Retro: Václav Klaus jako Forrest Gump?

5. května 2010

Z projevu pana prezidenta na pietním aktu k 65. výročí Pražského povstání před budovou Českého rozhlasu:

„Na rozdíl od většiny z Vás jsem byl před šedesátipěti lety, v momentu, kdy rozhlas volal o pomoc, nedaleko. Bydlel jsem se svými rodiči pár kroků odsud, na Tylově náměstí, a tehdejší atmosféru jsem už jako malé dítě začínal vnímat. I tehdy jsem věděl, že je situace dramatická a byl jsem u toho, kdy se na rohu Jugoslávské a Bělehradské ulice stavěla barikáda. Není možné na to zapomenout.“

Po projevu byl Václav Klaus k novinářům ještě sdílnější:

„Když se tam před naším domem začala stavět barikáda a všichni nosili dlažební kostky, tak čtyřleté dítě nemohlo dělat nic jiného, než si také stoupnout do té řady a pokoušet se ty kostky podávat dál,“ uvedl prezident.

No řekněte, není rozkošný?

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
5. 5. 2017 21:00

No samo. Já osobně velmi miluji politické Anderseny.
Homo politikus je parchant ,kterému není nic cizí. Ratanovy výklad ústavy, chmatactvi, báje a pověsti, krabice od bot, mozek z kavárny, a ted naposledy i mojzisova hůl. Je vecna škoda , ze právě v tuto chvíli neměly společně zasedání ceska a izrazidoiva vláda. Konspirace by nebraly konce.
Jen tak mimochodem: patriARCHA Mojžíš s kulometnou holi hnul těžce žluči mnohému člověku manuální prace. Ale kupodivu i kanceláři. Ta totiž v sedm ráno už normalne pracovně zařezává.
Njn, kutil O vyměnil zahraniční parketu za českou , a hned připomíná mastodonta. Vymirajici druh.

orinoko
5. 5. 2017 21:27

Do Kakanie dorazila neskutečně potřebná katarze. Aby se ozrejmilo , kolik skutecnych debilu hostí tento národ ve svém středu. Když jakýmsi dědek jinde napíše , ze po posledních volbách vznikl kockopes , tak je to na milosrdnou EUthanasii. Jak chtěl ten chorý mozek sestavovat vládu? Z modrých penisu?
Bůh ochraňuj hůl.
Máme hole v ruce.
Už na Národní to začalo.

orinoko
5. 5. 2017 22:25

Zaplatpambu za ty dary. Konečně mám definitivně jasno o ceskych komousich. Všechno je ohebné, včetně komousske viry a existence. Soudruh paprda Filip přišel s výkladem současného děje, který ma co do činění s lezením do rekta politickeho přežití.
Naslinil sveho tridne pojatého ptáka , a neomylné vklouzl do oligarchovy Kakanie.
Český komunista … to bude jednou téma na stohy disertacnich praci. Kriste pane, ty prý jsi byl první komunista. Jak je možné , ze Kakanie je právě ted tak pomatena?

orinoko
5. 5. 2017 23:04

Malý sumar. Platfuss Ovarov dokazal nevídané. Nahnal do houfu socanske ovecky. První neklamna znamka starecka demence. Nejvyšší skin byl na lopatkách. Ted ho začal milovat i modrý nátěr. Platfuss Ovarov sam sobě prosral druhy mandát. Zase narazil na socany. Platfuss Ovarov přestal byt zajímavým pro TRUMPolinu. Nikdo není zvědavý na zoufalství … mám hůl v ruce. Putin možná bude zdvořilý. Asi tak deset minut. Na hole v ruce není zaveden. Pohybuje se v etáží atomových bomb. Co tedy zbývá? Hůl jako hybatel ceskych dějin. Žižka mel svůj palcát, podruzi jej devalvovali na klacek. Žižku vedla do boje víra ve čtyři… Číst vice »

Béda
6. 5. 2017 4:19

orinoko, osobně nemusím ani jednoho z těch tří. Zeman, Sobotka, Babiš. Akorát: Zeman je určitě jako prezident lepší než by pro Čechy byl prosudetský, prorestituční ruské kotníky stále okopávající Bilderberg Schwarzenberg. Úlisný žoviální politický intrikán Sobotka je pro běžného (příjmově podprůměrného) českého občana lepší než byl Topolánek se svojí Smlouvou s občanem anebo tandem Nečas – Kalousek s Drábky. A Babiš? Bůhví co je pravdy na tom přebytku 60 mld v rozpočtu a na zprávě Nejvyššího kontrolního úřadu který našel u MF nesrovnalosti v rozsahu 280 mld.? Babiš akorát potvrdil postupující trend oligarchizace české politiky, která byla zcela jasná již… Číst vice »

Béda
6. 5. 2017 5:48

Proč oligarcha nikdy neměl přímo vstoupit do státních struktur. 1/ oligarchou se zpravidla podnikatel stává díky státu. Privatizacemi, velice lukrativními státními zakázkami na kterých vyroste do podoby, že je ve srovnání s konkurencí tak veliký, že „nemůže padnout“. 2/ kvůli střetu zájmů – že bude rozhodovat ve svůj ekonomický prospěch (ve prospěch svého ekonomického impéria) 3/ kvůli tomu, že v případě oligarchů v naprosté většině případů jsou v pozadí mafiánské praktiky (při tom jak narůstal, jak vítězil nad konkurencí atd.) 4/ kvůli nadměrné kumulaci moci v jedněch rukou (k ekonomické moci přidává moc politickou (má možnost získávat vůči konkurenci citlivé… Číst vice »

Béda
6. 5. 2017 6:51

Názorový vývoj premiéra Sobotky:
Předpředevčírem: „Pozítří podá demisi vláda.“
Včera : „Demisi podám zítra já premiér, aby mohla padnout celá vláda. Ministři ani předsedové koaličních stran o tomto mém kroku nic nevědí.“
Dnes: „Demisi podám já jako premiér až 20.5.“, dnes jsem přišel pouze konzultovat vládní krizi.“
Zítra: „Svoji demisi vůbec nepodám“, protože by mi to nic nepřineslo a prezident by mě politicky odstřelil. Podám návrh na demisi ministra financí, kvůli kterému jsem svoji vlastní demisi naplánoval.
Pozítří: „Ještě nevím co provedu, protože nemohu z koalice odstranit předsedu koaliční strany. Podepsal jsem totiž koaliční dohodu, která stanovuje, že to nelze.“

jigael
jigael
6. 5. 2017 13:22

Béda napsal Názorový vývoj premiéra Sobotky: Předpředevčírem: „Pozítří podá demisi vláda.“ Včera : „Demisi podám zítra já premiér, aby mohla padnout celá vláda. Ministři ani předsedové koaličních stran o tomto mém kroku nic nevědí.“ Dnes: „Demisi podám já jako premiér až 20.5.“, dnes jsem přišel pouze konzultovat vládní krizi.“ Zítra: „Svoji demisi vůbec nepodám“, protože by mi to nic nepřineslo a prezident by mě politicky odstřelil. Podám návrh na demisi ministra financí, kvůli kterému jsem svoji vlastní demisi naplánoval. Pozítří: „Ještě nevím co provedu, protože nemohu z koalice odstranit předsedu koaliční strany. Podepsal jsem totiž koaliční dohodu, která stanovuje, že… Číst vice »