorátně likvidační vlády než poláků s jejich pohnutou historii, která je zdejším publikem neuchopitelná – až čas teprve prokáže, kdo se svou ( pro někoho spornou ) vizi uspěje a kdo tady už prostě nebude, dle mého je více pravděpodobnější Velkopolsko než přežití česka v tomto století. ..)

zajoch
7. 5. 2017 11:23

Bédo, ze svého dost kladného ohodnocení Poláků jsem vyloučila jejich věrchušku. Všimněte si. Tu pokládám za ještě horší než je naše, nebo přinejmenším stejně zrádcovskou.
I oni mají mezi sebou rozumné lidi, stejně tak jako jsou u nás, jenom je jich asi málo, tak jako u nás. Bohužel i u nás je hodně „zabedněných“, pro které pohled na Východ ustnul u roku 1968.

Béda
7. 5. 2017 11:42

zajoch,

v celé bývalé východní politické hemisféře Poláci patří vedle UkraDinců a pobalťanů k těm absolutně nejvíc rusofobním. Nenávist k Rusku jim vštěpují snad již v mateřské škole.

Martin (už bez taky m)
7. 5. 2017 13:07

Béda napsal zajoch, v celé bývalé východní politické hemisféře Poláci patří vedle UkraDinců a pobalťanů k těm absolutně nejvíc rusofobním. Nenávist k Rusku jim vštěpují snad již v mateřské škole. Nebylo tomu tak vždy. Na tomhle jsem vyrostl já… https://www.youtube.com/watch?v=F2lo8fsAOB4 https://www.youtube.com/watch?v=d4ewqTH3cYU To jak Poláci lnou k rodné hroudě je úctyhodné, řada prostých lidí je tam nesmírně pracovitá, a spolu se statečností to mají za samozřejmost o níž nepotřebují tlachat. Hrdost se často mísí s pýchou, u „věrchušky“ ale i s povýšenectvím a nadutostí až fanatickou… Naproti tomu drží při sobě doma i v zahraničí, i pro to co v minulosti… Číst vice »

Béda
7. 5. 2017 13:20

Martin (už bez taky m) napsal Nebylo tomu tak vždy. Na tomhle jsem vyrostl já… https://www.youtube.com/watch?v=F2lo8fsAOB4 https://www.youtube.com/watch?v=d4ewqTH3cYU To jak Poláci lnou k rodné hroudě je úctyhodné, řada prostých lidí je tam nesmírně pracovitá, a spolu se statečností to mají za samozřejmost o níž nepotřebují tlachat. Hrdost se často mísí s pýchou, u „věrchušky“ ale i s povýšenectvím a nadutostí až fanatickou… Naproti tomu drží při sobě doma i v zahraničí, i pro to co v minulosti zkusili podrželi si nejen ideu společného státu… Prodejnost, „chcíplá sousedovic koza…“ a zcela bezohledné šlapání po vlastních lidech s gustem prováděné s jakousi zvrácenou… Číst vice »

orinoko
7. 5. 2017 13:27

Megafon se projevil jako naprostý debil. Aby plkal podobně az někdo da po rypáku Ovarovi. Ten hnup si věčné plete Hrad se Strakovkou. Proto mu socani vystavili červenou tehdy a ted už na věčné časy. Když se orientuje do zahranici, tak to jde. Jak leze do vnitra, tak připomíná vrcholové sebestředne hovado s patriarchalnimi sklony. On je vládce vždycky, at je kdekoli. Ani Cecil Peroless nemel takový syndrom padisaha. Pokud to nějakému nedochudceti není jasné, tak oligarcha si s Ovarem začnou jít po krku ve chvíli, kdy jeden bude mít pocit , ze si ten druhy dělá , co chce.… Číst vice »

orinoko
7. 5. 2017 13:44

Zlatý časy v Česku, když Rath dostal pořádnou mackovku, Ovar padal na fligr, kdyz o nic neslo, o podsedlicke facce nemluvě.

Béda
7. 5. 2017 14:25

Rath dostal Mackovku férovku – pěkně hezky zezadu.

Bety
Bety
7. 5. 2017 17:56

Mluví se o novém ministru financí. Sobotka prohlásil, že by měl mít elementární znalosti z oboru. Moc náročný tedy není, že?
Co se týče facek – ať se tam klidně všichni zbouchají na jednu hromadu.
Orinoko, vzbuzujete dojem, že vám hradní pán stoupl na palec. Vlastně bych je tam odtud nejraději vymetla všechny, ale nemám na to dost velké koště.

orinoko
7. 5. 2017 18:58

Všechny me palce jsou bez úhony. Pruser je někde úplně jinde.Totiz ve fenoménu – z intose vyrostl fotbalový fanda. Já jsem mel k Ovarovi prakticky vždycky rezervovaný vztah. A nejsem jediný. Oproti místnímu fanzinu jsem s nim já dělal rozhovor na komunální úrovni. Konzumoval přitom domácí strudl. Tehdy nebyl u vesla , a bylo to šik. Ovar ma nepřímo na svědomí likvidaci Desty Děčín , a soudruh Altner je Ovarovo dítě. Dluhy socanu stvořil táta Ovar. Ale proč to všechno píšu? Jeden místně známy uvažuje o zavření svoji webové aktivity. Důvod? Ztráta času. Pres konzumaci alternativy zustavaji intosi jednobunecnymi fandy… Číst vice »

petr
petr
7. 5. 2017 19:33

Dluhoslav Kalousek prý v soukromém rozhovoru pochválil a velmi vysoko ocenil výsledky práce pana Sobotky (asi jeho tajný agent TOP09), kterému se podařilo :
– snížit volební preference ČSSD více něž o polovinu,
– snížit členskou základnu ČSSD,
– odstranit schopné členy z vedení ČSSD,
– velmi snížit kredit ČSSD mezi občany a sympatizanty,
– naopak velmi zvýšit neoblíbenost vedení ČSSD až do stadia odpornosti.
Za tyto vynikající výsledky se mu prý postarají o nějaké teplé úřednické místečko v EU, či ECbance.

orinoko
7. 5. 2017 20:24

Njn, to je přesne. Prý.
Nějaký zdroj? Kolobezkar Ovcacek? Babisova Mafra? Nebo SPOZ? Kde mírou všeho je Zemanuv formát?
Ovar si kutilsky nabehl na vidle, jeho herecka smira skoncila dost velkou katastrofou, a co myslíte, ze se ted děje?
Oligarcha se začal omlouvat, a Ovaruv komitét sčítá škody.
Ale za všechno může někdo druhy.
Jak trapné české. A nekonečné male.

Béda
7. 5. 2017 20:40

orinoko napsal Njn, to je přesne. Prý. Nějaký zdroj? Kolobezkar Ovcacek? Babisova Mafra? Nebo SPOZ? Kde mírou všeho je Zemanuv formát? Ovar si kutilsky nabehl na vidle, jeho herecka smira skoncila dost velkou katastrofou, a co myslíte, ze se ted děje? Oligarcha se začal omlouvat, a Ovaruv komitét sčítá škody. Ale za všechno může někdo druhy. Jak trapné české. A nekonečné male. Prezident se chtěl pomstít – o tom žádná. o tom se zde v souvislosti se zermanem mluvilo již dávno. Co je hlavní. NEBYL TO ZEMAN ALE VÝLUČNĚ SOBOTKA, KTERÝ ZAČAL HRÁT SVOJI HRU S DEMISÍ. Nikdo – ani… Číst vice »

hudryper
hudryper
7. 5. 2017 20:48

Orinoko, příště se ho neptej,jestli rostou houby a rovnou mu tu jeho jachtu na rybníce propíchni. Dávej ale pozor,aby Tě u toho neviděli jeho bodygardi . O Zemanovo znovu zvolení se opravdu,ale opravdu obávat nemusíš, jsem ochoten se s Tebou vsadit. Na Zemana jsou všechny pokusy o kompro bez úspěšné. Prachy nekupí,myslím,že ho ani nezajímají,zámečky nestaví,ani nerekonstrukcuje a na sex s dětma on prostě nikdy nebyl. On se zkrátka sobecky baví a jeho formát je mimo míru všech ostatních chudinků na českém politickém hnojišti. Současnou krizi dokonale využije pro zvýšení své popularity před druhým mandátem,v němž mu může zabránit jen… Číst vice »

Aleš
Aleš
8. 5. 2017 0:55

I v době nejhorších dopadů genocidia Kalouskiády, uměle ničeného kurzu měny, umělé drahoty pohonných hmot a ceny jízdenek, ti co měli za co, lidé ze severní Moravy a severovýchodu Čech jezdili ve velkém nakupovat do Polska, levné a kvalitnější zboží.

Béda
8. 5. 2017 3:20

Aleš napsal

I v době nejhorších dopadů genocidia Kalouskiády, uměle ničeného kurzu měny, umělé drahoty pohonných hmot a ceny jízdenek, ti co měli za co, lidé ze severní Moravy a severovýchodu Čech jezdili ve velkém nakupovat do Polska, levné a kvalitnější zboží.

Proč? Vždyť jim stačilo zajet do Lidlu anebo do Asko nábytku?

Starý doktor
8. 5. 2017 6:41

Myslím dobře shrnuto – Oskar Krejčí: Jak dělat politiku v Kocourkově
http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/politika/oskar-krejci-jak-delat-politiku-v-kocourkove/

fajt
8. 5. 2017 7:25

Béda napsal
Proč? Vždyť jim stačilo zajet do Lidlu anebo do Asko nábytku?

tak to by byl čin čistého zoufalství, evropský odpad za české lichvářské ceny – snad by se i vyplatilo vyrazit pěšky z epicentra švejkolandu někam za hranice oranžových oblud, kde nejsou tak hladoví při mordování vlastních ovcí. ..)

fajt
8. 5. 2017 7:29

tak kupodivu se největší politické neštěstí neodehrálo ve zdejší kolonii, ale u frantíků, tam vyhrál ( čert ví, kdo tam dělal sčot ) korporátní fašista, který bude ještě více zbrklejší než oranžový hurvajz, očekávám, že svou už teď poloviční muslimskou zemi poškodí takovým způsobem, že činnost Hollanda bude v tomto světle vypadat jako nevinné kočkování evropského ignoranta a slabocha. ..)

Starý doktor
8. 5. 2017 7:32

Podrobnejší pohľad na výsledky francúzskych prezidentských volieb : Zriedkavo bol francúzsky prezident zvolený s podporou 90 % médií. Ale zriedkavo mal aj takú malú podporu realizovať svoju politiku. Treba mať na pamäti, že vo Francúzsku sa budú konať parlamentné voľby 11. a 18. júna. Z výsledkov účasti v prezidentských voľbách vyplýva, že vo Francúzsku je celkovo 46,9 milióna voličov, vrátane 1,3 milióna v zahraničí. Miera neúčasti na voľbách bola 26 %, to znižuje skutočný počet voličov na 34,7 milióna. Počet prázdnych alebo pokazených hlasov predstavoval 4,16 miliónov (12 % voličov, oproti 2 % v prvom kole). Tým sa počet hlasov… Číst vice »

Starý doktor
8. 5. 2017 7:35

Obama zasáhl do francouzských voleb na straně Macrona, když nařídil CIA ukrást plány politických stran kandidátů – na Twitteru podľa WikiLeaks.
https://cz.sputniknews.com/svet/201705075246829-Wikileaks-Obama-predvolebni-kampan-Francie/

Martin (už bez taky m)
8. 5. 2017 7:43

Starý doktor napsal Myslím dobře shrnuto – Oskar Krejčí: Jak dělat politiku v Kocourkově http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/politika/oskar-krejci-jak-delat-politiku-v-kocourkove/ Oslabení koaličního potenciálu hnutí ANO je diskutabilní. Koaliční potenciál zavedených stran je totiž jen víceméně přiznaným „společným držením basy“ při parcelování dřívějšího státu a rozdělení rolí „dohližitelů“ při převodu na nesvéprávnou kolonii. Pokud lidé k volbám přijdou, zavedené strany myslím dostanou „výprask“ všechny, ten „čip“ zavedený v hlavách obyvatel už vypadl… Ano, skutečně prolidová strana se zájmem o starosti občanů by měla šanci. Tu cítí chmatáčtí lidovci spolu se sekupením STAN a snaží se dostat mezi „hegemony“ české poblitické strany a splnit si tak svůj… Číst vice »

Starý doktor
8. 5. 2017 7:52

K „projektu Macron“ zajímavé nejen historické shrnutí. Rothschildové a Macron aneb diskutabilní vzorec RF=RF Z historie vyjímám např. Za necelých šedesát let existence páté republiky není Macron prvním projektem potomků Mayera Amschela Bauera. Prvním Rothschildovským projektem na vyšší post byl premiér a posléze i prezident Georges Pompidou, který pracoval u Rothschildů v letech 1954-1958 a 1959-1962. Není bez zajímavosti, že byl Pompidou jmenován ředitelem banky Bratři Rothschildové, aniž by měl bankovní zkušenosti a znalosti a jeho jedinou předchozí kvalifikací bylo místo učitele literatury v liceu. V dramatických květnových dnech roku 1968, kdy podle Williama Engdahla už USA muselo řešit otázku… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
8. 5. 2017 7:54

P.S: doufám že se všebecně pochopí , proč se neptám „Která strana je sociální“?? …
protože „ve světle“ temnot skutečného polistopadového „vývoje“ je zřejmé, že právě takovou „stranu“ (verzi vývoje) si tehdy národ žádal – sociální a spravedlivou… co „dostal“ víme již dnes zřejmě…
Kam jsme došli, kdo to ví…
https://www.youtube.com/watch?v=dA9_nDJ57iw
Děti jsou naděje, víra, radost i strast.
Ale dospělí by již měli dospět.
Měli na to minimálně skoro 28 let.
Dají si občané BUDÍČEK,
nebo opět jen „šlofíka“,
aby to „za ně“ opět nechali rozhodnout jiné??
Myslíte že „jiní“ se opravdu nenajdou??
https://www.youtube.com/watch?v=MzXou8TN384

Dolmen
Dolmen
8. 5. 2017 8:21

Když jsem včera u Hlodavce viděl rozzářeného Kalouse, začal ve mně hlodat pocit, že to snad on je autorem celého vydařeného komediálního kusu, autorem scénáře i dobře utajeným režisérem, který vše chytře režíruje ze skrytu nápovědní budky. Každopádně, při vší úctě k Shakespearovi a jeho imaginaci – takový kus by snad nedokázal ani on napsat.

Starý doktor
8. 5. 2017 13:01

Informační bitva na naší politické scéně nabírá další obrátky. Další pokračování kampaně proti Babišoví. Pěknej syčák. Ministr a prezident Šlachta!

Další nahrávka týkající se rozhovoru Marka Přibila z MF Dnes a ministra financí Andreje Babiše (ANO) se objevila na twitteru Julia Šumana. Anonymní skupina se snaží upozornit na nekalé praktiky šéfa hnutí.
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/AUDIO-Hezky-blije-Peknej-sycak-Ministr-a-prezident-Slachta-Dalsi-sokujici-nahravka-Andreje-Babise-je-tu-486870